Kasutaja:Irve/DF Mirrorthunder 208

Allikas: Lohewiki

Mirrorthunder | 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211


Linnapea Kaspar andis mulle ülesande see aasta enda tegevnõunikuna töötada. Peale tavapärase pori, okse ja mudaprobleemi pole meil suurt midagi viga.

Probleemid ülevaatusel:

  • Kõik ammuküttide laskeavad on samal tasemel vaenlastega. See tähendab, et sisuliselt kaitsevad kaitserajatised vaid käsitsi kallale tulevate vaenlaste eest. Eriti puudutab see ammuküttide torni ukseava kõrval.
  • Lisada on vaja lõkse.
  • Puukasvatusala tuleb ümbritsed müüriga, et vaenlase ammukütid kallale ei tuleks.


Kevad

Mööda peasissekäiku tuleb hiilides trobikond mäekolle. Nad avastab maadleja Deduk Shecedustuth Thumsis Seng, kes pole küll tükk aega alkoholi saanud. Soovin sulgeda uue sissepääsu täielikult, kuid avastan, et peale lätsutaja-sildade pole sel kohal mitte mingit kaitset. Kõik, kes väljas on, saavad rahumeeli sisse tulla, lisaks veel ambudest kõik barakkides magajad sõelapõhjaks lasta. Nean oma eelkäijaid maapõhja.

Mäekollide esialgne ründeplaan
Deduk lööb oma ammuga vastast Smuntsut neeru ja halvab ta hetkeks. Ülejäänud kuus mäekolli lähenevad ähvardavalt. Deduk märkab enda kõrval ohtlikult lähedal olevat kraavi, millest väljaronimine on võimatu. Vihaselt kõmmutab ta Smuntsule ammust pähe: viimane röögatab ja kooleb verd pritsides sealsamas. Deduk parreerib pealetormava mäekolli Ngomi löögi, kuid saab veidi jalast vigastada. Talle tormab kallale ka Nguslu ja veel 6 mäekolli.
Sillale jõuab maadlustšempion Mezbuth, muda igas suunas pritsimas. Deduk lüüakse hetkeks oimetuks ja tema kõrvale poeb juba kolmas mäekoll, hetke pärast ka neljas, viimane mõõgaga. Ngom saab ammunoole rindu ja vajub hetke pärast korisedes maha. Mezbuth on oma sõbrale juba veidi lähemale jõudnud ning avastab, et tal pole ammunooli.
Neli vastast on Dedukile liig, ning teda rapitakse korraga kätte ning kõhtu. Deduk tunneb oma sisikonnas iiveldustunnet ja meeletut valu. Siis kaotab ta teadvuse; tema pea kohal kogunevad mäekollid asuvad teda tükkideks kiskuma. Mezbuth jõuab nurgani: veel paar sammu ja sõbrale mõeldud löögid langevad temale. Deduk on muutumas veretombuks. Nguslu tema kõrval lõpetab korisemise.
Deduk on suremas.
Mezbuth läheneb viiele allesjäänud mäekollile vihase härjapõlvlase moel, amb nuiana üles tõstetud. Ta paiskab ühe mõõgameestest vallikraavi, samal ajal hüppab mäekollide pealik Ngomungno talle kaela ning oma meelehärmiks märkab Mezbuth, et üks räpane mäekollivärdjas jätkab Deduki mõõgaga peksmist. See on talle liig ning ta paisatakse vallikraavi uppuva mäekolli kõrvale.
Kohale jõuab sõjakoer Obok, kes lõridedes mäekollile peale tormab kuid suuremat viga teha ei suuda. Deduk lüüakse verepritsmete saatel sodiks. Kohale jõuavad ammukütid, kes mäekollid põgenema ajavad. Tagaajamisel kohtub tšempion Rigoth treppidel järgmise mäekollide salgaga ja maadleb nad kõik puruks.

Saabub haldjate karavan. Müüme neile meeletutes kogustes kivipille. Graniittrompetit soovite? Sissepääsu juurest pageb 4 varast: 3 koboldit ja 1 mäekoll.

Lasen rajada hiiglasliku surnukambri ja tellin 150 kirstu. Siinkandis läheb kindlasti vaja.

Lasen turvaaugu kinni müürida kuni sinna midagi korralikku tekitame.

Saabuvad ohtusid trotsivad migrandid. Meid on nüüd kokku 52. Saime ka ühe mõõgamehe ja ühe ammuküti.

Marten valitakse linnapeaks tagasi.


Hiliskevad Hakkan ehitama jõusaali noortele nekrutitele. Pumpamisrõõmud.

Suvi

Vabok Rodemkogan, kaevur, hakkab omaette hoidma, ajab kõik kivitöökojast välja ja hakakb joonistama. Joonistuste pealt lasen lõigata veidi kalliskive.

Vabok tahab ka nahka, mida meil üldse pole. Käsin hukata loomi, aga paistab, et enamus meie eesleid on teisel pool vett. Vett, mis on täis näljaseid karpkalu. Annan korralduse rajada väga kitsas ja võimalikult lühike rada läbi keelatud ala ja panen seda valvama meie parimat ammukütid.

Torn valmib vaikselt.

Salarünnak! Hukatakse üks Loova Turvalisuse liige. Rõve.

Selgub, et kaupmehed ei pääse ligi: puidukorjamise turvaline ala rikub vankritee ära. See on hea, sest näkased goblinid notivad nad kõik maha. Langeb üks entusiastlik kodanik, kes väljas ringi kooserdab. Kolmandik neid hukkus muidugi soos.

Valmib vilgukivist voodi: Rinmol Rash - Surmasood. Sel voodil on variskiitogad ja seda kaunistab köieroog. Voodil on kujutatud mäge, rotte, kärbest, kärbseid ja lõõmavat päikest. Sobiks koos kirstuga hästi ülikute tuppa: siis teaksid ise valida, kas magavad voodis või kirstus. Et harjuda.

Saabub 9 migranti.

Sügis

Püüan lõpetada valvetorni. Sinna tuleb ilmselt viia ka toitu ja jooki.

Aheldan sissepääsu ette vihase grisli. Loodetavasti hoiab see tülitajad eemal.

Kaupmehed ja varitsus. Kaotame 4 härjapõlvlast, kes õues ringi kooserdavad. Hiigelsõjavägi ja patrullid? Kaupmehed saavad hukka. Grisli lüüakse tükkideks.

Saabub migrante. Meid on 63.

62. Muu möllu sees on ununenud lihuniku soovid, mees on täiesti löödud. Tühi kest. Kardetavasti läheb varsti karpkalu toitma.

Meie kaksküürkaamel sureb vanadusse. See on raskel ajal selge luksus.

Linnapea Marten nõuab pronksist eset. Lasen valmistada sarkofaagi. Neid ikka läheb.

Talv

Torn on peaaegu valmis, vaid katus veel rajada. Jõusaal on samuti valmis, vaatan uued talumehed üle: sõdureid kulub nagu õlut.

Mariinid

Nimetasin 7 vaprat kangelast mariinideks.
Valik oli põhjalik: vaatasin läbi kõik kasutud eelistatult isased elanikud, kel on huvi vähemasti kilpide vastu ja kes päris mömmid ei tundunud. Kokku tuli 7 kangelast.
Nende esimene ülesanne saab olema lõputu pumpamine. Nende ainus töö on pumpade opereerimine. Seda seni, kuni nad on piisavalt tugevad, et alustada maadlusega. Kui maadlus on omandatud tuleb neile kätte anda relvad. Kikrost on väga karm eit ja küsis kohe esimese asjana, millal kirvest saab. Kirvest ei andnud, aga kilbifännid said kilbid kätte (ja pisikilbid). Samuti turvised.
Ülesannete kättesaamiseks on oluline mehed üles rivistada, et nad kõik pumbaoperaatoriteks saaks määrata.
Mariinid lähevad esimese asjana väljast varustust tooma. Muidugi satuvad varitsusse. 4 neist hukkub. Ülejäänud pääsevad tänu Vihaste Portaalide ja Loova Turvalisuse aktiivsele sekkumisele.
Uus rivistus, turvalisema hoovi tingimustes.
Viies mariin otsustab jõest jooma minna. Halb valik, viies mariin.
Ülejäänud saadan tsiviilriietuses pumpama, mis oli ka nende esimene ülesanne. Sõda, mu väikesed sõbrad, ei ole meelakkumine. Alles on esialgne juhikalduvustega värdjas, kelle nõudmisel ülejäänud nekrutid üldse õuele turvist tooma läksid ja kirvemutt. Oi, sellest kirvemutist tuleb õudne rappija.
Kuna õlu on otsas, juuakse vett. Halb valik, kuues mariin.
Märkan, et kirvemuti kõrvale on pumpama asunud üks mehaanik. Käsin tal kirvemutti hardalt teenida ja võtan talt muud töökohustused. Hea valik.

Kalamees on seestatud ja hakkab midagi ehitama. Ehitab pulga, mida ehib mäekolliluudega ja mille peale on tehtud kala ja kaks ristatud kirkat.

Kuigi juua on, tundub, et päkapikel on kindel plaan jõe ääres kalu toitmas käia. Eraldan lossi muust maailmast ja luban kõikidel õues käia. Meid on nüüd jälle 51.

Surmakamber

Täitsin hauakambri kirstudega. 209 kirstu ja üks vaikiv plaattinast kuju seda valvamas. Suur kirstusaal on muidugi ka, aga see on pikemaajalisem projekt ja vajab veel üht obsidiaanilaadungit.

Minu aasta saigi läbi. Parema tuleviku nimel!

Kokkuvõte

Tunnen, et olen lossiehitajana läbikukkunud. Ilmselt tuleb varitsuste eest kaitsmiseks ehitada õue arvestatav hulk lõkse ja läbi mõelda kitsaskohad. Kuna kaart on väike, saab kaupmeestega olema suuremat sorti jamps. Lisaks varitsetakse praegu korraga vähemasti nelja grupiga.

Torn sai valmis, kirsturuum kah, muud väga ei jõudnudki muu mäsu vahelt.

Mirrorthunder 209 aasta alguses

Järgmine aasta >>