Kasutaja:Irve/DF Mirrorthunder 205

Allikas: Lohewiki

Mirrorthunder | 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211


Kevad

1. graniit

Tunnen end ekstaatiliselt: olen taas selle hirmsa koha valitseja. Elul ei ole õieti viga: sain hiljuti süüa; kaotasin hiljuti lähedase sõbra; peamist lohutust leian siiski mööblist: mul on ilus voodi, kapp ja nägin väga lahedat ust. Õigus jah: nautisin ka üht mõnusat rusikavõitlust.

Nüüd oma elukohta uue pilguga üle vaadates näen mitmeid väikeseid elegantseid detaile. Meil on müüriga ümbritsetud põllulapike, loodud on paremad trepid, vankrid pääsevad maa alla ja pole ime, et mäekollid ja inimvärdjad sedavõrd rikast ja kaunist kindlust ihalevad.

Mul on umbes järgmised probleemid:

  • meeleoluline rusutis, millega saab ainult kaudselt tegeleda
  • täiesti kaitsmata peasissekäik
  • meil on 3 sõdurit

Rusutisega võitlemiseks panen ette ehitada kosk, samuti plaanin ehitada kindlusse puurilõksud märatsevate päkapike hoidmiseks ja püüdmiseks.

Peasissekäigule tuleb kaitseks ehitada tõstesild ja väravatorn ammuküttidele.


Ammuküttidest rääkides on meie 3 sõdurit ilmselgelt liiga vähe. Arvestades piirkonna sõjakust on meil neid vaja väga palju.

Tagasi oluliste asjade juurde: meie õlletoas on meie kindluse ainus elus laps, orb, alustamas kaklust lüpsjaga, kes omaette halisedes istub, kõrval on hulkuv kutsikas. Uksel seisab melanhooliasse langenud müürsepp, kes jõllitab nurgas roomavat halisevat juveliiri, kes on haavatud ja nälga suremas.

Kas sellist kindlust me endale tahtsimegi?

Õlut ei ole. Käsin teha. Ühtlasi annan kõik kindluse loomad adopteerimiseks välja. Kaks eeslit lasen maha lüüa: mis nad kurat jõllitavad nii lollide nägudega siin.


Maadleja läheb märatsema; tapab Aweroni ja mitmeid teisi. Attila saab melanhooliahoo.

4. graniit

31 päkapikku.

18. graniit

Saabub haldjakaravan, mind valitakse ametlikult linnapeaks. Ühtki tööd ei ole keegi teinud. Karavani ründavad kaks varitsust.

Saadan sõduri kaitsesse.

23. graniit

28 päkapikku. Goblinid jooksevad amokki. Tapatalgud on hoos. Värban kõik sõjaväkke.

26. graniit

Taevas nutab. Laos on nüüd 25 vaati õlut. Meid on 26.

28. graniit

Vabastan end õllepruulismiseks ja võtan paar farmerit appi toiduga mässama. Goblineid on väheks jäänud -- ilmselt taganesid. Ei usu, et neid maha lüüa suutnuks.

6. paas

Kaspar sureb janusse.

21. paas

Tänane koidik oli verine. Koopaisand lõpetas töö ja hakkas märatsedes mööda koridore hobust taga ajama: huilates peksis ta vaese looma paljakäsi sodiks. Suures saalis hävitas meie ainus laps toole ja lõhkus ukse.

Võite arvata millise piinlikkusega pidin ma vastu võtma meile saabunud 15 immigranti. Meid on 36.

28. paas

Attila suri täna hommikul janusse. Hoidsin tal surres kirvest käes. Varsti tuleb ka minu tund. Mina meid siia hädaorgu tõin...

Tun Öntakobok alustas mingi rõivise tegemist. Salatseb endamisi. Ilmselt teeb surilina.


3. felsiit

Nad pole mulle tinaesemeid teinud. Märatsen veidi et end rahustada.


Puuraiuja läheb märatsema: meid on 29.

Näkorgikut valmib: "Surnud Nokitseja" - haldjaluust kett, mida ehivad kilpkonnaluu ja koeraluu, millest on tehtud ka ilustavad vitsad. Ühtlasi on sellel ketil haldjaluust ja graniidist ogad ja koeraluudest lained.

Panen selle ränga eseme ilustama meie verist söögisaali.

18 felsiit

Puuraidur läheb lahingtranssi -- meil pole ilmselt lootustki. Meid on alles 23.

Leidsin end karpkalade juurest. Ei tea kuidas sinna sain. Need hood käivad aina tihemini.

Suvi

12. hematiit

Varitsus. Paraku ei ole sõjavägi nõustunud isegi maa peal märatsevat puuraidurit maha lööma. Tundub, et mäekollidel on piisavalt oidu teda mitte puutuda.

Vallikraav: minu esimene käsk, on muidugi kaevamata hoolimata kaevuriameti populariseerimiskatsest. Tunnen end saamatuna.

14 hematiit, verekivi

Ka teine mäekolligrupp jõudis kohale. Võime kergendatult hingata: ammumehed võtsid puuraiduri maha. Võib-olla annaks nendega kaupa teha? Meie anname neile mida iganes ja nemad pakuvad meile kaitset?

16 hematiit

Lõksudest tuldi läbi. Mäekollid mängivad meiega esimesel korrusel kulli. Teesklen, et ei kuule nende karjeid ja tegelen raamatupidamisega. 16.

2. malahiit

Immigrandid. 22 (meid nüüd).

16. malahhiit

Märatsemine on rahunemas. Koristan ühe ohtliku ülesmineva trepi ja määran kaevurid vallikraavi tegema. Hais on hingemattev.

8. galena

Uute immigrantide toel sain valmis tõstesilla ja kangi selle opereerimiseks veidi allpool kolme trepi juures. Nüüd tuleb ehitada kosk.


17. galena

Laiendan hauakambrit. Surnute õigeaegne matmine on kindlasti kasulikum kui miasma.

Sügis

13. lubjakivi

Inimesed tulid meid piirama. Tõmban kangist ja kohe on turvaline olla. Praegu pole aega teiega tegeleda. Sügisesest kaubavoorist on veidi kahju.

22. lubjakivi

Kosk hakkab tööle. Kangist saab ka välja lülitada. Tundub, et väga ei uputa ka. Teen välja kujude aia, et saaks ka seal imelist artefakti imetleda (meil on pronksist imelised lüüsiväravad).

Koboldist varas tegi vea ja astus karpkaladega samasse jõkke. Viga ta ei korda, sest jõe vesi on värvunud punaseks.

2. liivakivi

Teen väikese vahekokkuvõtte, sest suvi on möödunud nagu painaja.

Märatsejad on taltunud ja enamus vigaseid surnud. Arvan, et selle õuduse kõige madalam hetk oli siis, kui päkapikud oma ängi luust ketti välja valasid. Kui meid oli 16 ja mu sõpradega mängiti koridorides tagaajamismänge, kaalusin väga sügavalt veel viimased elanikud päästa ning Mustriliste Koridoride klanniga Peegelkõuest pageda.

Luust keti loomine oli omamoodi pöördepunkt. See oli nii kohutavalt morbiidne ese, mis väljendas kogu meie rahva kontsentreeritud ängi ja ilmselt leevendas kuidagi lossi kohal rusunud painet. Surm muutus absurdiks ja need vähesed, kes suutsid tervet mõistust säilitada: nad kalestusid ja ei hoolinud enam.

Olen "vanu" olijaid vaadanud ja paistab, et uhkete esemete laialijaotamine on neile meeldinud, nagu ka kose ja kujukeste olemasolu.

Turvalisus on meie põhiprobleem: ilmselt tuleb ehitada sissetulekukoridori mingi tõstesilla moodi surmav sein ja veel üks tõstesild, millega saab vastased kohale meelitada ja siis ära lätsutada.

(Märkus Vahepeal oli maailma plahvatus ja 1. lubjakivist alates tuli uuesti mängida. Sisuliselt tähendas see kose-ehituse lõpetamist ja veel veidi pudi-padi.)


25. puit

Ehitamine edeneb vaikselt. Rajasin aeda lihunikutöökoja. Kuna elanikud on väga palju koobastes aega veetnud, on nad plaatinakujude esise väljaku täiesti roheliseks ropsinud.

Matame puhtaksmädanenud kaaslaste kondid kondihoidlast hauakambrisse ümber. See on suurem kui meie õllekelder.


Talv

3. Opaal

Määrasin uue vahtkonnaülema hernes. Pidi ta ka maadeja olema kärnkonn omadega puu. Igal kivivare juhul hakkas ta karistusi seep ellu viima.

Mul on ajuvigastus.

Ühtlasi on mul vaja istuda 251 päeva vangis.

23. Opaal

Ma ei saa täpselt aru, mis ümberringi toimub ja selgushetkedel hüüan midagi tõstesilla kohta. Muidu on minu ümber hämu, mida segavad vaid vett ja toitu toovad udused kogud, mis minu ümber keerlevad. Enamasti ei liigu toas mitte midagi.

Vahelduseks olen õnnelik.

Panen maha pikaajalise ameti varahoidja ja raamatupidajana. Määran oma asemikuks maadlustšempioni, sest tema nimi on ainus, mis meenub ja nagunii ei tee ta midagi muud kasulikku.

Kokkuvõte

Oma valitsemisajaks seadsin kolm eesmärki: tuua loss välja masendusest, kindlustada värav ning luua ammuküttide armee. Loss on masendusest väljas; värav kindlustatud. Ammukütte teha ei olnud.

Meil on 21 elanikku, kellest mõned ei ole funktsionaalsed. Peegelkõu õuduste aastat meenutan ma kui midagi, mida ma ei uskunud, et on võimalik lahendada. Eriliselt kahju on mul kõigist hukkunud varasematest valitsejatest. Kahtlustan, et minu tegelase ajuvigastus lööb ta põhjalikult rivist välja.

Piiramisvägesid saab nüüd kolmesillasüsteemiga enda poole meelitada -- piiramise lõpetamine jääb minu järeltulijale.

Olukord on veidi ohtlik: päkapikud praegu õue minna ei tohi ja kõige vasakpoolsem sild tõmmatakse kohe alt ära -- andsin selleks käsu, et mängu alguse puhul loss kaitseta poleks (aasta vahetus väga totral ajal). See tähendab, et inseneril võib tekkida probleeme, kui teda kuidagi kiiresti ära ei saa sealt valelt poolt silda. Keelaksin neil sellel alal liikuda.

DF-Kaitserajatised.png

Kolm kangi vastavad sildadele (vasakpoolne kraav on praegu avatud) - keskmist kaht silda liigutatakse koos.

Mida edasi võiks teha:

  • Piiramine lõpetada
  • Ammukütid 7tk kui immigrante tuleb
  • Võib eeldada mäekollide salarünnakut
  • Kaitsetornid 2-korruselised õue. Alt üles on kaitsekäiku raskem lasta (ballistakohtade probleem).
  • Roiskumise vastu hiigelsuur hauakamber.
  • Suur müür ümber enamuse kaardi et oleks turvaline puudelangetusala piiramiste ajal.

Nagu mõistate, näen ainult turvaprobleeme praegu.

Failid

Järgmine aasta >>

Mirrorthunder 206 aasta algul