Kasutaja:Attila/DF Mirrorthunder 206

Allikas: Lohewiki

Mirrorthunder | 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211


Sissejuhatus

Aasta 206, kevad. 1. Graniit.

Lagendik millel voolab armas rahulik jõeke. Graveeritud silte sõnumiga "Ujumine keelatud!!!" on torgatud siia-sinna, seda illustreerivad kaldal pleekivad hambajälgedega kondid. Ja sealsamas.

Kloppadi-kloppadi kappab üle platoo ratsavägi. Üksinduses.

"Rünnakule!" karjub ilmselt kõige rohkemate pagunitega rüütel. Kabjaki-kabjaki.

Niimoodi pilve piirilt vaatajale võiks see ilma nähtava vastaseta tehtud pealetung olla suhteliselt naljakas.

Aga vaatame altpoolt.

Käigud, saalid, töökojad, põllud... Kõige all, kopsakas varakamber. Seda nad siis himustavadki. Peegelkõu päkapikukindluse higi, vere ja pisaratega loodud artefakte.

Ent samas sibab üks päkapikk läbi tühjade koridoride, kus mõni aasta tagasi veel kubises habemega töömeestest. Barakkidest möödudes kostub sealt kahe ainsa võitlehja ähkimist ja treeningust tulenevaid metallikolksatusi.

Ent päkapikk möödub ka sellest. Ning jõuab ühe teeristini.

"Siin see Marteni sõnul kuskil olema pidanuks..." Pobiseb ta habemele (mõne teooria kohaselt on päkapikk ja tema habe kaks erinevat sümbioneeruvat organismi) ning tuhnib ühes kivipuru hunnikus. Sealt ilmub nähtavale kangikene. Kogu oma jõudu taha pannes tõmbab päkapikk seda.

Kui tegu oleks põnevusfilmiga, hakkaksid vilkuma punased ohutuled ning üürgama märgusireen.

Ent kuna asume ikkagi päkapikukindluses, siis kostub hoopiski kole ragin nagu sirutaks end vana, radikuliidis hiiglane pärast saja aastast und. Ja kindluse sissekäigu ette vajub suur ja raske lüüsivärav.

Päkapikk läheb edasi tööle, ühte ammusurnud päkapiku siidisokki tassima.

Ratsavägi aga, jõudnud kindluse sissepääsu juurde peatub. Kostuvad mõned köhatused ja toimub intensiivne nihelemine. Ilmselt tunneb mõni adrenaliini lahtudes häbi oma sõjakisa üle. Valitseb üleüldine nõutus.

Kuni pagunitega härra sügab lõuaalust ja sõnab meestele: "Nojah, laagrisse tagasi. Vaatame, kas need pisikesed sindrinahad nädala peavad vastu."

Kohustuslik vähene naer ratsanike poolt. Ja sõdurid pöörduvad tagasi PIIRAMIS-laagrisse.


Kevad

1. Graniit

Mina, Marten Sillastatud Uksed, juveliir ja kivivoolija leban siin, oma magamistoas ja ravin oma murtud roideid. Kuna tõelist tööd ma hetkel teha ei saa, siis valiti mind üksmeelselt meie kogukonna sebimistega tegelema, lisaks arvepidamine ning kauplemine.

Viimast õnneks hetkel teha ei saa, arvestades minu õnnetut olukorda. Inimesed tulid meid piirama ning mõistagi ei tüki ükski karavan siia lähistele.

Ma ausalt tahaksin päris tööd teha.

Ent mõtisklemine siin, oma pisikeses hubases toas, andis mulle võimaluse seada plaane, kuidas tuua välja meie kindlus praegusest kurvast olukorrast. Kaks punkti, millest teine viib esimeseni.

Luua taas täisvõimsuses Päkapike Oma Kaitse.

Muuta Peegelkõu ihaldatud migratsioonikohaks, kuhu kõik Esimese Silla tsivilisatsiooni päkapikulapsed ükskord oma sammud seada tahaks.

Teise saavutamiseks peame valmistama palju ilusaid ja imepäraseid esemeid. Kui ükskord siit haigevoodist tõusen ehin neist parimad kõige ideaalsemate kalliskividega.

Aga probleem, millega a priori tegeleda tuleb, on ratsanikud kindluse väravate taga. Lasin seetõttu sulgeda ammuunustatud lüüsivärava.

Enne kui Irve puuri ravile pandi, jõudis ta valmis ehitada nutika süsteemi, kuidas allalastavate sildade abil vaenlased koopapõrandale laiali määrida.


15. Graniit

Keelasin vanade riideesemete tassimise (noid vedeleb kõikjal), mida päkapikud hasartselt korjasid. Meil on muid probleeme, millega tegeleda. Lisaks käsisin üles sulatada kõik kogutud inimeste ja goblinite raudrüüd-relvad. Kastidest on puudus; pole vaja, et need mingite vanade kaltsude ja kasutu varustuse all kinni on.

22. Graniit

Panin keelu kõikidele väljaspool linnust asuvatele esemetele. Samuti lasen Litsuja-sillad ühendada uute kangikeste külge.

Meil on probleem ka puidu puudusega. Ainus kättesaadav puu kasvavat seal, kuhu legendaarne Kogan kunagi varingut kaevas. Seal, kus Kogan alla kukkudes maapinda tabas, hakkas kasvama lehis. Jäägu see puu alatiseks kasvama, meenutamaks vaprat kaevurit, kes enamiku praegustest eluruumidest välja uuristas.

27. Graniit

Varsti saavad Litsuja-sillad jälle töökorda, inimesed juba lähenevad ratsudel.

Sellega seoses viisin Oma Kaitse valmisolekusse. Parimatel on relvakasutus väga heal tasemel. Kujutlege võitlejat kelle paremas käes on kilp ja kirves ning vasakus rauast plaatturvis. Ning Riggoth suudab sõjahaamrit käsitseda läbi käe ümber asuva kiivri!

Mõlgutasin samas mõtteid, kuidas Riggoth, Tulivihaste Portaalide juht selle kõik üle elanud on. Vedamine? Oskused? Midagi muud?

20. Paekivi

Inimesed tulid pealetungile.

18 slate.JPG

Lõksud püüdsid kinni kaks hobust ning 2 ratsuta vibukütti tormasid kindlusse, tappes nooltega kolm väga tublit päkapikku enne kui Portaalid nad kahjutuks tegid. Sillad tõusid liiga vara.

Langes ka meie viimane koer.

28. Paekivi

Napikas!

Esimesest sõdurisalgast jõudsid pooled rüütlid läbi, kui sild nende taga kinni lirtsatas. 4 Tulivihast Portaali tegid kohutatud ja paanikas viiele sõdurile (ja nende hobustele) kiiresti otsa peale.

24 slate.JPG

Hiljem kuulis teine sõdurisalk enne surma ainult kahtlast raginat. Kolmas otsustas operatiivselt laiali joosta...

PIIRAMINE on läbi!

Meid on siin 16 päkapikku, neist 13 töövõimelised. Puhaku rahus:

  • Onul Momuzallas, relvasepp
  • Lor Dedulek, sepp
  • Shem Astbasen, õmbleja


Säilib väike lootus, et kevad ikkagi toob meile migrante.

Suvi

4. Hematiit

Migrante siiski ei tulnud.

Täna pandi Erush, meie lihunik viiekümneks päevaks vangi. Põhjuseks meie pealiku, Irve soovi (pliiasjade valmistamine) eiramine. Meil ei ole pliid. Kust me võtame pliid?

Ma arvan samas, et Irvel oli lihtsalt igav üksi ning ta tahtis kedagi omale kõrvalkongi.

12 funktsionaalset päkapikku seina peal...

10. Hematiit

Inimeste kaubakaravan?! Pärast kõike seda? Goblinid neid võtaks...

See oli niivõrd ootamatu, et meil olid lüüsiväravad suletud ning vagunid lahkusid. Üks muskusveisega tüüp siiski suvatses läbi tulla.

Paar hetke hiljem toodi sõnum, et neid ründasidki goblinid. Ühe varitsuse suutsid nad tagasi tõrjuda, teiele jooksid sisse inimestele appi tõtanud Portaalid. Meie kaotusi ei kandnud.

6. Malahiit

Täna on see kurvemast kurvem päev kui lahkus meie hulgast parematesse koobastesse viimane kidluse asutajaliige. Suri puuris nälga.

Irve, õilis oli su elu kuid kohutav surm.

7. Galena

Sel suvel keegi siia kohutavasse kohta tulla ei taha. Meid on alles 17 päkapikku. Kuid ikkagi on meeleolu kuidagi helge.

Vana skulptuuride aed saab ümber ehitatud luksuslikuks vanglaks. Tööta olemine on niigi karm karistus juba. Ka haldjaluust keti viisime sinna.

Enam vangid nälga ja janusse ei saa surema.

Tulivihased portaalid said ennast treenida desarmeeritud ja kinnipüütud goblinite peal. Muuhulgas löödi mätta üks vaenulik inimene, suht karavani silme all.

Õues möllab kaubakaravanist mahajäänud haavatud vibukütt ja tapab suurest piinast makaake. Samas avastasime, et üle jõe elutseb üks meie eeslikoloonia. Kuidas nad sinna said?!

Sügis

5. Lubjakivi (Limestone)

Mina tundsin end täna juba niivõrd hästi, et ajasin end üles ja läksin arvepidamisega tegelema.

16. Lubjakivi

Ammuoodatud karavan jõudis. Portaalid läksid neile eskorti tegema.

Diplomaat lahkus õnnetuna. Ilmselt ei julgenud üle jõe ujuda.

7 vankritäit kraami!

Ühtlasi valiti mind uueks pealikuks.

5. Puit

Kaupa tegime päkapikega palju. Müüsin ära umbes 30000 eest asju, kaupmehele andsin kõvasti pealekauba, lootusega et järgmisl sügisel nad rikkalikuma kraamiga tagasi tulevad. Lisaks, ehk toob see meile kevadel palju migrante. Ostsin ära kõik nooled ja metallikangid. Lisaks saime kaks koera ja kaks kassi.

Sest sel sügisel me ühtki uustulnukat ei saanud... liiga jube koht olevat kuulujuttude järgi. Oli, ma siinkohal parandaks.

Hetkel on kindluses 17 päkapikku, kellest 4 sõdurit ning üks haigevoodis.

Otsustasin kevadeks luua meile obsidiaanivannid. Vähemalt midagigi. Seni saame voolida inimluust nooli ja sulatada kauneid metallesemeid.

Viimaseid teeb koopaisand rõõmuga. Lasin talle anda lausa ühe töökoja. Eriti meeldivad talle hõbedast kroonid, mida ta suure hoolega sepistab.

7. Puit

Joonistasin terve eilse päeva obsidiaanivannide plaane ning andsin need kaevuritele. Ja täna tuldi minu juurde uudisega, et Meisterdusgängi Tun, Surnud Paarsus (ta kaotas nende jubedate aastatega oma naise, sellest liignimi) hukkus.

Asjaolud suhteliselt müstilised. Tema laip leiti pruulikoja juurest...

Praegu on uurimisel kaks versiooni.

  • Tun jõi pruulikojas mingit kahtlast kraami. (Oli õlu nii halb või juhtus õnnetus hiidkoopaämbliku mürgiga, mida meil millegipärast üks tünnitäis kuskil vedeleb)
  • Tun sai mingi saatusliku löögi treeningul...

Natuke hiljem.

Uurimisel selgus, et barakkides oli kõikjal verd ning ukselingilt leiti sedasama punast ollust. Aga kuidas on see võimalik? Kõik ju kasutavad pehmeid hõberelvi ning terasest turviseid.

Aga Rigothi tunnistus tõi asjasse selgust: “Tundus et üks viibutus sai liiga tugev, pärast seda vankus Tun ukse poole ja ütles, et läheb ja pikutab natuke. Mul polnud aimugi, et mu sõjahaamrilöök tema pea pihta sedavõrd saatuslik oli. Tal oli ju kiiver peas!”

Oleme leinas.

Oma elu jooksul saatis Tun Peegelkõud kaitstes teise ilma koboldi, 3 inimest ja 10 goblinit.

Õllega on õnneks kõik korras.

Talv

22. Opaal

Talv on möödunud pisitasa ja rahulikult. Päkapikud õppisid kirkasid käsitsema, lüüsivärvatest ei olnud millelgi kurjal võimalik läbi tulla.

Andsin käsu magmavannid täis lasta. Veereservuaariga läheb veel tsipake aega.

1. Obsidiaan

Obsidiaanitehas töötab nagu kellavärk ning varsti saame uutes kõrvalasuvais töökodades eriti kvaliteetseid esemeid tahuda. Opaal.JPG Opaal2.JPG

Kokkuvõtteks

Kui piiramine lõpetatud sai möödus aasta rahulikkuse tähe all, paar õnnetust välja arvata. Vanglas nälgis ära kahjuks Irve, mistõttu ehhitasin uue, ketipõhise vangla. Kettide kõrvale tuleb vajadusel tekidata pisike joogi ja söögiladu.

Päkapikke hetkel 16, neist 3 sõjaväes ja üks haigevoodis.

Rahuliku talve projekt, obsidiaanivannid sai lõpetatud. Vee juhtisin põhjaveekihist läbi tänu sellele, et magmalõõri kohal põhjaveekihti ei ole. Kangikesed asuvad seal, kust vesi välja voolab, magmalõõrist idas.

Obsidiaanivannide kasutusjuhend:

  • Kaevata ruum täiesti tühjaks läbi kahe korruse.
  • Lasta põhja magmakiht, 2/7'st juba piisab.
  • Lasta peale väike veekiht.
  • Kaevanda-tarvita obsidiaan.

Obsidiaanivannidega seostub järgmine projekt, mis mulle pähe turgatas. Kaevata tühjaks mingi ala, läbi kahe korruse alumistel tasemetel. Obsidiaanivannide läbi lasta sinna voolata magma ning veega obsidiaaniks muuta. Järgnevalt tahuda neist välja kõrgekvaliteetsed eluruumid nt.

Veel üks idee, mille teostuseni ei jõudnud: kaevata peasissekäigu tee pikemaks. Venitada see alla lõunasse. Sealt edasi võiks mõelda ballista-patarei rajamisele nt.

Lisasin ühtlasi kangikestele ja väravatele märkmeid juurde, mis millega töötab. Shift+N.

Meedia:Mirrorthunder207.zip‎