Kasutaja:Azrael/DF Mirrorthunder 207

Allikas: Lohewiki

Mirrorthunder | 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211


Sissejuhatus

Aasta 207, kevad. 1. Graniit.

Talv on möödas. Aasal naudivad hirved kuldsetes päiksekiirtes esimesi kevadisi lehti. Peegelkõu väravatele lähenedes torkavad silma esimesed pahaendelised märgid möödunud õudustest. Terve lagendik on kaetud veriste turviste ja riidehilpudega, mille vahel võib märgata üksikuid pleekinud konte. Otse väravas lebab inimverega kaetud hellebard, mis parematel päevadel oleks kindlasti kiiresti ümber sulatatud.

Kaubaplatsi kõrvalt leiame päkapiku vere pritsmetega raudpiitsa ja kellegi jaaguari nahast saapa, mille kaunist karva on peaaegu võimatu ära tunda paksu vere, okse ja muda vaaba alt.

Kõik need leiud siiski kahvatavad sepikoja trepile langenud terasest sõjakirve ees, mis tõelise Armoki teenri vääriliselt nõretab inimeste, päkapike, goblinite, koboldite, hobuse ja merisuti verest.

Verine sojakirves.jpg

Tegelikult on raske leida asju, mis ei oleks kaetud vere ja okse ja poriga. Piisab vaid pilgust linnapea Martenile, et tajuda oma õlul lasuvat rasket koormat päästa Peegelkõu välja suremisest.

Dwarf marten2.jpg

Kevad

8. Graniit

Katsetame siis uut uhket obsidiaani vabrikut. Kõik tundub töötavat - avan veevärava, et jahutada veel mõned alles jäänud magma kolded ja sulgen selle taas. Sellega seoses suudab ilmselt lätlasest ahju operaator Atis Bimvucas jääda veemahutisse lõksu. Temalt sellise suidsiidse käitumise kohta aru pärides selgus, et teda meelitasid sinna mahuti kaevamisest vedelema jäänud boksiidi kamakad. Atise suureks õnneks märgati tema kadumist, enne kui talle oleks "vesi peale tõmmatud". Ilmselt on siiski mingi kaval strateegiline põhjus, miks obsidiaani tehase kangid on mitu korrust eemal.

17. Graniit

Saabub haldjakaravan. Vahetan hunniku valmiskaupu marjade, puidu, puuride ja kahe puumõõga vastu. Paraku ei oska ma puuridega suurt midagi peale hakata ja ostu peamiseks ajendiks oli see, et tänu sellele vabanes palju ruumi ohtrate kivipillide tarvis. Eks nad siis lähevad oma metsa tagasi ja taovad õnnelikult kümneid kivitrumme.

8. Paas

Korraldan suure rahvaloenduse, et uurida päkapike arvu, perekonnaseisu ja üldist rahulolu. Selgub, et kolm neljandikku lahingutes räsitud linnuse elanikest on naissoost. Samuti on naissoost kõik kõrgetel violetsetel positsioonidel töötavad ja legendaarsed päkapikud päkapikud. Meestele on jäänud sulatusahju operaatori ja lihuniku madalad ametid.

6. Felsiit

Vaatamata Peegelkõu kohutavale reputatsioonile saabus 20 uut immiranti, kes suure rõõmu ja pidustuste saatel meie sõbraliku perre vastu võeti. Kaks terast armastavat uustulnukat said ülesandeks jätta maha oma tühised ametid ja hakkata tegelema terasest relvade ja turviste valmistamise kõrge ja auväärse kunstiga. Muidugi peaks neil laskma natuke odavamate materjalide peal kätt proovida, enne kui neid meie suure terase lao kallale lasta.

Ka kaitsevägi sai oma hõredatele ridadele täiendust. Uue kaitsetaktikana andsin kõigile sõdalastele käsu harjutada ambumist. Linnuse väravaala turvamiseks on valminud vallikraavi ja laskeavadega ümbritsetud plats, mis võimaldab turvaliselt kontrollida vära ümbrust.

27 Felsiit

Uus relvasepp Led "Printsessimõla" sattus haldjatujusse ja okupeeris kõigi suureks pettumuseks klaasitöökoja. Peagi valmis tema sõrmede vahel rohelisest klaasist pokaal "Ängistuse pursked", mille kaunimaks motiiviks on ehedast plaatinast graveeritud reisivad päkapikud - Peegelkõu asutajad.

Suvi

16. Hematiit

Saabub inimeste kaubakaravan, mida kohe ründasid goblinite varitusused. Saadan kõik sõdalased värava kõrval asuvasse torni, noor ja kogenematu Siberek Kegethdodok eksib teed valides ja väljub linnuse väravast. See sai vaprale noorele võitlejale saatuslikuks ja kaitsetornist raevukalt nooli lennutavad sõdalased said ainult abituna pealt vaadata, kuidas Siberek kolme gobliniga võideldes saadud haavadest surnuks veritses. Oma kogenematusele vaatamata langes tema käe läbi goblin Strodno Hirmuäratavvaikus.

Lahing oli siiski edukas ja andis mulle hea mõtte sissepääsu kindlustamiseks.

DF207 varava lasketorn.jpg

Sügis

2. Lubjakivi

Alustan väravakindluse moderniseerimist.

18. Lubjakivi

Saabuvad päkapiku kaupmehed seitsme vankritäie kraamiga. Marteni valmistatud ülikvaliteetsed obsidiaantrummid ja väike hunnik kokku korjatud riideid saab vahetatud liha, õlle, taimede, riide, siidi, teemandite, metallikangide, piima ja juustu vastu. Üleüldse võiks selle verise riidekraami linnuse ümbert kokku koguda ja maha müüa. Goblinite hiid-koopaämbliku siidist sokid on ju kulda väärt.

25. Liivakivi

Haldjatuju tabab kaevur Sarvesh Trummeldamistuba, kes võtab enda valdusse kiviraiumis töökoja. Mis on nendele naistele küll sisse läinud?

6. Puit Valmib "Allvee ameti" nimeline paekivist kirst, mida ehivad kalaluust ja turmalinist vöödid. Lisaks on see hirmus ese kaetud kalaluudest ogadega. Ma loodan, et see pole enne vaid austusavaldus kõigile märja otsa leidnud Peegelkõu päkapikele.

Talv

23. Kuukivi

Varas! Linnapea Martenil kukkus lihatükk hammaste vahelt kui väike pugerik kobold tema toidulaua alt välja kargas. Libe tegelane pani kiirelt punuma ja unustati kiiresti, kui vahtkonna ülem martenit rahustades seletas, et küll ta leiab õnnetu otsa lõksudes või meie vahtkonna teravate noolte läbi. Karm tõde selgus mõni hetk hiljem kui ülihoolas raamatupida Fikod avastas Denshedardesi - artifaktist käevõru kadumise.

13. Obsidiaan

Imush tõmbub ühiskonnast eemale.

Kokkuvõte

Aasta oli edukas. Peegelkuse migreerus kakskümmend uut päkapikku ja hukkus vaid üks. Valmis kolm uut artifakti, millest kaks omavad praktilist väärtust. Seda öeldes ma ei looda, et uus kaunis kirst kohe sihipärase rakenduse leiaks. Ehitistest valmisid uus väravakindlus barakkide, lasketiiru ja vastavate ladudega ning kanaliga ümbritsetud ala puuraidumiseks.

Sõjaliselt hävitati kolm goblinite varitsust. Loodi uus kaitseüksus "Leidlik ohutus" kuhu kuulub 4 ammukütti. Vihased portaalid said täiendust 2 uue võitle jagu ja neid on kokku 5.

Uus väravakindlustus koosneb hetkel kahest hiiglaslikust litsuja sillast jamaapealsest kaitse ja vaatlusplatvormist. Uus tee linnusesse on pikk, eesmärga anda aega barakkides olevatele amburitele. Seda kindlust tuleks muidugi täiendada veel suletavate lüüsiväravate, ohtrate lõksude (sillad ei ulatu ülemise rajani) ja muude mehanismidega.

Toitu ja joogipoolist on meil tünnideviisi ja peaaegu kõik päkapikud on oma eluga väga rahul. DF207 uus sissepaas.jpg

Meedia:Mirrorthunder208.zip‎

Järgmine aasta >>