Kasutaja:Azrael/DF Mirrorthunder 210

Allikas: Lohewiki

Mirrorthunder | 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211


Kätte on jõudnudmas Peekelkõu esimene juubel - peaaegu kümme aastat on möödunud päevast, mil Likod, rahu tema põrmule, koos kuue kaaslasega kirka maasse lõi ja end vesiliiva uputas. Tegelikult pole Peegelkõu kunagi olnud nii heal järjel. Uus valitseja Kaarel Metsikuseräbal seab eesmärgiks ehitada müür ümber puufarmi. Arvestades ala suurust tundub see mahuka ettevõtmisena.

Kevad

Esimese asjana märkab Kaarel dokumente sirvides, et kusagil linnuses on kogunisti 5 kalastusega tegelevat päkapikku. Et vältida ajaloo kordumist ja vähemalt teeselda vigadest õppimist keelatakse igasugune kalastamine ja patustanutele määratakse karistuseks teenistus ehitusrügemendis, mis suure plaani järgi palju tööd leiab. Sama saatus tabab paljusid "talupoegi" kes Kaarlile käikudes jalgu jäävad. Peagi leiavad nad ennast põletava päikese alt paekivi tassimas ja müüri ladumas. Kaarel muheleb endamisi ja läheb tagasi oma lemmiksepikotta turvisetegemist harjutama.


11. Graniit

Juhtub palju ka korraga. Linnust ründab kolm varitsust ja lapsevaras. Talupoeg Sarvesh Febarelil okupeerib leelotades meisterdamistöötoa ja valmistab männipuust mängupaadi, mil nimeks Vahaheitmise kastmisohverdus. Vähemalt on ta selles kunstis nüüd väga osav ja võib leida rakendust kvaliteetsete puunoolte voolijana.

Loov turvalisus külvab tornist väravaesise üle noolterahega ja need vähesed goblinid, kellel on ebaõnn väravast sisse nö. noolerahe alt räästa alla astuda leiavad end vastamisi tulivihase Rigothi ja ülejäänud Portaalidega.

15. Graniit

Veel kaks varitsust. Ilmselt lõkse goblinitest tühjendama läinud mehaanik jookseb surmahirmus arutult värava ümber ringi. Loova turvalisuse ammukütid püüavad noolterahega teda märganud goblinikarju peatada.

Mehaaniku katsumus.jpg

16. Graniit

Haldjakaravan saabub samaaegselt juba kuuenda varitsusega värava ees. Haavatud jalaga mehaanik Amost põgeneb goblinist piitutaja eest. Tema õnneks on Rigoth väga kiire ja peagi viiakse ta linnuse turvaliste müüride vahele paranema.

4. Paekivi

Kuidagi õnnestub goblinitel varastada beebi Melbil Gosttirist, lasen valmistada hulga terasahelaid, et valvekorad väravasse ketti panna. See ei tohi enam korduda. Kuidas see siiski juhtuda sai jääb kõigile mõistatuseks.

Barakkide juurde kanalisse märgistati veevõtukoht, sest üks amburitest läks oma veenahka täitma ohtlikult lähedale meie karpkalade populatsioonile. Järgnes verine võitlus, millest väljus võitjana meie vapper sõdalane ja märja haua leidis seekord karpkala Keshshaknomal. See annab lootust, et kunagi leiame me karpkalaprobleemile Lõpliku lahenduse.

7. Paekivi

Toimub kevadine sisseränne neile, kes hirmust hoolimata kohale julgevad tulla. Elanikke on kokku 97.

3. Felsiit

Avati tulivärav obsidiaansaalide projekti tarvis.


10. felsiit

Valmib müür puuraiumise ala ümber. Kaarel on ehitajate pingutustega rahul. Selleks, et tulevikus väga palju ei trambitaks, lasi ta märgistada kiirkäimisrajad.

Puuraiumisala alla sai ehitatud uued puutöökojad, puupõletamisahjud ja meisterdamistöökoda noolte tegemiseks.

Suvi

Kaarel oli just jõudnud anda välja oma järgmise korralduse - ümbritseda müüriga ka teine pisem vallikraaviga eraldatud ala jõe läänekaldal - kui taevasse ilmusid sünged pilved ja piirimailt hakkasid tulema muret tekkitavad uudised.

Enemy Is Upon Us! A vile force of darkness has arrived!

Siege algab.jpg

Puukaitseala servast hakkas värava poole liikuma goblinite hord. Kaareli mureliku arupärimise peale vastas Rigoth, et võib kasvõi üksipäini nende kolbad sisse taguda, aga amburid võiksid trennimõttes ikka positsioonid sisse võtta.

Vaesed goblinid. Ma oleks oodanud enamat.

27. Hematiit

Müür valmis ka Läänekaldal. Müürsepad tulevad ja üritavad rääkida Kaarlile ja Martenile midagi vaba olemisest ja demonstreerivad neile kummalisi jooniseid ja projekte.

Pyramiidi plaan.jpg

1. Malahiit

Klaasipuhuja Nish Nolethmomuz valmistab rohelisest klaasist krooni, millel nimeks Turvistatud ogad. Kaetud on ta köieroost, hobusenahast, pronksist ja sinisest teemantist ogadega. Kas järjekordne enne? Legendaane klaasisepp kulub ära.

23. Galena

Kaarel laseb ehitada sõjatorni - otsust põhjendab sellega, et see on lahe ja ta on tüdinud sellest, et ümberringi on ainult lage maa.

Ehitajad teatavad talle murelikult, et magmatase on langenud nii madalale, et ei ulatu enam magmatunnelini. Probleemi püütakse lahendada sügavamalt uue tunneli kaevamisega otse obsidiaansaali. Hiljem vett peale lastes peaks see iseenesest sulguma, kuid see tõi kaasa järgmise probleemi - magma kohal tuli kaevata kanalhaaval tühjaks veel üks korrus, et vee peale laskmiseks ruumi teha.

29. Galena

Udib Kubukmor nälgis surnuks - ilmselt müüris ennast kuhugi kinni. Müstika.

Sügis

11. Lubjakivi

Saabub päkapikukaravan. Kuna meil otseselt milleski puudust pole, ostan riiet, nahka, siidi, liha ja metalli. Järgmiseks aastaks tellitakse haruldasi metalle, sest Marten on viimasel ajal tujukas olnud ja tont teab, mida ta järgmiseks tahab.

17. Liivakivi

Magmakoopa kohal kanalaleid kaevates toimub varing, mis toob endaga kaasa kohutavalt palju lõbu magmaudu näol. Vabak Rodemkogani jaoks on kuumus väljakannatamatu ja ta sureb.

Mõni aeg hiljem küpseb sarnases õnnetuses Esthan Likothmuthir, kes on õnneks lehm ja mitte üks meie väärtuslikest kaevurpäkapikest.

18. Liivakivi

Urist Thobsherik käte vahel valmistub obsidiaanist iidol "Ligunenud laks nutulaulude lõbu". Ka see artifakt on kaetud teravate ogadega. Milleks selline asi vajalik on teab vaid Urist ise.

Talv

7. kuukivi

Obsidiaanisaali neljas korrus sai lõpuks kaevatud. Avati veeväravad. Kunagi kevadel peaks siis kolme korruse paksune obsidiaanblokk valmis olema. Tuleb ainult vesi õigel ajal kinni keerata.

1. Opaal

Solon Vucarimesh katkestab pidutsemise ja otsib vastsündinut. Peab olema kõva pidu, kui esimese hooga ei panegi tähele, et uue päkapiku ilma oled sünnitanud.

10. Obsidiaan

Juhtub midagi erakordselt positiivset. Kaunitest ehitistest inspiratsiooni saanud Kaarel hakkab vedama sepikotta kuhja kaupa teraskange ja muud kraami. Peale nädala pikkust sepistamist esitleb ta linnuserahvale Kriimustussaabast. See terasest kaunikujuline madalsaabas on ümbritsetud terasest ja plaatinast võrudega. Saabast katavad muttkoera nahast rippuvad rõngad ja see on kaetud teravate terasogadega. Saabast katab terasest pilt terasest Kriimustussaapast. Samuti on seal kilpkonna luust pilt Pikamaarohust ja lehisest pilt kahest koopaämblikust. Saapal on ka männipuust pilt töötavatest päkapikest, mis sümboliseerib Peekelkõu asutamist 201. aasta kevadel Mustriliste koridoride poolt Esimesest sillast. Veel kaunistab saabast kilpkonnakilbist pilve kujutis ja veel üks kaltsiidist pilt, mis jälle kujutab saabast ennast.

Saapa väärtuseks hinnatakse 219600 raha.

Kokkuvõte

Aasta oli edukas. Sai tapetud kõvasti goblineid, Rigoth on maha löönud juba 81 vaenlast. Puuraiumis alad on ohutult ümbritsetud müüridega ja alad on omavahel ühendatud sildadega. Jõe läänekaldalt võib leida püramiidi, mille tipust saab näiteks alla visata vangistatud goblineid. Toitu ja jooki tundub olevat külluses.

211. aastal võiks lasta Kaarlil valmistada kogu sõjaväele uued turvised, sest tema legendaarsed oskused ja armastus terase vastu ei lase tal neid valmistada alla ülimusliku kvaliteedi. Puhtalt päkkapikkurlusest võiks Rigothile valmistada ainult meistritöödest komplekti.

Elagu Peegelkõu!

Mirrorthunder 211. aasta alguses

P211.jpg

Mirrorthunder | 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211