Kasutaja:Attila/DF Mirrorthunder 202

Allikas: Lohewiki

Mirrorthunder | 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211

Sissejuhatus

Päkkarikindlus üle võetud. Eesmärgiks siis hakata pisitasa üles ehitama infrastruktuuri ning ehk suudan pääseda ka laavalõõrideni. Lisaks tahaks mobiliseerida ka pisikese väeüksuse ning kindlustada meid huntide eest (või misiganes muud koledat võib ette tulla).

Peegelkõu teine aasta

Mina Koganamost, puuraidur. Uue kevade saabumisega valiti just mind Kaevanduse-Edasise-Käekäigu-Nõuandjaks. See oli mulle suur Au ja suur Vastutus. Võttis kohe terve päeva, et mina, kes seni peamiselt õues puid langetanud olen, õpiks nägema tõelisi kitsaskohti meie kaevanduse korralduses ja puudusi eesmärkides.

Ma ju kuulen kõigest, millest meie pisikese kogukonna liikmed siin-seal räägivad. Isa ütles mulle ikka: "Usu endasse!" Sellest ma oma ametikohal ka lähtuma hakkan.

Kevad

1. Graniit

Urgitsesin täna igavusest just parajasti kaevanduskäigu seina kallal, lootsin mõnda rubiinikübet boksiidist leida. Mõtlesin põhjalikult põhjalike uuenduste peale mida oma uuel positsioonil kindlasti läbi tahan suruda. Umbes kesköö paiku jõudsid mu mõtisklused viimaks lõpp-punkti.

Otsisin üles meie laagriülema ja pärast lühikest sõbralikku vestlust läksin konkreetseks: "Meil on vaja õllekeldrit."

Vaatasin talle tõsiselt otsa, sest asi puudutas minu plaani kohaselt ikkagi meie üleüldist ellujäämist.

Ta noogutas.

P.S. Mulle vist kusjuures tundus, et ta muigas sealjuures. Uskumatu lühinägelikkus!

Aga eks meil kõigil ole omad head ja vead.


13. Graniit

Kogan kasutas oma legendaarseid kaevamisoskuseid ning uuristas vajaliku käigu ja ruumi õllekeldri jaoks. See on nüüd hästi sügaval ja külmas ja rahulikus kohas. Hetkel on see kive täis aga kuu aja pärast peaks kõik valmis olema, et siin rahus ja vaikuses märjukest mekkida.

Täna saadeti mind loodenurka puude arvukust kahandama. Kohtasin seal meie kaevurit kes murelikult seal ringi uuris.

Pärimise peale vastas ta, et sinna tulevat õige pea kaevanduse peasissekäik ning tal tuleb uuesti vesiliivakivist läbi murda.

Mõistsin teda täielikult, meie kõik mäletame kuidas vapper kaevur Likot selle üritamise juures koos maapinnaga alla varises.

Soovisin Koganile jõudu ja lasin sealt ruttu jalga.

16. Graniit

Kogan raius läbi just viimaseid ruutjalgu kandvat pinnast kui kõik sisse varises. Meie kaevur ühes kõigega. Hiljem ta rääkis, kuidas oli ärganud eendil, mille ta nii igaks juhuks oli rajanud, kui kõik peaks untsu minema.

Natuke ujutas, aga auk sai rajatud. 16 graniit.JPG

Varsti kaevame trepid uuesti vesiliivakihist läbi. Ja sedakorda palju laiemalt.

Saabusid muide haldjakaupmehed Nitharaiwethist. Püüdsin ühega neist viisakalt juttu ka teha: "Ega neil mõnda eriti ägedat puuraiumiskirvest ei ole pakkuda?"

See pikakõrvuline vahtis mind ülevalt alla, nina püsti ja tegi nägu, nagu läheks tal süda pahaks. No diplomaatilisest taibust ja elementaarsest viisakusest neil küll aimu ei ole. Põrnitsesin paar hetke ta puhevil ninasõõrmeisse ja läksin siis tagasi puid raiuma.

Natuke hiljem see juhtuski!

Tabasin ühe koboldi-raipe hiilimast Kogani kaevatud augu lähedalt. Oi ta jooksis... Tuli meie varandusele sõrmi taha ajama, ega muidu tal nii must südametunnistus poleks. Vihkan sihukesi.

16 graniit 2.JPG

9. Paekivi (Slate)

Vahepeal on palju juhtunud. Kogan lõpetas uue läbimurde: meil on nüüd kolme jala laiune trepp, mille abil ühendati peasissekäik ja töötubade senktsioon. Tassijapäkapikud kindlasti rõõmustavad.

Lahkusid ka haldjakaupmehed. Määrisime neile rohkelt rohmakaid kivikruuse pähe. Vastu saime muidugi märjukest ja toidukraami pluss tünnitäie riiet. Lisaks minu nõudmisel kaks juppi nööri: otsustasin et koboldite vastu tuleb valvekoerad välja panna. Mina hakkan neid treenima!

Üheks põhjuseks koboldid, teiseks segavad metsümisejad - otsustati rajada Päkapike Oma Kaitse. Varsti hakatakse värbama.

Mina saaks oma kirvega kasvõi trolliga hakkama. Aga need teised, neile on muidugi kaitset vaja.

Ahjaa, selle kevade esimene pidu oli. Mina, Irve ja Mistym kräutasime terve nädala. Elu läheb ülesmäge.

23. Paekivi

Immigrandid saabusid. Meid on nüüd paganama 33 pead siin kitsastes käikudes! Hea et vähemalt mina värskes õhus saan liikuda. Arvatavasti tuleb õige peatselt puudus nii toidust kui joogist. Magamiskohtadest ma ei räägigi!

Aga positiivse poole pealt üks neist tundub hästi oskavat graveerida. Ma pean temaga õllekeldri kaunistamisest rääkima...

Lisaks veel kaks kaevurit (üks neist vatras palju kirkadest, nii et temalt ootame väga palju), õnneks on neil omad kirkad kaasas. Ja mõned metallisepad ja kivitahuja.

Kaevur Kogan toksib hetkel barakkideala välja, muide.

6. Felsiit

Sattusin täna peale, kuidas makaagid lasid jalga meie riiderullidega. Jälitada ma neid ei suutnud. Viimane aeg Päkapike Oma Kaitseks.

Suvi

1. Hematiit

Suve saabumisega värvati esimesed Päkapiku Oma Kaitse võitlejad. Blokeeritud Ratsutajate rühm hakkab Peeglikõud kaitsma koboldite ja makaagihordide eest. Rühmajuht Iden Titthalsazir tundub olema selline külma kõhu ja kunstikalduvustega enesekindel päkapikk. Kindlasti aitan neid kui saan. Valmisid ühtlasi barakid ja uued laoruumid valmiskaupadele.

13. Hematiit

Täna käis jälle üks kobold ühe sissepääsu lähedal. Õnneks olin läheduses puid langetamas ja raiusin selle päti ühe ropsuga pooleks.

13 hematiit.JPG

17. Hematiit

Saabus kaubakaravan läänest. Inimesed.

15. Galeena

Elu kulgeb rahulikult. Õllekelder sai sisse seatud, lasin graveerijal mõned kaunistused sinna seinale kraapida. Eks ajapikku võib neid lisada.

Päkapike Oma Kaitse sai uue juhi: Iden arvas, et see võiks olla parimatest parim, Rigoth Dedukulet siis. Ka rühm nimetati ümber. Nüüd kutsuvad nad ennast Tulivihasteks Portaalideks. Ma ei tea kust nad selle nime võtsid.

Valmisid ka esimesed sepikojad ning uued hõbedast relvad said prooviks valmis tehtud. Käivad libahuntidele ja treenimiseks küll, arvas Rigoth.

Üks rõõmus sündmus leidis ka meil aset. Nimelt tõi üks talutütardest ilmale oma teise poja, keset sõõmaaega, muide. Aga nii juba meil, päkapikel need asjad käivad. Laps sai nimeks Morul Blokitudtöörist.

Kõik sissepääsud on nüüdseks mingisuguse kaitsemehhanismi saanud. Kaevur kurtis ainult, et magmalõõride lahendus pole kõige parem: tulideemonid võivad teoreetiliselt ahjude juurde pääseda. Mehaanik seadis igaks juhuks sinna paar lõksu üles.

Varsti tuleb sügis.

17. Galeena

Meil on hädasti vasemaaki vaja. Pronks oleks kaevandusele hetkel pea ainus kättesaadav tarbemetall. Kogan mainis, et nägi malahiidi maagisooni laavalõõri kõrval, seal kaevandamine tähendab tulega mängimist. Või õigemini veega, sest see toimuks täpselt vesiliivakihi all.

Leidsime küll jälle ühe kättesaadava tinasoone.

Tulivihased Portaalid kurdavad, et läinud üle maadlemiselt relvistreeningule saavad nad nüüd tihti muhke ja sinikaid. Vajadus paremate turviste järele kui nahast on suur. Või muidu läheb lõpuks väga halvasti.

Pronksi on eeskätt selleks vaja.

Üks Oma Kaitse liikmeist, Erith spetsialiseerus kirve peale. Peaksin talle mõnda paremat nippi näitama kui aega saan. Praegu möödub mu aeg puude kukkumise seltsis.

25. Galeena

Loomulikult oli Kogan, meie legendaarne kaevur see, kes täna leidis Malahiidisoone, mitte kaugel sulatusahjudest!

Sügis

14. Lubjakivi (limestone)

Sügis.

Täna räägiti, et Sodel Sazirtuni olla pööraseks ära läinud. Pisikest kasvu juveliir põrkaski minuga hiljem koridoris kokku. Kui ta sellest toibus, lippas ta suhtlemata edasi. Elame näeme, mis sellest välja tuleb.

Kaevurid avastasid muuhulgas, et kaks kihti allpool sulatusahjusid lausa kubiseb vasest! Hetkel leitud kolm maagisoont.

28. Lubjakivi

Sügiste puude raiumine on teistmoodi kui muudeal aastaaegadel. See lehesadu, mis tekib, kui kirves üha uuesti puidu tihkeid sooni läbistab, on lihtsalt vaimustav.

Sodel sai muide oma meistritöö valmis ja on jälle endine. Meie kogukonna valmistatud esimene arifakt: Põletusepuhastet'.

28 lubjakivi.JPG

Tegin ettepaneku rajada varakamber kõige väärtuslikkumate artifaktide hoimiseks. Õllekeldri vastu.

20. Liivakivi

Kui ometi Udrim oleks ometi kuulda võtnud nõuandeid natuke puhata. Kui mina ometi oleksin kuskil metsas läheduses parajasti olnud.

Aga naine ütles, et tema laiselda ei suuda ning voolib värskes õhus ammunooli. Mina töötasin aga täna aias.

Siis see sündis.

Kõigest mõne kuu vanune beebi varastati ühe rõveda koboldi poolt vist. Emale traagiline sündmus ilmselt kohe kohale ei jõudnudki. Ta läks õlut jooma nagu midagi poleks sündinud.

Tulivihased Portaalid läksid kohemaid jälitama, kuid ei leidnud midagi peale metskitsekarja. Esimese missiooni adrenaliini tõttu ei jätnud nad kedagi neist ellu.

Neist kobolditest teen hakkliha!

19. Puit

Täna olid Tulivihased Portaalid pöördunud tagasi edukalt metsümiseja-jahilt kui mahajäänud koer millegi peale haukuma hakkas.

Loomulikult sööstsid võitlejad tagasi ja leidsid eest...

Goblini! Tundus selline lapsevarga tüüpi - polnudki seekord kobold.

Kahjuks suutis see sänikael jalga lasta...

Talv

19. Opaal

Praeguseks on talve selgroog murtud. Erilisi sündmusi pole toimunud.

Vapper kaevur Likoti mälestamiseks ehitasime Irve ettepanekul sinna lompi, kuhu ta uppus, kaevu, mida omakorda valvavad kaks boksiidist kuju. Lisaks tahus Erith õllekeldrisse gravüüri, kus Likot kurvalt viipab. Kui kunagi siia satute, siis on see keldrisse sisse astudes vastasseinas, vasakult lugedes kolmas graveering.

Tulivihased Portaalid käisid hundijahil. Rigoth alistas üksinda neist neli ära. Räägitakse muide, et tal olla ambur Ingishiga armulugu. Eks see neil seal Oma Kaitses nii käigi: palju koos, maadeldakse barakipõrandal ja hiljem on beebi valmis.

Arvan, et ise olen head tööd teinud. Suur ala sissekäikude ümbert on puudest puhtaks tehtud.

Tõime muuseas turu sisse ära talveks. Arvatavasti mõnda aega nii jääbki. Tähendan siia üles ka praeguse esiruumide skeemi.

19 OPAAL.JPG

28. Opaal

Lor Deduklen keeras vahepeal ära ja tegi valmis artefakti - pronksist lüüsivärava. Arvan et selle võiks kunagi väga nähtavasse kohta paigutada. Mingi sissekäigu ette näiteks. Praegu rändab see meie varakambrisse.

Lor ise seepärast muide paremaid asju ei tee. Nagu juhtus Sodeliga, kellest sai legendaarne kalliskivilõikaja.

28. Obsidiaan

Minu ametiaeg on nüüdseks läbi. Viisin ellu mõlemad oma plaanid: rajada õllekelder ja turvatud varakamber. Samuti raiusin maha väga palju puid.

28 obsidiaan.JPG

Peeglikõu õitseb omadega ning varsti võime vastu võtta uue laine immigrante.

Kokkuvõtteks

Päkapikukaevandus on heal järjel. Praeguseks on usin sulatustöö meie ladudesse tekitanud 170 pronksikangi, mis vajavad siis ümbertöötlemist vastavalt selleks, milleks parajasti soodne. Päkapikukindlusel on olemas ka hästitreenitud kaitseüksus: kaks amburit ning kirve-, mõõga ja haamripäkkar. Kõik suhteliselt võimsad.

Treeningvarustus on neil olemas, nüüd oleks vaja ka sõjavarustust: Päkapikkudelt tellisin juba turvist. Hetkel kõigil pronksvarustus. Kindlasti treeningul mitte kasutada väga häid relvi.

Immigrantide jaoks on magamisruumid juba loodud. Ainult toiduga võib kitsaks minna.

Edasistest plaanidest mõlkusid mul kaks ideed meeles: - luua süsteem obsidiaani tootmiseks - luua veevarustus veskikividele + erinevad põllukultuurid vaheldusrikka toidu jaoks

Edu järgmisele!

Järgmine aasta >>

Failid

Fail:Mirrorthunder.zip