Nool

Allikas: Lohewiki
Illustreeri.png Illustreeri

Sellele artiklile oleks hädasti vaja mõnd head illustreerivat pilti

Varustus
Vibutaja-vapp.png

Vibu ja nool

Nooleots.png

NB! Vibu ja nool on potentsiaalselt üliohtlikud, mistõttu pead neid tehes mõtlema sellele, et sa ei taha kaasmängijatel silmi välja lasta.

Nooleks kasutame kokkuliimitud magamismatikettaid, mille sisse on korgiga vangistatud noolepulk.

Nooleots

Ketaste saamiseks võid kasutada piisava jämedusega piparkoogivormi või teritatud servadega konservipurki või toru. Kettad liimida kokku. Jälgi, et kinnitad noolevarre nii, et seda (nooletupest nooli välja sikutades) ei saaks ära tirida. Joonisel ei ole kujutatud plastikust pudelikorki ja noolevart ümbritsevat teipi.

Ketastega nooleotsa pikkus tee ~5cm ja noole läbimõõt suurem kui 7cm või silmaauk. Turvalisuse suurendamiseks võib päris noole otsa võib kinnitada ka õhulise porolooni ilma igasuguse katva teibita.

Plastikust pudelikork on kerge ja katsetele tuginedes ka üllatavalt tugev. Korgi eesmärk on takistada noolevarrel tabamise puhul läbi mati tungimist. Mõte korki näiteks ketta või mündiga asendada ei ole hea, sest servad puuduvad ja kokkupõrkel võib noolevars selle tagant lahti libiseda. Korgi sisse on mõistlik leiutada midagi, mis noolevarre ära tsentreeriks: näiteks natuke magamismatti või veinipudeli kork.

Lisaturvameetmena võib kinnitada korgist ettepoole kummiketta, mis omakorda noolevarre edasitungimist takistab.

Vars

Noolevarreks kasutage 8mm või 10mm ümarliistu, selle tagumises otsas maalriteibist "suled" ning nokid (sälk nöörile). Varre võib turvalisuse huvides teibiga katta.


Foorumist.png
Teema on Dragon.ee foorumist

Esialgne teema

Vaata ka