Lehe sisu juurde

Dragon.ee
Lyhhike öppetus kuda teha noolesaba sälku ehk noki minemine

Autor: Hallsilm
  1. Võtate sirge 10 mm läbimõõduga ümarliistu, otsite freesi, relaka vastava kettaga või kiire peenehambulis lintsae.
  2. Lõikate 10 - 12 mm pikkuse sälgu, (puusüüga kindlasti risti!) sellise jämedusega, et vibunöör läheks hästi tihedalt sinna sisse. Kui on aega, siis võite noaga lõigata sälgu nooleotsapoolse osa hästi veidi laiemaks.
  3. Võtate noa ja lõikate risti sälguga varre 25 mm ulatuses niimoodi lamedaks, et oleks mugav näppude vahel hoida, jälgides et poleks järske üleminekuid. Kui silmamõõt on kehv, siis võtke üks nokk eeskujuks ja tollipulk abiks.
  4. Noa ja liivapaberiga lükake noole sabaots ühtlaselt ümaraks.
  5. Peene viiliga saate sälgu põhja teravad servad vibunööri jaoks sõbralikuks muuta.
  6. Võtke keskmise jämedusega niit (või eheduse tagaajajad linane niit) ja "moment" tüüpi liim ning mähkige alates sälgu põhjast 10 mm ulatuses niidikeerud ümber noolevarre, jälgides et niidkeerud oleksid üksteise kõrval. Loomulikult olete noolevarre otsa ja niidi enne liimiga kokku teinud. (Sälgu põhja peale võite panna sälgujämeduse teibiriba, mille otsad peidetakse niidi alla. See annab tugevust juurde, aga võib ka ilma)

Nokkide kujusid on erinevaid. Noaga võite anda sellise kuju nagu ise tahate, peaasi, et te ei teeks noki harusid liiga kitsaid.

Selline noolesaba talub väga hästi ka 100 naelast vibu. Täpsuse huvides peab veel mainima, et te kõikide samatüübiliste noolte sabaotsad prooviksite enam-vähem üheugused teha.


© Dragon.ee | E-post: dragon(ät)dragon.ee | HTML'i kontroll