Vikipeedia:Nimeruum

Allikas: Lohewiki
Vikipeedia nimeruumid
Põhinimeruumid Arutelunimeruumid
0 Artiklid Arutelu 1
2 Kasutaja Kasutaja arutelu 3
4 Vikipeedia Vikipeedia arutelu 5
6 Pilt Pildi arutelu 7
8 MediaWiki MediaWiki arutelu 9
10 Mall Malli arutelu 11
12 Juhend Juhendi arutelu 13
14 Kategooria Kategooria arutelu 15
100 Portaal Portaali arutelu 101
Lisanimeruum
-1 Eri

Nimeruum on kogum Vikipeedia lehekülgi, mille pealkirjade ees on ühesugune eesliide ehk nimeruumi nimi. Nimeruumi nimi ja lehekülje pealkiri on eraldatud kooloniga, kusjuures kooloni järel ei ole tühikut. Näiteks "kasutaja nimeruum" koosneb kõigist lehekülgedest, mille pealkirjad algavad "Kasutaja:". Entsüklopeediaartiklid on "peamises" ehk "artiklite nimeruumis", neil vastavat eesliidet ei ole. Moodustades lingi leheküljele, mis pole artiklite nimeruumis, ei tohi unustada eesliidet: [[KKK]] ja [[Vikipeedia:KKK]] viitavad täiesti erinevatele lehekülgedele.

Vikipeedial on 19 nimeruumi: 9 põhinimeruumi koos neile vastavate arutelunimeruumidega ja erilehekülgede nimeruum.

Põhinimeruumid

  • Artiklite nimeruum (ilma eesliiteta): sisaldab kõiki entsüklopeediaartikleid, loendeid, täpsustuslehekülgi ja ümbersuunamisi.
  • Vikipeedia nimeruum (eesliide Vikipeedia:): sisaldab erinevat tüüpi lehekülgi, mis on seotud Vikipeedia kui projekti haldamisega: juhendid, reeglid, projektid, toimetused jne.
  • Portaali nimeruum (eesliide Portaal:): sisaldab eelkõige lugejale mõeldud teemaportaale, mis aitavad lugejal leida artikleid kindlast teemavaldkonnast ja võivad juhendada ja julgustada vastavas valdkonnas kaastöö tegemist.
  • Kasutaja nimeruum (eesliide Kasutaja:): sisaldab kasutajalehekülgi ja kasutajate alamlehekülgi iga kasutaja isiklikuks kasutamiseks.
  • Piltide nimeruum (eesliide Pilt:): sisaldab piltide ja helifailide kirjelduslehekülgi linkidega failidele endile.
  • MediaWiki nimeruum (eesliide MediaWiki:): sisaldab kasutajaliidese linke ja sõnumeid, mis ilmuvad automaatselt genereeritud lehekülgedel (näiteks otsingulehel).
  • Malli nimeruum (eesliide Mall:): sisaldab malle.
  • Kategooria nimeruum (eesliide Kategooria:): sisaldab kategoorialehekülgi, millel on loetletud leheküljed ja alamkategooriad, mis kuuluvad vastavasse kategooriasse.
  • Juhendi nimeruum (eesliide Juhend:)

Arutelunimeruumid

Iga põhinimeruumiga on seotud vastav arutelunimeruum. Näiteks artiklite nimeruumi arutelulehtedel on eesliide "Arutelu:", aga kasutaja nimeruumi arutelulehtedel "Kasutaja arutelu:" jne. Enamikku arutelulehtedest kasutatakse nendega seotud põhinimeruumis oleva vastava lehekülje üle arutamiseks (näiteks leheküljel Vikipeedia arutelu:Artikkel arutletakse leheküljel Vikipeedia:Artikkel oleva sisu üle). Kasutajate arutelulehekülgi kasutatakse vastavale kasutajale teadete jätmiseks. Kui keegi muudab kasutaja arutelulehte, ilmub arutelulehe omaniku ekraanile kastike kirjaga "Teile on uusi sõnumeid" ja link arutelulehele. Kastike jääb ekraanile, kuni kasutaja on oma arutelulehte külastanud.

Erilehekülgede nimeruum

"Eri:" nimeruumis on erileheküljed, mis luuakse automaatselt tarkvara poolt, näiteks nagu Eri:Viimased muudatused. Kõiki erilehekülgi saad vaadata, kui klikid lehe vasakus servas tööriistakastis lingile "Erileheküljed". Erilehekülgedel ei ole vastavaid arutelulehekülgi. Erilehekülgi saab linkida nagu tavalisi lehekülgi ([[Eri:Viimased muudatused]]), kuid erileheküljele ei saa teist lehekülge ümber suunata.