Kiltsi lennuväli

Allikas: Lohewiki

Ülevaade

Endine Nõukogude Armee Kiltsi sõjaväelennuväli Haapsalu - Rohuküla maantee ääres on väga sobiv koht post-apokalüptilistele või düstoopia LARPide.

Endise Nõukogude Liidu armee poolt kasutatud Paralepa lennuväli laiub ca 800 ha suurusel maa-alal. Lennuvälja betoonkattega rada on 2500m pikk, lennukite tarbeks ehitati 28 angaari. Lennuvälja rajamist alustati 1939. aastal ja oli esialgu kasutusel kuni 1956. aastani. Seejärel seisis lennuväli mõnda aega kasutuseta, kuni ta 1969. aastal rekonstrueeriti ja edasi oli kasutuses okupatsiooniaja lõpuni.

Nõukogude vägede lahkumise järel on lennuväli lagunenud, seda kasutavad mõned helikopterid ja harrastuslennukid. Nõukogude armee pärandusena on säilinud vanad lennukiangaarid, kasarmuhooned ja lennurajad.

Kiltsi.jpg

Plussid: väga suur mänguala; palju põnevaid varemeid, suurem osa territooriumil asuvatest teedest on autoga ligipääsetavad ja sõidetavad; tasuta.

Miinused: ala kuulub tehniliselt Kaitseliidule ja seal ürituse korraldamiseks on vaja nende kooskõlastust ja luba; territooriumil leidub palju prügi, okastraati jms mängijatele ohtliku; kohalikud armastavad Kiltsil jalutamas/autoga sõitmas käia.

Toimunud üritused: Ashtanga

Ala kasutamiseks tuleks varakult kontakteeruda Kaitseliidu Lääne malevaga.