Registreerimine larbile

Allikas: Lohewiki
Larbi korraldamine

Registreerumise sujuvamaks korraldamiseks mõtle välja, kuidas tulijatelt teavet kogud ja mida neilt täpselt küsid. Osa sellest infost läheb ka mängukuulutusele.

Mugavalt ja nutikalt korraldatud registreerumine vähendab su enda töövaeva ja muresid, aidates sama hooga mängule rohkem mängijaid kokku tuua.

Registreerimise kanal

Mängule registreerimiseks kasutatakse reeglina üht järgmistest viisidest: E-mail, foorumi privaatsõnum või küsitlusvorm internetis.

E-maili saatmine on üsna loomulik suhtluskanal. Mõned korraldajad kasutavad mängijatega suhtlemisel eraldi registreeritud aadressi, et suhtlus isiklike kirjadega segamini ei läheks. Sellise meetodi oht võib olla selles, et korraldamistuhinas ununeb sisse logides uutele kirjadele vastamine. Võib-olla on mõttekas selline aadress edasisuunamisega korraldada.

Foorumi privaatsõnum on samuti levinud, kuid siin on oht, et mängijad ise ei satu oma privaatsõnumeid piisava tihedusega vaatama.

Küsitlusvorm internetis on imelihtne, kuid nõuab veidi lisavaeva. Viimasel ajal on küsitlusvormide loomiseks mugavaid abivahendeid tekitatud ning sellise lahenduse populaarsus ka veidi tõusnud. Ühe variandina võib kaaluda Google Drive'i juures olevat Forms rakendust, kuid väga mugav on ka JotForm.


Mida küsida

Reeglina küsib vorm:

  • Nime (päris)
  • Foorumikasutaja nime
  • Vanust
  • meiliaadressi
  • MSN/Skype konto - sest keegi ei loe enam kirju ja on vaja vestelda

Lisainfo, mida võib-olla vormile lisada soovid:

  • Telefoninumber (et mängumaksu mittelaekumist ja tulemist uurida)
  • Varasem rollimängukogemus (et vastutusrikkaid rolle päris uusikule ei juhtuks)
  • Foto (kui on huvi seda mängijatele kuidagi jagada)
  • Allergiad ja võimalikud terviseprobleemid (toidu huvides ja igaks juhuks)
  • Rollieelistused (sealjuures püüa kõike seal kirjutatut mänguga siduda)

Nipid ja nõksud

Mõned mängijad armastavad suure hurraaga end mängule lubada ja hiljem kuidagi sujuvalt alt ära hüpata. Selle vältimiseks võib olla mõistlik jagada mängijad eelregistreerunuteks ja maksnuteks. Registreerunuks loed mängijad, kes on maksnud.

Kuna sinu huvides on varajane registreerumine ja maksmine, võid selle soodustamiseks pakkuda varem registreerunutele soodsamat mängumaksu.

Registreerunute nimekirja avaldamine (ja maksnute väljatoomine) soodustab sõprade mänguletulekut ja mida varem tekib "kriitiline mass" mängijaid, seda mõnusam on sul asju korraldada. Avalda tulijate nimekiri esimesel hetkel, kui see "esinduslik" välja näeb. Täienda seda uute tulijate ja maksmisinfoga.