Mängukuulutus

Allikas: Lohewiki
Larbi korraldamine

Arvestades, et soovid oma mängule ka külalisi, on otstarbekas potentsiaalseid huvilisi sellest ka kuidagi teavitada. Siin peatükis selgitame veidi võimalusi ja toome ära info, millele mängukuulutuse tegija mõelda võiks.

Esitatav info

Kuulutuse lugeja võiks huvituda umbes järgmisest infost:

 • Aeg, koht
Koha puhul võib kasu olla kaardiviitest ja ühistranspordi-infost.
 • Kes teevad
Kuna sul on mängujuhina maine ja algul suhtutakse sinusse teatava äraootava umbusuga, võiksid tundmatu mängujuhina mõelda ka sellele, kuidas sellest tundmatuse oreoolist end tutvustades vabaneda.
 • Mingi "konks" — kujutlusvõime käimatõmbamise tarbeks
Paljud head mängukuulutused sisaldavad midagi, mis paelub. See "midagi" teeb mängu eriliseks või vaimustab tulijaid või on lihtsalt midagi unikaalset, ja tasub mõelda kuidas oma lugu ära andmata vihjata, millest sa ise oma üritusel vaimustuksid.
Kohati töötab paeluva konksuna ka mängu reklaamvideo. Selle tegemine on veidi aeganõudvam, aga hästi tehtud video suudab tihti väga vähesega edastada mängu meeleolu, vihjeid ja paeluda neid, kes pelga teksti peale ükskõikseks jääksid.
 • Info mängu olemuse kohta. Kuna larpe on erinevaid, on mängujuhil hea anda vihje mängu iseloomu ja võib-olla isegi meeleolu kohta. Levinud kategooriad on:
  • Seikluslarp - tähendab mõistlikus koguses rollimängu, mõistatusi ja võitlusepisoode
  • Rollimängularp - tähendab pea-asjalikult mõistatamist ja mängijate suhtlust
  • Lahinglarp - mängijad püüavad etteantud stsenaariumi raames mõnd oponeerivat rühma võita
  • Kiiksularp või Eksperimentaallarp - sul on mängujuhina plaanis midagi, mis tavapärastesse raamidesse hästi ei sobitu
Registreerumiseks tehtav rituaal on mõistlik kuulutusega kaasa panna, sest siis pole seda huvilisel tarvis mööda veebi taga otsida.

Turundusest veel

Larbikuulutus ei pruugi olla ainus viis mängijate tähelepanu võita. Eelmainitud video kõrval on mängu eelinfona kasutatud efektseid plakateid, pilte ajaleheväljalõigetega ning ka näiteks jutustusi mängumaailmast. Kui seda kõike hoolega teha, tekib mängijatel teatud ootus hoolega korraldatud mängu suhtes. Kui mängujuht mütsiga lüüa ei plaani, on selline trikitamine omal kohal.

Mängukuulutusega võib kaasneda ka mängijate nimekiri. Avalik larbinimekiri meelitab mängule juba registreerunute sõpru ja neist sissevõetud mängijaid, lisaks annab aimu, kas mäng on populaarne või mitte. Seega on nimekirja avaldamisel tarvis arvestada karjaefektiga. Mängule kuhu ei tulda, ei tulda; mängule kuhu tullakse, tullakse rohkel moel.

Mängukuulutuse ajastamisega saab veidi mängida. Nädala sees on internetihuvi põhikoormus esmaspäeviti kella kümne kandis, mis võimaldab sotsiaalmeedias paremat levikut; teisalt konkureerite sellise ajastuse puhul kõigi teiste samuti ajastajatega. Mängukuulutus võiks mängu ennetada vähemalt kuu aja jagu, et ajaplaneerimisel poleks huvilistel nädalavahetused juba hõivatud.

Ärge kunagi unustage isiklikke kutseid. Kui te teate kedagi, keda mängul näha soovite, saatke talle ise teade või rääkige talle mängust, kui teda näete. Selline kutsumine võib toimuda enne avalikku kuulutust ning samuti ka peale seda. Töötab hästi koos avatud nimekirjaga.

Viimane turunduslik nüanss, millega arvestada tasub, on inimeste mängule pühendamine. Pühendunud mängija valmistab rekvisiite, kostüüme ning tuleb mängule. Kui mängule tulekust teatamine on lihtne, tuleb teatamine kergelt ning võib juhtuda, et mängu lähenedes on huvilise kalendris midagi prioriteetsemat. Kui sul veab, saad sa sellest ka enne mängu teada.

Tollesama pühendumise tarvis võrdsustatakse registreerumine tihti raha maksmisega ning varasema pühendumise soodustamiseks liigutatakse odavama mängumaksu aeg nii, et lõviosa rahast laekuks hiljemalt kaks nädalat enne mängu. See lubab teha kulutusi ning tulijatega paremini arvestada. Raha maksmise rituaal seob mängijat kõige tugevamini. Juhul kui registreerumine ja maksmine ei ole võrdsustatud, tasub kaaluda üht või kaht mängumaksu tasumisvõimaluse meeldetuletust neile, kes veel maksnud pole. Viisakas on arvestada ka nende mängijatega, kes mängumaksu tõttu kõrvale võivad jääda: neile võib pakkuda nii soodustust, mängu tühja kõhuga või abitegelase rolli, millega kaasnevad kõrvalkohustused.

Kuhu postitada

 • Dragon.ee larbifoorum
 • sisalik.dragon.ee - kajastab teie dragon.ee kuulutust, aga võib aega võtta
 • Nuru Rollimängukeskuse Facebooki leht - Tartu rollimängijad ja nende sõbrad on suuresti kaasatud


Sisaliku kuulutusstandard

Sisaliku blogi jaoks on tehtud järgmine blankett:

Aeg: 30.-31. veebruar 2010 (+registreerimistähtaeg)
Koht: koht,kant
Korraldajad: grupp, nimed
Mängulaad: Seiklus-, Lööma-, Intriigi-, Olustiku- või Kiiksularp, seeriamäng, õudus vms karakteristikud
Mängumaks: x.- (+maksmistähtaeg)

Paarilõiguline kokkuvõte. Seeria, süžeekirjeldus, olmeinfo, toidu olemasolu.

Kui see blankett täita, võib selle rahulikult dragon.ee-sse postitada või Sisaliku toimetusele saata. Igal juhul kiirendab see kuulutuse Sisalikku jõudmist.