Terroriakt Ühispangas

Allikas: Lohewiki
Terroriakt Ühispangas
Kuupäev 1. ja 2. mai 2004
Koht Tehas
Korraldajad Kiilakad Küülikud

Terroriakti mäng oli oma toimumise hetkel üks unikaalsemaid eksperimente meie larbimaastikul. Mäng kuulutati välja individuaalsete kutsetega, mis palusid mängu unikaalsuse tõttu oma rolli ja mängu puutuvaid detaile mitte kõneleda.

Mängijad juhiti mängu alguses ühte ruumi, mis pidi olema Ühispanga kelder. Seejärel toimunud plahvatus sulges ruumi sissepääsud ning lõksu jäänud kuus mängijat said veeta oma viimased 3 tundi ühes toas punase avariilambi valgel raadiost operatiivsidet kuulates.

Mäng korraldati 3 korda (2 korda 01.05.04 ja 1 kord 02.05.04) erinevatele seltskondadele ning filmiti turvakaamerast üles.


Plot

Tegevus toimub Tallinnas Rävala puiesteel asuvas Ühispanga majas.

Ühte tuppa keldrisse on erinevatel põhjustel sattunud 6 inimest hetkel, mil toimub pommiplahvatus ning maja variseb kokku. Tegelased jäävad tuppa lõksu. Nad ei tea, mis toimus, võivad vaid helide järgi arvata.

Toas läheb aina palavamaks ja palavamaks.

Tunni-paari pärast saab turvamees raadiosaatjaga ühenduse ning saadakse teada, et oli plahvatus. Ühtlasi saavad nad ka teada, et õhku jätkub veel vaid tunniks või paariks.

Mingi hetk saabub äkki täielik vaikus, jääb vaid vee tilkumine.

Ruumis põleb vaid punane avariituli.

Heliefektid: vee tilkumine, jooksmine, karjed. Seina tagant võiksid kosta olla surija oiged - keegi on sealsamas lähedal lõksu jäänud ja viga saanud.

Pepe Svensson

Oled 43 aastane Rootsis elav väliseestlane. Eesti keelt peeti sinu lapsepõlvekodus ikka au sees ning nii räägid seda vabalt, kerge aktsent on ehk juures.

Sulle ei ole miski elus kergelt kätte tulnud, ise oled sa ennast üles töötanud lugupeetud ärimeheks. Nüüd, kuldses keskeas, on sul aga Stockholmi kesklinnas maja, ilus naine ja neli last. Rootslannast naine Mona (42) on endine modell ja endiselt kaunis, kuigi näost veidi ära vajunud ning oma kümme kilo juurde võtnud. Tal on aga Rootsi satelliidikanalis oma suhetest ja naistest pajatav talkshow ning ta on Rootsis tuntud avaliku elu tegelane, kelle nägu kaunistab siiani paljude ajalehtede-ajakirjade esikaasi.

Teil on kolm poega ja tütar, kelle üle võid vaid uhkust tunda. Olaf (25) töötab Rootsi krediidipangas analüütikuna, Gunnar (17) kasvatas pikad juuksed ning teeb Rootsis populaarset hevibändi (edu alus on suures osas ka sinu rahakott, mille toel ansambel albumeid välja annab ja promo teeb), ainus tütar Gudrun (16) käib gümnaasiumis ja temaga sul eriti tihedat sidet ei ole, kuid välimuselt on ta ilmselgelt emasse ning tahab proovida modellitööd, pesamuna Pelle (5) on lapsehoidja kantseldada.

Oled terve nooruse karmilt rüganud, et maksta oma õpingute eest. Lõpetasid maineka Stockholmi ülikooli finantsalal ning sest peale oled karjääriredelil kiiresti ülespoole liikunud. Tõeliselt rikkaks tegid su aga edukad investeeringud börsile. Oled uhke, et oled kõik saavutanud ise, tänu iseendale ja seetõttu oled vahel ka kitsivõitu. Kellelegi ei tule midagi niisama anda, iga inimene saab nii palju kui ise väärt on ja raske tööga välja teenib, see on sinu põhimõte.

Inimestes väärtustad edasipüüdlikkust ja haritust. Koolitamata inimene on sinu silmis null, põlgad selliseid. Sina näiteks oskad seitset keelt: rootsi, eesti, inglise, vene, norra, soome ja prantsuse. Just alustasid saksa keele õpingutega.

Sulle on oluline ka välimus. Paned meelsasti raha heade ülikondade ja lõhnade alla, su auto on alati Volvo viimane mudel. Ka mängid tennist ja golfi ning käid jooksmas ? mees peab olema heas vormis.

Sulle on oluline jätta endast väljapoole mulje kui tõelisest dzhentelmenist. Sulle meeldib uskuda, et oledki seda. Kuigi vahel lööb ka sinus välja su tahumatu pool. Ent juhina oled kindel ja autoritaarne, harjunud oma tahtmist saama ja panna inimesed oma soovi järgi tegutsema.

Tundub nagu super elu, kas pole? Aasta tagasi leidsid aga uue väljakutse ühe Rootsi panga tütarettevõtte, Eestis asuva Ühispanga asepresidendina. Pere jäi loomulikult Rootsi. Sina ostsid Tallinna vanalinna Vene tänavale korteri (120 ruutmeetrit) ning algul käisid igal nädalavahetusel lennukiga Stockholmis pere juures. Kuid aina rohkem hakkas sind meelitama Tallinna noorte plikade võrgutavatesse silmadesse vaatamine. Nii käidki kodus aina harvem ning naudid Tallinna elu erinevate kaunite noorte tütarlaste seltskonnas. öeldakse küll, et hunt kodu lähedalt ei murra, kuid mis siin salata ? siitsamast Ühispangast leitud neidudega on mitmeid huvitavaid öid veedetud.

Viimane saak Elsa on päris kobe tükk ja teil on olnud ?suhe? juba üle poole aasta. Eks sul on vahepeal teisi ka olnud, aga miski selle Elsa juures tõmbas sind ikka ja jälle tema voodisse tagasi. See naine on voodis loom, tõesõna! Mona poleks kunagi lasknud endaga kõike seda teha.

Jaanuaris tuli aga idüllile lõpp. Elsa teatas, et on rase. Kuradi lits, ma ütlen! sa tead, et see ei saa olla sinu laps ? pärast Pelle sündi lasid endale teha vasektoomia (seemnejuhade läbilõikamine, meditsiiniline protseduur). Teadsid juba siis, et aitab lastest. Pealegi pole sa elu sees kondoomi kasutada armastanud, see võtab pool tundest maha. Arstid on sulle kinnitanud, et ükski naine ei saa enam sinust rasedaks jääda. Järelikult hooras see Elsa kuskil ringi ja üritab nüüd oma värdjat sulle kaela sokutada. Raha tahab järelikult.

Ilusate aegade mälestuse nimel olid nõus kinni maksma abordi, kuid selle peale kukkus naine hüsteeriliselt karjuma. Nüüd oled sa teda kuude kaupa vältinud, ei vasta ta e-mailidele ega telefonikõnedele. Ei, ühele siiski vastasid. Lubasid, et oled nõus pärast lapse sündi tegema isadustesti. Tundub, et ainult nii saab sellest väljapressijast lahti, sest see toob tõe päevavalgele.

Vahel hakkab sul Elsast natuke hale ja siis poetad sa tema lauast möödudes talle paberite vahele mõne viiesajakroonise. Aga järgmisel hetkel teed sa südame kõvaks. Sõber Volle, kes kah Ühispanga ametis, ütles ka viimati George Brownis istudes sulle, et võta mõistus pähe, see naine ainult manipuleerib sinuga! Õige jutt sõbra suust. Sest vahepeal on Elsalt tulnud ka ähvardusi pöörduda kollase ajakirjanduse poole. Seda ei tohi aga juhtuda! Sa oled ju ikkagi avaliku elu tegelane ning oma perekonnale sa sellist häbi ei taha. Pealegi nõuaks Mona lahutuse puhul suure osa su varandusest. Ja noh, eks Mona on sulle ikka ka ju omamoodi kallis. Sellel naisel on klassi!

Täna tuli Elsa jälle samade ähvardustega. Vastumeelselt nõustusid sa temaga panga keldrikorrusel, parkla taga olevas tühjas ruumis kokku saama. Ongi aeg minna.


Elsa Järpehag

Oled 25 aastane naine ja sinu nimi on Elsa Järpehag. Oled kena naine ja tead seda.

Varase lapsepõlve veetsid Läänemaal Noarootsis, sellest ajast on su hinge jäänud igatsus mere ja kadakate järele. Kui jõudis kätte aeg kooli minna, kolis su pere Tallinnasse - vanemad leidsid, et pealinnast saab laps parema hariduse ning stardipaugu edukaks karjääriks.

Lõpetanud Tallinna 2. keskkooli (praegu Reaalkool), püüdsid sisse saada Tartu Ülikooli ja TIPi, et õppida majandust. See aga ei õnnestunud. Ehkki su hinded oli keskkoolis veidi üle keskmise, ei piisanud sellest, et tihedas sisseastujate konkursis läbi lüüa. Aga sellest polnud midagi, issi rahakoti toel õppisid EBSis (Estonian Business School) rahvusvahelist ärijuhtimist. Tulevik tundus kindel, kõik teed olid su ees valla.

Pärast kooli lõppu ei käinud ülihästi makstud töö leidmine aga sugugi kergelt, sinusuguseid oli liiga palju. Nüüd töötad juba kaks aastat Ühispangas laenukonsultandina. Saad endale küll lubada kvaliteetseid kontorikostüüme, kui ei midagi enamat. Isa sind enam ei toeta ning alailma on sul näpud enne palgapäeva põhjas. Oh ei, sa ei teeni sugugi vähe, ikka oma kaks Eesti keskmist, aga kuna sa armastad ilusaid asju ja pillavat elustiili, ei ole sul kunagi piisavalt raha.

Elad üürikorteris Kadriorus. Unistad oma kodust - soovitavalt kesklinnas. Oma palgaga võiksid sa korteri laenuga osta, panga töötajad saavad veel eriti soodsalt laenu, kuid kuidagi ei õnnestu sul omafinantseerimiseks vajalikku sadat tuhandet kokku kraapida.

Aga sa oled tore tüdruk, käid sõbrannadega Bon-Bonis ja Prive?s diskodel, armastad lugeda kriminulle ja naistekaid. Üle kõige meeldib sulle juua maitsekohvisid, eriti iirise ja vaarikamaitselist. Alkoholi eriti ei tarbi, kui, siis moodsaid kokteile Cosmopolitan ja Sex on the Beach.

Sul on selja taga ka üks lühiajaliseks jäänud kooselu kursavennaga, kes sind pettis ja kelle siis erilist kahetsust tundmata maha jätsid. Küllap polnud õige mees.

Aasta tagasi tuli Ühispanka uus asepresident - Pepe Svensson. Kena, haritud, sharmantne 43 aastane härrasmees. Väliseestlane, elas enne Rootsis. Alati kallis ülikonnas, hästi lõhnastatud, aina komplimente pilduv ja kui tark see mees veel on! Pole ime, et iga teine sinu osakonnas töötav näitsik härra Svenssonile silma heitis. Mis sai sul selle vastu olla, kui see ihaldatud mees just sinu laua kõrvale tihtipeale pikemalt juttu vestma jäi. Ja sinu seelikud läksid aina lühemaks ja liibuvamaks, kuni su otsene ülemus Kati Ohakas sulle märkuse pidi tegema Kade ja õel vanamoor!

Ajapikku saite Pepega lähedasemaks, käisite vahel õhtuti koos kohvi joomas. Siis said sa teada, et ärimehel on ka teine, hingelisem pool. Ta on huvitatud müstikast, juurdleb selle üle, mis tuleb pärast surma, on õppinud käejoonte pealt ennustama ning kasutab tulevikku vaatamiseks ka tarot- kaarte. Sa armusid. Ja Pepe vastas su tunnetele.

Järgnes pool aastat ilusat elu, õitsengut, liblikaid kõhus. Salajasi kohtumisi, kirglikke öid, iial ei olnud vaasid su tagasihoidliku kodus tühjad. Mis sest, et Pepel on Rootsis naine ja pere. Lapsed juba ju peaaegu täiskasvanud ja ega ta oma naist enam ei armasta nagunii. Küllap ta ükskord lõplikult sinu juurde tuleb, olid sa kindel.

Tänaseks on sinu armastusest Pepe vastu saanud viha. Viimased kuud on olnud sinu jaoks põrgu. Kui avastasid, et oled rase, tundsid endas ainult suurt rõõmu. Ei, see ei olnud sinu poolt planeeritud lõks, meelitamaks meest vana pere juurest ära. Kuna Pepe oli rääkinud, et lasi juba aastaid teha vasektoomia (seemnejuhade läbilõikamine), ei kasutanud te mingeid rasestumisvastaseid vahendeid. Mingit võimalust rasedaks jäämiseks ju ei olnud.

Kuid neli kuud tagasi jäid päevad ära. Ja rasedustest näitas halastamatult kahte triipu. Ju see on saatus, kinnitasid sa endale ja ruttasid Pepele rõõmusõnumit teatama. Mehe reaktsioon mõjus sulle külma dushina.

"Sa, lits, oled kellegagi ringi keppinud ja üritad nüüd last mulle kaela sokutada!" Sellist sõnavara polnud sa Pepe suust varem kuulnud. Sinu pisarsilmi antud kinnitused, et sa pole viimane aasta kellegi teisega armastust jaganud, mehe südant ei pehmendanud.

Lõpuks pakkus mees talle raha abordi jaoks. Solvusid sellest südame põhjani ja loomulikult keeldusid. Sinu südametunnistus on ju puhas, sina pole Pepet petnud ja tead, et see laps on siia ilma tulemus armastusest!

Oled viiendat kuud rase ning su närvid on lõpmatuseni pingul. Pepe ei tee sinust enam välja, ei vasta su e-mailidele ega telefonikõnedele. Järjest raskem on oma kõhtu kolleegide eest varjata. Vanematele ei julge sa oma olukorrast rääkida.

Tõsi, vahel viskab Pepe sulle lauale mõned viiesajased. Nagu prostituudile. Selle raha eest käid sa rasedate vesiaeroobikas ja ostsid endale uue, suuremate mõõtudega kostüümi töölkäimiseks. Lapse toetamisest pole aga mees sõnagi kuulda tahtnud - pole minu oma ja kõik, kasvata ise oma värdjat. See on kõik, mis sa tema suust kuuled.

Ühes asjas oled sa meest siiski suutnud mõjutada. Vastumeelselt nõustus ta, et pärast lapse sündi tuleb teha isadustest. "Siis jätad ka sina need hullud luulud maha, nagu oleks mina su paksuks pannud," ütles Pepe.

Seda kuulates ei jõudnud sa ära imestada, kuidas sai üks üdini härrasmehelik mees niimoodi muutuda. Kes on see mees tegelikult, keda ma nii sügavalt armastasin, küsid sa endalt alailma.

Aga jah, isadustest, see seab tõe jalule. Ja siis see mees maksab, maksab kuni lapse täisealiseks saamiseni! Kuid viimasel ajal oled sa kuulnud jutte, et Pepe laseb ennast panga Rootsi kontorisse üle viia. Kas mees tõesti kavatseb enne lapse sündi jalga lasta? Siis jääb ju test tegemata! Ja millest sina ja lapsuke siis elama hakkate, kes teid üleval peab?

Sa tunned, kuidas paanika su üle võimust võtab. Ei, sa pead midagi ette võtma, et enda ja lapse tulevik kindlustada, sa pead! Nii oled sa tuttava juristi abiga koostanud lepingu, millega Pepe kohustub maksma lapsele kuni selle 18 aastaseks saamiseni 20 000 krooni pluss kooli õppemaksu. See paber on sul juba kolm päeva pidevalt kaasas olnud, aga veel pole sa veel leidnud sobivat momenti, et see Pepele nina alla torgata ning allkirja nõuda. Kui mees peaks keelduma, plaanid sa teda ähvardada - helistada ta abikaasale ja rääkida kõik ära. Lahutus läheb sellisele mehele kalliks, väga kalliks. Ja pealegi on ta avaliku elu tegelane, kollane ajakirjandus nii Eestis kui Rootsis naudiks sellist skandaali üliväga.

Ja peale selle peab Pepe kinni maksma sinu sünnituse Fertilitase erahaiglas. Sa ei kavatsegi oma kallist lapsukest ilmale tuua mõnes riigi kombinaadis, kus pole erapalatit ega õiget mullivannigi.

Helistasid eile oma arstile ja uurisid vasektoomia kohta. Doktor seletas, et vahel harva on siiski mõneprotsendine võimalus, et operatsioon ei olnud tehtud päris korrektselt ja mõni spermapoiss võib vahel siiski seemnejuhadest läbi lipsata. Äkki õnnestub siiski Pepet veenda, et see on võimalik, et tegemist on ikkagi tema lapsega.

Täna suutsid sa Pepe nii kaugele viia, et ta nõustus sinuga panga all oleva parkla ühes tagumises ruumis kohtuma. Sellel kohal on sinu jaoks eriline tähtsus - seal vahetasite te salaja oma esimesed suudlused. Ehk suudab see nostalgia ka Pepe südant pehmendada. Sõidadki juba liftiga alla keldrikorrusele ja lähed sellesse mahajäetud toakesse meest ootama. Nüüd või mitte kunagi. Sa pead oma tuleviku eest võitlema. Kui saad lepingule allkirja, ei pea sa seda meest, keda sa kunagi nii väga armastasid ja keda sa nüüd ainult vihata ja jälestada suudad, enam kunagi nägema.


Jaan Kaev

(vanus:29)

Olgu kohe öeldud, et oled lühikese siilipeaga olevus, nagu väga paljud teisedki kodanikud. Esmapilgul tänaval sind ära tunda nõuab teatavat pingutust. Aga tegeikult oled soe ja hea inimene. Vähemalt omaarust. Seljas armastad kanda klassikalisema variandi kohaselt tavalist sinist või musta teksasärki ning jalas sama tavalisi teksasid. Teksad on mõnusad. aga ka dressid on lahedad. Eriti kappa omad. Nike ja Adi on ka lahedad. Jalanõudena on kõige mõnusamad tossud. Tossud on need, millest vestlemiseks sa aega ei säästa (täpselt samuti nagu näiteks mobiiltelefonidest, automootoritest ja nende omadustest). Tossude ostmiseks kogute oma sõpradega kokku korraliku kamba ning käite siis ühe spordijalanõude leti juurest teise juurde, asjalikku nägu tehes ja asjatundlikke hinnanguid andes. Eriti in jalanõud on õhkpadjaga ja maksavad 'lõdvalt' üle tonni. Hilhelt oled oled primitiivne inimene. Kellele seda suurt koolitarkust ikka vaja on? Aga sa tead, et oled lahe mees, sinu pilk on läbitungivalt ülbe ja jäine, väljendab üleolevust ühiskonna suhtes. See on selline üleolevus, mida sa tihti ei taju ega oskagi enda jaoks ära seletada. Paljusid inimesed on lihtsalt idioodid ja nad tuleb persse saata ja sa saadaki, otsimata põhjust või ajendit. Milleks. Idikaid on kõik kohad täis. Ainsad asjad, mis loevad on musklid, tina panemine, löömine ja naiste trukkimine. Seega on ilmne, et sa just neist tegevustest kõige rohkem tead ja räägid. Saavutused selles vallas on su jaoks sama tähtsad kui poksijakarjäär. Kõige hullem on see, et sinu edukalt alanud karjäär Kalev Kallo juures katkes. Alustasid poksimisega üheksandas klassis. Koolgi jäi seetõttu pooleli. Ja olid edukatest edukaim. Kui 1989 aastal noorte meistriks said, siis oli selge - edukas poksikarjäär, suured sponsorrahad ja maailmakuulsus. Aga siis läks kõik persse. Kuna pidevalt hakkasid trennides minestama ja ninast jooksis verd, siis viis Kallo su arsti juurde. Sul avastati kõrgvererõhu tõbi ehk hüpertoonia. Ja kõigel oli kriips peal. Kui su vererõhk tõuseb, hakkab ninast verd jooksma ja süda hakkab taguma nagu hiigelsuur trumm. Kardad paaniliselt insulti (veresoone lõhkemine ajus) ja seetõttu tead, et ei tohi ärrituda. Räägid endale pidevalt - ma olen rahulik, ma olen rahulik. Aga poksimisega on kõik. Läbi. Persse küll. Kalooga suhtlete siiani, asutusid tema mahitusel isegi Keskerakoda, kuid viimaste isikliku elu jamade tõttu oled tegevusest kuidagi kõrvale jäänud.

Oled 100% materiaalne inimene. Auto ja mobla on kaks suurt unistust ja kultuseset. Sulle meeldib mobiiltelefoniga rääkides bossi nägu ette manada ja oma auto tehnilisi näitajaid demonstreerida. Kusjuures mõned detailid auto küljes pakuvad sulle rohkem huvi kui teised. Näiteks 'valuvelg' esineb sinu sõnavaras sagedamini kui 'ventilaatoririhm'. Huvitav küll, millest see tuleb? Igatahes. Sinu auto on tumesinine Audi 80. Oma sõnavaras oled vahetu, et ütled alati välja, mida mõtled. Inimeste lahterdamiseks kasutad konkreetseid määratlusi. Mingi tüüp kas on või ei ole munn. Naine on või ei ole pandav. Vahepealseid variante ei eksisteeri. Sinu enda naine Katrin oli väga pandav. Abiellusite 5 aastat tagasi. Teil old ilusad pulmad ja kõik oli hea. Siis jäi Kats rasedaks ja see oli väga lahe. Aga siis kuuendal kuul tunnistas ta üles, et see pole sinu laps. Pask. See oli nõme. Kats koliski lapse isa, kellegi Urmase juurde ja sina kolisid lasnamäele, otsisid Kärberi tänavale 1-toalise korteri. Okas aga on siiani hinges ja tuju pidevalt niru. Arst isegi kirjutas antidepressandid välja, aga neid ei tohi vererõhu pärast võtta. Mida teha, närviliseks ajab kõik käib täiega pinda.

Vabal ajal sa ei loe raamatuid, vaid veeda aega mehisemalt. Vaatad porno- ja actionfilme, kuulad suure entusiasmiga E-roticut ja E-Type'i, eesti diskot ja Aqua't vaheldumisi. Teine kord võtad Petsi ja Volliga viina. Kannad suhteliselt palju. Täis peaga muutud tigedaks ja ülbeks, mitte lõbusaks. Oksendamine teeb sulle suurt muret - kuna saab kaineks ja joomist tuleb uuesti alustada. Eile oli eriti nõme juua, olite sõpradega tänaval ja siis läks mööda üks muhu kamspunis kultuuriinimene. Pets tegi kohe hea killu ja röökis: "Türa, hea ürp! Lammast ei tahtnud selga tõmmata vä!" Irvitasite. Kampsun jooksis kohe minema. Mõnikord kui viitsid, mängid poskimise asemel korvpalli, kuid üldiselt sa ikkagi tervise pärast spordiga ei tegele.

Töö: Töötad Ühispanga peahoones turvamehena. Palka saad 9 kilo miinus maksud. Normaalne. Teed ihti ka ületunde ja vahetusi, siis saab lisaraha. Töövarustusse kuuluvad sulle kumminui ja taskulamp. Lahe. Töö pole raske, aga Katrini värk rõhub pead. Ja see häirib natuke, saab ju tööl liiga palju mõelda. Midagi seal Ühispangas justkui ei juhtu ja aega on liiga palju. On teada, et turvaülemus läheb varsti pensionile ning sina ja turvamees Kaarel kandideerite tema kohale. Praegu on väga tähtis ennast heast küljest näidata. Täna lõpeb vahetus 2 tunni pärast. Täna õhtuks on sul kokku lepitud esmene kohting pärast lahutust, üks kena teller pangast, Kristi. Sõbrad Pets ja Volli on ammu rääkinud, et aitab halamisest, zhit nada. Sõbrad töötavad sul muidu ehitusel, on ka Kohtla-Järvelt pärit nagu sina ja ka poksisid noorena. Oijah, olid alles peod, olid peod. Igati head sõbrad, nendega koos saab pornofilme vaadata ja Ollikas käia.


Aap Jugapuu

(vanus:27)

Oled Tartu mees. Nii Tartust pärit, kui ka kaasa läinud selle võru vörgiga ja taarausuga. Miks mitte? Taara usk on ju vanade eestlaste usk ja igati auväärne asi selle nõmedalt vägivaldse ristiusu kõrval, mis meie maale ja rahvale on palju kannatusi toonud. Eks see ole ka üks põhjus, miks sa omal ajal usuteaduskonnast seniootikasse üle läksid. Nimelt ei olnud ained "Jeesuse elu" ja "Piibli tundmise metoodika" sinu jaoks piisavalt veenvad. Milleks õppida kellegi Jeesuse elu, kes ilmselt oli suur šarlatan ja muidusööja? Milleks tunda Piiblit, mille erinev tõlgendamine on toonud maailmale palju kannatusi, ristisõdu, anastamist, häda ja villetsust. Nüüd oledki juba 9-dat aastat Tartu Ülikooli üliõpilane ja asjade kuluga üpriski rahul. Ülikooli sisse saada on ju ikkagi raskem, kui sealt välja kukkuda. Ainepunkte on sul nüüdseks kogunenud natuke üle saja vajalikust 160'st. ga sa ju väga eksamitel käia ei viitsi. Loengutes meeleldi, aga eksamid on nõme bürokraatia vorm hinnata inimese teadmisi mingite madalate ja väljajoonistamata kriteeriumite järgi. Ja millised on üldse "olulised" ja "mitteolulised" teadmised, selles erineb sinu vaatepunkt alati õppejõu omast.

Ülikooli seitsmendal aastal otsustasid ka natuke majandust õppida, et jälgida, mis jura seal aetakse ja kuidas see sinu maailmapilti klapib. Pealegi olid kodus seisud niruks läinud, vanemaid polnud enam kuskile panna ja nad olid jalus. Teise korteri ostmiseks aga raha polnud. Majanduse loenngus ehk antakse nippe, mis kergendavad selliseid suuri elujamasid. Kuigi sul sellesse väga usku polnud, läksid ikkagi. Las lollid räägivad. Vaatame, mis neil öelda on.

Makroökonoomika loengus aga tabas sind inspiratsioonilaine. Mõistsid, et maailma pahedes on süüdi kapitalism ja üle ilma laienevad ettevõtted, kes on tavainimesed oma orjusesse aheldanud. Saades sellest mõttest jõudu avastasid enas protestivaimu tärkamas. Kas see on ainulaadne tunne, või on Eestis veel minusuguseid. Sa teadsid, et maailmas kutsutakse kapitalismivastast mõtteviisi globaliseerumisvastaseks. Ühel päeval internetis surfates sattusidki globaliseerumisvastaste üpriski kenasti peidetud kodulehele. Sealt tutvusidki Väinoga. Ühendus ise oli ladna. Palju inimesi, kes mõtlesid ühte moodi. Maailmaorganisatsioon küll Eesti haru väga ei aktsepteerinud, sest me pidavat olema liiga äärmuslikud ja ekstreemsed. Aga kuidas sa muidu neile kapitalistide sigadele selgeks teed, et maailm ei koosne rahast ja miljoneid persse pistvatest idiootidest.

Eelmisel aastal tabas sind katastroof. Seoses majanduse loengutega said aru, et kõige mõistlikum on võtta Ühispangast eluasemelaenu ja ostsid korteri oma sundüürnikest vanematele. Kuid mida sa tõesti ei osanud ette näha, oli see, et sind reklaamiagentuurist, kus töötasid copywriterina, vallandatakse. Ülemuse argumentideks olid heade ja inspireerivate ideede puudus, pidev hilinemine ja pealegi, asi, mida kuulsid sekretäri käest - tahtis kopi kohale tööle tulla ülemuse õetütar. Noor ja aktiivne neiu. Nojah, niikuinii ülemus magas temaga.

Vallandamine vallandamiseks. Said ju korraliku kompensatsiooni, kuid mida sa enam teha ei saanud oli pangalaenu tagasi maksmine. Inkasso käib juba ukse taga nagu halb hobuse õudusunenägu. Tunned end naguvärdjaliku kapitalimasina Ühispanga ori. Eelmisel nädalal langes viimane piisk karikasse - pank saatis ähvardusteatise, et võtab vanemate korteri laenu katteks. Aga mis nüüd vanematega teha, neid ju ei võta lahkete tudengineiude juurde ööbima. Vanad on ju nii hädised. Emm on vana tudisev hallpea ja isagi ei saa oma artriidi tõttu õieti käiagi. Nii ei tohi vanade inimestega käituda!!! Ja muidugi sinu endaga. Pealegi on see jama, et vanad ju käendasid su neli aastat kogutud õppelaenu, kokku siis summas 39 000 krooni (!). Pank saadab nagu visa värdjalik uss, kes oma haarvaid kombitsaid inimeste sütta surub, vanematekoju kirju, kus palub hakata poja eest maksma. Õnneks käid ise posti järel ja hoolitsed selle eest, et vanad summadest kuuldes infarkti ei saaks.

Hiljuti pühendas Väino, organisatsioonil karismaatiline juht, su suurde saladusse. Tartu Globaliseerumisvastastel on kavas akt Tallinna kapitlastide vastu. Lõpuks ometi saab midai reaalset ära teha! Midagi, mis tõesti näitab nendele sigadele, et maailm ei söö vaid rahategijate pihust. Väino on muidugi süitav. Ta on see mees, kes teab, kuidas asjad on ja kuidas nad ei peaks olema. Väino rääkis näiteks, et internetist võib leida globaliseerumisvastaste kohta selliseid definitsioone: "Valdkond, kus anarhistid tänapäeval väga aktiivselt osa võtavad, on globaliseerumisvastane liikumine. Alates 1999. aastast, mil toimus esimene globaliseerumisvastane kümnete tuhandete protestijatega massidemonstratsioon (USA-s Seattle'is WTO nõupidamise ajal), on anarhistid globaliseerumisvastases võitluses alati agaralt kaasa löönud. Anarhistid on esindatud igal suuremal demonstratsioonil ja vastuhakul, enamus anarhiste on rahumeelse protestimise poolt, kuid on ka organisatsioone (nagu näiteks Must Blokk - Anarchist Black Block), mis pooldavad meedia tähelepanu saamiseks ja "klassiraevu näitamiseks" ka vägivaldseid vahendeid. Enamjaolt on vägivald suunatud kapitalistliku omandi vastu: rüüstatakse korporatiivseid kauplusi, panku ja kiirsöögirestorane (erilise viha objektiks on McDonald'si kiirsöögirestoranide kett kui USA korporatiivse kapitalismi üks sümboleid)." Jaburdus ju. Globaliseerumisvastasus on elustiil, maailma heakorra eest võitlemine.

Väino tõesti tahab kõike muuta ja ta mõistab, kuidas sa tunned ja oled. Niipea, kui talle ütlesid, et asjad sinu vanematega on halvasti, organiseeris ta momentaanselt Ühispanga vastase akti. Ja seoses sellega avastas ilmselt ka Väino, et oled tõepoolest kõige tulisem globaliseerumisvastane kogu Tartu osakonnas ja ta ülendas sind oma paremaks käeks siseasjades. Samuti andis Väino sulle kõige austavama ülesande kogu grupis - Ühispanga peakontori vastase rünnaku läbiviimine. See ons uur au. See on tõesti suur au etendada selles projektis peamist rolli ja olla osati see, kes juhtisvastaseid idee poole lõpuks ometi ka midagi reaalset ära tegema. Sul on siiani meeles see hetk, kui Väino tuli isiklikult su ukse taha ja pakkus sulle usalduslikku ülesannet - paigaldada pomm. Väino hankis ka juba Ühispanga peakorteri projekti ja leidis ka koha, kus plahvatus kõige suurema kahjustuse tekitab. Praegu on asi kokku lepitud nii. Kell 18.20 sisened Ühispanga hoonesse, laskud liftiga keldrisse. Plaanil on kõik näidatud. Paigaldad pommi, jooksed parkla kaudu välja ja sõidad sinna jäetud autoga minema. Kell 18.30 lõhkab Väino pommi raadiosaatja teel. Kohtumine teiste grupi liikmetega on KUKU klubis, õlled ja tähistamine Väino kulul.

Loodad siiralt, et see rünnak õnnestub. Samas piinavad sind süümepiinad vanemate ees. Sest kui sind sellise akti juures kinni peetakse, on ETV õhtustes uudistes sinu nimel esikoht. Ja vanemad just seda vaatavadki. Kus selle häbi ots. Vanakesed ju ei elaks sellista asja üle, kui poeg niimoodi käitub. Igatahes tuleb ülimalt ettevaatlik olla. Ei tohi alt vedade vanemaid ega Väinot. Mitte kedagi. Samas tuleb sellele Ühispangale koht kätte näidata. Ja selle osanikele ja kõikidele idiootidele, kes kapitalismi orjavad!

Mängu alguse hetkel: Oled just paigaldanud pommi ette nähtud kohta ning jooksed läbi keldri väljapääsu poole. Pommi lõhkemiseni on aega 20 minutit.


Katjusha

Oled mees, nii 50 aastat vana, venelane. Välja näed aga nagu 70. Sind kutsutakse Katjushaks, oma päris nime sa õieti ei mäletagi, juba aastaid on möödas päevast, mil keegi sind ristinime pidi hüüdis. Elu ei ole sind hellitanud. 20 aastasena tulid Eestisse sõjaväkke teenima ning siia sa jäidki. Juba noorelt heitsid ühte eestlasest naise Mariga, aastaid ei saanud te lapsi. Alles 35 aastasena said tunda, mida tähendab olla isa Mari kinkis sulle kaksikud pojad, Mitja ja Volodja. Praegu nad peaksid vist olema 11 aastased või 13 Igatahes, jäidki sõjaväkke ametisse, teenisid suurtükiväes ning saavutasid isegi kapteni auastme.

Su elu hakkas nihu kiskuma 80ndate lõpus, kui alkohol liialt meeldima hakkas. Kui 91. aastal vene väed Eestist lahkuma hakkasid ja Nõukogude Liit lagunes, kaotas sinu elu mõtte. See oli sulle meeletu pettumus. Terve elu olid sa töötanud kommunismi rajamise nimel ja nüüd oli see kõik mõttetu.

Hakkasid üha enam ja enam jooma.

Kui Mari veel poistega mingile rootslasele mehele läks ja su pojad endaga kapitalistlikku läände kaasa viis, vajusid päris põhja. Sul oli nn hall pass, elamisluba sa ei saanud. Kuna sa ei suutnud pabereid ajada, kaotasid pensioni, jäid korteriüüri võlgu. Lõpuks lõpetasid tänaval. Nüüd saab vist varsti juba kümme aastat tänavaelu täis.

Sinus kobrutab viha kapitalistide ja fashistide vastu mis muud need eestlased on. Pead ennast kapitalismi ohvriks. Süütuks ohvritalleks.

Sinu ainus pereliige on koer Sharik, kes on lühikese nööri otsas sinuga alati kaasas. Shariku kinkis sulle Masha- sinu armuke, samuti kodutu. Aga tema suri eelmisel aastal ära. Algul köhis imelikult ja lõpuks surigi maha. Rahu tema hingele. Aga Sharikut armastad sa üliväga, tema on sulle kõik.

Kaks sõpra on sul ka Mogila ja Pugovitsa. Nemad ka köhivad viimasel ajal imelikult, Pugovitsal on rögaklimpide sees lausa veri.

Kodutu elu ei ole kerge ja aina raskemaks läheb. Vahel tuleb sulle meelde, et kunagi oli sul Mustamäel kolmetoaline vanniga korter. Nüüd aga elad Koplis ühes soojakus ning värised pidevalt külmast ja oma elu pärast. Palju kordi oled sa fashistlike nolkide käest peksa saanud pärast seda, kui oma vaevaga kogutud pudelid äsja rahaks vahetasid. Tühja sest peksust, aga nad võtavad ju raha ka ära. Kuradi fashistid eestlased sellised.

Milline näeb siis välja sinu tavaline päev? Ärkad tavaliselt vara ja selle peale, et sul on kohutavalt külm. Jube pohmell, pea lõhub, värinad Kiiresti on vaja peaparandust. Reeglina ei ole sa suutnud hommikuks odekolonni jätta, kõik viimse tilgani on õhtul kõrist alla voolanud. Aga ilma olla ei saa, eriti hommikul. Järelikult tuleb kiiresti kargud alla korjata ning raha hankima minna. Viina saad sa haruharva, siis on pidupäev. Tavaliselt eelistad ikka seda va maasikamaitselist. Päev lähebki raha hankimise tähe all korjad pudeleid, kerjad, varastadki kui saad. Vahel võtad Kaubamajast hunniku Linnalehti (jagatakse tasuta) ja müütad neid ühe krooni eest Balti Jaamas. Mõni loll ostab ka. Kui raha koos, ostad joogi ning õhtu möödub rõõmsalt tinistades. Tavaliselt koos Mogila ja Pugovitsaga.

Ega tervis sul päris korras pole. Selg on haige ja köha vaevab sindki. Lisaks mädaneb sul parema jala suure varba küüs, on vist umbes. Kui sealt mäda välja pigistada, hakkab natuke kergem. Seda teed sa igal võimalikul ja võimatul juhul. Füüsiliselt oled päris nõrk.

Iseloomult oled kibestunud, riiakas, vägivaldne. Samas paranoiline kardad, et su asjad varastatakse ära ja kannad neid seetõttu alati kõikjal endaga kaasas. Kõik riided on sul ka kihiti üksteise otsa aetud. No haisevad küll, aga vähemalt on soe.

Viimastel päevadel on Tallinna kodutute kogukonnas igavesti suur ärevus. On tekkinud mingi kodutute gäng, kes kiusavad neid, kes sinna ei kuulu. Näiteks keelati sul surma ähvardusel Balti Jaama nägu näidata. Pugovitsa sai eile nende käest niimoodi peksa, et nüüd vaevu hingab. Meelemärkusele igatahes ei tule.

Sind erutab aga hoopis rohkem üks ringlev jutt, mis tõeks osutudes lubaks sulle helgemat elujärge. Nimelt kutsuvat Venemaa erusõjaväelisi oma rüppe tagasi, lubatakse pensioni ja vanniga korterit, keskküttega ja puha. Selleks on aga vaja Venemaale sõita. Oled kaua raha kogunud, et osta bussipilet Narva. Sealt saad siis ehk kuidagi salaja üle piiri passi sul ju enam pole. Just täna leidsid tänavalt 25 krooni ja seega on sul nüüd bussipileti raha koos. Et nolgid seda sult ära varastada ei saaks, peitsid raha Shariku kaelarihma sisse. Õhtul kell 9 läheb bussijaamast buss Narva ja siis ööpimeduses tahad sa üle jõe tõotatud emakesele Venemaa pinnale ujuda.

Mõned tunnid on veel bussini aega. Jalutasid Sharikuga kesklinnas ringi, vaadates, kas kuskilt õnnestuks pika reisi peale midagi ampsamiseks pätsata. Vaatasid, et suur uhke maja, kus allkorrusel autod pargivad. Kõik puha kiisakavad ja uhked. Ehk õnnestub mõne masina küljest mõni jupp maha keerata ja turul maha müüa, mõtlesid sa ja hiilisid parklasse sisse. Kõikjal olid aga kahtlustavalt piidelvad turvamehed. Läbi parkla jõudsid mingisse keldrisse, vaatasid välja ühe vaikse nurgakese ning keerasid põõnama. Vaja ju õhtuks puhata. Veerand pudelit seda va maasikamaitselist on sul veel taskus varuks. Seda on ärgates hea rüübata.

Magad sügavalt ja näed unes oma uut vanniga korterit mõnes kaunis Venemaa linnas.


Aet Maasikas

(vanus:32)

Sinu nimi on Aet Maasikas. Ja end identifitseerid sa ennekõike seeläbi, et oled kunstnik ja oled hea väljanägemisega trendika riietusega nooruslik naine. Oled lõpetanud ERKI, mis praegu kannab Eesti Kunstiakadeemia nime. Tegid seal oma magistritöö. Ja praegu oled ainus kubistlikku nahakunsti viljelev naine Euroopas. Oled selle üle väga uhke.

Eraelu: Nüüd oled sa juba küll täielikult oma seksuaalses orientatsioonis veendunud. Oled homoseksuaalne ja that's it. Nii jääb. Pole mõtet poisikestega enam niheleda, kui kõik sinu maailmapildis on selge ja romaanid naistega pakuvad enam kui flirt meestega. Kõige tõsisem romaan on sul siiani olnud Chatrene'iga. Too juhtus siis, kui sa 21. aastasena Prantsusmaale stipendimi said. Läksid sinna kunstiajalugu vahetusüliõpilasena kunstiajaloo kursust võtma. Sel perioodil tekkis sulle vanem sõbranna Catherine. Ta oli tollal graafikatudeng Sorbonne'i ülikoolis ja sattunud samamoodi vahetusõpilasena Pariisi. Teid ühendas esimesest pilgust see, et Katariina (nii hakkasite teda omavahel kutsuma) oli tohutu Eesti fänn. Tal olid teada kõik eesti kaasaegsed kunstnikud ja ka kunstiajalugu valdas ta paremini kui pooled ERKI tundengid. Ometigi lõppes kirglikult alanud romanss traagiliselt ja Katariina jättis su kõige brutaalsemal kombel maha. Ta ütles julmad laused: "Üle kolme kuu monogaamia pole minu elus võimalik." Sinnapaika see asi jäigi ja sa tulid Eestisse tagasi tugevamana ja kogemusterikkamana kui eales varem. Pärast seda on sul olnud naistega vaid par üheöösuhet. Millekski pikemaks pole kirge olnud. Ometi terendab nüüd silmapiiril keegi Guardiani ajakirjanik Lin Gardner. Ta on küll teatrikriitik, kuid huvitub ka modernsest kunstist ja oli nõus meeleldi ka Eestisse tulema. (http://www.guardian.co.uk/arts/critic/page/0,1169,575271,00.html).

Töö: Tööd teed sa täpselt seda, mida ise tahad. Ainult ahakunstist muidugi ära ei ela, aga ega sa oma taieseid just odavalt ka ei müü. Eriti uhke saad olla pärast seda, kui käisid koos Mäetamme ja Ojaga Berliini biennaalil. Seal tekkis erinevaid sidemeid ja nüüd on plaan küpsenud reaalsuseks. Homme avatakse Ühispanga galeriis sinu personaalnäitus!!! Sinna oledki kutsunud Lin Gardneri. Teed veel galeriis viimaseid ettevalmistusi ja harjutad oma peas vaikselt läbi lauseid, mida ajakirjandusele rääkida. "Olen Euroopas ainulaadne." "Kubistlikku nahakunsti annab võrrelda 70-aastate avangardkunstnike loominguga, kus eksperimenteeriti materjali ja värvidega." "Kas te ülds kujutate ette, kuidas saada nahka fuksiaroosat värvi?!". "Need nurgad sündisid suure valuga. Idee teha teost "Krauklise silmad" sai alguse Pariisis käigust, kus sain ka oma eraeluliselt esimesed suuremad õppetunnid." Kubistliku nahakunsti abil püüad edasi anda naise hinge ja selle väljendusvõimalusi. Kuidas tunneb naine end oma kehas, kuidas ühiskonnas, sotsiaalsetes pealesurutud positsioonides. Kas naine tahaks olla pigem mees? Kas ta üldse tahaks olla sünnitaja? Naise hing on sinu meelest, erinevalt mehe omast, mitmetahuline. See sisaldab õrnu värvivarjuneid ja nüansse, mis esmapilgul võivad jääda tähelepanuta, Ärimaailmas pole sa suguni seetõttu põrnunud, et oled kunstnik. Sa tead väga hästi, et lisaks otsekohesusele tuleb edasi pürgimiseks ära kastada ka oma naiselikke võlusid. Aga iial ei eelista sa mehe lähenemist naise omale. Justnimelt flirtides kunagise kursavennaga saad end ka kunsti kõrvalt ära elatada. Said nimelt tema kaudu töö reklaamifirmas Art Directorina (AD). Nii on sul 20 tuhandene palk kuus kindlustatud ja ka kunsti saab omade vahenditega teha. Sest ega siin Eestis ju keegi kunsti tegemise eest ei maksa. Hea, kui miinustesse ei jää. Käesoleval näitusel oli Ühispank nõus sponsoreerima ja rentis galerii minimaalse hinnaga. Pealegi on siinne osanik Pepe Svensson väga aldis kunsti propageerimisele, sest see tooks kauge pangamaailma tavainimesele lähemale. Hiljuti aga juhtus ka üks äriliselt niru lugu. Nimelt nuhkis Kroonika kuskilt välja sinu seksuaalse orientatsiooni. Nüüd on äkki meestega raskem liini ajada? Samas, vaadates mehi... pole neile iial lesbilisus vastumeelt olnud, pigem just erutanud.

Vaba aeg: Peamiselt veedad oma vaba aja trendipaikades nagu Pegasus ja Moskva. Vabal ajal aga armastad ta kohvikutes käia, kus jood vaid kännu kuke likööri ning Cosmopolitani. Sealjuures ajab sind nati puhevile asjaolu, et ta oled nüüd avaliku elu tegelane, et sul on lahedad kunstnikest sõbrad ja et sa käid nii trendikalt riides, et noored ERKI tibidki ahvivad seda. Noorena sa küll nii popp polnud. Õppisid muusikakoolis torupilli ja joonistamist Kopli Kunstikoolis. ERKIsse said küll hoobilt sisse, sest käisid eelnevalt ka ettevalmistuskursustel. Praegu oled natuke haiglane, sest lisaks lapsepõlvest saadud astmale on sul ka toitumishäired. Kunagine anoreksia hakkab tagasi tulema ning tabad end pievalt mõtlemas tervislikust toitumisest, et mitte jälle haiguse küüsi langeda. Ja see neetud astma, mis võtab aeg ajalt pöördumatud vormid. Õnneks on juba ammu leiutatud inhallaator, mida kannad kaasas. Kuigi jah, ega su pisikest pahe - kanepi- ja muidu suitsetamist - see astma-värk küll ei soosi. Tuleb väga ettevaatlik olla, et inhalaator kaasas oleks ja midagi ei juhtuks. Suitsudest tõmbad Vogue'i. Need ju pikad ja naiselikud.

Mängu hetkest alates: Homme avatakse siis Ühispanga teenindussaalis sinu näitus "Krauklise silmad", mille aines pärineb Juhan Viidingu luulest. Viiding oli ju servats feministlikki. Paned parasjagu näituse viimaseid taieseid korda, kuid pohmell ei lase elada. Eile läks ju jälle peoks. Aga teatavasti aitab pohmelli vastu üks hea mõnus kanepipiip. Seda lähedki keldrisse tegema, kuigi oma astma tõttu peaksid sellest hoiduma. Aga mis teha, pohmell on tugev.

Täpne kava

Põleb valge tuli.

1. Kodutu magab oma nurgas sügavalt. GM läheb toob koera ära. 2. saabub kunstnik, asub suitsetama. Kodutu magab. 3. saabuvad vaieldes ärimees ja laneukonsultant. 4. kohe nende järel turvamees. 5. jooksuga saabub glob. vastane, nagu sisse saab, nii uks kinni, KABUUM ja täielik pimedus.

Paari minuti pärast hakkab vilkudes tööle punane tuli.

Oiged, tilkumine jms hääled.

1,5 h pärast saab päästemeeskonnaga ühendust (GM-id lülitavad walkied sisse). Kui selle peale ei tule, siis ei saagi, oma viga.

2h - päästemeeskond räägib, et teil hakkab hapnikuga probleeme tekkima. (Kui pole ühendust, siis GM teatab, et teil on raske hingata ja väga palav.)

Lõpp: leinamarss


Raadioside: Päästemeeskonnaga

Halloo. Siin Sirje Lennart Tallinna Kiirabist. Kuidas te ennast tunnete? Palju inimesi seal konkreetses ruumis on? Kas keegi on teadvuseta seisundis, haavatud või šokis?

Mida te saate teha on see, et säilitage rahu. Hingake aeglaselt sisse ja välja ning ärge kulutage liigset energiat. Olge täitsa rahulikud. Nii säästate hapnikku. Sest ennekõike tekib hapnikupuudus ajus. Gaas ühineb veres oleva hemoglobiiniga ja ei lase hapnikku verre, kuigi sissehingatavas välisõhus võib olla hapnikku piisaval hulgal. Gaasimürgituse võite ära tunda nii, et teil on iiveldus, südamepekslemine, üldine nõrkus, pea käib ringi ja õhupuuduse tunne. Kui pilt hakkab juba ära minema või silme ees läheb mustaks, siis võite sellest järeldada, et hapniku tase on väga madal. Mürgistusega inimene võib hakata ka teadvusel olles segast juttu ajama. Võimalusel püüdke hoida üksteisega kontakti ja seda säilitada kuni abi saabub. Teadvuseta inimene keerake külili ning vabastage ta hingamisteed. Haavatu tuleb ennekõike haav siduda, kui see on laskehaav, siis samamoodi, et vältida verekadu. Keegi võiks oma linasest riidest rebida ribasid. Kõige paremini muideks sobib tavaline meeste päeva- või ülikonnasärk. (ma tahan näha, kuidas Pepe oma särki lõhub).

Keegi jookseb tekstile sisse Doktor Lennart Doktor Lennart me leidsime uue haavatu, te peate kiirelt tulema.. inimene on alla jäänud. Üks käsi lömastatud, pool jalga tuleb koha peal ampulteerida

Lennart Jah? Kohe.. SIDE LÕPP


Raadioside: Turvaülemaga

Siin Ühispanga turvaülem Tarmo Vahtramäe kuuleb. (napi jutuga mees).

Ühispanga hoone on maatasa. Kahtlustavad pommirünnakut. Palju haavatuid. Pommipanija põgenes.

Keegi tuleb sisse: Teie olete turvaülem jah (on kosta sosistamist, vaikset, summutatud kõnekõminat) mhmh.. Jaa.. Kohutav.. Peate ütlema Jah

Vahtramäe Pean teile teatavaks tegema, et teie läheduses, 200 meetri raadiuses on toimunud gaasileke. See tähendab, et ka ruum, kus teie viibite et see jääb kaasilekke piirkonda ee

Eee. Teie väljakaevamine. Ee me tegeleme sellega.. anname oma parima Minimaalselt kulub selleks 24 tundi (taustalt kostub kellegi rääkimist) Eeee.. gaasileke ahaa.. sellega on nii.. et teil vist ei jätku õhku kauemaks kui mõneks tunniks aga me anname oma parima!

Rumal ajakirjanik Ulla Lens: Härra Vahtramäe, härr Vahtramä, öelge Kuku Raadiole, mis täpselt juhtus.. mis nüüd saab... Palju on hukkunuid... Härra Vahtramäe.. Kuulake ometi..... SIDE LÕPP