Mine või Lätti (sure või maha)

Allikas: Lohewiki

Tuntud ka kui

Rongilarp

Mine või Lätti (sure või maha)
Kuupäev 31.03.2007
Koht Liikuv, rongivagun
Korraldajad GMid ilma piirideta
Galerii [1]
Teema foorumis
Muljete teema

Eile tutvustas Baltimaade juhtiv raudteefirma Maximas Rails juhtkond uut automaatrongi, mis juba alates selle nädala laupäevast Tallinna ja Valga vahet sõitma hakkab. Eesti Teataja reporter veendus, et tegemist on tehnika viimase sõnaga.

Juba eemalt märkan, et siin ei ole tegemist tavalise rongiga – nõnda uhkelt ning eneseteadlikult seisab see perrooni ääres, ehkki vagunite kuju on ju endine ja veidi väsinudki. Kuid tähelepanelik silm märkab ilmselt kohe, et veduris ei istu kedagi – kõike juhib automaatika! See on kuu aega tagasi Eesti turul alustanud Läti raudteefirma Maximas Rails uusim leiutis, mille sarnast ei sõida veel isegi lõunanaabrite juures.

Maximas Railsi juhatuse esimees Karls Danhammers ise viis ajakirjanduse esindajad veduri sisse ekskursioonile, kus nähav moodsus ja ulmelisus oli justkui parimast sci-fi filmist pärit. Nii palju nuppe, dioode ja vilkuvaid tulukesi, võib-olla isegi relee!. Milline disain, milline geniaalne lahendus! Ka härra Danhammers ei hoida kiidusõnu kokku, kirjeldades, kui palju kiiremini automaatrong kilomeetreid läbib ning kui palju raha Maximas Rails vedurijuhtide palga arvel kokku hoiab. Säästetud raha eest saavad aga moodsa rongiga reisijad lisamugavusi – avatakse esimene klass, pakutakse teed ning võileibu. Lisaks on vagunites pingid saanud uue ja moodsa katte ning tualettidesse on paigaldatud paber.

Seda kõike võib kohal käinud ajakirjanik teile, kallid lugejad, kinnitada ja vaid ülivõrretes: uus Tallinn-Valga liin on lihtsalt megasuperfantastiline! Ja kui uskuda Maximas Railsi esindajate sõnu, liigub see rong lisaks kõigele veel ka erakordselt vaikselt ning ei loksuta mitte üks põrm. Rääkimata täiuslikust turvalisusest. Selles kõiges saavad aga reisijad veenduda juba homme, kui kell 14.32. väljub Balti jaamast esimene automaatreis liinil Tallinn-Valga.


Näidisroll

Enne rolli pean veidi rääkima situatsioonist. Välja on kuulutatud Rongilarp, kõik osalejad sõidavad automaatrongil Valka. Kõik hakkavad saama kätte oma tegelasi. Sealhulgas ka vaene Tank (või õigemini väga õnnelik).

Tema roll oli aga järgmine:

Plasar 1024

(võid julgesti maailma täiendada, sest oled mängul ainus, kes sääraseid asju teab)

Plasarid (punased) ja Kneumoodid (sinised) on täisdigitaalsed eluvormid Meunami Sõlmedel. Need on sellised kohad, kus Suure Mehhi põhivoog Meunamist tekkinud konstantkristallide vastu põrgates alamvoogudeks jaguneb.

Selle tulemusel tekkinud andmeturbulentsis on võimalik luua väga keerukaid struktuure. Paraku on antud piirkond väga piiratud ja Plasarite ja Kneumootide vahel juba ammu rangelt ära jagatud.

Viimasel ajal on Suure Mehhi põhivoog raugema hakanud. Turbulentsid jõuavad vaevalt Neljanda Sõõrini ja sinnagi vaid korra kahe suurtsükli jooksul.

Seetõttu on Kneumoodid hakanud teie, Plasarite territooriumit määravate piiripoide nihutamist põhjustama. Kui Kneumoot liigub piiripoi lähedusse, tekib tõukejõud ja ta paiskub tagasi - paraku liigub tagasi ka piiripoi ning rasked Kneumoodid põrgatavad end pea lakkamatult vastu teie poisid, mistõttu hakkavad poid juba peatumatut kiirendust saavutama.

Ülejärgmisel suurtsüklil, ütles Plasar 1, on poide kiirendus nii suur, et Kneumoodid vallutavad enne järgmise tsükli algust kogu Meunami Sõlme.

Selle vältimiseks tuli sind transleerida üle lainesignaali maailma, mille kohta Suur Mehh teile oma turbulentsis teada andis.

Sinu ülesanne on hankida seadeldis, mida nimetatakse releeks, see lahti võtta ning uuesti kokku panna, et selle struktuurist selge ülevaade saada. Kogutud andmetest suudab Plasar 0 loodetavasti lõpliku automaadi abil transleerida piiripoidele uued põrget kompenseerivad ankrud. Kneumootide tagasilükkamiseks.

Kohalikud olendid on viie kuni kuue väljaulatuva kulendiga, millest mõnedel on liigendid. Ühtlasi on neil mikrostruktuurist tehtud väga ebaefektiivne neurovõrkmõtleja.

Transleerumine hakkab perroonil, kui oled täiesti kellegi rongimineja kehas. Rongis suudad esimest korda keha üle võtta ja tegutsema asuda. Sul on aega kolm tundi.

Seoses harjumatusega antud neuromõtlejat tõhusalt kasutada oled veidi raplev ja teed asju ja kõneled kuidagi hüplikult ja kiiresti. Räägid peaaegu pausideta, sest pausid on ebaefektiivsed.

Kuna sinu poolt kantud isendil on polariseeritud silmad, näed termiite, mida teised sarnased olendid ei näe.

Termiidid on kõikjal. Termiidid on kohalikele olenditele väga ohtlikud, sest nad söövad metallimolekulide vahelt sidemeid ära. Võib-olla saab neid olendeid hoiatada ja neile selgitada, et on teatud struktuurse kahju oht ka nende kehadele. Võimalik, et nad on tänulikud ja annavad sulle selle, mida otsid.

Plasar 1 hoiatas sind: valge müra tajumine läbi olendi sisendseadmete võib su kontrolli olendi üle hävitada ning sind tagasi Meunami sõlmedele kopeerida.

Oled äärmiselt intelligentne ja loogiline. Suudad kasutada mõningaid olendi teadmisi maailma kohta. Sinu poolt kasutatud olendi mõtleja ei ole päris korras.

Tunned

Plasarid 0 kuni 1023 - ei ole mängul

Kuna mängul oli psühhiaater, kuulus Plasar 1024 tema hullude gruppi.