Lohewiki:Mall

Allikas: Lohewiki

Mall on tekstilõik, mille abil on võimalik korduvaid elemente lihtsamal moel lisada. Mallid käituvad täpselt nii nagu oleks mallis sisalduv tekst antud lehele kopeeritud. See tähendab, et saate lisada nii kujundust, kategooriate viiteid ja muud Wikile omast.

Mallide lisamine lehele

Mallide lisamises pole midagi keerulist. Looksulgude vahele tuleb kirjutada mallinimi. Näiteks malli Toimeta lisamiseks tuleb kirjutada:

{{Toimeta}}

Uue malli loomine

Uue malli jaoks tuleb luua lehekülg, mille nimi algab nimeruumitähisega "Mall:". Eelnevas näites mainitud "Toimeta" näiteks paikneb viite Mall:Toimeta all.

Malli jälgimisel arvesta:

  • Reavahetused kantakse kaasatud dokumentidesse muutmata kujul.
  • Kui soovid malli kommenteerida nii, et malli lehte külastades on näha kasutusjuhend, kirjuta kommentaar nii:
<noinclude>See on malli kommentaari näidis.</noinclude>
  • Kui soovid, et mingi osa mallist ei oleks malli enda leheküljel näha (näiteks puhul, kui mall lisab kategooria), kirjuta see osa mallist näiteks nii:
<includeonly>[[Kategooria:Toimeta]]</includeonly>
  • Mallidele saab lisada parameetreid, keerulise näitena vaata näiteks malli Mall:Foorumist algteksti.

Olulisi malle

Mõned mallid on end rohkem õigustanud ja lühike ülevaade nende kasutamisest:

Kondikava

Tähistab artikleid, mis on kirja pandud vaid märksõnade või punktidena. Seda kasutad siis, kui artiklikirjutamise aega pole, aga mõtted on olemas. Vrdl Wikipedia malliga Stub

Pooleli

Pooleliolevate artiklite tähistamiseks. Seda eeskätt puhkudel, kui oled midagi alustanud ja ei jõua lõpetada. Selle malliga tähistamine võiks näidata soovi ise artikkel lõpetada.

Toimeta

Toimeta teatab, et artikli õigekirja võiks keegi õigekirja tundev inimene üle vaadata. Ühtlasi lisab ta artikli vastavasse toimetamiseks määratud artiklite kategooriasse, et toimetamishoos oleks lihtne uusi leida.


Ajakohasta

Ajakohasta on selleks, kui märkad, et mõni artikkel on ajale jalgu jäänud ja suisa ära vananenud.

Foorumis ja Foorumist

Need mallid tähistavad mõlemad neid artikleid, mis on seotud Dragon.ee foorumiga Mall:Foorumis tähistab artikleid, mis on veel foorumist üle tõstmata, kuid vajaksid kokkuvõtet. Mall:Foorumist tähistab artikleid, mis on foorumist juba refereeritud.

Mõlemad mallid soovivad aadressiparameetrit foorumilingiga.

Illustreeri

Selle malliga saad tähistada artiklit siis, kui arvad, et sellele võiks tekitada illustratsiooni või seletava joonise.

Rikkuja

See mall tähistab spoilerit, mis võib mängija mängurõõmu ära rikkuda. Olgu see siis mingi maailmasaladus või mängujuhitehnika.

Kõik kategoriseeritud mallid leiad kategooriast Lohewiki mallid.