Call of Cthulhu

Allikas: Lohewiki

"Kõik minu jutud, kuitahes vähe nad ka omavahel seotud poleks, toetuvad fundamentaalsele pärimusele või legendile, et see maailm oli kunagi asustatud teise rassi poolt, mis musta maagiat praktiseerides kaotas oma võimu ja sunniti lahkuma, kuid on praeguseni väljaspool olemas, alati valmis seda maad uuesti omandama." - H. P. Lovecraft

See kaheksakümnendate alguses avaldatud mäng põhineb eelkõige H. P. Lovecrafti loomingul. Mängijad kehastavad harilikke inimesi, keda ähvardavad kombitsatega koletised, elavad surnud, hullumeelsed kultistid või kosmilised olevused, kelle käsi käib seda paremini, mida vähem nad aimavad, mis tegelikult toimub. Reeglistik on sarnane D&D omale, oluliseks omapäraks on hullumeelsuse detailne käsitlemine (sellega puutuvad mängijad tihti kokku). Põhiline osa mängudest toimub kahekümnenda sajandi kahekümnendatel aastatel (Lovecrafti teoste toimumise ajastu), kuid leidub ka Victoria-aegset Inglismaad, keskaega ja tulevikku.

Algselt Chaosiumi firma poolt avaldatud mängust on valminud ka versioon d20 reeglitega. Call of Cthulhu d20 loojad lõid uue mängu sel kombel, et vanade Chaosiumi materjalide kasutamine oleks võimalikult lihtne.

Viited