Aardejaht Mytona moodi

Allikas: Lohewiki

Rännak sügavasse metsa

Rännak sügavasse metsa
Kuupäev 03-05.06.2011
Koht Soontaga metsamaja ja selle ümbrus
Korraldajad Kuri Kolmik
Kodulehekülg Oma foorumi alateema
Galerii Pildid
muljed omas foorumis


Kommentaarina on siinkohal koba peale kasutatud poolt mängu outrost.

"Higistavat mäkra" pole enam. On kraater seal, kus ennist oli lõkkease ja sulane laupäeva hommikul külalistele pannkooke küpsetas. Ja on suitsevad tukid kõrtsimaja asemel. Ahjualune valvas oma sala-armastuse laiba kõrval, ja kui kõik võõrad olid elusalt või surnult lahkunud, lasi ta leegid maja kallale. Tuleriit kõrtsiemandale ja talle enesele.


"Kook!" Veidra jutuga veel veidram Pierre on surnud. Licka tappis ta. "Tal on ju saba! Ei ole! On küll, vaata!" Licka on surnud. Snorri "Hambahaldjas" tappis ta, tasuks Pierre'i surma eest.

Ja Rennol on neli sõrme vähem kui alguses. Need jäid juhuse ja Hambahaldja mõõga vahele.


Maha jäi mälestus laipadest- kõrtsiemand, kõrtsitüdruk Agda, talumees Mart, kes end vapralt kirvega kaitsta oli üritanud - ja siiski ebaõnnestunud.


Ülejäänud pagesid, vähemasti ajutiselt, metsa varju.


Üksik täht

Üksik täht
Kuupäev 07-09.10.2011
Koht Kooraste
Korraldajad Kuri Kolmik
Kodulehekülg Oma foorumi alateema
Galerii Pildid
muljed omas foorumis

Tutvustuses on (jätkuvalt koba peale) kasutatud poolt mängu introst.


Ülesanne on minna edasi, ent näib, et seiklejad-aardekütid on endale kaela tõmmanud midagi hoopis suuremat kui neile esialgu tundus. Nende ümber ja nende keskelt tundub inimesi surevat kui kärbseid.


Jalga lasta, naaseda oma eelneva või mõne uue elu juurde? Võimalik, ent tundub, et niisama lihtsalt ei lasta ühelgi teadjal lahkuda. Kas on ohutum minna tagasi või edasi? Millesse, tuhat kolumatsi võtku, on nad end õieti seganud? Isegi "nägijaks" hüütud Ghatay ei tea. Aga ta kardab.


"Rohelise konnani" on tükk maad. Ja raske on leida neid, keda usaldada võiks. Kes jõuavad kohale? Mida iga ellujäänu otsustab? Sest valik on keeruline ja ilmselgelt ohtlik. Nad ei ole üksi, ja neid jälgitakse. Tapjad on kärmed ja osavad.


Tee "Rohelisse konna" viib läbi sügava metsa, ja vaid üksik täht vilgub kõrgel ja näitab teed.


Luiged läinud, lumi maas

Luiged läinud, lumi maas
Kuupäev 10.-12.02.2012
Koht Kilingi-Nõmme metsamaja Pärnumaal
Korraldajad Stuart, Kärts, Die & Dru
Kodulehekülg mängu teemad korraldajate oma foorumis
Galerii Pildid
Teema foorumis
muljed omas foorumis

Vähemasti saavad siin nüüd rahulikud ajad olema, jajah. Aga kuhu iganes need rändurid lähevad, seal küll mitte. Ma näen lund ja..." Ta põrnitses kohupiima. Kohupiim põrnitses vastu.

"...näen külma, jah. Pikk on veel see rännak, ja neil vaestel untsantsakatel pole halli aimugi, mida nad otsivad, või mis neid ees ootab. Ohjahh... Aga ma'i saand ju neile seda ütelda kah. See ei ole minu asi sinna oma nina toppida. Ei, selle asja peavad nemad ise ära lahendama, jajah. Eks näis, eks näis. Andku Maa-ema neile jõudu ja hoidku Taeva-isa neid, vaeseid lapsi."


Kauss kohupiimaga kukkus laualt põrandale ja purunes kildudeks. Nõid ohkas, ajas end siis üles ning võttis nurgast luua ja lapi.

Ükskõik kui vägev nõid sa olid, oma põranda pidid sa ikka ise ära kasima.


Ja päike tõuseb

Ja päike tõuseb
Kuupäev 25.-27.05.2012
Koht Vanapagana metsamaja Järvamaal
Korraldajad Stuart, Kärts, Die & Dru
Kodulehekülg mängu teemad korraldajate oma foorumis - kuigi võib juhtuda, et teil pole õigust neid vaadata
Teema foorumis

Seiklejad kirusid natuke ja võtsid siis suuna Sepriasse, kuna ei Mytona ega Egennion (viimane oleks muidugi olnud otsetee Grothenisse) neid sugugi ei meelitanud. Viis päeva peale Jalalõpe külast lahkumist seisid nad Sepria sadamas ja kauplesid enestele pisikest kaubalaeva, mis nad kiirelt ja kerge vaevaga Grothenisse viiks. Õnneks leidus üks ontlik kapten, Konrad nimeks, kes oli just laevahuku läbi nii oma laeva kui enamuse meeskonda kaotanud, ning nüüd ka ise Arcalonile suundus, et sealt endale uut laeva osta. Kapten Konrad võttis hea tasu eest maarotid (ja maarotist merehaldja) pisikese kaubalaeva pardale ning nädal hiljem randusid nad kõik (väga merehaige ja merepelglik mägilane k.a) Grothenis.


Veetnud päevakese suurlinnas erinevaid asjatoimetusi ajades, rändasid seiklejad edasi. Ja oh, oli siin saarel alles ilus ilm, võrreldes kogu selle pakasega, mida nad veel nii hästi mäletasid. Linnud laulsid, lilled õitsesid, kõik oli kaunis ja roheline, kõht sai viinamarjadest täis pugitud...


Ja nõnda jõudsid nad ühel sügaval õhtupoolikul sügavale laante vahele pisikese kõrtsi õuele, mille ukse ees rippus suur sinine kruus ning katusel lehvis punane vimpel musta päikesega...

(mängu sissejuhatusest)


Kaabakad ja kangelased

Kaabakad ja kangelased
Kuupäev 21.-23.09.2012
Koht Vällamäe
Korraldajad Stuart, Die & Dru
Kodulehekülg mängu teemad korraldajate oma foorumis - kuigi võib juhtuda, et teil pole õigust neid vaadata
Teema foorumis

Nii kangelased kui kaabakad kõnnivad kuristiku kohal, ja üks vääratus võib maksta elu - või siis tollesama, mille nad kõik Labürindis ära andsid ja hiljem kingina tagasi said. Kas lõppmängus langevad maskid? Kas unistused täituvad? Ja kelle unistused need on? Kes nad ise on? Kes jääb ellu? Kes sureb? Ja kas mõni laulik kunagi ka nendest lugulaule loob? Ei tea.

(mängu sissejuhatusest)Tõehetked

Tõehetked
Kuupäev 01.-02.06.2013
Koht Kepsleva Poni Kõrts
Korraldajad Stuart, Die & Dru
Teema foorumis


Varustus oli napp ja selle paiga jaoks siin igastahes ebasobiv, silmad ei seletanud suurt miskit ja meeled olid segaduses ning ühel hetkel jõudis seiklejateni arusaam, et ei, mitte mäed ei ole võõrad, vaid nemad ISE on siin võõrad ja neid ei taheta siia.


Võõrad ja eksinud, otsisid nad varju külma ja pimeduse eest, kuni leidsid viimaks kaljuseinas millegi, mida koopaks veel ei andnud nimetada, aga mis ometi neid kõige suurema lumesaju eest varjas, andis neile vähemasti selja tagant tuulevarju ning peegeldas nende lõket, kui nad selle viimaks üles said. Ja nii mõnigi tundis siinkohal kibedat puudust ühest metshaldjast. Nad püüdsid end lohutada mõttega, et kusagil on teistel veel halvem, aga nad ei olnud selles liiga kindlad.

(mängu sissejuhatusest)