Saatuse Radade mängud

Allikas: Lohewiki
(Ümber suunatud leheküljelt Saatuse rajad sari)

Vaireni maailmas toimunud mängud

Saatuse Rajad 1: Unustatud mälestused

Saatuse Rajad 1: Unustatud mälestused
Kuupäev 08.07.2007
Koht Taevaskoja
Korraldajad Saatuse Rajad
Galerii Pildid
Teema foorumis
Muljete teema

Mäng toimus 8. juulil 2007 Taevaskoja metsades ning oli esimene üritus Saatuse Radade sarjas. Erinevad grupid seiklejaid ning mõned üksikud rändurid olid sattunud Vanalaane nimelisse paika, mida teisiti ka Mälestuste laaneks kutsuti. Kõigil neil olid omad eesmärgid, miks nad olid sinna saabunud, kuid lõpptulemusena pidid kõik hakkama üheskoos tegutsema, et metsast elusalt minema pääseda.

Enne seiklejate laande saabumist oli seal toimunud võitluse tulemusena rüvetatud metsas paiknevat allikat, mille eesmärgiks oli muidu vigastatud ja neetud paiga stabiilsena hoidmine. Rüvetuse tulemusena hakkas laane mälestused ärkama ning samuti muutusid aktiivseks seal kinni olevad hinged. Küllaltki ruttu selgus kõigile, et juba harilikult kummalise laane näol on tegu ammuse pooljumaluse surmapaigaga ning et mida rohkem öö poole, seda hullemaks metsas olukord läheb. Lisaks püüdsid kõik ka omi isiklikke tegemisi laanes edasi viia.

Lõpptulemusena puhastati allikas ja kõik näis selleks korraks taas korras olevat kuni selgus, et metast ei saa ikkagi välja. Lõpuks lahendas selle mure neile metsa ilmunud Edvini nimeline võõras, kelle näol oli tegu võluri ja ööpreestriga. Tema abi tõi aga kaasa selle, et enamus seltskonnast jäid ööjumalanna Saidrele teene võlgu.


Saatuse Rajad 2: Kaose Jälgedes

Saatuse Rajad 2: Kaose Jälgedes
Kuupäev 25.-26.08.2007
Koht Jõgeva, Linnumets
Korraldajad Saatuse Rajad
Galerii Pildid
Teema foorumis

Vanalaanest ja Saidre valdustest pääsenud seiklejad leidsid end esialgu tundmatust paigast, kuid suutsid lõpuks võtta suuna Tormiste vabalinna poole. Paraku tõusis nende teele järjekordne takistus, mis viis rändurid appi viimastele elusolevatele Hundivalu küla elanikele.

Öö jooksul kaitsti laagrit korduvalt ründajate eest, võidelda tuli hämara metsa vahel nii gnollide kui ka nende šamaani poolt tõstetud zombidega. Lisaks satuti kohalike metsavaimude omavahelisse võitlusesse, mis lõppes mõlemale surmavalt, samal ajal kui seiklejad ühte nendest tapmas olid, kõrvaldati eemal ka teine. Laagris olevad Saidre preestrinnad ei langetanud samuti pinget.

Hommikul toimus gnollide viimane katse arveid õiendada. Koos oma šamaani ja appi kutsutud deemoniga üritati seiklejate vastupanu murda, kuid lõpptulemusena said ründajad lüüa. Sel oli ka oma hind: kahevõitluses langesid nii iidne olend Rändur kui ka deemon.


Saatuse Rajad 3: Rännuteel

Saatuse Rajad 3: Rännuteel
Kuupäev 23.-24.08.2008
Koht Särgjärve
Korraldajad Saatuse Rajad
Galerii Pildid
Teema foorumis
Muljete teema

Pea aasta oli möödunud eelnevate mängude sündmustest. Mitmed varem kohtunud seiklejad leidsid end samast laagrist koos grupi kaupmeeste ja mitmete muude rändurite ja seiklejatega. Kohapealseks probleemiks osutusid nii koletised kui ka lähedusse laagri püstitanud orkid. Ilmus kohale ka üks Hundipalu laagris kohatud preestrinnadest, teatega, et seiklejatel on nüüd aeg tasuda oma võlg.

Võla tasumiseks otsiti metsast üles sinna peidetud artefakt, mis andis seltskonnale võimaluse päästa vabaks Metsik jaht ja selle juht. Paraku ei allunud Jaht kontrollile ja asus kohalviibijatega arveid õiendama. Seiklejad püüdsid viimases hädas jahile vastu astuda ja kasutasid selleks artefakti, vallandades selle abil Ürgöö jõu, mis metsiku jahi hävitas.

Hommik tõi kaasa omajagu vastuseid ja selgitusi toimunule. Öösel vallandatud väe mõjul olid kõigile näha sealsamas paarsada aastat tagasi toimunud sündmused. Nähtu toel leiti mestasügavustest kunagi ammu sinna langenud adamantiumi tükid ja teati, kuhu nüüd tee edasi viib. Üles tuli otsida paarisaja aasta taguse nõidsepa Baeddani koda, eesmärgiks leida sealt vastuseid ja viise, kuidas leitud metalli sepistada.


Saatuse Rajad 4: Mõistuse Hääl

Saatuse Rajad 4: Mõistuse Hääl
Kuupäev 31.01–01.02.2009
Koht Praali metsamaja
Korraldajad Saatuse Rajad
Galerii Pildid siin
Teema foorumis
Muljete teema

Seiklejad leidsid lõpuks Baeddani koja asukoha, kuid sepikoja või varemete asemel leiti paigast kõrts, mille ümbruses öösel tundmatu elukas laamendanud oli.

Tundmatu elukas ilmutas end lõpptulemusena eksinud ja näljase jeti näol, kes peale mõningase toidu saamist ka alalt lahkus. Õhtu hakul ilmus ka sepa vaim, kes pakkus võimalust adamantiumi sepistamiseks ja avastati kivi, mis kippus selle juurde sattuvaid isikuid lähedastesse paikadesse teleportreerima ja muud imelikku tegema. Hilisõhtul sadasid kohale rüütlid, kes olid ebaõnnestunud läheduses välja ilmunud koletise tapmisel, kes muuhulgas ka katku levitas.

Kuigi lõpuks said pea kõik kohalikud probleemid lahendatud, olid kõik ka omavahel lahku löödud ja eri grupid pidid vastuste leidmisel vanadele liitlastele lootma.


Saatuse Rajad 5: Samm Kaduvikku

Saatuse Rajad 5: Samm Kaduvikku
Kuupäev 08.-09.08.2009
Koht Pikasilla
Korraldajad Saatuse Rajad
Galerii Pildid
Teema foorumis
Muljete teema

Saatuse radade viies mäng, esimese "kampaania" lõpp. Hulk rändureid ja hulk põhjuseid, miks olid nad paigas, kuhu olid sattunud. Mõnede tee oli toonud läbi varasemate juhtumite, päris algusest oli kohal ainult üks seikleja. Kohe sattuti peale sellele kuidas Rändur tappis sõjajumal Karthase.

Toimuv hakkas peagi tiirlema leitud hingeravitseja ja metsa varjatud kolme eseme ümber. Mida edasi, seda enam tekkis ja süvenes ka vastasseis hingeravitseja ja Ränduri vahel. Lõpptulemusena nägi Ränduri kavatsusi läbi vaid käputäis seiklejaid, kelle hingeravitseja poolele asumise läbi sai taastatud tasakaal ning Rändur vabastatud nii teda muutnud needusest kui ka Karthase väest.


Saatuse Rajad 6: Viimne Lubadus

Saatuse Rajad IV: Viimne Lubadus
Kuupäev 15.05.2010
Koht Pikasilla
Korraldajad Saatuse Rajad
Galerii Fotomälestusi
Teema foorumis
Muljete teema

Tormiste vabalinna raad oli kutsunud seiklejaid, palgasõdureid, õnnekütte ja muid rännumehi, et nad aitaksid võidelda ümbruskaudsetele maadele ilmunud gnollide ehk koerakoonlaste vastu.

Varjuotsa laanes selgus aga, et kohatud bardi sõnul oli seal välja pääsemas kohutav kuri. Asju ajades ja lahendades selgus edaspidi, et maapõue oli vangistatud hoopis hea vägi, mis oli sinna pandud et seda kaitsta, ning et kurjusest rääkinud jutuvestja näol oli tegu hoopis Ardeni kuninga Alaricu spiooniga, kel õnnestus vägi maa seest kätte saada. Hoolimata vangistamisest õnnestus tal maas eest saadu kaaslasega minema sokutada ning ka ise hiljem põgeneda.


Saatuse Rajad 7: Varjude Laul

Saatuse Rajad VII: Varjude laul
Kuupäev 07.-08.08.2010
Koht Soontaga metsamaja
Korraldajad Saatuse Rajad
Galerii Jäädvustusi
Teema foorumis
Muljete teema

Tõenäoliselt kõige palavam mäng, mis Eestis toimunud. Seiklejad olid jätkanud oma teed Varjuotsalt, jälitades maagilist eset, mis kandis enda sisimas iidset ja võimsat loitsu. Tee viis nad kohaliku nõia juurde, kes vajas abi metsas liikuva libahundiga võitlemiseks. Küllaltki kähku puututi kokku ka Alaricu poolt saadetud agendiga, kelle põgenemisest hoolimata õnnestus seiklejatel enda valdusesse haarata artefakt, mis ei suutnud enam kaua väge endas hoida. Olukorda uurides leiti metsast ka altareid, mis looduslikku väge tõkestasid. Neid asuti hävitama ja peagi kohati ka libahunti, kes võitluses alistati. Lisaks kohati kohapeal ka vaime, neist üks neiu otsis oma kallimat, kes hiljem tunduvalt kurjema ebasurnuna alal liikus. Teine, kaupmehe vaim, aga andis tunduvalt huvitavamat teavet paigas kunagi olnud raamatu kohta. Kahjuks Surnumanaja koodeks kaotati, kuna see varastati.

Pimeduse saabudes saabus võõras, kes tutvustas end nimega Esthanair. Ta rääkis oli nõus rändureid ja druiidi aitama, et loits saaks järve kinni pandud. Kui talle luba anti, kutsus ta välja varjude laulu, mis tõi kaasa nii mõndagi. Lõpuks pandi vägi järve ja vesi sai loodud muuks.


Everrani maailmas toimunud mängud

Vaimude Veri

Saatuse Rajad VIII: Vaimude Veri
Kuupäev 07.-08.07.2012
Koht Pikasilla
Korraldajad Saatuse Rajad
Galerii Jäädvustusi
Teema foorumis
Muljete teema

Hulk seiklejaid, õnnekütte ja palgasõdureid oldi kutsutud uurima mõistatuslikke külade ja mestatalude tühjenemisi Tammeveere talu ümbruses

Külade tühjenemisi uurima saadetud seiklejad avastasid ennast peagi tunduvalt keerukamast olukorrast kus nad olid kisutud võimsa maagi Kalluse ja Laantevardja nimelise metsavaimu omavahelisse sõtta. Esimene röövimas kohapealseid vaime ning neist elujõudu välja imemas, samas kui selgus et viimane oli külade tühjenemise taga. Asju muutis keerukamaks ka kolmanda Äärelkõndija nimelise olendi ilmumine.

Aja jooksul ilmnes ka uusi fakte, nii paiga enda eriilmelisusest kui ka maagi kunagistest eksperimentidest kohalike laste kallal. Lõpuks õnnestus paaril seiklejal vabastada Tammehoidja nimeline kohalik kaitsevaim, kes jagas nii täiendavat informatsiooni kohapeal toimuva kohta kui ka aitas seilklejatel võidelda Laantevardja vardja vastu, ohverdades ennast et võtta viimaselt tema jõud.

Lõpptulemusena hävitasid seiklejad ka Kalluse jõukeskme ning jälitasid teda vaimuilma, alistades ta seal.


Hingepilk

Saatuse Rajad IX: Hingepilk
Kuupäev 09.02.2013
Koht Tartu Spordimuuseumi muinaskelder
Korraldajad Saatuse Rajad
Galerii Jäädvustusi
Teema foorumis
Muljete teema

Sügise hakul hakkasid levima kuuldused mägedes elavast erakust kes pidavat teadma igavese elu saladust ning nii mõnigi rändur, õpetlane kui ka valitseja hakkas huvituma sellise asja võimalikkusest. Nõnda jõudiski mägedesse ning eraku eluasemesse arv eriilmelisi rändureid, kes kohe esimese asjana leidsid eest arvu lõkse ning paar mägitrollist maakuulajat.

Peale eraku päästmist avastati kohapealt kummaline lukustatud kirstuga ning teadetest mis lubasid tugevuse, osavuse ja tarkuse õnnistusi erinevate katsete läbimise korral. Lisaks hakaks nii erak otsima kedagi kellele oma saladust jagada kui ka oli neid kes hoopis temalt või teistelt ränduritelt abi otsisid. Peagi külastasid neid ka kolm hinge kes ise antud omadusi kehastasid ning esitasid oma katsed, mis ka vähemate või rohkemate pingutustega läbiti.

Korra ründasid rändureid mägutrollide vaimusõdalased ning lõpuks ilmus kohale seni varem nägemata elukas, kes hoolimata tema tugevast soomusest võideti, peale mida laegas avanes ning kolmel seiklejal õnnestus endale saada eri õnnistused.

Mis sai aga surematuse saladusest pole aga teada, sest seni pole sellest enam midagi rohkemat kuulda olnud.


Põimunud lood

Saatuse Rajad X: Põimunud lood
Kuupäev 13.07-14.07.2013
Koht Laho metsaonn Põlvamaal
Korraldajad Saatuse Rajad
Galerii Parool: Trollid!, Ilma paroolita pilte ja veel pilte
Teema foorumis
Muljete teema

Trollid, huntlased, koletised ning kohati ka vaenulikumad metsarahva hõimud on olnud ohuks nii asunikele kuid muidu reisijatele.

(mängu sissejuhatusest)


Trollid! (...) + Trollide laager. See oli lihtsalt üliäge: toit (ma täiega oleks tahtnud selle viineri sealt ära süüa), kuivav pesu... Nii lahe lihtsalt. Täitsa kahju oli pärast nii toreda kodu nägemist trolle maha lüüa.

(Katzenmintze muljetest)


Mulle meeldis samuti trollilaager - kartsin, et ei leia seda alguses ülesse aga see oli tõesti hästi märgatav ja väga "trollilik"

(Iardacili muljetest)


Trollid on tõesti trollid ja "Primitiivsed, kuid mitte lollid."

(Azura muljetest)


Ränduri kodu

Saatuse Rajad XI: Ränduri kodu
Kuupäev 28-29.06.2014
Koht Veske talu Vidriku külas
Korraldajad Saatuse Rajad
Galerii Pilte, veel pilte ja veel pilte
Teema foorumis
Muljete teema


Eriti toredaid momente:

  • Sõrmusesõltuvuse paranemise 10 astet
  • Juuni ütlemas härra Ängile, et too naerataks, kes süngelt vastas "ma ei naera." ning siis Surma eriti debiilse nalja peale siiski naeris :D
  • Sosinad tuules ja tüüp keldris
  • Yellow Submarine'i lugemine kooris ja meie katkestamine
  • lõpuhirmutamine :P
  • uus äge tüüp meie gruppi :)

Ja saun ja jaaniussid ja kõik oli ka tore muidugi.


(Alleria muljetest)Kadunud nägemus, kadunud hinged

Saatuse Rajad XII: Kadunud nägemus, kadunud hinged
Kuupäev 18.-19.07.2015
Koht Vanapagana metsamaja
Korraldajad Saatuse Rajad
Galerii Hellera pilte, Iardacili pilte, Ülo pilte ja korraldaja pilte
Teema foorumis
Muljete teema

Ülikõva mäng oli just korralduslikult. Üle mõistuse propid (majakõrgune tondiillusioon, metsavaim etc.), tihe sisu, super npc-sooritused. Natuke tundus, et liialt maagidele suunatud, aga tühja sest. Head seikluka taset näitasite!


(Hellera muljetest)