Paranoia mängijate vead

Allikas: Lohewiki
(Ümber suunatud leheküljelt Paranoia/Mängijate vead)

Paranoias on paar asja, mida mängijad paremini teha saaksid. Kui tahad paremini mängida, võiksid need vihjed läbi lugeda.

Suhtlemine salaühinguga

Paranoia missioonistruktuuris on üks oluline detail, mida mängijad unustama kipuvad. Kuskil briifingu ja varustuse hankimise vahel tuleks käia ja suhelda salaühinguga. Kuidagi end grupist välja vabandada. Samal ajal saab hankida ka lisavarustust (sellest veidi hiljem). Seda on lihtne ja vaikiva kokkuleppe raames võiksid seda kõik teha.

Infrapunane turg

Infrapunane turg on see koht, kust saab kõike. Hind on muidugi iseasi, aga kindlasti õnnestub osta võlgu või ka kuidagi huvitavamalt. Infrapunased turud on reeglina igas sektoris ja nad maksavad väga hoolega, et neid ei kimbutataks. Olgem ausad: kui midagi saab turult 100x kiiremini kui vorme määrides ja ametnike vahel joostes, on Alfakompleksi elu tuntavalt sujuvam. Turgu ei tasu unustada ja seda on hea kasutada.

MA kaart.

Ärge unustage seda toredat väikest asjakest. See on krediitkaart ja kogu teie identiteet, kohati ilma fotota. Imeline asi. Milline identiteedivarguse potentsiaal!

Vaidlus blokeerib

Liigne vaidlemine paneb mängu seisma. Mõnes mängus haaravad aktiivsed mängijad igast sõnasabast kinni ja lugu kui selline ei jookse, sest kogu grupp hakkab definitsioonide üle vaidlema. See on natuke igav ja seda tuleks teadlikult vältida.

Süüdilavastamisest

Üksteise süüdi lavastamine on väga nauditav. Ilusat süüdilavastamist naudib ka see, kes süüdi jääb, sest pärast kaotust saab suu kõigest puhtaks hõikuda. Süüdilavastamine on ilus ka selleks, kui on vaja pärast seletada et miks missioon läbi kukkus.

Reetmissüüdistus

Reetmissüüdistus tuleb esitada konkreetselt ja tõenditega (või nad kiiresti pärast ohvri mahalaskmist fabritseerida). Kolm sammu: tõendid, reetmissüüdistus, karistus.

Koondumine ühise vaenlase vastu.

Raali süsteem on kõikvõimas ja seetõttu armastab probleemiküttide grupp ühise vastase vastu ühtseks koonduda. See on teie tööriist: seda koondumist tuleb ära kasutada enda huvides, et kõigilt õigel hetkel tool alt ära tõmmata.

Perverssus

Perverssus on tööriist iga veeretuse vürtsitamiseks. Seda on lihtne unustada. Perverssuse kogumisest pole kasu: see on ainus võimalus (peale huumori ja dramaatilisuse), kuidas kuidagi täringuveeretusi enda kasuks pöörata. Ära unusta täringuveeretuse eel mõelda, kas soovid seda mõjutada. Probleemikütid on oma oskuste poolest ju üsna saamatud.

Mutantjõud ja salaühing

Mutantjõu ja salaühingu paaniline varjamine kaasmängijate eest ei ole lõbus. Ärge andke tõendeid, vaid vihjake. Põhiline on, et mutantjõud on teie oma pisike supervõime, mille kasutamine on meeleheitlikel hetkedel äärmiselt lõbus. Võimete väljavabandamine on hea viis odavalt perverssust teenida.

Ärge unustage kasutada salaühingute kontakte ja täita paaniliselt nende antud ülesandeid. Täidetud ülesande eest võite juba missiooni ajal lisavarustust ja ägedusi nurumas käia.

Dramaatika ja taktika segiajamine

Kui algab lahing, on igas mängus keegi, kes teatab, et "peidan ennast kasti taha". See ei ole lõbus. Järelikult soodustab kasti taha varjumine pihtasaamist. Kasti sisse pugemine veel võib-olla kuidagi kaitseks, aga edukas manööver on originaalne, naljakas või ootamatu.