NPC

Allikas: Lohewiki
(Ümber suunatud leheküljelt Enpar)

NPC tuleneb lühendist Non Player Character või Necessary Plot Character (kasutusel ka "enpar") on jutumängus mängujuhi poolt kehastatav roll ja larbil abitegelane, kelle mängujuht loo kulgemise huvides valmis mõelnud on.

Larp

NPC on larpidel abitegelane, kelle abil mängujuhid lugu edasi viivad või mängumaailma huvitavaks muudavad. Abitegelasi kehastavad kas NPCna registreerunud mängijad või koguni mängujuhid ise. Larpidel kuulutatakse tihti NPC osatäitjate registreerimine välja sarnaselt mängijatega.

NPC roll erineb tavamängijate rollidest mitmeti. Esiteks mõtleb rolli enamasti välja mängukorraldaja ning teiseks on NPC tegelastel tihti mitmeid ülesandeid, mida nad hea mängu nimel siis täitma peavad. Samas on NPC mängimisel omad võlud: sa ei pea endale ise tegevust otsima ja enam on võimalust keskenduda rollimängule.

Laias laastus saab NPCd jagada kolmeks, ent enamasti täidab üks abitegelane mitut ülesannet.

  • OlustikuNPCd - Nende abil saab mängujuht maailma luua ja usutavamaks teha. Kui on kõrts, on kõrtsmik. Kui on tempel, siis preester.
  • AktsiooniNPCd - Nende eesmärk on mängijaid ohustada/lõbustada. Näiteks võib üheks selliseks olla ka kõrtsmik, kes väiksemaid ülesandeid mängijatele täitmiseks annab. Või rünnakuid korraldav orkikamp. AktsiooniNPC rolle on hea anda ka surmasaanud mängijatele.
  • PlotiNPCd - Nende abil saavad mängujuhid larpi juhtida ning vajalikke sündmusi esile kutsuda. Näiteks võib tegu olla käskjalaga, kes lahingu peatset saabumist kuulutab. Või siis seesama kõrtsmik, kelle peaeesmärk on mängijad öösel uinutada, et nad orjamüüjale ärida.

Jutumängud

NPCsid kehastab mängujuht, kes otsustab kas märkmete või hetkevajaduste järgi nende soovid, käitumise ja tegevused. Erinevate NPCde eristamiseks on võimalik kasutada kehahoiakut, kehakeelt või teha hääli.

Vaata ka