Sarabande

Allikas: Lohewiki
Sarabande
Kuupäev 15.03.2014
Koht Tartu Kunstikool
Korraldajad Alleria, Hanna
Teema foorumis
Muljete teema

19. sajand on lõppemas. Pariisis väikeses kohvikus Montmartre’il kohtuvad erinevad inimesed ning erinevad saatused. Õhus on tunda vabadust, armastust ja muutust. Valguse linnas õitsevad kõrvuti boheemlaslik eluviis ja teaduse areng. Gaasilaternate kumas mängitakse muusikat, tantsitakse ja juuakse absinti. Pierre Blanchardi väike kohvik Sarabande on üks paljudest Montmartre’i nõlvadel, kust avaneb hingemattev ja inspireeriv vaade tuledemeres Pariisile. Pole ka ime, et just neil terrassidel ja nende laudade taga kirjutatakse surematuid teoseid ning eostatakse hiilgavaid tulevikumõtteid.

Ainult täna! Ainult Pariisi kohvikus!

(sissejuhatusest)

Sarabande oli metatehnikate töötoa loogiline jätk. Mängule eelnes väike loeng metatehnikatest, mõningad harjutused ning sestap oleks olnud kummaline mitte seda kõike mänguga läbi katsetada. Mängul oli mitu huvitavat eksperimenti, millest esimene oli rollide loomine arhetüüpide baasil, kus mängijad jagunesid laudkondadesse, valisid endale sobiva arhetüübi ning seejärel lõid omavahelised suhted. Rollitöötoa faasis kirjeldati üsna avalikult oma rollilised eesmärgid ja räägiti oma tegelasest -- seda ka saladuste tasemel.

Iga "päev" algas väikese rutiiniga, kus mängijad tegid väikeste variatsioonidega oma üht tegevust. Mängiti läbi mitmeid päevi, tegelased arenesid üle päevade, päevad võisid katkeda juhuslikel hetkelel.

Kohvikuväliseid episoode mängiti läbi kohvikuruumist eraldi mängujuhi juuresolekul: nii-öelda jututoatehnikas (black box). Mängu osalised olid eksperimendiga üldjoontes väga rahul, sest jutustatud loo ulatus ületas larbi tavamängu ulatuse arvestatavalt.