Kiilakad Küülikud

Allikas: Lohewiki

Kiilakad Küülikud on mängujuhtide seltskond, kes tegutses aastatel 2002 kuni 2008. Algselt ühist sünnipäeva korraldanud seltskond hakkas tegema suuremat kõlapinda pakkunud mänge.

Kiilakate Küülikute suuremaks teeneks on rollimängul põhineva larbi populariseerimine. Küülikute mänge iseloomustasid teravmeelsed pikad ette valmiskirjutatud rollid ning pea olematu reeglite hulk, millega usaldati mängijaid ise mänguloogikat ülal hoidma.

Mõnes mõttes said küülikute mängud mitmeteks aastateks "eksperimentaallarpide" etaloniks ning paljud eksperimentaalmängud jäid rollide ettekirjutamist ka hiljem "hea mänguga" seostama.

Kiilakad Küülikud pärast Nõiaveski mängu

Küülikutest

Kiilakad Küülikud kirjeldasid end dragon.ee jaoks ise järgmiselt:

Kunagi tunti meid kui sünnalarpi tiimi, kes korraldas oma sünnipäevakülalistele meeleolukaid larpe. 2003. aastal hakkasime aga larpe tegema tihedamini kui kord aastas ja laiendasime ka mängijate seltskonda. 2004. aastast tuntaksegi meid Kiilakate Küülikutena.
Mängujuhid on Aeg, Florian, Gregik ja Heru. Üritame pakkuda midagi uut, midagi teistmoodi, kiiksuga. Põhirõhk on rollimängul, võitlust on meie mängudes minimaalselt või üldse mitte. See aga ei tähenda, et verd ei pritsiks ja mõistus ära ei keeraks. Peamine on, et meil endal oleks lõbus mängu teha ning osalejatele oleks larpil osalemine väljakutse ning uudne kogemus.
Enamik mänge on kutsetega, kuid vahel tuleb ette ka avalikke larpe. Oodatud on rollimängijad, kel vanust vähemalt 18 aastat.

Korraldatud larbid

Kontakt

Küülikutega saab kontakti, kui saata kiri elektrontuviga aadressile kiilakad.kyylikud@neti.ee. Küülikutel on ka (hetkel juba suletud) kodulehekülg kiilakadkyylikud.pri.ee. Koduleheküljel oli mängude korraldamiseks wiki ja foorum.