KKK

Allikas: Lohewiki

Korduma Kippuvad Küsimused kerkivad meie foorumis üha uuesti ja uuesti üles. See dokument on loodud eesmärgiga luua koht, kuhu iga sellise küsimuse esitaja enne teema lukustamist suunatakse. Rollimängud

Mis on rollimängud?

Rollimängud on ajaveetmise vorm, mida võiks võrrelda kollektiivse unistamisega. Rollimängude vorme on väga erinevaid, laias laastus jagunevad nad lauatagusteks ja päris elus mängitavateks. Lauatagune rollimäng toimub mängujuhi poolt kirjeldatavas maailmas, päris elus mängitav sarnaneb improvisatsiooniteatriga, millele on lisatud mõningaid lisareegleid.

Lähemalt: Rollimängud

Drägon

Mida on mul mängimise jaoks tarvis?

Lauataguse rollimängu jaoks on enamasti tarvis pliiatsit, kustukummi, paberit märkmetele ja täringuid. Reeglite tundmiseks läheb enamasti vaja ka raamatut. On olemas ka tasuta jagatavaid süsteeme, mille kasutamisel võid raamatu ise printida. Lähemalt võid lugeda artiklist "Drägon: Kuidas?" drägonimängu näite varal.

Larp oma tavapärasel pseudokeskaegsel kujul vajab keskaegse tegumoega rõivaid ning pehmeid relvasid, mida kutsutakse bofriteks. Korraldatakse ka mänge tänapäevases maailmas või lähiminevikus. Kaasa võtta söögivahendid ja magamiskott. Lähemalt võib lugeda larpi tutvustavast artiklist "Larp: Kuidas?".

Mis on D&D/Dungeons&Dragons/Drägon?

Drägon ehk Dungeons & Dragons on esimene ning ühtlasi kõige populaarsem rollimäng. Traditsiooniline mäng jälgib ühe seiklejate kamba teekonda läbi fantaasiamaailma, mis on saanud inspiratsiooni paljudelt kirjanikelt, eesotsas vanameister Tolkieniga. Seigeldakse, tehakse kangelastegusid, jahitakse varandusi ja tülitsetakse kasvõi omavahel.

Lähemalt: Drägon: Kuidas?

Larp

Mis on Larp?

Sellele küsimusele vastab Larbi alajaotus meie lehel.

Tahan larbile! Mida ma tegema pean?

Loe kõigepealt läbi see artikkel (Larp: Kuidas?), siis vaata üle väljakuulutatud mängude kohta Sisalikust] ja meie foorumi larbi alamfoorumite alt.

Kuidas teha larbi jaoks relva?

Kõigepealt on olemas ulatuslik teemade kogu meie foorumis. 1. generatsiooni relv - selle õpetuse järgi on paljud oma esimesed relvad teinud

Relvadest on pikemalt Lohewiki varustuse lehel.

Dragon.ee

Miks on avatari maksimummõõtmed 45x45

Surra ütleb nii, meie ei vaidle. Tegelikult on asi selles, et hoida meie foorum võimalikult ühetaoline ja hoida tähelepanu tekstil ja mitte avataridel. Avataride ülesanne on võimaldada nime vaatamata sind kindlaks teha. Seepärast on kasulik endale unikaalne avatar teha lasta. Sellest lähemalt Foorumi tutvustuses.

Kas saaksin kasutada Dragon.ee materjale oma lehel?

Saad küll! Lohewiki tekstid on enamalt jaolt vabaks kasutamiseks Creative Commons litsentsiga kasutatavad. Jälgi lehe allservas olevat litsentsiteksti ja tutvu kasutustingimustega.

Creative Commonsi litsents tähendab lühidalt, et meie materjalide kasutamisel tuleb Lohewikile (võimalusel lingiga) viidata ning et materjalide edasisel kasutamisel jääb neile kehtima sama litsents.

Teisalt: tekstide parendamise koha pealt on mõnusam, kui asjad kõik ühes kohas on: täienda parem Lohewikit ja viita siia.