1. Generatsiooni boffer

Allikas: Lohewiki
Illustreeri.png Illustreeri

Sellele artiklile oleks hädasti vaja mõnd head illustreerivat pilti

Foorumist.png
Teema on Dragon.ee foorumist

Esialgne teema

Lihtne pehme mõõk on paljude larbilkäijate esimene relv. Sellel relval on kaks suurt puudust: ta on väga kole ning puruneb kergesti.

Kasutuselt ei ole relv kadunud, kuna on väga odav ja seda on väga lihtne teha. Lisaks on mitmed selle relva valmistamisel kasutusel olevad töövõtted sobilikud ka teistsuguste relvade tegemisel (kaigas, odad).

Lihtsa pehme mõõga tegemiseks kaetakse mingi küllaltki vastupidav kerge materjal (PVC toru või bambuskaigas) halli toruisolatsiooniga, millele omakorda tugevuse parandamiseks hall toruteip peale kinnitatakse.

Ideoloogiline propaganda: Kui natuke pühenduda pole raske valmistada 2. generatsiooni mõõka, mis näeb välja mitmeid kordi ilusam ja on enamasti ka efektiivsem.

Materjalid

Vajad PVC toru või bambuslatti, halli toruisolatsiooni ja hõbedast toruteipi.

PVC toru

Võta 20mm+25mm jämedune kollakasvalge PVC toru. Neid müüakse 2,5m pikkuste lattidena ehituspoodides. Majade puhul kasutatakse neid enamasti elektrijuhtmete haldamiseks.

Halli toru väldi: see on liiga rabe.

Bambus

PVC puruneb kergesti ning selle asemal kasutatakse mõnikord bambust. Bambuse eeliseks on tugevus ja puuduseks see, et oht kaasmängija vigastamiseks on mõnevõrra suurem. Bambust võib leida sisustuskauplustest. Valimisel püüa leida tokk, mis on mõlemast otsast võimalikult sarnase läbimõõduga.

Kasutamiseks sobib tõhusaimalt samuti ~20mm jämedune pulk. Bambuse rabeduse või pragude katteks (ning peenema otsa jämeduse ühtlustamiseks) võib bambuse enne isolatsioonilondiga katmist teibiga sisse mähkida.

Lont

Londiks nimetatakse halli poroloonist toruisolatsiooni. Seda müüakse pikkade juppidena ehituspoodides. Must toruisolatsioon relvategemiseks ei sobi, sest muutub kloppimise käigus pudedaks.

Londi ostmisel tasub jälgida, et selle sisediameeter oleks natuke väiksem kui PVC torul. Samas mõõdus lont hakkab kasutamise käigus relva peal liikuma.

Bambusega on raskem, sest kaigas on üldjuhul ühest otsast kitsam ja see annab londile rohkem liikumisvabadust.

Mida rohkem mõõga sisu londis loksub, seda kiiremini relv puruneb.

Teip

Teip võtke kõige tavalisem hõbedane toruteip. Kõik ajavad asja ära, aga mõnel on lihtsalt tugevam liim. Soovitatav on keskmise tugevusega liim, nagu "Advanced" bränd. Teibiga tuleb olla hoolas, sest selle liimikülg kleepub iseenese külge praktiliselt jäädavalt.

Nipp: Teipi on võimalik järsu tõmbega servast rebida. (Kui noa või kääridega abilist pole lähedal, tekib tihti tunne, et üks kätepaar on puudu.) Rulli vajalik jupp lahti, haara see ettevaatlikult servapidi hammaste vahele ja tõmba kiire ropsuga hambad suust välja. (Pärast paari katset õnnestub teipi rebida ka hambaid suhu jättes). Rebimine töötab ka sõrmede vahel ja on tihtipeale mugavam.

Valmistamine

1. generatsiooni boffermõõga otsa läbilõige

Lõika tükid parajaks. PVC või bambuse jaoks on mõistlik kasutada vineeri-või rauasaagi, aga PVC puhul saab hakkama ka noaga. Lõigake u. 110 cm pikkune latt PVC-d ja selle peale 100cm pikkune jupp lonti.

Enne londi PVC peale tõmbamist kleebi londi praole teibiriba: nii ei lähe lont peale tõmmates lõhki. Siis kleebi PVC üks ots hõbedase teibiga kinni ning sikuta lont PVC peale. Teibitükk aitab lonti seestpoolt tervena hoida.

Londi juures on oluline, et seda päris lõpuni peale ei tõmmataks: selleks, et relvaga torkamine ohutum oleks, lisatakse otsale juurde u 4-5cm pikkune rullikeeratud jupp lonti (vt joonist paremal).

Käekaitse tegemiseks võta jupp lonti ja torka risti PVC toru otsa. Lont on pehme ja sellesse on nt kruttides võimalik suurema vaevata auk puurida.

Relv tuleb tugevdamiseks katta hõbedase teibiga. Tee seda kindlasti piki tera! Kortsumise vältimiseks kinnita teip nii, et lõikad paraja jupi valmis, kinnitad selle nii, et teibi keskjoon puutub vastu lonti, siis silud teibi servad ühelt poolt ettevaatlikult peopesaga vastu pinda. Korraliku teipimise jaoks on vaja 3-4 riba. Jälgi, et relva otsa ei tekiks teibi murdumisel ja iseenda külge kleepumisel teravaid otsi: need võivad kiire vehkimise käigus kriimustusi tekitada. Teibi hoolikalt ka käekaitse, arvestades löökide saabumise suunda. Valmis mõõgal ei tohi lont mitte kuskilt paistma jääda.

Pommel ehk mõõganupp on oluline selleks, et mõõga tagumine ots kaasmängijaid ja nende relvi ei vigastaks. Lõika lühike jupp lonti ja kinnita see analoogselt teraga relva käepidemepoolsesse otsa. PVC ots teibi kinni, et ta end ebasoodsa tabamuse puhul läbi pommeli ei hammustaks.

Alternatiivne, veidi turvalisem ots

Käepideme katmisel võid plastiku peita näiteks tihedasti ümber keritud takunööri või hõbedase teibiga. Omapärase lahendusena on kasutatud ka tennisereketite juures kasutatavat pehmet gripi.

Vaata ka

Viited

Selle artikli jaoks on kasutatud järgmiseid teemasid: