Braunstein (larp)

Allikas: Lohewiki

Braunstein on mitmes mõttes maailma esimene rollimäng. See mäng leiutati poolkogemata kui Dave Wesley soovis oma sõjamänguritele midagi alternatiivset pakkuda. Mängijad esindasid väejuhtide asemel Braunsteini küla elanikke ja järgnes kaootiline, kuid põnev intriigikas. Wesley täiendas oma mängu ja 1967. aastal toimus Braunstein IV, esimene mäng, mis oli spetsiaalselt rollimänguks kirjutatud (kuigi see termin sai populaarseks alles kümme aastat hiljem). Sellel mängul osales Dave Arneson, kes paar aastat hiljem Gygaxiga Dungeons & Dragons'i kallal tööle asus.

2005. aasta Genconi jaoks tegi Wesley oma kunagisest mängust koopia, siin olevad materjalid olid kasutusel Tartu larbifestivalil 2014 toimunud Braunstein IV rekonstrueerimisel. Tõlkija üritasi võimalikult tõetruult jäljendada originaali stiili ja teksti, muidugi kohati sellest irdudes (nt. taustad in kirjutatud ise).

Võrreldes tänapäevaste mängudega on see ehk kõige sarnasem Elesgali larbi viimase sarjaga või Game of Thrones'i lauamänguga.

Täiendavat lugemist