Blades in the Dark

Allikas: Lohewiki

Blades in the Dark on mäng sullerdistest Duskwalli nimelises linnas, mida iseloomustab tagasivaateline planeerimisfaas ja pendeldamine mängu lähi ja kaugvaate vahel. Mängu on tugevalt inspireerinud Apocalypse World, kuid ta ei ole otseselt PbtA mäng. Tegemist on ühe 2017 aasta kiidetuima rollimängusüsteemiga.

Iseloomulikḱu

Kui peategelased võtavad vastu mõne "otsa", vastab grupp mõnele üldisele küsimusele valitud lähenemisteekonna kohta, ning nad liiguvad kohe sündmuste keskele. See tähendab, et planeerimist kui sellist ei toimu. Kui mängijal on vaja mõnd eset, märgib ta selle rollilehel vajaduspõhiselt ja tagasiulatuvalt. Sarnaselt on võimalik asjaolude ilmnemisel pidada maha planeerimine tolle konkreetse situatsiooni jaoks: näiteks mängida läbi olukord, kus vastutulevad valvurid on mängijatelt juba altkäemaksu võtnud.

Mängul on kaks tegutsemisrežiimi: kui kambal on mõni "ots" käsil, lahendatakse situatsioone jooksvalt, sealjuures annab mängijatele eelise stressi kogumise mängumehaanika, kus olukordi mõjutatakse tegelasele stressi lisades. Teine n.ö. vabaaja-reeglistik käsitleb aega, mil mängijad tagasi pöörduvad, saavad tasu, lahendavad endale pööratud tähelepanu ja tegelevad stressi kaotamiseks kõikvõimalike pahedega. Säärane lähi ja kaugvaade sõlmib pika-aja vaate ja situatsioonivaate omapäraseks nauditavaks looks, mis on küllaltki tempokas ja dramaatiline.

Vaata ka

[Kategooria:Jutumängude reeglistikud]