Lehe sisu juurde

Dragon.ee
Ioseph Locksley käepärane käsiraamat rüütellikuks käesuudlemiseks

Originaal: http://members.tripod.com/~whitebard/handkiss.htm
Autor: Ioseph of Locksley, (c) copyright 1993 W.J. Bethancourt III, Tõlkinud: Sorontur

Käesuudlus on suurepärane viis daami tervitamiseks. See on väga tavaline ja paraku SCAs ka sageli valesti kasutatud. Loodetavasti aitab see lühike artikkel meil seda õigesti teha.

Kõigepealt, kätt suudeldakse ainult kahes olukorras:
  1. Kui sa oled juba daamiga tuttav ja ta ulatab oma käe või
  2. Kui sind talle tutvustatakse ja ta ulatab oma käe.
ÄRA jookse ringi, haarates iga ettejuhtuva daami kätt ja seda huupi suudeldes. Nad võivad sul lihtsalt kohapeal sisikonna eemaldada ja kõik, kes seda pealt näevad, kõigest näitavad su peale näpuga ja naeravad su seltskondliku faux pas üle. Või aitavad sind, ulatades daamile nüri noa või paar... kui ta ulatab oma käe suudlemiseks, suudle seda. Kui mitte, siis ÄRA TEE seda!

(Sa võid talle .vihjata., et ta oma käe ulataks, pakkudes talle enda oma. Ent ole valmis muutma oma pakkumist austust näitavaks käeviipeks, vältimaks piinlikku olukorda, kus sa seisad seal, käsi välja sirutatud nagu almust paluv kerjus...)

On olemas mitu käesuudlemise astet:
  • Kummarda õukondlikul moel käe poole ja tee käeselja kohal suudluse imitatsioon, kuivade huultega. ÄRA puuduta kätt oma huultega. Selline viis on esmasel tutvumisel korrektne ja on alati sobilik igas olukorras.
  • Kummarda nagu eelpool ja suudle ÕRNALT käeselga, kuivade huultega. See on korrektne juhul, kui sa daami juba tunned. See EI ole sobilik, kuid teid pole eelnevalt tutvustatud.
    a) Sa saad öelda .Ma olen teie ilust rabatud. mitte ainult kummardades, vaid .põlvitades . enne tema käe suudlemist. See annab hea võimaluse igatsevalt tema silmadesse vaatamiseks. Tee kindlaks, et ta käsi ka sinuni ulatub, kui sa põlvitad... kui sa ta enda peale pikali tõmbad, pead sa kolima teisele planeedile ja oma nime ära muutma. Pea meeles aksioomi: .Ühiskond ei unusta kunagi!. Või, kui sul on õnne, võtad oma sisikonna eemaldamise stoiliselt vastu.
Eelpool nimetatud on üldtunnustatud  käesuudlemisviisid. Järgnevad on veidi intiimsemad suudlused, mida EI tohi teha lihtsalt millal iganes sul tuju tekib, vaid AINULT neile daamidele, kes seda naudiksid... ja ole valmis OHTRALT vabandama, kui nad peaksid solvuma! Kui sa VEIDIGI daami reaktsioonis kahtled, ÄRA TEE SEDA. Sa ei tunne teda selle tegemiseks piisavalt hästi, kui sa ei ole absoluutselt kindel tema reageeringus (ära lase oma egol tema võimaliku käitumise analüüsimist segada!) Ning, mida pole vaja lisadagi (aga mida peab ütlema), need kolm viimast on alaealiste daamide puhul keelatud.

  • Kummarda käe kohale, pööra see õrnalt ringi ja suudle peopesa, kuivade huultega. See annab mõista tema jumaldamisest ja ülimast imetlusest ta ilu vastu. Sulge daami käsi peale suudlust ja pomise midagi ilusat nagu .Ma palun, hoidke seda kui mälestust minust....
  • Kummarda käe kohale, pööra see õrnalt ringi ja limpsa seda nii kuiva keelega, kui sa suudad. See annab mõista ülimast imetlusest tema ilu vastu ja soovist veidi... noh... intiimsema kohtumise järele. Läheb tarvis küllaltki palju sprezzatura.t (rüütellikku suhtumist), et seda hästi läbi viia. Ära proovi seda, kui sa pole kindel oma võimes vihjatud lubadust täita... ja kui sa oled täiesti kindel, et daam sind kohapeal ei tapa. Ära proovi seda, kui sul .rüütli mängimine. just väga hästi välja ei tule, sest muidu paistad sa lihtsalt juhmardina.
Viimast moodust võivad mõned solvavaks pidada. ÄRA proovi seda, kui sa pole daamiga just väga intiimsetes (mitte tingimata seksuaalsetes!) suhetes. Ma olen sellega Parunessi jalust nõrgaks võtnud:

  • Kummarda käe kohale, nii palju, et sa saaksid ta silmadesse vaadata (selleks pead sa ta kätt veidi tõstma), aja õrnalt sõrmed laiali ja, väga kuiva keelega ja kasutades ainult keeletippu, limpsa õrnalt kahe sõrme vahet. See on ilmselge lubadus... ÄRA tee seda, kui sa pole valmis ja võimeline seda pidama.
Pane tähele, et ma olen alati märkinud .kuiv.. Märjad ja lohakad suudlused Ei Ole Hinnas.

Sõrmede imemine on taktitu ja käe suudlemine ning suudlustega mööda kätt ülespoole jätkamine on lihtsalt loll või kasulik ainult kui koomiline pööre. Käe suudlemisel kandade kokkulöömine on ajast maas.

Hüvasti jättes võib kätt suudelda, kui see ulatatakse. Kui daam pakub oma põske, suudle seda nagu eelpool (2) mainitud, õrnalt ja kuivade huultega.

Käesuudlus on kunstivorm ning seda peaks kasutama koos õukondlike kummarduste, mütsiviibete ja ülejäänud .kilinate ja kolinatega., mis käivad kaasas õukondliku käitumisega.

Aga... liigu kergelt! Kui sa suudled daami kätt, lähed sa sinna, kus isegi inglid kardavad käia.

Ja: ära MITTE KUNAGI mitte MINGIL moel suru daamile oma tähelepanu peale. Selline käitumine on ebakultuurse mühaka tunnus ja asetab sind kategooriasse .toidu ja õhu raisk ülerahvastatud turniiriplatsil..

© Dragon.ee | E-post: dragon(ät)dragon.ee | HTML'i kontroll