Foorum

Allikas: Lohewiki
Dragonifoorum.png

Dragon.ee foorum on vahest ehk kõige suurem ja aktiivsem rollimängijate suhtluskoht Eestis. Siin suheldakse kogu meie temaatika ulatuses (ja tõele au andes ka nendel teemadel, mis sellesse ei puutu).

Paljud Dragon.ee poolt pakutavad "teenused" on samuti peidetud foorumiavarustesse. Neist veidi lähemalt allpool

Uudised

Avalehe uudiseid saab üles panna iga registreerunud foorumiliige, uudiseks sobib kõik meie temaatikaga kattuv ja üldsusele laiemat huvi pakkuv teave. Kuna uudised postitatakse foorumisse, siis on neid võimalik sealsamas ka kommenteerida. Kui soovid uudist üles panna, siis mõtle kõigepealt informatiivne pealkiri, kui tegemist on üritusega, siis lisa ka kuupäev kujul pp.kk.aaaa, kirjuta sisu. Kasuta sealjuures suur ja täpitähti nagu kord ja kohus. Arvesta, et moderaatorid võivad uudise kustutada, seda muuta või siis pahatahtliku läbustamise eest ka karistada.

Aktiivsed mängud

Aktiivsete mängude foorum on mõeldud neile, kes soovivad endale mängugruppi leida või siis neile, kes pakuvad mängijatele võimalust enda juurde mängima tulla. Sellistesse kuulutustesse lisa alati minimaalselt oma vanus ning mängijakogemus, aga alati on parem rohkem kirjutada, näiteks sellest mis laadi mängud sulle meeldivad ja miks sa hea mängija või mängujuht oled. Mõtle sellele, mida sina ise küsiksid, kui keegi sinu mängu tuleks ja vasta need küsimused ette ära. Aktiivsete mängude all peetakse ka väikest statistikat käimasolevatest mängudest.

Turuplats

Turuplatsi alafoorumis võta sõna siis, kui soovid millestki lahti saada, midagi osta või midagi vahetada. Müügiks ja ostuks sobiliku kraami hulka arvame raamatud, larbivarustuse, mänguvahendid ja muu sellise. Muud kommertstegevust me üldiselt foorumis näha ei taha, aga tuttavate nägude puhul pigistame Kuldlohe Kõrtsis mõnikord ka silma kinni.

Foorumi rollimängud

Foorumi rollimängud on tõstetud eraldi alamfoorumisse, et mittehuvitatuil vähem jama lugeda oleks. Uute mängude loomine käib, nagu arvata võib, läbi administraatorite privaatsõnumikastide. Niisama sinna postitada ei saa.

Kroonikad

Kroonikate foorumisse saab enda käimasolevaid mänge üles panna. Kuna käimasolevad mängud võivad pakkuda ka laiemat huvi, on tegemist avaliku foorumiga. Loe enne postitamist kindlasti läbi ka foorumi juurde käiv väike selgitus.

Privaatfoorumid

Privaatfoorumeid on võimalik igal foorumi liikmel oma mängugrupi tarbeks teha lasta, et grupikaaslastele olulist infot üles riputada ja mänguaegu üles märkida. Privaatfoorumi loomiseks saada vastavasisuline privaatsõnum Demonile ning märgi ära ka grupi liikmed, nimi ning kirjeldus.

Unikaalne Avatar

Avatar on väike pilt, mida näitatakse sinu nime ja tiitli all. Avatar aitab postitaja kiiresti tuvastada, sest nii ei pea sinu nime lugema. Seepärast oleks hea hoida avatari unikaalsena. Kuna aga meie avataride galerii on avalik, siis sealt võetud avatarid võivad korduda ja kellelgi ei ole õigust mõnd sealset pilti "monopoliseerida".

Erandkorras oleme mõne aktiivsema kasutaja avatari galeriist välja tõstnud. Seda pakume üle 1000 postituse teinud kasutajatele juhul, kui nende avatar selgelt nende endiga seostub. Galeriiavatari muudame sellisel puhul mustvalgeks.

Lahenduseks pakume sinu oma unikaalset avatari, mille on sinu enda fotost sobivaks ja ilusaks töödelnud Surra, meie lehe kujundaja. Selleks võtke ühendust Surraga.

Ka on võimalik enda poolt valitud pilte meie serverisse paigutada, selleks võtke ühendust Irve või Surraga.

Foorumi reeglid

Et meie rollimängijate kommuun säiluks, peame kõik järgima teatud reegleid. Meie karmid reeglid on üsna lihtsad:

  1. Ole sõbralik!
    Dragon.ee on Eesti rollimängijate ühendamiseks, mitte tülitsemiseks
  2. Avatar ja signatuur ei tohi olla häirivad.
    (Avatari maksimummõõdud 45x45 pikselit, 4kB; animeeritud pildid keelatud, välja arvatud Uugi tantsiv terroribanaan aprillikuu jooksul ja edaspidi; signatuur mitte üle paari rea ja ilma piltideta)
  3. Ära läbusta! Enne postitamist mõtle, kas ka teised sooviksid sellist sõnumit lugeda. "Mina-ka" tüüpi postitused ja dialoogiks kippuvad vestlused ei ole hea toon. Alternatiiviks on privaatsõnumid ning dragon.ee jutukas.
  4. Dragon.ee ei toeta piraatlust. Kui soovite midagi, siis võite Turuplatsi läbi kammida.
  5. Häirivalt rumalate kirjade kirjutajad kõrvaldatakse foorumist. Juuniorlarpi foorumis suhtume sellesse reeglisse eakohase leebusega.

Lisaks nendele palume järgida üldisi häid tavasid. Kõige uuemad foorumi reeglid on siin.

Reeglite rikkujatele on meil Hoiatuste süsteem. Kui keegi mingi asjaga väga silma jääb, saab ta Hoiatuse. Kolm Hoiatust kogunud foorumiliige saab Karistuse. Karistuse saanud foorumiliige, kes veelkord pahaga administraatorite tähelepanu pälvib, eemaldatakse foorumist. Administraatorid on sellest süsteemist nii mõnegi lootusetu juhtumi puhul mööda vaadanud ja nad ka kiiremini kõrvaldanud. Jälgi reegleid!

Teised temaatilised foorumid

Temaatilistest foorumitest tasub mainida järgmisi:

Fantaasiakirjanduse austajatele: