Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


Shadowrun

Vaba vestlus rollimängulistel teemadel

Moderaatorid: mart, Irve

Shadowrun

PostitusPostitas matu 22:29 17. Nov 2005

Ahoi!

Tekkis huvi Shadowruni vastu, samas tekkisid ka mõned küsimused.
Nimelt, kui palju erinevad üksteisest editionid (nt teine kolmandast ning kolmas neljandast) ? Millist tasuks mängima hakata?

Kuidas Shadowruni novellide (juttude) kvaliteet ka on? Milliseid tasuks lugeda ning millistest kaarega ümber minna?


Martin
matu
Turist
 
Postitusi: 1

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Merlon 14:36 18. Nov 2005

Shadowruni novellide koha pealt ei oska sind hetkel aidata, aga William Gibsoni teoseid (Neuromant, Põlev Kroom, Idoru) soovitan sulle küll soojalt. Ainuke asi mis sind ehk häirida võib on see, et Shadowrun loodi nende raamatute eeskujul, mitte vastupidi :)
Merlon
Manatark
 
Postitusi: 613
Asukoht: Pärnu

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tribulant 23:23 21. Nov 2005

Noh, kui, siis väga kaugel eeskujul. Ja kyberpunki kui niisugust on suhteliselt palju (neid teemasid on siin ikka olnud ka, topi otsingusse "kyberpunk" ja "Gibson" ja lappa, leiad lugemist aastateks).

Kõige mugavam on tavaliselt alustada viimasest (ehk siis neljandast), on raamatuid kõige lihtsam leida. Või siis vähemalt eelviimasest.
Spetsiifika kohta ei oska ytelda, olen neid lugenud kyll, aga mitte analyysinud (ning neljandani pole veel jõudnudki).

Võid yritada Maniaci poole pöörduda, tema gäng on seda asja suhteliselt ohtralt harrastanud (peamiselt SWga vaheldumisi) ja ta peaks ka kirjandusega ysna kenasti varustatud olema. Aga siin foorumis on teda vist harva näha. Kas keegi muu veel mängib, ei tea.
tribulant
Nati Kõvem Võlur
 
Postitusi: 1270

PostitusPostitas Toomas H 17:28 20. Jaan 2006

teema küll kolm kuud vana peaaegu, aga kuna südamelähedane, siis vastan ikka... 3ed on päris palju mängitud ja igati hea süsteem. Riggerite ja häkkerite kohapealt tüütu, aga muidu üks mu lemmikuid.
4ed erineb kolmandast üllatavalt palju... kuigi mänginud ei ole ja ei tea kuidas tgelikult toimib, on see reeglite järgi vähemalt täiest teine asi. Lihtsam ja natuke vähem atraktiivne võrreldes kolmandaga. võibolla just riggerite ja häkkerite osa on parem, seda ei oska võrrelda. Kui varem mänginud ei ole, siis tasub kindlasti proovida 4-dat, aga 3ediga kindlasti ämbrisse ei astu. Tahad rohkem teada, siis PM-i.
Toomas H
Õpipoiss
 
Postitusi: 39

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 17:48 20. Jaan 2006

Uudishimust: Mis selles Shadowrunis kui maailmas teid paelub?

(Kõlab halvustavalt, aga siin on pigem sellise pealiskaudse inimese uudishimu, kes on nõus postitusega pähetopitavat infot omastama.)
Irve
paranoik
 
Postitusi: 6659
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Merlon 18:56 20. Jaan 2006

Küsi parem mis paelub inimesi Gibsoni raamatutes. Aga lihtsamalt öeldes, see on erinev. Kui igasugu muteerunud Tolkieni versioonidest isu on täis saanud siis ........mina prooviks küll järele
Merlon
Manatark
 
Postitusi: 613
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Toomas H 13:40 9. Mär 2006

mmm... pole jälle paar kuud teemat vaadanud, aga kirjutasin korra, kirjutan tüki teisestki. Sest jätkuvalt südamelähedane asi.
Minu jaoks on SR küllaltki "mitte-cyberpunk". Ei meeldi mulle jantida Matrixiga, mis on muidu cyberi üks kesksemaid teemasid, ei meeldi mulle eriti ka fantasy kollid mis SRi sisse on toodud. Põhimõtteliselt võiks peaaegu öelda, et SR mulle ei meeldigi.

Nagu eelkirjuta ütles, leiab leivad inimesed selelst erinevaid asju. Ma naudin SR põhiliselt selle pärast, et see seostub paremini reaalsusega kui fantasy või sci-fi. Kõik on kuidagi "tuttav". Piisavalt erinev, et olla huvitav, aga siiski igalt poolt kuuldud, nähtud ja südamelähedane. Suhtkoht võimatu on ennast ette kujutada kuskil Alderaanil, natuke lihtsam Undermountainis, aga kõige lihtsam Seattle tänavatel. Mis siis et ma seal kunagi käinud ei ole. See on ikkagi kuidagi arusaadav. Loogiline ja ehe. Ja alati võib tegevus üle kanda nt. Tallinnasse. On veel arusaadavam.

Igaaaav! Ütlevad mõned. Mängi siis lihtsalt tänapäeva. Põhja politseiprefektuuri konstaablit näiteks. Tõsi, aga puhta tänapäeva settingu probleem on selles, et ei ole piisavalt tegevusvabadust. Jah, sa võid mängida merce Iraagis või osaleda mingis narkosõjas Kolumbias, või Tallinna tänavaid patrullida, aga see on siiski väga piiratud tegevus. SR-is käib madistamine igal pool. Kõikidel on püssidJ Ja see madistamine võib olla väga erineva teemaga seotud. Lihtne tänavagängide tampimine, corpide sõjad üksteisega kõige erinevamates vormides alates lihtlabasest mõrvamisest kuni kokkulepitud lahinguteni kuskil aafrika põrgus, loomulikult allmaailm maffia, yakuza, triaadide jms tegelastega, riikidevahelised konfliktid pole kuhugi kadunud kuigi segunevad sageli corpide konfliktidega, igat sorti pärismaalaste (a’la indiaanlased kes on pool Ameerikat endale tagasi võtnud) madistamised valgete inimestega, väike Fallouti teemad Ameerika Kesk-läänes jne. Ning soovi korral saab siis ka üleloomulikud tegelased mängu tuua (lohed, ghoulid, haldjad, AIJ) Ka nemad tahavad kedagi kasti lüüa. Nii et põhimõtteliselt ei ole SR-is kedagi, kellel poleks hirmus vajadus vägivalla järele… Ja see on lõbus. Kuigi mulle vägivald ei meeldi. Kindlalt on selliseid lõbusaid settinguid veel, ei ole ju tegu millegi geniaalsega. See on lihtsalt üks levinumatest nagu ma aru olen saanud.
Toomas H
Õpipoiss
 
Postitusi: 39

PostitusPostitas Arcanar 16:39 9. Mär 2006

Kõigile, kes Shadowruni maailma põnevaks peavad, võiks huvi pakkuda vabaks tarbimiseks veebi kirjutatud lood, mis kättesaadaval aadressilt: http://magespace.net/ratfiction.html

Olen need ise mõnuga läbi lugenud ning julgen kõigile soovitada. Tase on omajagu korralik - tunduvalt etem nii mõnestki klantskaanega teosest, mida raamatupoe lettidel nähe võid.
What doesn't kill us, makes us stronger.
Arcanar
Meister
 
Postitusi: 105
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Balor 9:28 28. Aug 2006

sai kah shadowruni proovitud ja hakkas neetult meeldima. 4nda editioni näol on tegu ühe kõige lihtsama mehhaanikaga, aga neetult põhjaliku süsteemiga, mils annab võimaluse luua müriaadides erinevaid tegelasi . ka settingute varieerimiseks on ruumi palju. sellest eelpoolmainitud vägivallast, yak'ide ja korbisõdadest häkkerite omavahelise jagelemise ja maagia kasutajate probleemideni.
süsteem baseerub küll 6küljelistel täringutel, kuid mehaanika on d10 oma. dice pool-success tüüpi. raamat pakub hunnikutes tabeleid nii oskuste, nänni kui lihtsate modifierite kohta. muidugi on tahtmise korral võimalik ka neid täielikult eirata või hetkest sõltuvalt need ise seada.
üldiselt on hea setting, eriti hea on tõesti vaheldusmoment, sest võrreldes suvalise fantasy settinguga on see ikka väga erinev ja samas tunnetus kuklakarvu tõstvalt tuttavlik.

reegliraamat tellitav näiteks krisost- 500eek
on ka tegelasi, kes on shadowruni üle viinud the window süsteemi peale, ning see tundub töötavat. kui tabelitest ja numbritest kõrini saab, võib vast sedagi proovida.

ah jaa-
have dice. many dice..
vahel võib neid ühe viske jaoks vaja minna 15-20 jagu..
---------------------
One who conquers others is strong.
One who conquers himself is all-powerful.
Balor
Shamaan
 
Postitusi: 189
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Xan 22:05 28. Aug 2006

http://www.shapcano.com/

nautige :D eriti pikemad lood on päris head.

PS: Kui keegi Shadowrun'i tegema hakkab siis ma oleks väga huvitatud mängimast.
Arhitektuurne projekteerimine ja detailplaneeringud - 50 18 059
Xan
Valguse kaitsja
 
Postitusi: 211
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

Re: Shadowrun

PostitusPostitas Jux 13:52 13. Apr 2009

Aeg tõstada teema taas päevakorda. Valmimas on Shadowrun 20th Anniversary Edition. Versioon 4 jääb endiselt toimima, kuid selle pidev muutmise/parandamise töö käib hoogsalt, nii et fännid kutsuvad seda lausa versiooniks 4.5. PDF kujul on seda võimalik juba ära osta, mis tagab uuendatud versioonide tasuta alla laadimise. Õnnestus minulgi elektroonilist versiooni lehitseda ning tuleb tõdeda, et väga suur rõhk on pandud ka raamatu kujundusele. Väga seksikad värvilised pildid läbivad kogu raamatut - kahevärvilised kritseldused on ajalugu.

Aega, mil trükitud versiooni osta saab autorid ei ole avalikustanud. Amazon ütleb, et 15 august 2009 peaks olemas olema. Mina isiklikult ei jõua ära oodata :2:
Jux
Valguse hoidja
 
Postitusi: 299
Asukoht: Viimsi


Mine Rollimäng

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.6