Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Kas D&D võtab inimeselt reaalsus tunde?

Vaba vestlus rollimängulistel teemadel

Moderaatorid: mart, Irve

Kas D&D võtab inimeselt reaalsus tunde?

Muidugi et võtab.
11
12%
Ei tea, pole kaua veel mänginud.
8
9%
Ei võta, miks peaks?
21
22%
Ei, lausa arendab.
29
31%
Mis lollakas teema see on?
25
27%

Hääli kokku : 94

Kasutaja avatar

PostitusPostitas higgins 18:14 23. Mär 2005

pronto kirjutas:Ei, vaata, ohpuu, asi on palju hullem. Küsimus pole mitte lohetapmislool, vaid selles, et inimesed tegelikult ei tahagi teistsuguseid asju. Tiohtipeale näiteks tuleb ulmekirjanduse listidest läbi jutt, et kas sci-fi või fantasy ja siis näed, kuidas rollimäng inimesi kammitseb.

Ehk seletad pikemalt lahti? Eriti just see viimane lause.
Nüüd aga tuleb Higgins ja räägib, kuis Asjad Tegelikult On. - Payl
higgins
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ulmeguru 19:40 23. Mär 2005

Vastasin, et ei võta, et miks peaks... kuid sinna tuleb lisada ka, et kõik sõltub inimesest endast...

Olen näiteks märganud (kasvõi siinsamas foorumis), et mingi osa mängijaid loeb ilukirjandust otsekui miskit players handbooki või monsters manuali... et mis ikka selle kolli löök oli jne. Kuniks see on lihtsalt selline sportlik huvi, siis las olla... kuid ajuti hakkab tunduma, et kui autor kuidagi eksib miski mängusüsteemi vastu, siis on raamat ka kohe automaatselt halb...

Mängija käsiraamat ja Koletiseõpik on ju head asjad ning mängu jaoks hädavajalikud, kuid kogu elu ei käi nende järgi ju...

Olen ikka arvanud (ja sellega ka tuliseid süsi enda pea kohale kogunud), et enamus mängude põhjal kirjutatud romaane on väga halb kirjandus... pean silmas näiteks nii Dragonlance'i kui ka Dark Suni raamatuid... Dark Suni maailm mulle meeldib, aga need Troy Denningi romaanid, mis ma olen lugenud, olid ikka jama küll... samas tundub, et mängijad ise on sellega rahul, sest nende trükiarv nii originaalis, kui ka tõlgetena on tohutu... Dargaonlance'ist ma parem ei räägigi...

Jah, olen ühte head mänguromaani lugenud... P. N. Elrod «I, Strahd», esialgu on see vaid erand, mis reeglit kinnitab... selle erandi eest muidugi tänud metsikule sõjabanaanile, kes seda suu vahus soovitas...

Ja eriti loll on väide, et nagu oleks kõik hea fantasy (JRRT välja arvatud) kirjutatud vaid mängude põhjal... olen seda väidet kuulnud nii kümnekonna kirjaniku kohta... viimati siis Anne McCaffrey loheratsurite kohta...
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Ulmeguru
Manatark

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 0:05 24. Mär 2005

higgins kirjutas:Tiohtipeale näiteks tuleb ulmekirjanduse listidest läbi jutt, et kas sci-fi või fantasy ja siis näed, kuidas rollimäng inimesi kammitseb.

Ehk seletad pikemalt lahti? Eriti just see viimane lause.[/quote]
Sa peaksid kätte võtma ja rollimängureid katsuda kõrvalt vaadata, leida nende tüüpilised voorused ja tüüpilised vead. Peatselt paned sa tähele, et pea kõikidel nendel on paar läbivat "kiiksu", mis ajapikku hakkab rollivälist elu segama. Jüri siin paar nuppu tõi välja, kuid asi on veelgi tõsisem. Ma tunnistan kohe ära, et enamus nendest kiiksudest on ka minul küljes, kuigi ma püüan ennast nendest kompleksidest välja raputada.
Blog: http://pronto.ee/
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kuriboh 19:32 25. Mär 2005

Oi Oi Oi, suured vabandused ma panin kogemata fantaasia kirja aga ma tegelt mõtlesin reaalsus tunnet
In the grim darkness of the 41th millenium there is only awesome.
kuriboh
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kuriboh 19:38 25. Mär 2005

Ma uuesti vabandan selle 2psaka tõttu aga nüüd sai kõik nii muudetud nagu peaks olema
In the grim darkness of the 41th millenium there is only awesome.
kuriboh
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 20:23 25. Mär 2005

Kas sa ei arva, et küsitlus muutus pealkirja muutmisest päeva naljaks?
Viisteist inimest arvavad, et drägon pigem arendab reaalsustunnet ja nii edasi...
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas higgins 20:27 25. Mär 2005

Palun lisa siis ka viimaseks vastusevariandiks "Mis lollakas teemavahetus see oli?" et ma saaksin oma hääle sinna anda.
Nüüd aga tuleb Higgins ja räägib, kuis Asjad Tegelikult On. - Payl
higgins
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ulmeguru 20:29 25. Mär 2005

kuriboh kirjutas:Oi Oi Oi, suured vabandused ma panin kogemata fantaasia kirja aga ma tegelt mõtlesin reaalsus tunnet

Kas oli raske enne postitust asi üle lugeda?

Pealegi on nüüd küsitlusele vastanud inimesed natuke rumalas olukorras, sest nad vastasid ju hoopis teisele küsimusele... see oleks sama, et teha pöördumine ja hakata sellele allkirju koguma ning siis hiljem pöördumise tekst ära muuta...

Korrektne lahendus oleks küsitluse algvariant taastada... ja kui küsitleja sellega tõesti rahul pole, siis paluda teema lukustada ning alles siis teha uus küsitlus õige sõnastusega...

Ja veel: «reaalsustunde» peaks kokku kirjutama!!!
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Ulmeguru
Manatark

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tribulant 21:46 25. Mär 2005

Kas D&D võtab inimeselt õige kirja os kuse?
tribulant
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas veiko100 12:28 26. Mär 2005

Küsimus oli, et kas D&D võtab inimeselt reaalsuse tunde? Mina vastan, et jah, võtab küll, mängu ajaks nimelt. Mis ongi muide eesmärk. Mina küll ei mängiks, kui ei suudaks minna situatsiooni sisse ja eirata oma viite meelt ning tajuda maailma kuuenda meele abil. Ilma reaalsustunde kadumiseta (reaalsustundeks nimetatakse traditsiooniliselt viie meele loodud maailmapilti) oleks see ju lihtsalt mõtetu täringuteveeretamine ja aja surnuks löömine.
"Kristlik usk on otsast otsani ohvrite toomine: oma vabaduse, uhkuse, enesekindluse ohverdamine, enda orjusse andmine, enese sandistamine." - Friedrich Nietzsche
veiko100
Manatark

PostitusPostitas Orz 10:34 29. Mär 2005

Paar lolli küsimust küsitluse tegijale.
<peetimine>Miks ei jätnud ta oma maine parandamise eesmärgil muutust tegemata? Miks küsitluse korraldaja ei teinud uut küsitlust? Miks/kas pakub fantaasia vähem huvi kui reaalsustunne ? </peetimine> Kuidas näeb küsitluse autor fantaasia ja reaalsustunde omavahelisi suhteid igapäevaelus ja mängus?
°
Orz
Arhimaag

Eelmine

Mine Rollimäng

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll