Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Jutunurk: Täringud

Vaba vestlus rollimängulistel teemadel

Moderaatorid: mart, Irve

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 10:55 8. Mai 2005

Pole küll kena teises teemas kõneldut kopeerida, aga tookord ei tulnud meelde, et täringute kohta eraldi teema on. Niisiis lugu selline:

Siinkirjutaja tellis endale d10 jaoks kümme ilusat täringut. Ja peagi selgus karm tõde, et need on kõige jäärapäisemad täringud, mida ette võib kujutada. Kes veel ei tea, siis d10-s tähendab viske edukust 8,9 või 10 ning 10 annab õiguse uuele veeretusele. Nende elukate edukus kõikus 0 ja 1 vahel 10-st ning 2 edukat veeretust oli midagi uskumatut.

Ega midagi, kaua sa kannatad kurbade naeru ja kaasmängijate irvitamist... tuli täringute taltsutamine ehk vermutiseerimine ette võtta.

Ja südamevärinal sai tehtud esimene veeretus kõigi kümnega...

Tulemused olid järgmised: 4x10, 2x9, 1x8 ehk edukus 70% + ümberveeretuste tulemused.

kordusveeretusel 10-tele 1x10, 1x8 ehk veel 50% edu
Viimase 10 ümberveeretamine andis 10 ja 9

Ehk siis tulemus 110%

Hakka või uskuma.

Muide, Ryhkija proovis ka seda trikki. Pärast seda ei saanud ta tegelane enam naiste käest peksa.
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tomz 14:48 8. Mai 2005

Mul üks mängija paneb vahel täringu, mis teda mitu korda järjest on alt vedanud kapi alla, seda küll naljaga pooleks.

Teine võte mida mina ise olen kasutanud, on et mingi tähtsa viske eel "meelitan halva tulemuse välja" ehk viskan täringut kuni see ühe annab ja siis peale seda sooritan kohe viske mis loeb. Muidugi enne õige viske tegemist ma ütlen ka et tuleb päris vise, mis läheb arvesse.

Üks kolmas inimene tegi enne viskamist täringule pai. :)
...
tomz
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Olorin 23:21 8. Mai 2005

Ma pole küll drägonit palju mänginud, aga täringuviskeid olen omajagu teinud. Igatahes olen mina (ja ka mõned mu sõbrad) märganud, et
statide veeretamisel tuleb harva 18 (6+6+6+?),
aga 3 (1+1+1+?) peaaegu mitte kunagi :?
Tegelikult olen ma seda näinud vaid ühel (!) korral.
Kas asi on täringutes?
Olorin
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Oberon 23:24 8. Mai 2005

Olorin kirjutas:Ma pole küll drägonit palju mänginud, aga täringuviskeid olen omajagu teinud. Igatahes olen mina (ja ka mõned mu sõbrad) märganud, et
statide veeretamisel tuleb harva 18 (6+6+6+?),
aga 3 (1+1+1+?) peaaegu mitte kunagi :?
Tegelikult olen ma seda näinud vaid ühel (!) korral.
Kas asi on täringutes?

Juhin tähelepanu sellele, et statiks 3 saada peab ( sinu näite korral ) veeretama 1+1+1+1(!) , sest
võetakse ju 3 parimat. 18 veeretamiseks peab olema ainult 6+6+6+? ( ehk siis ainult 3 täringut 4-st sama numbriga ). Seega tõenäosusteooria kohaselt on 18 lihtsam veeretada :)
MÜÜA ! Langevari, korra kasutatud. Pole avatud. Pisut määrdunud. saata privaatsõnum.
Oberon
Ruunitundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Olorin 23:41 8. Mai 2005

:D Eh, ei mõelnudki selle peale.
Ega ma nelja kuute ka pole palju näinud.
Olorin
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 10:46 9. Mai 2005

ehk siis 1 ja 1 ja 1 ja 1 = 3 korral 1/(6*6*6*6) = 1/1296
ja 18 saamiseks 4/(6*6*6) = 1/54 (siin v6in eksida, rooste olen veidi l2inud)
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Oberon 12:38 9. Mai 2005

Demon kirjutas:ehk siis 1 ja 1 ja 1 ja 1 = 3 korral 1/(6*6*6*6) = 1/1296
ja 18 saamiseks 4/(6*6*6) = 1/54 (siin v6in eksida, rooste olen veidi l2inud)

Ei tohiks eksida, minu mäletuse järgi

Aga see on ainult tõenäosusteooria, tegelikult veeravad täringuvad
vastavalt sooritatud rituaalidele ja ohverdustele.
Usk heasse tulemusse on see, mis edasi viib.

[Tegelikult peaks looma JuhuseEitajate Koguduse , kus oleks peamine
idee : Mida suurem ja vääramatum usk seda kindlam tulemus vastavalt usule.

Ehk siis puust ette ja punaseks :

Kui Mari / Jüri usub vankumatult sellesse, et järgmine veeretus tuleb
tulemusega 18 siis see nii ka läheb. Juhusega pole siin midagi pistmist
lihtsalt uskuda tuleb. ( Ja ohvreid tuua usu tugevdamiseks).
MÜÜA ! Langevari, korra kasutatud. Pole avatud. Pisut määrdunud. saata privaatsõnum.
Oberon
Ruunitundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 12:52 9. Mai 2005

Mul on see, et kui ma mingit numbrit ümber veeretan, siis tuleb sama tulemus 1/3 juhtudest kindlasti :)
Irve
paranoik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Yrgnaine 20:17 11. Mai 2005

D6-te on palju visatud, nimelt mäng "Jezi"[nimed varieeruvad, originaal nimes pole kindel] kasutab 5d6-te. Vahetevahel ikka joppas, et sai 5d6 kogusummaks 5 või 30 :)
Kõik naised on loomult inglid.
Kui neil tiivad murda, istuvad nad luua selga...
Yrgnaine
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Olorin 1:09 21. Nov 2005

Kuna kõigil siin on niipalju kogemusi täringute õnnistamisega, siis küsiks ka midagi. Ma olen viimasel ajal ostnud odavalt kasutatud täringuid, oma kolm komplekti erinevate inimeste käest. Väga odavalt sain, sellepärast ostsin, aga nüüd tahan ikkagi minna Megagamesi ja sealt veel osta (üks komplekt sealt läheks maksma sama palju, kui minu ostetud kokku).Asi on selles, et mul ei ole seda tunnet, et täringud oleksid "minu omad", nad pole küll ebaõnne toonud, aga ikka tahaks neid kuidagi "puhastada". :) Ma ei tee nalja, nii et palun ärge hakake seebist&sarnasest rääkima :2:
hmmm... mh?
Olorin
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 9:41 21. Nov 2005

Psühholoogiliselt võiksid mõttes rõhku asetada traditsioonidele. Meil on küll mingi klassikaline komplekt ühes mängus käibel, mis nagu tõesti iidamast-aadamast ja ei peagi nagu kellegi "oma" olema.

Et sisuliselt on nad kõik ju Väikeste Juhuste Jumala omad
Irve
paranoik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Merlon 0:11 22. Nov 2005

Olorin kirjutas:......Asi on selles, et mul ei ole seda tunnet, et täringud oleksid "minu omad", nad pole küll ebaõnne toonud, aga ikka tahaks neid kuidagi "puhastada".

Lihtsam viis on neid täringuid lihtsalt nädal aega kusagil taskus hoida (endaga pidevalt kaasas) et nad sinuga ära harjuks. Muidugi võid enne veel igasugu esoteerikat katsetada ,täringuid salveisuitsus hoida, voolava vee all loputada ja seejärel mõneks ajaks päikese kätte panna. Aga see on juba enda rahustamiseks:) .Üldiselt peaks täringute hoidmine sinu isiku lähedal mõjuma
Merlon
Manatark

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Bernard 0:30 22. Nov 2005

Nõus Merloniga - paistab igatsugu säherduse kola puhul töötavat. (Elik tegelikkuses harjud vist ikka sina esemetega mitte vastupidi ;) aga mis vahet seal on kui ebausu vastu aitab)
Austusega, Allan Bernard /55 632 698/

www.larp.ee
Bernard
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 14:16 22. Nov 2005

Vermutiseerida ehk lahjas alkoholis veidi aega leotada. Ja pärast seda mitte anda teistele näppida.

Eks see on tegelikult samasugune rituaal enda alateadvuse rahustamiseks kui komme kaltsukast ostetud või teiselt saadud riideasi kõigepealt pesumasinast läbi lasta, isegi kui ese täiesti puhas - pärast pesemist saab ese omaks.
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas veiko100 23:39 22. Nov 2005

Oberon kirjutas:Kui Mari / Jüri usub vankumatult sellesse, et järgmine veeretus tuleb
tulemusega 18 siis see nii ka läheb. Juhusega pole siin midagi pistmist
lihtsalt uskuda tuleb. ( Ja ohvreid tuua usu tugevdamiseks).

Kui täringuid harjutada nende "loomuliku" asendiga (näiteks D6s on selleks loomulikult silmade arv "6"), siis kipuvad nad kergemini sellesse asendisse veerema. Näiteks kui mängusessiooni algul asetada täringud lauale nii, et silmade arv "6" jääks üles, veerevadki nad mängu käigus suurema tõenäosusega kuuele. Järgi proovitud praktikas.
"Kristlik usk on otsast otsani ohvrite toomine: oma vabaduse, uhkuse, enesekindluse ohverdamine, enda orjusse andmine, enese sandistamine." - Friedrich Nietzsche
veiko100
Manatark

EelmineJärgmine

Mine Rollimäng

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll