Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Jutunurk: Täringud

Vaba vestlus rollimängulistel teemadel

Moderaatorid: mart, Irve

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Cygnus 11:46 29. Sept 2003

Mina üldiselt olen lasknud oma täringutel isepead olla ja ei ole tegelenud täringute treenimisega, aga vist peaks.. Eelmine mäng näiteks oli nii, et rünnakute puhul 20'ne täring veeres pideval kuhugile kümne kanti või alla selle, aga skilliveeretuste puhul tulid ilusti 18'd, 19'd ja 20'd... Muidugi on hea, kui õnnestub kuulatada ja näha, aga tahaks veidi vaheldust ka.. raiskasin terve posu nooli ju ära vastastele..
Cygnus
Haldjate sõber

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 11:50 29. Sept 2003

muideks, olen näinud hõbedast täringuid, rubiinidega. imeilusad ja sama kallid :) aga veeresid NII halvasti ja igavalt (1 kolks ja kõik - pigem kukkumine, kui veeremine), et uskumatu.
surra
veider molekul

Kasutaja avatar

PostitusPostitas jamaica 12:05 29. Sept 2003

Mina kannan juba kuu aega 20st ja 10st taskus, et nad mind paremini m6istma hakkaks, muidu j2lle keset kaklust grupi fighter ninuli maas.. J2rgmise m2ngu ajal saan teada, kas t88tas kah :)
jamaica
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 12:06 29. Sept 2003

uuk soovitas kunagi veeretada stat-e pehmel pinnal 8)
surra
veider molekul

Kasutaja avatar

PostitusPostitas jamaica 12:07 29. Sept 2003

Tegelikult tulevad parimad statid 6llekas laua all veeretades :)
jamaica
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas higgins 14:10 29. Sept 2003

Cygnus kirjutas:rünnakute puhul 20'ne täring veeres pideval kuhugile kümne kanti või alla selle, aga skilliveeretuste puhul tulid ilusti 18'd, 19'd ja 20'd...

Mul kah rahulik täring, skillid-värgid-inikad kõik 17-18-19, aga lahingus kolm esimest lööki vist üle viie ei tulnud. Õnneks võitlen kahe mõõgaga, nii et päris kolm raundi kah mööda ei littinud... : ) Aga kui hoo sisse sai, siis lõpus vast aint ühe (no äkki oli kaks) noole lasin mööda. Niisiis peab talle kohale jõudma mis olukord on. Või siis üritas ta mulle enne oma kõrgete tulemustega selgeks teha, et need käigud ikka ohtlikud on, paar kobetat reflexi päästsid ikka pääris hästi.
Nüüd aga tuleb Higgins ja räägib, kuis Asjad Tegelikult On. - Payl
higgins
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas stuart 15:23 29. Sept 2003

Pole enda t2ringuid nii pikka aega kasutanud et ei m2letagi, oli neil mingeid olulisi boonuseid v miinuseid... ilmselt ei olnud, muidu m2letaks. Aga parim t2ring mida ma ikka n2inud oled on rauast suur d6, nii yhtedel kui teistel p6hjustel nimetas grupp seda d2mmit2ringuks :D Eriti suure eba6nne jaoks peaks muretsema mustad Beshaba 6nnistusega t2ringud nagu yhel tuttaval olid.. 6nnistus oli t6esti k6va, korter pandi p6lema ja t2ringud sulasid yhtlaseks mustaks massiks. Muretses uued, aga need on kahjuks tema ekselukaaslase k2es "hoiul", seega kui kellelgi selliseid t2ringuid pakkuda on, tunneks huvi.
stuart
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Koriztaja 15:44 29. Sept 2003

Surra kirjutas:uuk soovitas kunagi veeretada stat-e pehmel pinnal 8)

Uuk on selles suhtes täiesti õigest koolkonnast.

Täringutele nimelt ei meeldi kukkuda kolinaga kõvale pinnale. Täringu kukkumise hääl peaks olema midagi sahiseva veeremise sarnast.

Ka ei tohi veeretus olla liiga pikk sest siis läheb õige numbri aura täringust välja.

Samamoodi ei tohi veeretuse liigutus olla liig jõuline sest siis tunneb täring ennast ohustatuna ja käitub ettearvamatult.

Samamoodi ei tohi täringu *loksutamiseks* kasutada anumat sest siis kaob täringul kontakt sinu persooniga.

Kõige parem on täringuid veeretada pannes kõvale lauale (laminaat) Character Sheedi. Seejarel tasub proovida kas täring teeb veeredes sellist rõõmsat sahinat või mitte. Character Sheet on vajalik selleks et täringul tekiks vahetu kontakt sinu persooniga. Hoolitseda tuleks selle eest et paberi ja laua vahele liigselt õhku ei jääks, sest ka see segab täringu loomulikku kulgu.

Kui täring liialt kolksub tasub alla panna veel paar lehte paberit. Vahest aitab ka kui kasutada Players Handbooki, aga see võib olla ohtlik kuna täring tunneb ennast kitsal pinnal ahistatuna ja ei anna loomulikke numbreid kuna on sunnitud veeremise varem lõpetama.

Niisamuti tuleb hoiduda ka liig pehmest pinnast kus täring tuhmi mütsuga paigale kukub ja üldse ei veere. Sest täringule meeldib end pisut mõõdukas tempos liigutada.

Kui oled tegija mitmes erinevas mängus, tasub proovida erinevaid täringukomplekte. Osad töötavad hästi ainult teatud Campaign Settingutega, osad jälle soosivad DMiks olemist. Näiteks minul on DMimise jaoks teised täringud kui muidu mängimiseks. Ka vahetan reeglina täringuid kui uus Campaign hakkab. Nii et täringu varud peavd suured olema.

No siin olid siis mõned 12 aasta jooksul kogutud kogemused... Kui mõni nüanss veel selgusetuks jäi siis küsige julgesti. Täringu veeretamine on puhtalt tehnika ala.

meek. :lol:
~~Tuuslar, 29 Orc Shamaan, Lineage ][ NA, server: Kain~~
Koriztaja
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 16:07 29. Sept 2003

pehmel pinnal tuleb tasakaalu-nihe paremini esile.
elagu mikro-mullid täringus! :)
surra
veider molekul

PostitusPostitas Anonüümne 16:50 29. Sept 2003

Koriztaja kogemused on põhjalikud ja nõuanded igati asjalikud. Soovitan tekitada avalehele vastav link, kust siis pääseb neid tarkusi lugema. See peaks olema igale algajale drägonimängijale kättesaadav info. Ja ka staazhikamad mängijad võiks kerge vaevaga need juhtnöörid üles leida.
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Surnumanaja 0:54 30. Sept 2003

Koriztaja kirjutas: Kui oled tegija mitmes erinevas mängus, tasub proovida erinevaid täringukomplekte. Osad töötavad hästi ainult teatud Campaign Settingutega, osad jälle soosivad DMiks olemist. Näiteks minul on DMimise jaoks teised täringud kui muidu mängimiseks. Ka vahetan reeglina täringuid kui uus Campaign hakkab. Nii et täringu varud peavd suured olema.

Ma muidu veeretan selle täringuga, mis kätte juthub. Mul palju valikut muidugi ka ei ole, sest mul on igast täringuliigist ainul kaks isendit. d20-t on kaks + üks, sest kui hakkan veeretama mingit saatuslikku viset (d20-ga), mis määrab kas mõne PC elu või campaigni muutva asja, otsin toanurgast välja ühe punase karbi. Karbi seest võtan välja punase täringu. Kuid see punane täring ei ole lihtsalt punane. Oo ei... Tema peal on valged leegikujulised jutid, justkui põleks see täring igavesti. Justkui oleks ta pärit mingisugusest spirituaalsest maailmast. Justkui oleks see täring elu ja surm ise. Justkui oleks see täring saatus. Ja kui ta veereb, on kõikide ruumisolijate laubad higised ja silmad punnis... :D
See täring on mitmeidki tegelasi surma saatnud ja mitmeid ellu jätnud. :P
Viimati muutis Surnumanaja, 17:40 7. Okt 2003, muudetud 1 kord kokku.
Surnumanaja
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shalaya 13:26 2. Okt 2003

Veel skooride viskamisest:
Kui skooride viskamise hetkel ei ole käepärast Character Sheet`i, siis on hea selle asemel kasutada paberilehte/paberilehti, kuhu oled kirja pannud oma tulevase persooni nime, rassi, oskused jne, nö persooni projekt.
Samuti tuleks visata kõiki nelja täringut (3+1) korraga, mitte ükshaaval.
Seda meetodit kasutades olen saanud oma persoonile väga head skoorid.
Meetodit eirates olid tulemuseks skoorid, mis vaevalt kvalifitseerusid.
Sama fenomeni on täheldanud ka mõned teised minu mängukaaslased.
Shalaya

http://urbaanika.blogspot.com/
Shalaya
Valguse kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Surnumanaja 22:51 5. Veebr 2004

Mõni päev tagasi leidsin mitu aastat tagasi Norras kaotatud täringu (d4) kodust voodi alt :?
Surnumanaja
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas paljasjalgne 15:05 28. Apr 2005

Priist kirjutas:Õpetamine käis niimoodi:

Kõigepealt, rituaali alustuseks puurisin tal ühe-silma koha pääle augu. Et ta enam üht veeretada ei oskaks. Aga et selline täring ometi ei kõlba, siis täitsin augu hiljem uuesti. Tinaga. Pealt värvisin ilusti üle.

Ja imede ime - see veider rituaal töötas. Ebaususk on kohati äärmiselt tõhus :)

Sel ebausul on väheke teine nimi: gravitatsioon :D
Orkaan Zelda ja tema Hämmastav Konnasadu
paljasjalgne
Loitsija

PostitusPostitas Didlip 2:03 8. Mai 2005

kui ma hakkasin dragonit mängima, u. 4 aastat tagasi, siis ma lakkisin oma d 20 juukselakiga korduvalt üle, nii et ikka läikis, kui päike peale paistis... ja sinna juurde käisid muidugi meeletud mõttelised ja suulised õpetused ja soovitused... umbes 2 aastat käitus täring täiesti korralikult koos väikeste, reeglit kinnitavate eranditega, kuid mingi hetk hakkas ta jampsima: visked tulid enamuses 7-13 vahele... mõtlesin, et midagi peab olema valesti ja uurisin oma Kullakest ning avastasin, et lakk oli täiesti maha kulunud... ja järgmine hetk, kui võimalus tekkis, jooksin kodus vannituppa ja kordasin sama rituaali... kui ma õigesti mäletan, siis iga laki kihi juurde käis mingi soov ja soovi sai lausuda täpselt nii kaua, kuni lakk veel niiske oli... mõjus perfektselt...

kuid nüüd, oh häda, oh häda, täringud, kusjuures nüüd juba terve punt(kõik ilusti orantsi-valge kirjud, ainult 1 lilla, mis ilmselt ongi kurja juur), on otsustanud minu vastu streiki alustada... ei tea, kas julgebki enam mängida... ilmselt peaks tegema ühe korraliku, täringutele pühendatud päeva...
dead eyes see no future
Didlip
Seikleja

EelmineJärgmine

Mine Rollimäng

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll