Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


Jutunurk: Täringud

Vaba vestlus rollimängulistel teemadel

Moderaatorid: mart, Irve

Kasutaja avatar

Jutunurk: Täringud

PostitusPostitas Irve 23:54 16. Aug 2003

Nii, veidrikud, me kõik teame, et teil on täringutega seoses omi rituaale ja ebausklikke kombeid, kindlasti teate ka mõnd kummalist lugu. Rääkige välja!

Selle teema idee tekkis sellest kuidas mingi vend ütles, et tal on mängija, kes oma täringud mikrolaineahju pani. Uuriti et miks, keegi teine kommenteeris - temal üks mängija oli täringud pärast halvasti veeremise sessiooni keema pannud, pidi õppetunni andma.

Minul vist eriti midagi polegi. Kõigest eliitkomplekt pisikesi oluliste asjade veeretamiseks ja DMimiseks ja siis tavalised ka teistele laenatavad täringud.

Ahjaa, ja oma esimese komplekti müüsin omal ajal oHpuule, sest nad veeretasid nii halvasti et lausa vihkasid mind. oHpuul aga olid veerend nagu lambuksed.
Irve
paranoik
 
Postitusi: 6659
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 10:39 17. Aug 2003

Minule tõi esimese (ja siiani ainsa) täringukomplekti mu enda DM. Ilusad, sügavlillat värvi. Ainus häda selles, et töötasid raudselt DMi kasuks. Kannatasin seda alatust mõnda aega ja siis otsustasin võõra väe täringutelt maha pesta. Millega asju desinfitseeritakse? Piiritus ja lilla vesi ei tundunud kuidagi kohastena, järelikult sai täringuid mõnda aega leotatud Tindella-nimelises vermutis. Tööle hakkasid. Ja kuidas veel hakkasid.
Hiljuti kasutas neid teine mängija ning täringud muutsid taas meelt. Tuli uuesti vermutis leotada. Töötab.
Shadow
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 3090
Asukoht: Brettonia, Brechlen, Wode, Roesone

PostitusPostitas Anonüümne 12:26 17. Aug 2003

Shadow kirjutas:Hiljuti kasutas neid teine mängija ning täringud muutsid taas meelt. Tuli uuesti vermutis leotada. Töötab.


Kindlaim tee on ikka teise kätte mitte anda. Parem, kui teine üldse neid ei näpi. Siis töötavad kõige paremini.

Ja kui alguses ei tööta, siis tuleb korralikult sisse veeretada. Ja täringuid tuleb õpetada, näiteks lhtsalt lastes neid laual maksmumnumbritel seista.

Aga liigne loksutamine sessiooni ajal ka neile head ei tee. Meil osad mängijad harrastavad sessiooni alustada sellega, et viskavad algatuseks kõiki täringuid korraga ja korjavad teiste seast välja need, mis maksimumi saavutavad. Ja nii, kuni kõik maksimumi saavutavad.

Mõnikord selline asi ka aitab, aga kui täringutel on paha tuju, siis võivad pärast ikkagi ainult kehvad visked tulla. Selliseid treeninguid tuleks siiski kodus teha. Raske õppustel, kerge lahingus.

Ja täringuid narrida ka ei tohi. Näiteks 100% viskamisel (2d10). Kui sul on üks täring punane ja teine must, siis lepid ükskord kokku, kumb on esimene, kumb teine – ja nii jääb. Selline pidev solgutamine, et kord on esimene must, kord punane – ega see head ei tee.

:)
Anonüümne
 

Kasutaja avatar

Re: Jutunurk: Täringud

PostitusPostitas necromancer 13:35 17. Aug 2003

irve kirjutas:Selle teema idee tekkis sellest kuidas mingi vend ütles, et tal on mängija, kes oma täringud mikrolaineahju pani. Uuriti et miks, keegi teine kommenteeris - temal üks mängija oli täringud pärast halvasti veeremise sessiooni keema pannud, pidi õppetunni andma.


Tundub loogiline... kui paned täringu nii, et max jääb üles... kuumus + gravitatsioon ... :rolle:

Mina tean vaid omaltpoolt, et üks tüüp lasi oma täringud preestri poolt ära õnnistada... minuteada need täringud oma usku ei muutnud... isiklikult ei läheks oma täringuid õnnistama... esiteks olen ma ateist ja teiseks kiristlus vähemalt ... on kasinust soosinud...
Keegi teine...
necromancer
Ruunimeister
 
Postitusi: 505

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 15:13 17. Aug 2003

Mina jällegi tahaksin teada, kes oli see preester, kes nõustus täringuid õnnistama :P Drägon on ju saatanast, nagu me kõik teame.
Shadow
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 3090
Asukoht: Brettonia, Brechlen, Wode, Roesone

PostitusPostitas Anonüümne 15:15 17. Aug 2003

Shadow kirjutas:Mina jällegi tahaksin teada, kes oli see preester, kes nõustus täringuid õnnistama :P Drägon on ju saatanast, nagu me kõik teame.


Satanistidel ka ju preestrid olemas. :)
Anonüümne
 

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 15:20 17. Aug 2003

Nojah, aga need ei õnnista valimatult mida iganes.
Shadow
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 3090
Asukoht: Brettonia, Brechlen, Wode, Roesone

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 19:04 17. Aug 2003

Shadow kirjutas:Nojah, aga need ei õnnista valimatult mida iganes.


mhh, raha ei haise, küll õnnistavad ja kui ei õnnista siis jääb alati võimalus ise nikerdamiseks ;) .

___________________________


Täringuid enda kasuks tööle panna on raske, väidetakse nii ja õigus ka, sest enamasti on tulemus vastupidine. Omakasupüüdliku taia tegemine on väga keeruline ning käpardist loitsutegija poolt vallandatud juhitamatu energia järgib enamasti võrdusustamisjanuseid entroopiaseadusi ning me kõik teame mis siis saab.


Küll aga on kergem panna tööle mingi täring kellegi kahjuks. Pole mõtet pöörduda õndsa neitsi Maarja ja tema ludrist poja ning armukese poole kui ise saab lihtsate ja käepäraste vahenditega kurja DM-i 20-se täringu ära "väänata" , kasutades selleks mõnda lihtlabast sajatust (põhiline on säilitada selle ütlemisel rütm ja soovitavalt ka riim), mille modifitseerid mõnest vanast:

Saagu, saagu, ma sajatan,
saagu sulle seitse kahju:
uni su enese peale,
tõbi su naiste-laste peale,
kanad sul kaevusse munegu,
lehmad metsa lüpsetagu,
lammad lauta tapetagu,
susi sul sigade sekka,
karu sul kõige karja sekka...


Saagu, saagu, ma sajatan,
saagu sa soosse surema,
künka otsa kõdunema,
mätta otsa mädanema...


Kes aga hirmsasti tahab ikka ise oma täringuid positiivseks muuta, peaks mõtlema miskit urbimise peale. See olevat ohutum kui teised loitsud kuid üsna tülikas teha ;)

Esiteks pead muretsema pajuvitsa. Teatavasti on paju kahekojaline puu ja muretsege kindlasti see paju (isane), mis urbasid kannab :D
Teiseks raskuseks on tükk vehkimist ja sellega ajaraisk, mis kaasmängijad närviliseks võib teha, loitsimise aktist kui sullerdamise ja teiste pahandamise aktist rääkimata (seda küll usklike kaaslaste puhul). Küll aga on positiivne tulemus garanteeritud.


Taia tegemise kirjeldus:
Ütled loitsu vormeli hüüdlausena ja rõhutatult (verbal komponendi)
Urvin, urvin uue numbri
värvin sulle...(lisad soovitava numbri) silma.
Rahu sulle, number mulle!

Sõna lõppedes veeretad koheselt täringut, tuleb vale soovitav number, annad talle pajuvitsaga laksu ja teed seda niikaua kuni õige number ette tuleb. Kui õige number tuleb ette, katad täringu kiiresti peoga, kuni veeretamiseni.

Selle jahmerdamise keerukuse tõttu tasub kogu asja ette võtta meeleheiteaktina, noh näiteks siis kui su tegelase elu ripub juuksekarva otsas ja persoon ise sõrmeotste ja hammastega praguneva kaljueendi küljes (mille all on 500 jalga vaba langemist) ning püüab end ühe raundiga üles hiivata. :D


Loomulikult tuleb tugevdada ka täringu kaitseloitse, sest te kõik olete tähele pannud, kui kiivalt ja salalikult sinu veerevat täringut jälgitakse vähemalt ühe tegelase poolt. Selleks tuleb teha kaetamisevastane taig.
Kaetamisevastane taig kehtivat maksimaalselt päikeseloojangust päikesetõusuni räägib vanarahvas, seepärast pole karta aegumist. Kasutatakse tavaliselt verbal komponenti kuid pahasoovija juuresolekul ka somaatiliseks osa: kuri ja ähvardav pilk ning kaitstava asja varjamine kurjami eest. Material komponenti kasutatakse spetsiifilistel juhtudel, aga täringu puhul pole seda vaja ja tõenäoliselt ei saa ka kätte. Nagunii ei võlu keegi tänapäeval kesküttega korteris hõõguvat söetükki, meskit või peotäit kaera välja ;)
hallsilm
Lohede õpilane
 
Postitusi: 2544

Kasutaja avatar

Re: Jutunurk: Täringud

PostitusPostitas ohpuu 20:44 17. Aug 2003

irve kirjutas:Ahjaa, ja oma esimese komplekti müüsin omal ajal oHpuule, sest nad veeretasid nii halvasti et lausa vihkasid mind. oHpuul aga olid veerend nagu lambuksed.


siiani. 20line viskab hästi väga kõrgeid ja väga madalaid, olen rahul. yks 10line jukerdab nati. a komplekti on alati võimalik täiendada, kui mõni vigurdab. tõhusam kui keetmine ;). mul vist praegu kolm 20list, yhe leidsin Tartus juhuslikult tänava pealt. tuleb meelde, et seda konkreetset eriti vist ma ei kasutagi ja seetõttu ei tunne.

õnnistamine: proovige vene usu preestritega õnne. neid on suht palju ja nad on harjund paljusid asju õnnistama. dalai-laama õnnistas korra yhe Elleri kaitseliidu-poisi noa ära, mida see kogu aeg kandis. turvamise eest dalai-laama Eesti-visiidil.
ohpuu
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 3001
Asukoht: Balti jaam

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Payl 0:42 18. Aug 2003

Päris teemasse ei lähe aga ikkagi:

ohpuu kirjutas:yhe leidsin Tartus juhuslikult tänava pealt


On kuulukse et kellegil oli oma täringukott Tartu bussijaamas maha ümber läinud. Kujutan ette tema sügavat paanikatunnet ja hilisemat kurbust.
Blög
mõiste tähendusvälja inversioon - tribulant
Payl
Tulepallide Jumal
 
Postitusi: 1135
Asukoht: Tähtvere

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Priist 1:44 18. Aug 2003

Mina õpetasin ka kord ühe täringu hästi veerema... Ei olnud dragoni täring, täitsa lihtne kuuetahuline lauamängutäring oli.

Õpetamine käis niimoodi:

Kõigepealt, rituaali alustuseks puurisin tal ühe-silma koha pääle augu. Et ta enam üht veeretada ei oskaks. Aga et selline täring ometi ei kõlba, siis täitsin augu hiljem uuesti. Tinaga. Pealt värvisin ilusti üle.

Ja imede ime - see veider rituaal töötas. Ebaususk on kohati äärmiselt tõhus :)
Rollimängukeskus - URG
Priist
Uruguru
 
Postitusi: 1298
Asukoht: Dorpat 581-007-62

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 19:03 18. Aug 2003

hallsilm kirjutas:Kes aga hirmsasti tahab ikka ise oma täringuid positiivseks muuta, peaks mõtlema miskit urbimise peale. See olevat ohutum kui teised loitsud kuid üsna tülikas teha ;)


yldiselt mõikab siis, kui urvad veel värsked on. kevadel. urbepäeval kõige paremini, aastaks ajaks vähemasti. järgmine aasta tuleb uuesti teha ;)
ohpuu
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 3001
Asukoht: Balti jaam

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sorontur 19:25 18. Aug 2003

ohpuu kirjutas:
hallsilm kirjutas:Kes aga hirmsasti tahab ikka ise oma täringuid positiivseks muuta, peaks mõtlema miskit urbimise peale. See olevat ohutum kui teised loitsud kuid üsna tülikas teha ;)


yldiselt mõikab siis, kui urvad veel värsked on. kevadel. urbepäeval kõige paremini, aastaks ajaks vähemasti. järgmine aasta tuleb uuesti teha ;)


Ootaks seletust urbamise kohta. Sügavast huvist. :)
Sorontur
Lohede sõber
 
Postitusi: 1739
Asukoht: St Andrews

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 19:29 18. Aug 2003

urbimine : urvin ~ urvitamine : urvitan. seda esiteks. teiseks, loe Hallsilma kirjeldust ylal. suht korralik ylevaade, ma sain kyll aru. kolmandaks (kui ikka pihta ei saa): tähendab urvilise pajuvitsaga peksmist. inimesi võib ka. mõikab kõige paremini urbepäeva hommikul, terveks aastaks. juurdekäiv loits võib Hallsilma esitatust erineda, sõltuvalt sellest, mida taotletakse. inimesele võib näiteks tervist urbida.
ohpuu
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 3001
Asukoht: Balti jaam

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sorontur 19:32 18. Aug 2003

Ai. Vabandan. Lähtusin sinu tsitaadijupist, silmad läksid Hallsilma jutust mööda.

Enam ei tee. :oops:
Sorontur
Lohede sõber
 
Postitusi: 1739
Asukoht: St Andrews

Järgmine

Mine Rollimäng

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


cron
© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.6