Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

RPG: kuurorti juhtum

Vaba vestlus rollimängulistel teemadel

Moderaatorid: mart, Irve

Kasutaja avatar

Re: RPG: kuurorti juhtum

PostitusPostitas Henzu 20:11 24. Jaan 2013

+2 Paranoiline vanamees

Jurgen Metzi päevik, kuupäevata lahtine leht

Puhkus või asi, üks jama teise otsa. Lisaks tapvalt palavale ilmale on siin iga päev järjest rohkem viltu vedanud. Ime, et ülejäänud kuurortikülastajaid pole paljaks varastatud. Öösel koputatakse ustele, näitusesaalid varastatakse tühjaks. Ei, nii see ei lähe.
Kohvikus einestades tutvusin ühe soliidse vanahärraga, kes tutvustas ennast kui Mr. Johanssen ning tundis väga muret oma turvalisuse pärast kuurortis. Ta oli juba väga vana ja ma kardan, et ta hakkas oma aru kaotama- nii fantastilisi tõekspidamisi esitas ta. Kuurort ei pidavat olema turvaline koht tänu "Mu vennaskonnale" -(kõlas üpris väljamõeldult), kes olevat fanaatilised kadunud mandri artefaktide jahtijad. Tundus, et ta ise tõesti usub seda kõike, keegi Mr. Robertson olevat juba nende ohvriks langenud. Veel mainis ta midagi Mu needusest, kus mingi saatanlik väike olend käib inimesi seestamas ja nende tahet endale allutamas.
Mulle aitas juba Mu vennaskonna juures, aga ta jätkas kuni jõudis kuurorti endani, mis pidi olema iidne hoone, mida aastate jooksul uuendatud on, mis kätkeb endas palju peidetud ruume ning ehk ka varjatud saladusi. Mõeldes historitsistlikule kuurortihoonele, mille kolmekorruselisest põhihoonest eraldatud kahest tiivast olin viibinud vaid parempoolses, tekkis juba väike kahtlusevärin võimaluste suhtes, mis tegelikult ennast hoones peita võisid.
Lahkudes märkasin, et ta võttis ette järgmise laua kus keegi härrasmees oma hommikueinet nautis, meeles kajasid ta viimased sõnad: "Kui tahate siit eluga pääseda ja aidata kõiki neid häid inimesi, tulete te pärast südaööd sigariruumi, kuhu ma loodan et saame piisavalt mõistlike inimesi kokku, et olukorda päästa." Huvi pärast lähen kohale, midagi paremat pole niikuinii vist teha.

-Jurgen Metz - (13+2=15) (Treshold=18)

+2 Südaöine kohtumine
+2 Veri vaibal
+2 Õõvastav leid
+3 Eriti tulus pakkumine

(Muutsin, et olukorda kuhugi poole paremini suunata)
Viimati muutis Henzu, 11:37 26. Jaan 2013, muudetud 2 korda kokku.
All characters appearing in this work are fictitious. Any resemblance to real persons, living or dead, is purely coincidental.
Henzu
Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jux 23:49 24. Jaan 2013

Arutaks natuke vahelduseks selle ploti üle. Meie lugudel oleks nagu pidepunkte vähe võitu või kuidas teile tundub? Seni oleme nagu igaüks oma rida rohkem ajanud, selle asemel et teise jutulõngast kinni haarata ja seda jätkata.

On teil äkki ideid, kuidas neid jutusõlmi omavahel paremini siduda? Üks viis oleks näiteks NPC-de taaskasutus - see eeldab ise mõningate NPC-de detailsemat sissetoomist. Teise asjana näen, et peatükk võiks sündmust piisavalt palju edasi kruttida ja jätta lõpus otsad lahtiseks, andes järgmisele võimaluse seda edasi arendada. Ühe ettepanekuna pakuks ma veel anda mängijale 3 päeva aega postitamiseks. Tundub, nagu oleks hetkel liiga suur tempo peal.

Need reeglid on ju tegelt lihtsad, kuid miks need 20lk-d ruumi võtavad, on see et seal on soovitusi kuidas neid paremini rakendada. Matemaatiline pool on meil nüüd selge, aga sisu osa võiks uuesti üle vaadata :).

Nii siis, teie arvamused. Või olen ma ainus kes näeb et asi valgub laiali?
Viimati muutis Jux, 11:33 25. Jaan 2013, muudetud 1 kord kokku.
Jux
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Henzu 11:21 25. Jaan 2013

Võib tõesti olla- eks seal öeldi ka et mida rohkem inimesi, seda raskem on seda kokku kirjutada.
All characters appearing in this work are fictitious. Any resemblance to real persons, living or dead, is purely coincidental.
Henzu
Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jux 11:49 25. Jaan 2013

Ma arvan, et mängijate arvus ei ole asi. Mängijaid on ette nähtud 2-4, meid on suht paras arv.

Ma arvan, et setup-i oleks saanud märksa paremini teha. Setting on liiga hägune ja seda võime me mõista igaüks erinevalt. Ma olen oma peatükkidega seda sündmust üritada dikteerida, kuid mingi osa oleks pidanud olema settingus kirjas, millega kõik karakterid seotud on. Siit tulenevalt puuduvad meie karakteritel isiklikud eesmärgid, mis oleks selle settingu sündmusega seotud ja lisaks puuduvad meil karakterite vahelised suhted - kõik on täiesti võõrad ja tagatipuks ei puutu asjasse. Aga proovime siis seda kõike mängukäigus nüüd muuta.

Edaspidi siis soovituseks:
- võta aega rohkem enda peatüki kirjutamiseks, selleks on nüüd 3 päeva aega
- loe reeglid üle ja saa inspiratsiooni
- räägi lugu nii palju, et midagi ikka toimuks ja teisel oleks võimalik seda enda nurga pealt jätkata
- loo võimalusi pidepunktideks, taaskasuta teiste sündmusi, asukohti, NPC-si ja paku ise uusi sündmusi, asukohti, NPC-si (mitte küll liiga palju) mis võiks korda minna ka teistele ja mida teistel oleks sobilik kasutada

Kui on veel pretensioone või ettepanekuid, siis jagage, aga muidu jätkame.
Jux
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jux 10:52 26. Jaan 2013

Henzul saatis PM-iga mulle hea mõtte, et sõnastada täpsemalt meie settingu piirid. Kuna see on minul kah esimene mäng, siis ei osanud ma ise kah selles probleemi näha kui setup natuke lakooniline sai ning lihtsalt lootsin, et see kõik ikka koos püsib.

Nii siis, reegliraamatu näite-settingutes on alati sõnastatud mingi sündmus, mille ümber lugu jooksma hakkab. Seda arvesse võttes, ei ole meil palju lisada.

Meie põhiline pidepunkt selles loos on seni juba kokku lepitud. See on asukoht, milleks on kuurortlinna prestiižeim hotell ja selle lähiümbrus. Ma arvan, et sündmus/müsteerium mis meid kõiki puudutada võiks on hotellis toimuva näituse suurejooneline organiseeritud röövimine.

Nii et püüdke lihtsalt oma peatükkides enda karakterid selle sündmusega seotuks mängida ja me peaks olema kenasti sõiduvees :).
Jux
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Henzu 14:06 27. Jaan 2013

Muidu, muutsin viimast sissekannet vastavalt et oleks kuhugi minna ja midagi ette võtta. Võib jätkata ma usun kui kõik sobib.
Henzu
Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jux 14:52 27. Jaan 2013

Suurepärane. Nüüd siis Tagtagi kord, kes kaunis-vaikseks on jäänud.
Jux
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tagtag 22:42 27. Jaan 2013

Vabandused - ei ole võimalik iga päev internetti pääseda piisavaks ajaks.
+2 Veri vaibal

Justin Case'i tunnistus politseile.
(k1 ja k2 on konstaablid)

K1-Kas teie leidsite härra Johansoni l-...
K2-Johansseni
K1-Õige, Johansseni laiba?
JC-Jah.
K1-Kus see asus.
JC-Ta oli oma toas, paar sentimeetrit ukses, kõhuli maas, ilmselt sinna roomanud.
K1-Mida te tegite tema toas?
JC-Nagu ma ütlesin, oli ta sinna roomanud, jälgi ja verd oli koridoris.
K2-Kas ta uks oli lahti?
JC-Ei.
K1-Kas olete midagi kahtlast märganud viimasel ajal?
JC-Peale artefaktivarguste, ei.
K2-Te nägite varguseid?!
JC-Muidugi mitte, ma lihtsalt mõtlesin, seda et...
K1-Ja jah, saame aru, muidugi teie ei näinud midagi.
JC-Kas see on sarkasm?
K2-Meie esitame küsimusi, härra Case.
K1-Kas Johanson...
K2-Johanssen.
K1-Johanssen oli teile tuttav?
JC-Me rääkisime paar korda, hommikusöögilauas.
K1-Millest?
JC-Ta patras midagi "Mu Vennaskonnast", ei saan'd päriselt aru.
K1-Hea küll, me tuleme teie juurde tagasi, kui saame raportid tema surma põhjuse kohta...

- Jason Case -(15+2=17)(Treshold=18)

+1 Kummaline vari
+2 Vennaskonna liige
+3 Kadunud kuju

Kas selline lähenemine sobib? Oletades et mingil põhjusel on helisalvestis sellel ajal olemas/keegi kirjutas sõna sõnalt sobiks ju.
Viimati muutis Tagtag, 14:34 5. Veebr 2013, muudetud 2 korda kokku.
The train, it is not moving. ~ Hercule Poirot
Tagtag
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jux 23:04 27. Jaan 2013

See vorm, kus lugu dialoogina salvestatud on, sobib ikka. Ma siis jätkan ...
Jux
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jux 12:18 31. Jaan 2013

Tagtag ei mõista ikka veel, kust tulevad punktid välja pakutud pealkirjadele - need tulenevad sõnade arvust. Lisaks on Jason vahepeal Justiniks muutunud, kuid need on pisivead.

+2 Vennaskonna liige?

Nigel Wilson kirjutab ...

Niisiis, paari tunni pärast on kl 12 öösel. Ei tea kas see salajane koosolek üldse leiab aset, kuna mu vana tuttav kolleeg Rootsist on nüüdseks surnud. Temaga koos ma seda plaani üldsegi arutasin. Igatahes siia hotelli ma ööbima rohkem ei jää. Asjad on pakitud, käin varsti sigariruumist läbi ja kui seal kedagi pole, siis lähen siit nelja tuule poole.

Värin on mul endiselt jalgades, eelmisest hilisõhtust saadik, kui ma nägin Johansseni tapmist. Mõtlesin, et arutaks õhtul veel temaga läbi, mida ette võiks võtta. Tema toa poole minnes, nii kui koridoris ümber nurga keerasin, nägingi teda oma toa ukse ees. Ta vaatas üle Robertsoni õla minu poole, samal ajal suust verd välja ajades. Ma ehmatasin ja vaid seisin liikumatult. Ei julenud hingatagi. Kui Robertson noa ta kõhust välja tõmbas ja otse edasi minekut tegi, alles taipasin mida näinud olin. Pöörasin ruttu ringi ja varjusin nurga taha. Toetasin selja vastu seina ja üritasin rahuneda. Siis kuulsin samme ja liikusin otse oma toa suunas tagasi. Need sammud kuulusid ühele noorhärrale, kes ka mõrvast hotelli personali teatas. Kui ta möödus vaatas ta mulle otse silma. Ilmselt mu kabuhirmus pilk tundus talle väga veidrana.

Fuajees kuulsin, kuidas administraator kohe politseile helistas. Mis nüüd olen ma mõrvas kahtlustatav või? Läksin oma tuppa korraks rahunema, jõin külma vett ja läksin siis alla tagasi, et sellele noormehele ennem natuke selgitada. Leidsingi ta välisukse juures suitsu tegemast. Tutvustasin ennast, kuid ta tundis mind kohe ära. Tema nimi oli Jason Case. Mainisin talle vaid, et mina pole mõrvaga kuidagi seotud. Palusin tal jääda lakooniliseks, et meid kõikjal jälgitakse. Isegi politseid ei tasu veel usaldada. Ütlesin talle vaid, et tulgu täna öösel sigareti ruumi, kus rohkem seletan ning siis lahkusin.

Istusin toas terve päeva. Pakkisin kohe asjad ja nüüd olen ma valmis alla suitsuruumi minema, kuigi veel on selleks kell liiga vähe. Kaasa võtan oma kepi - see on mul ainus relv enesekaitseks ning lisaks selle laeka. Seal on piisavalt vastuseid, et asja tõsiduses teisi veenda.

Kui uksest väljuma hakkasin, käis veel koridoris politsei ringi. Alla jõudes tassiti just uut laipa autosse. Administraatori jutust oli kuulda, et see tuli Robertsoni toast. Oli see tema? Vennaskonna liige? Oli äkki Robertson ise vennaskonna liige?

- Nigel Wilson - (17+2=19) (Threshold=18)

Järgmiseks siis Ephemera peatükk Henzu kirjutada ning keerame oma isikliku skoori siis nulli, nagu reeglites kirjas.
Jux
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Henzu 22:33 31. Jaan 2013

"Avalik Saladus"

Politseiraport.
Konstaabel Decard Gob

Lk 1

Lahkamisaruanne nr 0756

Läbiviija Dr Kenzo Folgens

Subjekt 1- Kai Johanssen 1857- 1921

60-ndates mees, valge, heledad keskmise pikkusega juuksed.
Surma põhjus: 6 torkehaava rindkeres lateraalselt, kasutatud tõenäoliselt köögi või lihunikunuga, haavad on laiad ning sügavad. Korduvalt perforeeritud on mõlemad kopsud, millest tekkis subjektil õhkrind, suur verekaotus, surma põhjus trauma südame piirkonnas, tõsine koekahjustus vasakus vatsakeses, samuti osaliselt lämbumine õhkrinna tõttu.

Lahkamise tulemusel leitud maost võti (asitõend 1), samuti kaugelearenenud pahaloomuline kasvaja eesnäärmel.

Subjekt 2- Tundmatu ???? - 1921

Vanus määramatu- nahk on loendamatutest armkoe kihtidest kaetud. Hambad puuduvad, jäljed viitavad vägivaldsele eemaldamisele. Sõrmede esimesed lülid puuduvad, armistunud ja suletud haavad. Taldade nahk tugevalt armistunud, tundub nagu tulekahjustus.
Surma aeg ligikaudu kesköö. Lahkamise käigus leitud võõrkeha (asitõend 2) metallist sümbol.
Surma põhjus, ebaselge. Tundub, et süda lihtsalt lakkas löömast ilma välise mõjutuseta.

Lk 2

Tunnistused:

Administraator Joshua Gibon teatas intsidendist kell 00.30. Külaline nimega Jason Case teavitas sündmusest administraatorit. Pealtnägijad seni puuduvad. Kahtlusalune, Hr Robertson on jäljetult kadunud. Administraator võib vanduda, et välisukse kaudu too ei lahkunud, teenindajate uksed on külastajatele suletud ning ainult personal omab võtmeid tagaruumidesse. Personal eitas Robertsoni välimusega isiku nägemist. Kahtlusalune nr 2. välismaalane Nigel Wilson, eitas igasugust seotust intsidendiga, viidates vaid tuttavale Hr. Robertsonile. Kas tegu on akadeemikute ametialase rivaalitsemisega? Ohver Hr. Johannsen olevat tülitanud paljusid kuurortikülastajaid, personal oli märganud tema suhtlemist kõigi kuue välismaalasega, üheks neist oli ka Hr Robertson.
Tunnistajad mainisid “Mu vennaskonda”, kas tegu uue rühmitusega? Toimikud on seni sellise nimetusega sündikaadi kohta tühjad.

Jätkame juurdlusega, Hr Robertson kuulutatakse tagaotsitavaks, kuni juurdluse lõpuni takistame potensiaalsetel kahtlusalustel (välismaalased), kuurortist lahkuda. Ööpäevaringne valve välisuksel ning salaagendid asutuse ümber on postidele määratud.

Asitõendid hoiul kuurorti seifis.

(treshold 18+12=30)

Jätkan Jurgen Metz'i sissekandega tõenäoliselt ülehomme.
Viimati muutis Henzu, 9:53 1. Veebr 2013, muudetud 1 kord kokku.
Henzu
Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jux 1:15 1. Veebr 2013

Kas järg ei lähe nüüd ikka järgmisele mängijale üle? Ja Ephemera peatüki lõppu tulevad ka min. 3 teemat järgmisele karakteri peatükile.
Jux
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Henzu 9:52 1. Veebr 2013

Tegelikult võis sellega seoses mitut moodi teha. Näiteks kui sa kirjutad peatüki mis tabab läve, siis kirjutad eph ja siis sellele järgneva peatüki. Sisuliselt kirjutaja enda otsustada, kas ta tahab oma tegelase peatüki teha või mitte. Vastavalt siis ka ei ole vaja neid peatüki pealkirju järgmisele kui ma ise kirjutan järgmise. Is ok, I checked. Selle peatüki punktid ei lähe counterile otsa (kuna ma saan ise nii pika pealkirja teha kui tahan vms.)

Suits ja peeglid

Jurgen Metz kirjutab märkmikusse

Läksin kohtumisele, kedagi polnud. Suitsetasin ühe sigari ja hakkasin väljuma kui kuulsin hõikeid ja jooksusamme. Peitsin end kardina taha. Keegi härrasmees jooksis sisse ja tegi mingeid liigutusi suurel peeglil tagumises suitsuruumi seinas. Ühtäkki astus ta sealt läbi ja oli kadunud. Katsusin peeglit, see oli puhas, külm ja kõva. Hetk hiljem olid kõik kohad täis hõiklevaid teenijaid ja politseinikke. Läksin välja suitsetama ja värsket õhku hingama. Seal oli tuttava näoga noormees, kes tutvustas end kui Jason.
Esialgu hoian enda teada, mis ma nägin- pole tarvis end kõigega kohe siduda. Sain talt teada, et Johannsen oli tapetud, vist sellesama härrasmehe poolt, keda ma nägin. Läksin kuuvalgel jalutama.
Kuhu kadus mõrtsukas? Mida tahtis Johannsen mulle ja teistele rääkida? Mida avastasid politseinikud?
Ma kavatsen selle välja selgitada, maksku see mis maksab.

- Jurgen Metz - (story 19) (treshold= 30)

+1 Kuulujutud
+2 Aeg särada
+1 Kujuke
+5 Just sinuga tahtsin ma rääkida
Henzu
Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jux 11:33 1. Veebr 2013

Bloody good!
Jux
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jux 12:58 5. Veebr 2013

Henzu, sinu kord on vist veel? Nüüd oleks just need pealkirjad abiks - saaks teine mängija jätkata.
Jux
Valguse hoidja

EelmineJärgmine

Mine Rollimäng

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll