Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

RPG: kuurorti juhtum

Vaba vestlus rollimängulistel teemadel

Moderaatorid: mart, Irve

Kasutaja avatar

RPG: kuurorti juhtum

PostitusPostitas Jux 11:45 18. Jaan 2013

Sissejuhatuseks seda, et see on siis teema, kus mängitakse foorumi rollimängu. Reeglid, mille järgi mängitakse asuvad siin: rollimängu süsteem

Teemas võib muud juttu kah ajada, kuid lugu jutustavad vaid 3 mängijat läbi enda karakterite

Mängu setting:
Ehk siis 1920ndad, üpris tavaline maailm, mille varjukülg hakkab ennast tegelastele vilksamisi näitama.
Mingi hulk üksteisele tundmatuid inimesi, külastamas kuurortlinna prestiižseimat hotelli, avastavad igaüks enda jaoks oma isiklikku õudukat. Asukoht ehk kuskil fiktiivses linnas, mis võiks olla omamoodi hõnguga keskkond erinevate asukohtadega, mis annavad seoses ja seosetuid vihjeid ja kogemusi tegelastele.

Karakterid:
Jurgen Metz (kasutaja Henzu) - Hilistes 20-ndates mees, taastumas mõnda aega tagasi, suures sõjas saadud vigastustest. Mereõhk pidi põduravõitu tervisele head tegema.

Nigel Wilson (kasutaja Jux) - 46, Gamebridge ülikooli antropoloogia professor. Ta on nädalasel tööreisil, kus külastab üht (tõenäoliselt hotelli konverentsi saalis toimuvat) erialaselt tähtsat näitust/loengut. Välimuselt keskmist kasvu, kergelt hallinev pea, tumedate vuntsidega. Riietus on härrasmehelik ja kannab alati kaasas käimise keppi, kuigi seda ei tundu tal tarvis minna.
Pildilt näeb ta umbes selline välja (kui rõivastust 20a edasi kruttida):
http://www.pagecovers.com/covers/movie/ ... watson.jpg

Jason Case (kasutaja Tagtag) - nirginäoga, lühike kuid nobe ja osav pisisuli, kes kasutab oma kiirust, et kompenseerida jõu puudujääki. Tuli hotelli, kuna oli suutnud pihta panna kutse eelmainitud näitusele koos majutusega. Mis seal's ikka. Hingelt ausapoolne, ei löö allapoole vööd ega räägi inimesi taga.

Ephemera peatükid:
5.Torm
5. Tulekahju
5. Deja vu
6. Kadunud!
6. Killud põrandal
6. Põletav kohv
7. Ootamatud külalised
7. Jubedus pimeduses
7. Elevant elutoas
8. Hääled videvikus
8. Teisel pool seina
8. Õnnetu kukkumine
9. Inimese parim sõber
9. Ma kordan, meid rünnatakse!
9. Murdunud
10. Pääsemine
10. Elupäästja
10. Idüll kaardilauas
11. Pimeduse võlud
11. Kedagi ei saa usaldada
12. Avalik saladus
12. Põgenemine
12. Kahepalgeline neiu

Mängu kestvuseks on 65 loo punkti. Esimese Ephemera peatüki lävi on 12 punkti.
Viimati muutis Jux, 12:42 23. Jaan 2013, muudetud 1 kord kokku.
Jux
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

Re: RPG: kuurorti juhtum

PostitusPostitas Jux 11:51 18. Jaan 2013

+2 Kuurorti rüpes

Jurgen Metz'i kiri kuupäevaga 20. mai, 1921. Adressaat loetamatu.

Tere!

Kirjutan sulle, kuna palusid endast esimesel võimalusel märku anda. Kaotasin su kaardi, aga tänu juhusele sain kõrtsis poistega kokku ning kamba peale saime piisava pildi kokku lapitud. Viibin hetkel kuurortis Panaaria nimelises linnas, tänu taevale selle päranduse eest, mis vanad mulle jätsid. Nagu paljudel teistel, on mul raske toime tulla. Liiga palju on kogemusi, liiga kole oli see hakklihamasin, millesse meid söödeti. Olen mõneti muutunud, viimasest korrast kui me kohtusime, see oli tõesti ammu.
Ma ei saa magada, kui ma ei ole silmini täis, ma ei saa juua ilma mingis osas tagasi langemata sellesse maailma, mis oli meie nii paljude jaoks... kõik. Unenäod on läinud värvikamaks, vastupidiselt sellele mida arstid rääkisid. Vahel ei saa ma enam aru, kas ma magan või olen ärkvel. Ma kardan, et naabrid on juba tähele pannud. Kuurort ise on võrratult igav, väikese linnakesega kus vist pooled inimesed on lähedases veresuguluses või lihtsalt tunduvad nad mulle kõik ühte nägu. Olen olnud siin vaid mõned päevad ja juba tunnen et igavus hakkab mu kontidesse kippuma. Ma igatsen teid kõiki ja vihkan seda, milliseks sõda meid muutis. Homme lähen kohalikku ümbrust avastama. Kuulsin, et siin pidi palju ajalugu olema, ehk suudab see mu mõtted mujale viia.

Alati sinu truu sõber,
JM + (0+2=2)(treshold=12)

####
(+2) Meelespea.
(+3) Miks just mina?
(+2) Hea noos.
(+2) Vanad võlad.
(+4) Kuhu koer on maetud.
Jux
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jux 11:52 18. Jaan 2013

+4 Kuhu koer on maetud?

JC päeviku 14 leht.

Jõudsin kohale. Nägin näitust. Sain kõhu täis. Tore. Siis veel oli tore.
Õhtuks said nad aru, et ma päris õige inimene ei ole, aga nad ei julge mind välja ka visata. Sviidist peksti küll välja, aga siin ubrikus on vaat et palju huvitavam. Nimelt täna, olin ennast just sisse seadnud ja vaikselt pikali heitnud, kui kuulsin juttu teeniarahva vahel. Rääkisid midagi ennustusest ja kadumisest. Kurat seda teab. Samas, näituselt olevad mõned väikesed - tähtsusetud tükid kaotsi ja läinud. "Item has been misplaced" oli kirjas lipikul mis vedeles vanade ehete asemel pjedestaalil.
Kuidagi kahtlane, et teenjarahvas sellest räägib.
Muidu on söök siin hea ja elu mahe, midagi tegema ei pea, vedele kas või päev otsa. Kui ma näitusel käisin, siis panin tähele et valvureid ei olnud. Eile kindlasti olid. Kurat seda teab, sobing?

Peab maad kuulama, siis saab teada, kuhu koer on maetud.
JC+ (2+4=6)(treshold=12)

####
(+1) Viimane.
(+3) Jälgija.
(+2) Öö õuel.
(+2) Tundmatud silmad.
Jux
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jux 14:13 18. Jaan 2013

(+2) Tundmatud silmad.
Nigel Wilson kirjutab ...

Kadunud kontinent Mu. Otse mere põhjas, keset Vaikset ookeani. Tsivilisatsioon ennem meid. Olid nad seal üldsegi inimesed? Lai üldsus peab meid lollikesteks unistajateks - lasteks, kes suureks ei oska saada ja ikka usuvad muinaslugudesse. Need vaimselt pimedad inimesed ei usu meid isegi siis, kui me neile käega katsutavad tõestused sealt sügavustest välja toome. Erinevad arheoloogilised tõendid on muuseumites eksponeeritud, kuid see ei ole ikka piisav.

Homme peaks see kõik muutuma. Homme esitleb siin samas hotellis, kus ma paar päeva kenasti puhanud olen, Thomas Robertson oma viimast ekspeditsiooni kadunud mandrilt. Siseinfo ütleb, et meresügavustest on välja toodud erakordne leid. Selles pole kahtlustki, kogu teadlaste koorekiht on kohale kutsutud.

Loomulikult olen ma külastanud juba muuseumi traditsioonilist väljapanekut, kus homme kinniste uste taga, vaid kutsetega inimestele presentatsioon toimub. Väljapanek on muidugi harjumuspäraselt igav. Üksikud kivimid ja siis stendid, mis räägivad meie teooria Mu'st. Tuleb tunnistada, et see üritus jätab endast sellise salajaselt ametliku mulje. Oleks nagu avalik eksponaat, kuid siiski võrdlemisi eemal suurtest maailma kekskustest. On neil tõesti midagi siis karta, et seda ikka varjatult tegema peab?

Sellised mõtted ajasid mind ausalt öelda ennastki natuke ärevusse. Eksponaate silmitsedes kujutasin ma ette, et need teised seal viibivad külalised, neid stende lugemas, on hoopis seda teesklemas. Et nad tegelikult jälgivad, uurivad midagi muud. Äkki mind? Ma keerasin end ringi ja üks, mitte just häärasmees, vaatas mulle otse silma. Ma ehmatasin kergelt - ilmselt liigne palavus oli mind liiga kurnanud. Läksin oma hotellituppa ja tegin väikese uinaku.

+ Nigel Wilson + (6+2=8) (Threshold=12)

####
(+2) Kummaline pakkumine.
(+2) Uus tutvus.
(+2) Öised luusijad.

Nagu mainisin, siis sel nädalavahetusel satun ma arvuti taha alles pühapäeva õhtul. Nii et kui te sama kärmed olete, siis tuleb natuke minu järgi oodata :).
Jux
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Henzu 15:01 18. Jaan 2013

+2 Öised luusijad

Jurgen Metz'i päevik, veekahjustusega lehel raskestiloetav sissekanne kuupäevaga 22. m--- 19--

Ärkasin järjekordse luupainaja peale, tundsin kuidas terve vasak pool on leekides. Sööstsin voodist välja ning karjusin põrandal rulludes... kuni ärkasin. Haletsusväärne. Mul oli vaja värsket õhku. Võib-olla ka korralikku napsi.
Riietusin, pesin higi palgeilt ja seadsin sammud välja. Mõni kõrts peaks veel lahti olema. Möödudes suurest saalist, kus vist mingi näitus on üles seatud- pole huvi tundnud, kuulsin läbi ukse klaasi klirinat ja poolsosinal roppu võõrkeelset sõimu. Kohalik dialekt on mulle võõras, aga üht-teist olen sadamas ja kõrtsides kuulnud pruugitavat. Tundus, et olen ainus ärkvelolija allkorrusel, tavaliselt vastuvõtulauas istuv administraator oli kuhugi kadunud. Proovisin ettevaatlikult ust avada- lukus. Mind vist märgati, sest ühtäkki jäi kõik vaikseks ning hetk hiljem oli kuulda pehmeid samme eemaldumas. Väljusin eestuksest, suundusin akende juurde mida pidasin ekspositsiooni ruumile kuuluvateks. Kõik tundus korras olevat. Tuled olid kustu, aknad terved. Hoone ümbrus oli halvasti valgustatud ning raske oli eristada kas tegu on hulkuva kassiga, kes prügikasti ehmudes ümber ajas, või ehk mingi murdvargaga kelle plaanid ma juhuse läbi nurjasin. Olles relvastamata ning veel pisut endast väljas otsustasin jätta asja nii nagu on ja ennast paari korralikult tammise viskiga turgutada.
Kõrtsi jõudes valitses seal ebatavaliselt pingeline õhkkond. Tavaliselt lustlikud vanad ja noored viinaninad veetsid nüüd juba varaseid hommikutunde tavalise joobnud melu asemel vaikselt omaette istudes ja sosinal vesteldes. Nii mõnigi segavereline piidles mind mõõtva pilguga, eriti pärast esimest drinki...
Ärkasin kõrtsi tagant kõrvaltänavast, päike oli juba kõrgel taevas, pea lõhkus ning tundus et olin midagi korda saatnud, millega oma asukoha ära teenisin. Taskud olid tühjad ja nägu valutas. Rohkem kui tavaliselt. Lootsin, et vastuvõtus tuntakse mind ära ja saan tuppa sisse. Läks õnneks.

- Jurgen Metz +- (8+2=10) (Treshold=12)

+1 Avastus!
+2 Vangimaja Blues.
+2 Varaste au.
+6 Kui seda teaksite, peaksin teid tapma.
All characters appearing in this work are fictitious. Any resemblance to real persons, living or dead, is purely coincidental.
Henzu
Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tagtag 15:12 22. Jaan 2013

(+2) Varaste au.

Case' päeviku 15 leht.

Läksin täna kõrtsu, ei plaaninudki eriti midagi teha, mul on homsele näitusele kutse ju, kuid paar napsu võis ikka endale lubada. Igastahes - kõrtsis oli kõrgendatud meeleolu, mingid mustlased tantsisid laual ja petsid kohalikelt raha välja. Istusin maha ja võtsin pindise õlle. Halb valik, ptüi, neil on seal mingi korralik pask ikka pandud õlle nime alla.
Siis tuli sisse Härrasmees. Jah, päevik, meil on uus tegelane nimistus. Temast õhkus auväärsust ja misiganes. Pikk hall kuub ja fedora, pisikeste ümarate prillide taga. Kõik jäid vait. Ta kõndis kõrtsmiku juurde, kes ulatas talle vineerist karbi. Härrasmees tõstis kaabut ja lahkus. Hetke pärast oli kõikidel mustlastel kiire minekut teha, ei tea miks. Terve ülejäänud õhtu oli kõrtsis vaikne.
Pool tundi peale Härrasmeest astus kõrtsi mingi noormees, too jäi päris käbe purju ja mingil hetkel oli kõrtsi taga üllatavalt lühike rusikavõitlus tema ja teiste täis-kui-tinavile patroonidega. Numbrites on jõud - noormees sai sellise kambaka, et kukkus ära. Njah. Pärast kaklust ma vaatasin ala üle. Leidsin võtmeid hotelli, kus minagi olin. Kurat teab kelle omad need olid, viisin tuppa minnes vastuvõtu lauda, küll omanik tagasi saab.

+Justin Case ++ (10+2=12)(Treshold=12)

+1 Jagamatud.
+2 Näitus.
+3 Kasutu kivi
+2 Portselannukk

Edit: Ma vaatasin eelmist skoori valesti, vabandused.
Viimati muutis Tagtag, 7:44 23. Jaan 2013, muudetud 1 kord kokku.
The train, it is not moving. ~ Hercule Poirot
Tagtag
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jux 16:27 22. Jaan 2013

Loo punktide skoor peaks nüüd olema 10 + 2 = 12, ehk siis täpselt Ephemera threshold. Nii et nüüd valib Tagtag ühe ephemera teemadest ja kirjutab Ephemera peatüki. Seejärel jätkan mina enda peatükiga, kusjuures minu teemadevalik tuleb pärast Ephemera peatükki.
Jux
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tagtag 7:45 23. Jaan 2013

Kuna ma pole aru saanud numbritest Eph. peatykkide ees, siis igaksjuhuks kysin yle kas mul on mingid piirangud teema valikul?
Tagtag
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Henzu 8:45 23. Jaan 2013

Tagtag kirjutas:Kuna ma pole aru saanud numbritest Eph. peatykkide ees, siis igaksjuhuks kysin yle kas mul on mingid piirangud teema valikul?

Ephemera peatükid:
5.Torm
5. Tulekahju
5. Deja vu
6. Kadunud!
6. Killud põrandal
6. Põletav kohv
7. Ootamatud külalised
7. Jubedus pimeduses
7. Elevant elutoas
8. Hääled videvikus
8. Teisel pool seina
8. Õnnetu kukkumine
9. Inimese parim sõber
9. Ma kordan, meid rünnatakse!
9. Murdunud
10. Pääsemine
10. Elupäästja
10. Idüll kaardilauas
11. Pimeduse võlud
11. Kedagi ei saa usaldada
12. Avalik saladus
12. Põgenemine
12. Kahepalgeline neiu

Number tõstab läve. Muidu ei ole vahet - vali see, mis meeldib.
All characters appearing in this work are fictitious. Any resemblance to real persons, living or dead, is purely coincidental.
Henzu
Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jux 11:14 23. Jaan 2013

Ja põhiline erinevus on see, et seda ei räägita läbi sinu karakteri silmade vaid läbi kõrvalise tegelase.
Jux
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tagtag 11:37 23. Jaan 2013

6. Kadunud!
(Selgituseks, see ajaleheartikkel on kronoloogiliselt viimane ja ei räägi samadest esemetest mis minu esimene postitus)

Ajaleht "Fanfarist"

UUDIS! Eile öösel kella ühe ja nelja vahepeal varastati kuurorthotelli näitusesaalist kauaaegne eksponaat. Eksponaat arvati esialgselt kadnunud olevat, kuid hilisem juurdlus kinnitas kahtlust, et hinnaline ese on tõepoolest ärandatud. Eelneval õhtul olid toimunud eksponaatide seas ümberpaigutused, et teha ruumi ülestulevaks näituseks. Nimetatud eset ei olnud kavas liigutada, kuid selle pedjestaalil oli kriime, vitriin oli lohakalt kõrvale tõstetud ja jalajäljed ringlesid selle endise asukoha ümber. Nimetatud ese on tundmatu päritoluga iidne odaots identifitseerimatute hieroglüüfidega. Väidetavalt on see relva tükk pärit mander "Mu" sõdurite varustuse nimekirjast. "Mu" olemasolu pole tõestatud.
Valther Välk, Fanfarist.

+1 Jagamatud.
+2 Näitus.
+3 Kasutu kivi
+2 Portselannukk

Kui siia midagi peaks lisama, parandage mind, palun.
Viimati muutis Tagtag, 12:58 23. Jaan 2013, muudetud 1 kord kokku.
Tagtag
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jux 12:34 23. Jaan 2013

Väga hea, kõik on õige, kuid lõppu tuleks jälle vähemalt 3 teemat kirja panna järgmise peatüki jaoks. Uus Ephemera threshold on siis 12+ 6 = 18.
Jux
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tagtag 12:58 23. Jaan 2013

Kasutan samu teemasid minu tegelasepostitusest
Tagtag
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jux 14:07 23. Jaan 2013

Reeglite järgi peaks punktid pealkirjade ees tulenema sellest, mitmest sõnast antud teema koosneb. See on selleks, et kui kirjutada detailsem teema (rohkemate sõnadega), siis lugu (loo punktid) kulgevad kiiremini ning kui abstraktsem teema, siis võetakse tempot alla.

Aga järgmiseks siis minu kord peatükk kirjutada.
Jux
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jux 1:39 24. Jaan 2013

+1 Portselannukk
Nigel Wilson kirjutab ...

Ärkasin korraga keset ööd. Nagu oleks kuulnud midagi, kuid kõik oli vaikne. Sulgesin uuesti silmad et uinuda, kuid hetk hiljem käisid uksed ja kostus sammude müdinat. See tegi mind ärevaks, tõusin voodisse istuli ja lihtsalt kuuletusin. Üksi, pimedas toas. Aknast välja vaadates tundus öö vaikne.

Korraga katsus keegi mu ust. Mul jäi hetkeks hing kinni. Siis koputus, vaikselt ja kärmelt. Istusin edasi, ehk läheb ära. Vaatab, et vale number ja läheb oma tuppa tagasi. Uuesti koputus. Ajasin end kähku voodist üles ja läksin vaikselt ukse juurde, kuuletusin ja küsisin, "mida te soovite?". Selle peale sosistati vastu, natuke hirmunud häälel, et ma teeks ukse lahti ja tal vaja mu tuppa sisse saada. Tegin siis ukse lahti ja ennem kui jõudsin küsida, milles asi on, trügis ta kohemaid mu tuppa. Ma hakkasin laualambi lülitit otsima, kuid ta ütles, et ma ei paneks tuld põlema ja surus ukse kinni.

Ta rääkis sosinal ja hirmunult katkendlikul häälel nii vaikselt, et ma pidin kah ukse juurde tema lähedale põrandale istuma. Õuest kumav valgus seda nurka ei valgustanud ning ma vaatasin punnis silmadega pimeduse poole. Lõpuks tundsin teda ära, et tegemist on härra Robertsoniga - ilmselt teadis, et ma siin toas ööbin. Tal oli kaasas üks väike puidust laegas ning ütles, et teda on tuldud siia röövima. See pidavat olema hästi organiseeritud rühmitus, kes kutsuvat ennast "Mu lasteks". Nad on fanaatilised uskujad kõikidesse Mu teooriatesse ning neil pidavat isegi oma religioon olema. See jahmatas mind, isegi tundus naeruväärne, kuna koolis sel teemal loenguid andes on tavaline, et pool rahvast loengu lõpuks minema on kõndinud - seda eelkõige selle pärast, et eksamist on see teema väljas.

Igatahes pani ta selle laeka mulle sülle ja ütles, et ma hoiaks seda homseni siin ruumis peidus. Ennem saalis toimuvat loengut tuleb ta ja võtab mult selle tagasi. Seejärel, sõnagi lausumata tegi ta minekut.

Panin selle kohe oma riidekappi ja kapi ukse kinni. Läksin tagasi voodisse, aga uni oli läinud. Kostusid veel mõned müdinad ja siis ainult vaikus. Mõtlesin, mis saladused võisid olla seal laekas. Mida kujutasid endast need Mu lapsed ja kes nad olid. Võisid nad ju olla ka siinse hotellipersonali hulgas. Otsustasin, et hommikul tuleks kast kindlasti kuhugi paremini ära peita.

Kui ma ärkasin, oli juba päev alanud. Kiirustasin alla, et jõuaks veel hommikusööki võtta, kuid restoran oli juba hommikusöögiks suletud. Saali uks oli kinni, kuid seal oli silt, et homne seminar lükkub päeva võrra edasi. Siis tuli mulle korraga meelde, et pean laeka ära peitma. Põikasin aga ennem härra Robertsoni toast mööda. Koputasin, keegi ei vastanud. Uks oli lukust lahti. Tuppa sisse piiludes, härra Robertsoni ma sealt ei leidnud.

Tagasi oma toas olles ei osanud ma muud targemat teha, kui laeka oma kohvrisse panna. Õnneks mahtus ta sinna täpselt, et kohver kinni mahuks. Kohvri sain ma vähemalt väikse tabalukuga kinni lukustada, nii et koristaja sinna niisama ligi ei saa. Ennem laeka kohvrisse panemist ei saanud ma aga kiusatusele vastu panna ja piilusin laekasse. Sealt vaatas mulle vastu saatanlik, musta värvi keraamiline kujuke.

- Nigel Wilson +- (12 + 1 = 13) (Threshold=18)

+2 Kohalik konstaabel
+2 Paranoiline vanamees
+1 Arreteerimine
+1 Turul
Jux
Valguse hoidja

Järgmine

Mine Rollimäng

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll