[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4505: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4507: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4508: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4509: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
Dragon.ee foorum • Vaata teemat - Foorumi rollimängu süsteem

Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


Foorumi rollimängu süsteem

Vaba vestlus rollimängulistel teemadel

Moderaatorid: mart, Irve

Kasutaja avatar

Foorumi rollimängu süsteem

PostitusPostitas Jux 19:08 10. Jaan 2013

Mõtlesin siin proovida foorumi rollimängudele elu sisse puhuda, aga selle jaoks mõeldud alamfoorumisse ei saa uut teemat teha. Kirjutan siis siia.

Olen varemgi mõtelnud proovida foorumis rollimängu mängida, kuid nüüd ledsin ka mingi reeglistiku mis päris lahe tundub.

Mängu (süsteemi) nimeks on Epistolary, mis tähendab posu kirju, mis jutustavad tervikuna ühe loo. On olemas episrolaarromaane ehk kiriromaane nagu Dracula. Midagi sellist on ka selle mängu tulemiks.

Reeglid on alla laetavad siit:
https://dl.dropbox.com/u/8158761/Episto ... 111027.pdf

ja pärinevad siit:
http://www.rpggeek.com/rpgitem/111293/epistolary-rules

Et mängust aimu anda, seletan natuke kuidas see mäng käib, kuid et ise mängida, oleks soovitatav need ikkagi läbi lugeda.

Mängu mängib 2-4 inimest. Seega esimese asjana lepitakse kokku, kellega mängima hakatakse. Lisaks sellele lepitakse kokku ka setting ehk maailm kus lugu aset leiab. Settingud on näiteks: zombi apokalüps, 1920 New England koos Cthulhu mythosega, mingi ajalooline periood, Middle Earth, Star Trek, aurupunk, vms. Lisaks settingule võiks kirja panna ka ootused, millest see lugu räägib. NB! siin mitte lugu ette rääkida, vaid natukene valgustada teisi mängijaid, mis suunas lugu areneda võiks - näiteks mõrva müsteerium.

Kui see on paigas, siis tutvustab lühidalt iga mängija enda karakterit keda ta kehastama hakkab. Lisaks on soovitav mainida ka seda, mis teise karakteriga ja kuidas ta seotud on. Karakterid võivad olla ka võõrad ja nende suhe võib mängu käigus selguda. Lisaks on karakteril ka mingi motivatsioon, mida ta üritab saavutada ja mis mängu käigus võib muutuda.

Mängu kulg on selline, et mängijad kirjutavad kordamööda väikeseid peatükke. Peatükke on kaht tüüpi. Enamuse moodustavad karakterite peatükid. Neid tuleb kirjutada nagu päevikut, kirja, blogi või audio/video logi ja seda mina vormis. Karateri peatükk peab lõppema kas hästi või halvasti sellele karakteri suhtes. Pärast karakteri peatükki kirjutab autor järgmise peatükkile 3-5 teemat, mille vahel järgmine mängija oma peatüki teema valida saab.

Vahel harva kirjutab keegi ka seda teist tüüpi peatüki. See on "Ephemera" ehk ühepäeva kirjutis. Seda ei kirjutata mina vormis. Seda tuleb kirjutada nagu mingit ajakirja artiklik, politsei raprtit või muud kirjutist, mille on kirja pannud keegi kõrvaline isik. Ephemera peatüki teema valitakse kah eelnevalt koostatud listist.

Reeglites räägitakse veel story punktidest, mis määravad kuna järgmine Ephemera peatükk tulema peaks ja kuna lugu lõpeb. Viimasena kirjutatakse ka epiloog, mis lõpetab antud loo.

Ja lõpetuseks üks näidismäng:

Mina sooviks seda proovida. On äkki teisi veel?
Viimati muutis Jux, 0:32 15. Jaan 2013, muudetud 2 korda kokku.
Jux
Valguse hoidja
 
Postitusi: 299
Asukoht: Viimsi

Kasutaja avatar

Re: Foorumi rollimängu süsteem

PostitusPostitas Die 1:25 11. Jaan 2013

Kõlab intrigeerivalt :) Sellest süsteemist ei olnudki varem kuulnud.
Kui oled kaelani sitas, ära pead longu lase (Saksa vanasõna)
Die
Lohede õpilane
 
Postitusi: 2534
Asukoht: Ilmaplats, 56652297

Kasutaja avatar

Re: Foorumi rollimängu süsteem

PostitusPostitas Jux 13:55 11. Jaan 2013

Ega see mäng ongi kõigest aasta 2 vana. Aga kui saaks 3 huvilist kokku, siis võiks ühe mängu teha.

Omalt poolt pakuksin ma settinguks näiteks seda:
Dead Space - sisuliselt arvuti mängu järgi, kosmose küberpunk õudusmüsteerium, kus mängijad lähevad väikese laevaga uurima olukorda teaduse kosmosejaamal, kus on miski õnnetus juhtunud. Kosmosejaamas töötab vaid minimaalne lifesupport, side välismaailmaga on katkenud.

Küberpingist veel seda, et karakteritele võib julgelt külge panna erinevaid bio-mehaanilisi vidinaid. Lisaks on enamasti igal inimesel elektronkiip ajju integreeritud, mis võimaldab tal vajadusel suhelda/opereerida erinevate seadmete programmidega. Ehk siis kõik on alati miskit viisi online ja seda nimetatakse lihtsalt võrguks. See kujutab endast augmented reality edasiarendust, kus hologramm kasutajaliides ilmub inimese vaatevälja. Ja selle kiibi abil saab ta seda juhtida. Näiteks mingil püstolil on hologrammina nähtav sihik, laskemoona kogus, jms.

Epistolary süsteem ise toimib hästi just mingite müsteeriumi lugude jaoks.
Jux
Valguse hoidja
 
Postitusi: 299
Asukoht: Viimsi

Kasutaja avatar

Re: Foorumi rollimängu süsteem

PostitusPostitas Die 2:07 12. Jaan 2013

Okei, tunnistan, et küberpungist ei jaga ma Muhvigi, Sammalhabemest rääkimata :9:
Aga süsteem ise tundub intrigeeriv. Foorumirollikaid olen aastaid mänginud, enamus on sellised crossoverid jutumängust (dm kirjutab vaheklipid ja npc'de osad, mängijad kirjutavad enda tegelas(t)e tegevuse ja mõtted) ja kahasse kirjutatavast romaanist (st rõhk on ilusatel loetavatel kirjeldustel, mitte stiilis "lähen löön x'i jalaga"). See lahendus siinkohal on aga vähe teine ja seega põnev. :)
Kui oled kaelani sitas, ära pead longu lase (Saksa vanasõna)
Die
Lohede õpilane
 
Postitusi: 2534
Asukoht: Ilmaplats, 56652297

Kasutaja avatar

Re: Foorumi rollimängu süsteem

PostitusPostitas Jux 8:02 12. Jaan 2013

Tore. Ega mina kah ei tea, kuidas see mäng välja võiks kukkuda. Sisuliselt on tegemist üheskoos mingi loo jutustamisega, mis on rollimänugu essence! Tuum!

Foorumi rollikaid ma pole kunagi mänginud, kuid siin antakse mängijatele väga vabad käed - puudub GM ja seda tuleb mitte kuritarvitada. Sa ei tea midagi küberpungist? Selle tsenaariumi mõistmiseks soovitaks Alien filmi vaadata, kuid see pole kohustuslik. Aasta on 2100 ja süsteem eeldab, et see mida su karakter kirja paneb on see, mis päriselt on (või mis talle tundub). See teebki minu meelest asja huvitavaks. Muidu võiks ju üksi raamatut hakata kirjutama.

Nii et üks inimene võiks veel liituda ja kolmekesi oleks juba seltskond :). Esiemese asjana hakkaks lihtsalt karaktereid looma. Pakun välja et ekspeditsiooni meeskonnas võiks olla laeva kapten, laeva personal (max paar inimest), üks teaduse doktor, mingi politsei või julgestuse mees, mõni neeger (ehk lihttööline - tassib varustust vms) kes teeb robotitele mõeldud töid, veel keegi?
Jux
Valguse hoidja
 
Postitusi: 299
Asukoht: Viimsi

Kasutaja avatar

Re: Foorumi rollimängu süsteem

PostitusPostitas Tagtag 17:16 13. Jaan 2013

Oleks huvitatud, kuid pole elu sees küberpunki puutunud ega ka Dead Space arvutimängu mänginud, olen vaid kõrvalt näinud.

Karakterite koha pealt - dibs on the negro, hea meelega mängiks lihtsat rolli või midagi, mis ei sisalda eriti küber-osaga tegemist, kuna mul puudub seotud kogemus ja kardan et asi läheb käest ära kui ma midagi välja mõtlema hakkan.
The train, it is not moving. ~ Hercule Poirot
Tagtag
Rändlaulik
 
Postitusi: 160
Asukoht: Ringi tatsamas.

Kasutaja avatar

Re: Foorumi rollimängu süsteem

PostitusPostitas Jux 23:55 13. Jaan 2013

Alati võite oma peatükkides rääkida sellest, mida ise tahate ja maailma kirjeldamsie võite tahaplaanile jätta.

Aga mis muud settingut te parema meelega mängida tahaks?

Btw. kui asi nii kaugel, et karakterid on loodud ja setting paigas, kuidas sinna "foorumi rollimängud" rubriiki teemat püstitada saab?
Jux
Valguse hoidja
 
Postitusi: 299
Asukoht: Viimsi

Kasutaja avatar

Re: Foorumi rollimängu süsteem

PostitusPostitas Tagtag 3:24 14. Jaan 2013

Tee kena nägu pähe ja mine Irve jutule, küll ta meile lahti teeb selle. See võiks üldse kõigile avatud olla, foorumis pole enam nii palju rahvast et see kontrolli alt kaoks.

Settingutest:
Mulle on meeldima hakanud vabadussõja stiilis rahvusromantika - paremat nimetust ei ole leidnud - ehk siis talv, 20 saj alguse tulirelvad, õilsus, noored sõdurid, "steampunk"-ish asjad (Soomusrongid on minujaoks real-life-steampunk, soomusautod veel paremad). Sinna sisse annab veidi müstikat sulatada (nõiad, rahvusfolkloor, haldjamaagia) ja saab päris toreda kompoti kus ma olen ise paar mängu DMinud. Seda DnD süsteemi muganduses tulirelvade jaoks.
EDIT:
olen hea meelega nõus mängima ka maagiavaba või väga-väga-väga maagiavaest keskaega, või üldiselt ükskõik millist minevikuperioodi. Maagiat eriti ei taha, kui siis ploti jätkamiseks.
Tegelikult pole vahet, ma kohanen h2sti.
The train, it is not moving. ~ Hercule Poirot
Tagtag
Rändlaulik
 
Postitusi: 160
Asukoht: Ringi tatsamas.

Kasutaja avatar

Re: Foorumi rollimängu süsteem

PostitusPostitas Jux 11:43 14. Jaan 2013

20 saj. algus on mulle tuttavam tänu Lovecrafti lugemisele. Rahvusromantika jääb minust aga väga kaugele. Seda oskan ma paremal juhul Ivan Orava moodi parodeerida ainult.

Niisiis, see ajastu mulle sobiks - 1920'dad, aga Lovecrafti stiilis midagi. Teisena settinguna pakuksin välja Vampire the Masquerade, 19 sajandil - nagu film Intervjuu vampiiriga. Kuidas need tunduvad?
Jux
Valguse hoidja
 
Postitusi: 299
Asukoht: Viimsi

Kasutaja avatar

Re: Foorumi rollimängu süsteem

PostitusPostitas Irve 12:18 14. Jaan 2013

Kui siin pihta hakkate, tõstan sinna õigesse kohta :)


Irve
paranoik
 
Postitusi: 6659
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

Re: Foorumi rollimängu süsteem

PostitusPostitas Tagtag 13:08 14. Jaan 2013

The train, it is not moving. ~ Hercule Poirot
Tagtag
Rändlaulik
 
Postitusi: 160
Asukoht: Ringi tatsamas.

Kasutaja avatar

Re: Foorumi rollimängu süsteem

PostitusPostitas Jux 14:32 14. Jaan 2013

Olgu, kuid siis oleks veel ühte vaja. Huvilised, andke märku!
Jux
Valguse hoidja
 
Postitusi: 299
Asukoht: Viimsi

Kasutaja avatar

Re: Foorumi rollimängu süsteem

PostitusPostitas Tagtag 20:02 14. Jaan 2013

Kas Die mängiks? Muide, ega sa seda reegliteasja jagada ei saa, ei ole tahtmist teha sinna konto et vaid 1 fail alla tõmmata.
The train, it is not moving. ~ Hercule Poirot
Tagtag
Rändlaulik
 
Postitusi: 160
Asukoht: Ringi tatsamas.

Kasutaja avatar

Re: Foorumi rollimängu süsteem

PostitusPostitas Jux 21:54 14. Jaan 2013

Reegleid saab alla tõmmata ka regamata ju? Või ei saa? Ilma regamata tuleb minu meelest lihtsalt see captcha turva kood lisada.
Jux
Valguse hoidja
 
Postitusi: 299
Asukoht: Viimsi

Kasutaja avatar

Re: Foorumi rollimängu süsteem

PostitusPostitas Tagtag 0:11 15. Jaan 2013

"Epistolary-ver111027.pdf (118 KB) (Log in or Register to download.)"

._.
The train, it is not moving. ~ Hercule Poirot
Tagtag
Rändlaulik
 
Postitusi: 160
Asukoht: Ringi tatsamas.

Järgmine

Mine Rollimäng

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


cron
© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.6