Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Risto Teinonen

Vestlus poliitika- ja religiooniteemadel

Moderaator: ohpuu

Foorumi reeglid
1. antud alafoorumi moderaator on ohpuu.
2. tal on 6igus siin foorumis teie postitusi vajadusel muuta ja kustutada.
3. ta v6ib, aga ei pea p6hjendama suvalise posti muutmist/kustutamist.
4. ta võib teemasid oma suva j2rgi lukustada.
5. kellele need reeglid ei sobi, 2rge palun postitage siin foorumis.

PostitusPostitas Sisalik 10:21 17. Aug 2007

Teeks kokkuvõtte?

"Kui ajalugu oleks kulgenud teisiti, võinuks ajalehed kirjutada paarikümne aasta eest umbes säärase pealkirjaga lugusid: «Hitlerjugend viis lilli Eesti punavõimust vabastamise nimel hukkunute hauale». Aga sõja võitsid punased ning pealkirjad olid hoopis sellised: «Pioneerid viisid lilli Eesti fašistidest vabastamise eest langenute hauale».

Mõlemal poolel võitlesid eestlased heas usus Eesti vabaduse eest, ent tegelikult olid nad mutrid hoopis suuremas masinavärgis. Ükskõik kumb pool poleks ka võitnud, ei jäänuks nende lastel suurt valida – vastavalt kas hitlerjugend või pioneeriorganisatsioon.

Naiivne oleks muidugi arvata, et eesti soost SS-laste poolel ei olnud veendunud natse. Või uskuda, et punaväelaste seas polnud veendunud kommuniste. Ent enamik neist olid lihtsad ideoloogiast määrdumata poisid, kellele ei antud valikuvõimalust. Paljud neist pidid surema."

Allikas:
http://www.postimees.ee/050804/tartu_postimees/uudised/140895.php
Elu on ilus. Enamasti.
Sisalik
Meister

PostitusPostitas Mutabor 10:49 17. Aug 2007

ohpuu kirjutas:kui kutsud mõnda režiimi õilsaks või heaks

Õilis või hea polnud neist kumbki... Üks oli Eesti kontekstis mõnevõrra vähem halb.

Minu poolt viide "Sortside saladustele". Terve sari on allikmaterjali publikatsioon ja mõnele konkreetsele leheküljele viidata pole mõtet. Ma võin muidugi töötava rahva tungival soovil sealt mõne eriti võika loo välja kirjutada ja siis lehekülje täpsusega viidata.

Mart Laar kasutas ilmselt ka sama allikat:

http://www.postimees.ee/160807/esileht/ ... 277366.php

Ruutsoo ütleb nii (http://www.epl.ee/artikkel/396358):

"Kohalike kaitsmise vajadus tulenes peamiselt sellest, et ernalasi varjanud talumehed sattusid hävituspatajoni kättemaksu alla."

Selle peale ma küsiks, et kas ülejäänud Eesti oli ka Erna-taoliste gruppidega kaetud, et hävituspataljonid kõikjal põletasid... Tundub väga sõjakuritegude õigustamisena.

Minu teada sakslastel selliseid üksusi ei olnud. Sama käib küüditamiste kohta.

Ideoloogia oli mõlemal vastik.
Mutabor
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ocazy 11:43 17. Aug 2007

Ärge ajage jama. Asi ei ole selles mitu eestlast keegi ära tappis ja kas kurja tehti kohalikele või mitte.
Sakslaste kohta on need numbrid avalikult olemas ja fakte ma siinkohal tooma ei hakka.
Hitleri kohta ma ühtegi head sõna öelda ei taha ja oma mätta otsast kõikidele maailma asjadele vaadata ei saa!
Mei ei saa võrrelde Hitlerit ja Stalinit ja öelda, et Hitler oli parem ... see on ju haige väide!
Ocazy
Ruunitundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tanel 12:17 17. Aug 2007

1993 aastal välja antud Eesti A&O väidab leheküljel 110 et saksa okupatsiooni ajal hukkus eestis 6000-7000 inimest. 1940-1953 Nõukogude võimu all 67000-70000 inimest.
Lugege Jaanus Põldaru imepärastest seiklustest koduvabariigis

Kunagine Galadthon Anuvrael

Death Before Dishonour - Resurrection Before Lunch.
Tanel
Tuleloitsija

PostitusPostitas Sisalik 12:44 17. Aug 2007

Tanel kirjutas:1993 aastal välja antud Eesti A&O väidab leheküljel 110 et saksa okupatsiooni ajal hukkus eestis 6000-7000 inimest. 1940-1953 Nõukogude võimu all 67000-70000 inimest.

Ning kas sellest tõepoolest järeldub, et üks okupatsioon oli pisitasanatukese etem kui teine?

Tapetute arvates ilmselt mitte. Sisaliku arvates ka mitte.
Elu on ilus. Enamasti.
Sisalik
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tanel 13:08 17. Aug 2007

Sisalik kirjutas:
Tanel kirjutas:1993 aastal välja antud Eesti A&O väidab leheküljel 110 et saksa okupatsiooni ajal hukkus eestis 6000-7000 inimest. 1940-1953 Nõukogude võimu all 67000-70000 inimest.

Ning kas sellest tõepoolest järeldub, et üks okupatsioon oli pisitasanatukese etem kui teine?

Tapetute arvates ilmselt mitte. Sisaliku arvates ka mitte.

Tead , ma pole midagi väitnud et üks on parem kui teine. Siin oli arutelu numbrite üle. Ma pakkusin numbreid mis ma leidsin. Järeldused ja arvamused tehke ise.
Lugege Jaanus Põldaru imepärastest seiklustest koduvabariigis

Kunagine Galadthon Anuvrael

Death Before Dishonour - Resurrection Before Lunch.
Tanel
Tuleloitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ocazy 15:56 17. Aug 2007

Ülesanne:

Mari maksis Keila vallavalitsuse ametnikule ülisoodsa maatehingu eest 7000 krooni altkäemaksu. Lisaks viis Mari sama ametniku õuele 4 koormat Ukrainast tarnitud hööveldatud laudu.
Eduard aga maksis Tallinna linna ametnikule ülisoodsa konkursivälise allhanke eest altkäemaksu 76 000 krooni.

Kumb neist on suurem seaduserikkuja?
Ocazy
Ruunitundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 16:33 17. Aug 2007

see, kellel on viletsam advokaat ja vähem mõjukaid tuttavaid, saab kohtu käest kõvema laksu. lihtne. aga kogu lool pole yhe estofiilist soomlasega suurt pistmist ;)

aga tõesti, omavalitsused tuleks riigikontrollile allutada. et suuromavalitsuste korruptsioonijuhtumite uurimine kaitsepolitseile anti, ei mõjuta Viimsi ussipesa ega Rae valla kummalisi kombeid mitte yks teps. omavalitsuste täieliku autonoomia ja rippumatuse koha pealt pingutab meie 1992. aasta põhiseadus yle, see on juba ammu teada olnud.

kui suur suli kumbki on, seda saab öelda aga nende kogu elutöö põhjal. paar pisirikkumist toimikust kuskil nurgataguses kohas pole eriline näitaja, kuigi yhe kihelkonnakeskuse inimestele võib see kyll lõputult poe ees vaidlemist tekitada, kas või soojad suvepäevad läbi.
ohpuu
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ocazy 16:43 17. Aug 2007

ohpuu sai viie!
õige vastus.

Õige vastus on see (muu oli ohpuu kommentaar, mis üldist tekstimõistmist ei sega):
see, kellel on viletsam advokaat ja vähem mõjukaid tuttavaid, saab kohtu käest kõvema laksu. lihtne.

kui suur suli kumbki on, seda saab öelda aga nende kogu elutöö põhjal. paar pisirikkumist toimikust kuskil nurgataguses kohas pole eriline näitaja, kuigi yhe kihelkonnakeskuse inimestele võib see kyll lõputult poe ees vaidlemist tekitada, kas või soojad suvepäevad läbi.
Ocazy
Ruunitundja

PostitusPostitas Mutabor 11:53 18. Aug 2007

Ocazy kirjutas:Ärge ajage jama. Asi ei ole selles mitu eestlast keegi ära tappis

Milles siis?

Ocazy kirjutas:fakte ma siinkohal tooma ei hakka.

Võtan arvesse...

Ocazy kirjutas:Mei ei saa võrrelde Hitlerit ja Stalinit ja öelda, et Hitler oli parem ... see on ju haige väide!

Me saame öelda, et Stalin tappis rohkem inimesi (Eestis eriti).
Mutabor
Haldjate õpilane

PostitusPostitas Sisalik 15:55 18. Aug 2007

Mutabor kirjutas:Me saame öelda, et Stalin tappis rohkem inimesi (Eestis eriti).

Aga maailma mastaabis?
(Phähh... just nagu see oleks lõppkokkuvõttes oluline. Okupatsioon jääb okupatsiooniks. Mõrv jääb mõrvaks. Sõjakuritegu jääb sõjakuriteoks.)

Natuke lugemist siiski:
Elhonen Saks "Mis on holokaust?"
http://www.ekspress.ee/viewdoc/2BFAB2A1B5F921A3C2256CB50053A3CB

Sõbralikult,
Sisalik,
eestlane.
(Isaliini pidi kodanlik natsionalist, emaliini pidi küüditatu.)
Elu on ilus. Enamasti.
Sisalik
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ocazy 14:58 19. Aug 2007

Mutabor kirjutas:
Ocazy kirjutas:Ärge ajage jama. Asi ei ole selles mitu eestlast keegi ära tappis

Milles siis?

Selles, kas keegi tappis INIMESE. Piisab, kui kumbki oleks tapnud ühe, ikkagi oleksid mõlemad kurjategijad.

Kui sulle satub külla tulema üks hea onu, kes su perele kingitusi teeb ja lastele komme annab, aga muidu on ta üldtuntud vägistaja ja mõrvar, pead sa teda muidugi paremaks, kui onu, kes oma koledaid tegusid sinu pere kallal teeb ja kommid ning kingitused teistele viib?
Politse ja teiste inimeste jaoks ei ole sellel aga mingit vahet, kulla mees. Mõrvar on mõrvar!
Ocazy
Ruunitundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 16:21 19. Aug 2007

Tut, poisid .. ärge hakake nüüd demagoogitsema eetika ja moraali teemal. Ning eriti ärge hakake selle kõrvale jaburaid paralleele tooma. Need ajavad mul alati südame pahaks.
Blog: http://pronto.ee/
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

PostitusPostitas Sisalik 11:46 20. Aug 2007

Mutabor kirjutas:Minu poolt viide "Sortside saladustele". Terve sari on allikmaterjali publikatsioon ja mõnele konkreetsele leheküljele viidata pole mõtet. Ma võin muidugi töötava rahva tungival soovil sealt mõne eriti võika loo välja kirjutada ja siis lehekülje täpsusega viidata.

Ei, aitäh. Kes tahab, loeb ise, eksole.

Aga kirjandust on mitmesugust. Näiteks:

"SS tegutseb. Dokumentide kogumik SS-kuritegude kohta. Saksa keelest tõlkinud I. Juhani. Eesti Riiklik Kirjastus 1963."
615-leheküljeline tavaformaadis ja kõvas köites raamat, sisukirjeldus siin:
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?15215

"12 000. Tartus 16.-20. jaanuaril 1962 massimõrvarite Juhan Jüriste, Karl Linnase ja Ervin Viksi üle peetud kohtuprotsessi materjale. Koostanud Karl Lemmik ja Ervin Martinson. Eesti Riiklik Kirjastus 1962."
223-leheküljeline tavaformaadis ja kõvas köites raamat, kaanepilt siin:
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?26118

Ausõna, ei demagoogitse. Lihtsalt... maailm on mitmevärviline.
Elu on ilus. Enamasti.
Sisalik
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ocazy 14:13 20. Aug 2007

See ei ole demagoogia. Mõnikord tuleb lihtsate paralleelidega asju selgitada ja nii nad jõuavadki paremini pärale.
Mäletete isa ja tütre vestlust "Kill Billis"?
Ocazy
Ruunitundja

EelmineJärgmine

Mine Poliitika ja religioon

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll