Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Eesti üksused kriisipiirkondadest koju?

Vestlus poliitika- ja religiooniteemadel

Moderaator: ohpuu

Foorumi reeglid
1. antud alafoorumi moderaator on ohpuu.
2. tal on 6igus siin foorumis teie postitusi vajadusel muuta ja kustutada.
3. ta v6ib, aga ei pea p6hjendama suvalise posti muutmist/kustutamist.
4. ta võib teemasid oma suva j2rgi lukustada.
5. kellele need reeglid ei sobi, 2rge palun postitage siin foorumis.
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tanel 1:23 13. Veebr 2007

pronto kirjutas:Ka mitte nendele sõduritele seal pomme ei pandagi valdavalt? Et kui poleks sõdureid poleks ka eriti põhjust pomme panna.

Päris palju pomme ja rünnakuid tehakse ka iraagi armee, politsei, pumbajaamade, naftatrasside ja enamvähem kõige muu infrastruktuuri vastu..
Lugege Jaanus Põldaru imepärastest seiklustest koduvabariigis

Kunagine Galadthon Anuvrael

Death Before Dishonour - Resurrection Before Lunch.
Tanel
Tuleloitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 13:58 13. Veebr 2007

Loomulikult ... tegu on ju strateegiliste punktidega.
Blog: http://pronto.ee/
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tanel 15:02 13. Veebr 2007

pronto kirjutas:Loomulikult ... tegu on ju strateegiliste punktidega.

Justtäpselt, ma pead ei või anda, peab pisut statistikat uurima, aga kaldun arvama et suur osa rünnakutest (vb isegi üle poole) on suunatud iraagi riigi ja selle infrastruktuuri vastu, mitte välissõdurite. Pigem tundub enamuste terroristide ja vabadusvõitlejate ja muidukaklejate eesmärk olevat ühiskonda kaosesse paisata kui välissõdureid minema kihutada. Kummaline aga nii se on.

Seega läheks asi pigem palju hullemaks kui kõik need ameeriklased ja muud sealt ära tuua, sest nemad hoiavad praegu seda imeasjandust millel nimeks iraak praegu püsti.
Lugege Jaanus Põldaru imepärastest seiklustest koduvabariigis

Kunagine Galadthon Anuvrael

Death Before Dishonour - Resurrection Before Lunch.
Tanel
Tuleloitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 15:24 13. Veebr 2007

noh, meeriklased valvavad oma baaside k6rval ka infrastruktuurile olulisi rajatisi. seda kyll koos kohalike j6ududega
teine asi on see, et seal on pilt v2ga segane, igasuguseid ametlikke relvastatud ryhmitusi on juba p2ris mitu, mitteametlikest r22kimata.
t2na on nad "heade" poolel, homme toimetavad teisi asju

samas on igasuguseid tsiviilrajatisi lihtsam rynnata kui meeriklaste baase
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Rainald 19:39 13. Veebr 2007

Prontole teadmiseks, et enamus rünnakuid ei ole suunatud mitte Liitlasvägede vastu, vaid just kohaliku elanikkonna vastu. Täpne statistika mul puudub, kuid umbes 100 pommist ehk siis IED-st (improvised explosive device) 90 lähevad kohalike elanike pihta. Ja mitte ainult starteegiliste rajatiste vaid tavaliselt turgude, mošeede, koolide, lasteaedade ja muu sellise pihta. Ainuke eeldus on see, et kui pommimeister on sunni, siis sihtmärk peab olema šiiit.
Pimestav võhiklikkus eksitab meid. Oo! Armetud surelikud, avage oma silmad!
Rainald
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tauron 23:01 13. Veebr 2007

ja kui austet forumandid juhtumisi uudiseid on lugenud/kuulanud viimasel ajal, siis on nad ka kindlasti tähele pannud, kuivõrd suur ja vennalik armastus valitseb sunniitide ja šiiitide vahel sessinatsemas Mesopotaamiamaa pealinnas Bagdadis, et nemad seda järjepanu ja pidevalt autopommidega peavad kinnitama. Sest need autopommid ei ole muud kui märk suurest armastusest oma suguvendade vastu. See armastus on nimelt nii suur, et nemad kohe hirmsasti tahavad oma suguvendadele kõige paremat, nimelt saata nemad paradiisi ja päästa ära uskmatu USA okupatsiooni ja vaesuse käest, et nemad võiksivad rahumeeli pilvepiirilt taevamannat süües alla vaadata, suuresilmsete huuridega õndsuses hullata ning alla oma suguvendade poole tuhandeid tänupalveid saata. Inš'allah!
Death is light as a feather, duty is heavier than a mountain.
Tauron
Valguse kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 11:49 14. Veebr 2007

Rainald kirjutas:Prontole teadmiseks, et enamus rünnakuid ei ole suunatud mitte Liitlasvägede vastu, vaid just kohaliku elanikkonna vastu. Täpne statistika mul puudub, kuid umbes 100 pommist ehk siis IED-st (improvised explosive device) 90 lähevad kohalike elanike pihta.

Kõigepealt hangi omale statistika ja siis räägime uuesti. Tõsiselt.

Tegelikkuses on enamus rünnakuid suunatud strateegiliste sihtmärkide vastu ja suhe on pigem vastupidine. Õigupoolest kõik käib täpselt nagu partisanisõja õpiku kohaselt -- rünnata sissetungijaid ning kollaborante, õõnestuada viimaste valitsust.

AGA! Aeg ajalt, suhteliselt harva, kuid seda suuremalt toimuvad ka teistsugused rünnakud. Need toimuvad turuplatsidel ning nende käekiri on teistsugune: pommid on võimsamad, autotäied lõhkeainega on veetud kohtadesse, kuhu isegi Kalašnikoviga oleks üsna raske pääseda, jne. Need on peaaegu alati sellised, et ei väga lihtne on lükata süüdistus kellegi kaela (sunni turg, shiia pühakoda, jne.). Ja peaaegu kunagi ei ole tegu enesetapupommiga. Minu arvates on nende näol tegu pigem jaga ja valitse doktriiniga, kus üritatakse vastased omavahel madistama panna. Mäletate kui tabati kohalikes rõivastes briti sõdurid lõhkeaine ja detonaatoritega ja kuidas nende kiirkorras kohalike käest tagasi võtmiseks oli vaja tankidega vanglasse turnida. Muude tegelaste puhul on tavaliselt kasutatud diplomaatilisi vahendeid. Ma pakun, et selliste meeste poolt ongi need turupommid üles seatud.
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Rainald 17:33 14. Veebr 2007

Kulla Pronto!
Hangi endale tõsiselt võetavad allikad ja siis räägime üksikutest turul plavatavatest pommidest uuesti.
Kordan uuesti - enamus plahvatusi läheb kohalikke pihta ning üksikud liitlasvägede pihta. Ning enamus ravarohketes kohtades toime pandud plahvatustest on läbi viidud enesetapu terroristi poolt.
Rainald
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 22:38 14. Veebr 2007

Rainald kirjutas:Kulla Pronto!
Hangi endale tõsiselt võetavad allikad ja siis räägime üksikutest turul plavatavatest pommidest uuesti.
Kordan uuesti - enamus plahvatusi läheb kohalikke pihta ning üksikud liitlasvägede pihta. Ning enamus ravarohketes kohtades toime pandud plahvatustest on läbi viidud enesetapu terroristi poolt.

Ma saan aru, et sul on mingid väärtuslikud allikad, mis erinevad ajakirjandusest ja mida sa soovid saladuses hoida? Lisaks nukuriigivõimu struktuurid -- sõjavägi, politsei, ministeeriumid on põhimõtteliselt ameeriklaste käepikendus ja seega legitiimne sihtmärk.
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Rainald 16:51 15. Veebr 2007

Minu väärtuslikeks allikateks on minu töökaaslased ja sõbrad, kes hetkel Iraagis viibivad ja ealset olukorda oma silmaga näevad.
Ja ma ei leia et turuplatsi ja kooli ning haiglat saaks kuidagitki moodi legitiimseks sihtmärgiks pidada.
Ning kordan - enamus rünnakuid on toime pandud eelkõige kohalike enda vastu. Šiidid pommitavad sunnisid ja vastupidi.
Rainald
Rändlaulik

PostitusPostitas Mutabor 13:17 21. Veebr 2007

Minu arvates peaks rahvusvaheline osalus Afganistanis ja Iraagis jätkuma. Peamist põhjust on küllalt nimetatud: kui sealt praegu välja minna, siis kohalike grupeeringute vaheline relvastatud võitlus ainult ägeneb.

Eesti jaoks on oluline kasvõi sümboolselt osa võtta meie liitlaste operatsioonidest. Kui me seda ei taha, siis me peame endale ka uued liitlased otsima. Nii lihtne või keeruline ongi.

Ja ei Hussein ega Taliban ole midagi, millest mul kahju võiks olla või hakata.
Mutabor
Haldjate õpilane

Eelmine

Mine Poliitika ja religioon

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll