Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


Eesti üksused kriisipiirkondadest koju?

Vestlus poliitika- ja religiooniteemadel

Moderaator: ohpuu

Foorumi reeglid
1. antud alafoorumi moderaator on ohpuu.
2. tal on 6igus siin foorumis teie postitusi vajadusel muuta ja kustutada.
3. ta v6ib, aga ei pea p6hjendama suvalise posti muutmist/kustutamist.
4. ta võib teemasid oma suva j2rgi lukustada.
5. kellele need reeglid ei sobi, 2rge palun postitage siin foorumis.
Kasutaja avatar

Eesti üksused kriisipiirkondadest koju?

PostitusPostitas Rainald 20:00 6. Veebr 2007

See ei lähe küll päris täpselt teemasse, kuid mind huvitaks Teie seisukoht Eesti üksuste koju toomise kohta kriisipiirkodadest. Pean siinkohal silmas eelkõige Iraaki ja Afganistaani. See, kas sinna minek oli üleüldse õigustatud ei ole mõtet hakata siin arutama, nii et sellel teemal ärge palun pikalt sõna võtke.
Pimestav võhiklikkus eksitab meid. Oo! Armetud surelikud, avage oma silmad!
Rainald
Rändlaulik
 
Postitusi: 151
Asukoht: Paldiski

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Domino 23:22 6. Veebr 2007

Mina ei näe mingit mõtet meie poiste Iraagis hoidmiseks eriti kui USA kavatseb Iraaki sõdureid juurde viia. Kogu selle "meie oleme USA liitlased" tallalakkumis jutu võivad meie erakordselt taibukad poliitikud pista kohta kuhu päike ei paista.
Ja Afganistan? Mis kuradi kriisikolle?!? Ise me tekitasime seal korraliku kriisikolde. Koge see rahuvalvajate saatmine Lähis-Idasse on nagu tõrva tulle valamine. Seal on aasta tuhandeid peetud sõdu tühiste asjade pärast ja peetakse ka tõenäoliselt edasi. Meie või üks kõik millise riigi rahuvalvajad ei suuda tekkitada mingisugust erinevust.
Domino
Asjatundja
 
Postitusi: 44

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Rainald 0:09 7. Veebr 2007

Et kas sa suudaksid kuidagi moodi seda arvamust ka põhjendada - põhjendamise alla ei klapi hästi a'la delfi kommentaariumi sõnavõtud tallalakkumise ja muu sarnase kohta.
Ehk siis sa arvad, et tuleks tagasi tuua. Kuid miks? Või kui edasi olla siis miks?

Minu enda seisukoht on selline. Olenemata põhjustest miks ameeriklased sinna oma nina toppisid, tuleb seal praegu siiski edasi olla, et tagada mingigi normaalse elu säilimine, kuna kohalikud üksused ei ole võimelised omal maal korda looma (politsei, sõjavägi, kohtud jne). Ameeriklaste (sealhulgas ka eestlaste) välja toomine Iraagist viiks kogu selle riigi veel hullemasse kaosesse, kui ta hetkel on. Siinkohal võin tuua näiteks ainult niipalju, et ESTPLA vastutusalaks olev Saba al Bori linna hakkasid elanikud kohselt tagasi tulema, kui eestlased seal linnas jälle patrullimas hakkasid käima - enne seda oli koht praktiliselt inimtühi, kuna rivaalitsevate jõukude käes kannatavad eelkõige mitte välisriikide sõjaväelased, vaid eelkõige kohalikud.

Afganistaniga on olukord tsiba keerulisem.
Eelkõige on probleem selles, et NATO PR tööga on kuskil midagi väga puusse pandud. Kohalikele on lubatud maad ja taevad kokku, kuid kuna Taliban üsna järjekindlalt üritab NATO-t Afgaanist välja lüüa, siis pole olukord piisavalt turvaline, et saaks hakata infrastruktuuri ülesse ehitama. Kohalikel on sellest aga **** või moos ja nad tahavd kõike saada kohe. Arvestades seda, et NATO ei saa lubada endale taktikat mida kasutasid venelased omal ajal (külad maatasa ja asi ants) siis on kohas sisside välja suitsetamine üsna keeruline.
Põhjendus miks me aga peaksime siiski seal edasi olema on lihtne - narkootikumid. Talibani ajal oli narko asi seal küll madalseisus, kuid praegu on Talibanist saanud üks suuremaid narko kasvatajaid selles piirkonnas ja seda selleks, et oma operatsioone rahastada - usk on selle koha pealt paindlik, kas pole? :)
Pimestav võhiklikkus eksitab meid. Oo! Armetud surelikud, avage oma silmad!
Rainald
Rändlaulik
 
Postitusi: 151
Asukoht: Paldiski

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 9:46 7. Veebr 2007

minu arvamus on, et afganistanile v6i iraagile l2heb see suhteliselt v2he korda, on seal sadade tuhandete s6durite seas ka meie m6nikymmend meest v6i mitte.

kyll aga omandavad need meie mehed seal reaalseid lahingukogemusi, mis on suht hindamatu v22rtusega. neid kogemusi ei saa millegiga asendada. tallinna l2hedal metsas paukmoona t2ristamine on hoopis midagi muud kui reaalses lahingtegevuses osalemine. tagasi tulles saavad madalamal pulgal mehed neid lihtsalt kaaslastega jagada, k6rgemal pulgal olijad vastavalt vaikselt meie kaitsev2ge ringi ehitada efektiivsemaks.

seega kylmalt kaalutletud arvamus on, et ei tuleks tagasi tuua. sealolijate/sinnaminejate pereliikmed jms arvavad loomulikult teisiti, ja see on loogiline.
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas
 
Postitusi: 4022
Asukoht: harjumaa majad

Kasutaja avatar

PostitusPostitas veiko100 12:32 7. Veebr 2007

Arvan, et pole erilist vahet, mitu eestlast Iraagis on. Korda ei ole seal võimalik luua, sest USA ja "Tahtejate koalitsiooni" (? :P ) jõud on lihtsalt määratult väiksemad nende vastas olevast inimmassist. Ei ole meie koalitsioonijõududel ka kuidagi võimalik üle mängida VA propagandamasinat (moslemite jaoks kohustuslikud reedesed jutlused). Praegu on "Tahtejate koalitsioon" tasakaalustavaks jõuks Iraagis, toetades ilmselgelt nõrgemat poolt. Seetõttu loomult tugevam pool ei ole võimeline saavutama ülemvõimu [...Taeva all...] ja võimuvõitlus jätkub. Pole ülemvõimu, pole stabiilsust. "Tahtjate koalitsiooni" välja tõmbumisel järgneks lühike ja väga verine võimuvõitlus (no ütleme umbes 10 000 -20 000 hukkunut), võitjad (ilmsesti šiiad) kehtestaks teokraatia ja riiki saaks hakata normaalselt üles ehitama, elu jätkuks.

Aga kas Eesti Iraagist välja? Objektiivselt, jättes emotsioonid kõrvale, siis erilist vahet pole, kuid selge on see, et USA üks hetk on sunnitud sealt minema. Arvan, et ei oleks olla mõtekas viimaste minejate seas, sest sealne ühiskond jätab nende viimaste nimed meelde...

Afganistani kohta ei oska öelda, pole sealseid sündmuseid niivõrd jälginud. Kogemuse poole pealt on Afganistan kindlasti positiivne koht. Olen kuulnud, et meie mehed on osalenud mitmetes lahingutes...
"Kristlik usk on otsast otsani ohvrite toomine: oma vabaduse, uhkuse, enesekindluse ohverdamine, enda orjusse andmine, enese sandistamine." - Friedrich Nietzsche
veiko100
Manatark
 
Postitusi: 605
Asukoht: Moe

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tanel 12:43 7. Veebr 2007

"Meie väike asi midagi ju ei määra" on üks äraütlemata paha mõtteviis. Kes senti ei korja see krooni ei saa. Kõik suured asjad tulevad väikestest panustest.

Kui meie paarkümmend meest iraagis teevad ühes külas paarisajale inimesele elu rahulikumaks siis miks mitte? Ja pealegi saavad nad sealt vajalikke kogemusi mida siinmail edasi jagada. Minuteada on kaitsevägi nii mõndagi juba nendelt missioonidelt õppinud ja ka eestis kasutusele võtnud või siis vajalikke ettevalmistusi teinud/varustust hankinud.
Lugege Jaanus Põldaru imepärastest seiklustest koduvabariigis

Kunagine Galadthon Anuvrael

Death Before Dishonour - Resurrection Before Lunch.
Tanel
Tuleloitsija
 
Postitusi: 798
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 16:14 7. Veebr 2007

Küsimus on pigem kas nad teevad seal elu rahulikumaks.
Blog: http://pronto.ee/
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja
 
Postitusi: 3812
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Rainald 17:42 7. Veebr 2007

Pronto küsimusele võin vastata, et jah, nad teevad seal elu rahulikumaks. Pean eelkõige silmas Iraaki. Afganistaani kohta mul hetkel täpsemad andmed puuduvad, sest sealne seis on üsna keeruline.
Afganistaani kohta võiks soovitada ühe briti ajakirjaniku filmi "Dispatches. Fighting the Taliban" pikkusega umbes 40 minutit. Seal on üsna ea ülevaade tavalise sõduri olukorrast ja tegemistest Afgaanis. Ja mis kõige huvitavam - see film on tehtud operatsioonist, kus osalevad ka eestalsed, keda kaadris vilksatab päris tihedalt.
Link: http://youtube.com/watch?v=qhjP-VQcyoU

NB! Keda huvitab siis see film on mul olemas ka täis kujul - youtubes on ta hakitud viide ossa. Võtke ühendust ja olen lahkelt nõus jagama.
Pimestav võhiklikkus eksitab meid. Oo! Armetud surelikud, avage oma silmad!
Rainald
Rändlaulik
 
Postitusi: 151
Asukoht: Paldiski

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Nigga 20:57 7. Veebr 2007

Nõustun nendega kes arvavad et ega meie paar meest midagi ei muuda aga jah ehtne lahingukogemus on ikka midagi muud kui maastikumäng ja seda saab praegu ainult sealt.Ehk mehi peaks iga paari kuu tagant vahetama ja värsket verd peale saatma.
Reegel 1)Kõik mis ei tapa tapab.
Reegel 2)Kui ei tapa vaata reeglit 1.
Nigga
Meister
 
Postitusi: 93
Asukoht: kusagil kahe silma vahel

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tanel 20:59 7. Veebr 2007

Nigga kirjutas:Nõustun nendega kes arvavad et ega meie paar meest midagi ei muuda aga jah ehtne lahingukogemus on ikka midagi muud kui maastikumäng ja seda saab praegu ainult sealt.Ehk mehi peaks iga paari kuu tagant vahetama ja värsket verd peale saatma.

Eks vahetataksegi iga kuue kuu tagant. Tihemini vast ei tasu, ei jõua veel kohapeal korralikult harjudagi ja sisse töötada end kui juba peab tagasi lendama ;)
Lugege Jaanus Põldaru imepärastest seiklustest koduvabariigis

Kunagine Galadthon Anuvrael

Death Before Dishonour - Resurrection Before Lunch.
Tanel
Tuleloitsija
 
Postitusi: 798
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Rainald 0:13 11. Veebr 2007

Nojahh. Vahetatakse iga kuue kuu tagant jah ning lisaks on veel vahepeal puhkus kuni 3 nädalat. Näiteks jänkid roteeruvad praegu vist juba iga aasta tagant, kuna neil pole enam sõdureid kuskilt võtta. Kuid selline rotatsioon - aastane - on mu meelest liiga pikk. Inimestel ei pea närvid vastu niikaua.
Pimestav võhiklikkus eksitab meid. Oo! Armetud surelikud, avage oma silmad!
Rainald
Rändlaulik
 
Postitusi: 151
Asukoht: Paldiski

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 16:15 11. Veebr 2007

Ma ei saa olla nõus sellega, et läheb rahulikumaks, sest kumbki pool ei soovi seda. Ameeriklased ei soovi, sest sest lähtuvalt "jaga ja valitse" doktriinist on neil lihtsam kui mehed omavahel madistavad selle asemel, et ühekoos neid peksta ja teine pool ei soovi, kuna nad tunnevad, et laine hakkab nende kasuks pöörduma. Seda enam, et teist POOLT tegelikult pole (kuigi seda üritatakse nii serveerida). On tuhandeid gruppe, kes tegutsevad teineteisest sõltumatult oma ambitsioonidest lähtuvalt.
Blog: http://pronto.ee/
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja
 
Postitusi: 3812
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

PostitusPostitas azrael 19:39 12. Veebr 2007

Rainald kirjutas: Näiteks jänkid roteeruvad praegu vist juba iga aasta tagant, kuna neil pole enam sõdureid kuskilt võtta.


Ilmne näide miks palgasõjavägi halb on - reserv kui selline puudub ja pikendatud konfliktiks ei jätku elavjõudu. Tahaks loota, et meie poliitikud sellest õpiksid aga see on ilmselt liigapalju tahetud.
I think I can give away one of my seven doomsday devices and still be feared!
azrael
Tõeotsija
 
Postitusi: 177
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Rainald 19:43 12. Veebr 2007

Väge õige väide, kuid valedel alustel. Nimelt on jänkide reserv juba algusest peale Iraagiga seotud olnud. Nimelt on rahvuskaart juba peaaegu konflikti algusest saadik sellega seotud olnud.
Mis puutub elu paremaks muutmisesse, siis sellele on raske ühest vastust leida. Probleem on selles, et oletame, et meie sõdurid istuvad seal Sab al Boris ja seal ei juhtu mitte kui midagi. Mõttetu? Aga võibolla oleks juhul kui neid seal poleks olnud suur verevalamine toimunud? Seda me ei tea ja ei saa ka tõenäoliselt kunagi teada. Kui kui ma tean, et tänu meie sõduritele on kasvõi üks pomm vähem plahvatanud, siis mu meelest on seda juba piisavalt.
Pimestav võhiklikkus eksitab meid. Oo! Armetud surelikud, avage oma silmad!
Rainald
Rändlaulik
 
Postitusi: 151
Asukoht: Paldiski

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 0:02 13. Veebr 2007

Ka mitte nendele sõduritele seal pomme ei pandagi valdavalt? Et kui poleks sõdureid poleks ka eriti põhjust pomme panna.
Blog: http://pronto.ee/
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja
 
Postitusi: 3812
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Poliitika ja religioon

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.6