Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


Kalendri loomine USA järgi

Vestlus poliitika- ja religiooniteemadel

Moderaator: ohpuu

Foorumi reeglid
1. antud alafoorumi moderaator on ohpuu.
2. tal on 6igus siin foorumis teie postitusi vajadusel muuta ja kustutada.
3. ta v6ib, aga ei pea p6hjendama suvalise posti muutmist/kustutamist.
4. ta võib teemasid oma suva j2rgi lukustada.
5. kellele need reeglid ei sobi, 2rge palun postitage siin foorumis.
Kasutaja avatar

Kalendri loomine USA järgi

PostitusPostitas raTsu 4:46 25. Nov 2006

Mr Bushi visiidi ajal ei tööta teatavasti paljud asjad Tallinnas. Tekkis siis selline väike ringvestlus, kus hinnati Bushi visiidiga kaasnevaid ebameeldivusi veidi abstraktsemas valguses.

Esimene vestlusring proovis situatsiooni parodeerida: internetiühendus katkeb kaheks päevaks, muna keeldub pannil praadimast, külmik lülitab ennast välja, linnud ja pilved korraldavad Tallinna kohal seisaku. Ja ju siis võtavad Kuu ja Päike ka väikse puhkuse selles üleüldises kataklüstilises pidurdumises. Tulemus: kalendrisse ilmub müstiline kahepäevane viivitus... Eesti folkloorilembelised astronoomid hakkavad uurima ülipika öö põhjuseid. Võimalik ohtlik tagajärg: Eesti kohale ilmub ülemaailmne süükahtlus salajaste tuumauuringute teostamises.

Teine vestlusring otsustas asja novembri-tõsiduses vaagida. Põhjuseid seda ilmakanti ehk siis Eestit (põhiliselt küll ainult Tallinnat) külastada on Ameeriklastel muidugi küllalt, või vähemalt ettekäändeid. Igatahes on kindel ja väga selge, mida selline riigivisiit nõuab sellelt linnalt ja inimestelt. Post, autoliiklus, bussiliiklus, lennuliiklus, ärid, "vaba aeg" jne tuleb ajutiselt ümber korraldada. USA kõrgema võimu kontseptsioon iseeneses eeldab loomuliku elutegevuse katkestamist niipea kui poliitiline jõud on sekkunud. Ehk teisiti öeldes, koht mida Suurkülaline külastab, ei ole üks ega teine, vaid ainult üks triumf. Ent loomulikult kõik, mis sattub olema triumfikäigus takistuseks, on vaenlase sepistatud, sest kelle muu. Seega tekkib küsimusi, mis siis, kui visiidikorraldajate korraldusi rahva poolt ei täidetaks? Kui USA presidendi visiidi põhiliseks eesmärgiks ei ole otsida endale vaenlasi, siis miks tehakse nimelt vaenavaid ettekirjutusi külastatavale kohale? Muidugi saaks teha veel vaenulikemaid ettekirjutusi, aga algust tehakse iperialistliku doktriini liinis alati just sel moel.

Mingit järeldust või moraali jutul õnneks pole, on aga postulaat: inimene vajab poliitilist sagimist täpselt samal viisil ja sama palju ja sama sageli nagu õhku ja armastust, leiba ja tsirkust. Sest vastasel korral võiks eksistentsiaalsed (äraolemise) reeglid taandada meeldivale ja ebameeldivale. Ja ebameeldivaid külalisi lihtsalt välditaks.

Kiusu-küsimus suurele ringile: milline kutsumata külaline teab kõige paremini sinu jõulusoove? Jõulubush? Päkageorge?
platform of flatworms
raTsu
Vanem õpipoiss
 
Postitusi: 66
Asukoht: 59/26, 34 m merepinnast

Kasutaja avatar

PostitusPostitas veiko100 8:56 25. Nov 2006

Mõneti teemaväline ja mõneti mitte, aga soovitan vaadata siia juurde libadokumnetaali "Death of a President" 2006 aastast. Väga hästi teostatud jutustus sellest, mis sai siis, kui president tapeti....
"Kristlik usk on otsast otsani ohvrite toomine: oma vabaduse, uhkuse, enesekindluse ohverdamine, enda orjusse andmine, enese sandistamine." - Friedrich Nietzsche
veiko100
Manatark
 
Postitusi: 605
Asukoht: Moe

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 13:40 25. Nov 2006

Kusjuures: mul on küll tunne, et eile öösel läks nett kole uimaseks :)
Irve
paranoik
 
Postitusi: 6659
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

PostitusPostitas raTsu 22:52 28. Nov 2006

Värske tõend saatuse irooniast või krt-teb-millst on see, et nett oligi ära eile südaööst tänase 21.00-ni.

Jõuluvana mantlipärimine on tegelt habemega nali.
platform of flatworms
raTsu
Vanem õpipoiss
 
Postitusi: 66
Asukoht: 59/26, 34 m merepinnast


Mine Poliitika ja religioon

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


cron
© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.6