Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


pol&rel foorumi saatus

Vestlus poliitika- ja religiooniteemadel

Moderaator: ohpuu

Foorumi reeglid
1. antud alafoorumi moderaator on ohpuu.
2. tal on 6igus siin foorumis teie postitusi vajadusel muuta ja kustutada.
3. ta v6ib, aga ei pea p6hjendama suvalise posti muutmist/kustutamist.
4. ta võib teemasid oma suva j2rgi lukustada.
5. kellele need reeglid ei sobi, 2rge palun postitage siin foorumis.
Kasutaja avatar

pol&rel foorumi saatus

PostitusPostitas Draug 20:47 23. Nov 2006

Demon kirjutas:Kriku uute postide valguses näeb administratsioon, et Krikuga seotud probleemidega ning tema nõudmiste/ettepanekutega tegelemise kõrvalt ei jää aega foorumi haldamiseks/hooldamiseks, seega oleme sunnitud kasutaja Kriku foorumist eemaldama.


Kas see oli nali või?:o

Kui mitte siis meenutas teguviisi:
A:Ole vait!
B:Misasja? Miks ma vait pean olema?
A:Kurat ma ütlesin, et ole vait raisk! (järgneb füüsiline vägivald)
A:mõtleb omaette eemaldudes "Ma ju hoiatasin teda, et ta võtab mul aja ära, kui hakkab midagi mu käskude kohta küsima...kas polnud nii?"
---------
Tuleb välja, et küsija suu peale lüüakse ikka küll

Nüüd mind hakkas veel rohkem huvitama, millise ametliku seisukoha (mis kohustab administraatoreid sellest ka moraalselt kinni pidama) võtavad administraatorid seoses pol&rel foorumi eksisteerimise ja modereerimisega - kui nad seda ei tee, siis langeb nende tegevuse ja otsustusvõime väärtus tavalise postitaja silmis - aga võib-olla mitte, oleneb postitajast. Ma lisan uuesti valikud, mida mina nägin. Tahaks väga teada, millise neist valib administratsioon.

Mulle tundub, et administratsioonil on pol&rel foorumiga seoses 4 valikut (lisage kui leiate veel)

1. Panna pol&rel foorum kinni. Lihtsalt. Pole paksu verd vaja siin tekitada - oleme kõik sõbralikud.

2. Lõpetada pol&rel foorumis igasugune modereerimine ja teistes foorumites kehtestatud reeglite kehtivus pol&rel foorumis.

See toob kaasa olukorra, kus inimesed positavad sellepärast, et nad tahavad teemat arutada ning nad käituvad oma oponentidega südametunnistuse järgi. Kui keegi tahab pidevalt inimesi vaidlustesse kiskuda, et nende peal siis vaimselt onaneerida (ehk sõimata ja välja elada), siis on iga provotseeritava enese tarkus, kas ta läheb provokatsiooniga kaasa või ignoreerib provotseerijat. Ja kui läheb kaasa, siis oma viga - las onaneerivad kahekesti või mitmekesi iganes. Ignoreerimine on ju sotsiaalne karistuse vorm, seda eriti tähelepanu otsijale. Kui kaks või rohkem onaneerijat kokku saavad siis aga on mõlemad pidevas orgasmis, mis on tore ju - inimesed on õnnelikud lõpuks ometi - teised saavad omavahel vestlust jätkata.

3. Hakata pol&rel foorumis modereerima dragoni reeglitest lähtudes ning sealjuures koheldes kõiki postitajaid võrdselt.

S.h rakendades Kriku esimest soovitust keelata bänni ähvardusel otseselt solvavad väljendused. Lugu kaudsete solvamisviisidega (iroonia, sarkasm jms) on keerulisem, aga minu arust on iga kell parem öelda stiilselt, et ta ajab lolli juttu (ja siis vastavas vormis ära põhjendada, miks ta seda teeb) kui lihtsalt öelda et ta on ikka loll küll ja endale vastu rinda tagudes karjudaet mina olen stxpaljurohkem targem. Iroonia, sarkasmi (kuni see pole väga pahatahtlik) jms. muutubki tekst värvikamaks, kuid ei solva otseselt jämeda sõimu näol inimest. Modedelt ja adminnidelt nõuab see suuremat moraalset vastutust (karistatakse kõiki võrdselt) kui siiani ja postitajatelt samuti ikkagi mingit head taktitunnet, millest iroonia jms kaugemale ei minda (see on juba kasutaja koha pealt subjektiivne.)

4. Hakata (või jätkata seda - nagu mulle tundub) pol&rel foorumis modereerimima dragoni reeglitest lähtuvalt, kuid koheldes postitajaid ebavõrdselt (kellega koos õlut joodud mängul olles, seda ikka ei hakka bännima nii kergelt - äkki saab kurjaks ja enam ei taha sõber olla - las aeg ajalt lisab paar krõbedamat väljendit teksti sisse(ajust haige jms. otsest eelarvamuslikku sõimu) ongi värvikam vestlus). Negatiivne pool - need kelle suhtes erapoolikust rakendatakse negatiivselt, otsustavad peale teatud aega kas alafoorumist või foorumist tervikuna lahkuda.

Administratsioon võiks võtta mingi seisukoha, mida nad teevad ja sellest teavitada inimesi, näiteks pannes lingi portaali uudistesse, kui nad otsuse välja kuulutavad. Ja võtta endale moraalne vastutus, et nad seda ka tõesti teevad nagu otsustasid, mitte ainult ei ütle, et teevad.

P.S. Valiku tegemata jätmine on samuti valik.


Muidu oleks võib-olla ükskõik olnud, aga Demoni viimaste tegude valguses pidin selle postituse ja teema tegema.
Viimati muutis Draug, 21:14 23. Nov 2006, muudetud 2 korda kokku.
Draug
Haldjate sõber
 
Postitusi: 307
Asukoht: Estonia

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 20:58 23. Nov 2006

polrelis kehtivad k6ik "tavapärased" foorumi reeglid. nendele lisaks on veel erireeglid, mille leiab pol-rel foorumist, teemast "pol-rel foorumi reeglid"
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas
 
Postitusi: 4022
Asukoht: harjumaa majad

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Draug 21:07 23. Nov 2006

Et siis 3. või 4. - aga kumb?
Draug
Haldjate sõber
 
Postitusi: 307
Asukoht: Estonia

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Timmo 21:08 23. Nov 2006

Kas see ei ole administratsiooni probleem kui te ei suuda foorumit hallata? Hankige abilisi sel juhul.
Timmo
Loitsija
 
Postitusi: 658

PostitusPostitas Orz 21:11 23. Nov 2006

Augeiase tallid...
°
Orz
Arhimaag
 
Postitusi: 1453
Asukoht: Eesti

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 21:51 23. Nov 2006

draug,

polrel foorumi reeglid kirjutas:1. antud alafoorumi moderaator on ohpuu.
2. tal on 6igus siin foorumis teie postitusi vajadusel muuta ja kustutada.
3. ta v6ib, aga ei pea p6hjendama suvalise posti muutmist/kustutamist.
4. ta võib teemasid oma suva j2rgi lukustada.
5. kellele need reeglid ei sobi, 2rge palun postitage siin foorumis.


siin peaks kyll suhteliselt selgelt 2ra 8eldud olema, et tegu on erandliku alafoorumiga, mida modereerib ohpuu oma suva j2rgi. t2pselt nii, nagu heaks peab. olgu see siis talle v2ljatehtud 6llede, isikliku eetikakoodeksi v6i sydametunnistuse j2rgi.

see on ka peamiseks eelduseks, miks see foorum yldse eksisteerib. kui keegi leiab, et ohpuu teeb talle liiga v6i talle ei sobi need reeglid, siis v6ib see kasutaja ette kujutada, et pol-rel foorumit ei eksisteerigi. heaks abiliseks on sealjuures persooni all olev foorumite ignoorimise vidin.
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas
 
Postitusi: 4022
Asukoht: harjumaa majad

Re: pol&rel foorumi saatus

PostitusPostitas Selenus 0:03 24. Nov 2006

Draug kirjutas:Kas see oli nali või?:o


Minu arust ka väga imelik.
Gott mit uns!
Selenus
Seikleja
 
Postitusi: 15

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Olorin 0:24 24. Nov 2006

Demon kirjutas:siin peaks kyll suhteliselt selgelt 2ra 8eldud olema, et tegu on erandliku alafoorumiga, mida modereerib ohpuu oma suva j2rgi. t2pselt nii, nagu heaks peab. olgu see siis talle v2ljatehtud 6llede, isikliku eetikakoodeksi v6i sydametunnistuse j2rgi. .

Ohpuu ees ja taga, mis tema siia puutub!? Tema pole midagi teinud juba pikema aja jooksul, kogu vastuolu käib siin administraatorite vastu. Ohpuu modereerib seda oma suva järgi, aga mida teete siin teie? Ohpuul polnud ju mingit pistmist Kriku eemaldamisega (või oli?) ega bänniga (kindlasti ei olnud!). Mis reeglite järgi käituvad siin foorumis teised autoriteedid peale ohpuu? Draug ei ole põhimõtteliselt om küsimusele vastust saanud...
hmmm... mh?
Olorin
Arhimaag
 
Postitusi: 1423
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

Re: pol&rel foorumi saatus

PostitusPostitas Draug 0:25 24. Nov 2006

tore jutt Demon, aga palun ütle mulle oma arvamus (isegi kui see ei ole ametlik ehk kõikide administraatorite konsensuslik vms. arvamus). Mis numbri alla kuuluvana sa ise näed tulevikus pol&rel foorumis postitajate, moderaatorite ja administraatorite suhteid ?
Numbrikujuliselt ja punaselt. Palun - siis ma saan aru. Nende numbrite vahel valides. Ja tegelikult te võiksite selle tähtedekujuliselt, aga hästi selges keeles pol&rel foorumi reeglite alla kirja ka panna - praeguste reeglite lisana.

Põhjus, miks ma selle teema tegin, oli selles, et mind hakkas huvitama, milline on administraatorite ametlik arvamus selle foorumi haldamise osas ja seda nii otse keerutamata kui võimalik.
Pakkusin välja lingi portaali uudistesse, et iga pealehelt sisenev ja uudistest silmi ülelaskev inimene näeks et pol&rel foorumis on asjad niimoodi - siis ei teki hiljem probleeme, konflikte kasutajate, moderaatorite ja administraatorite vahel, et tehakse liiga.

Misiganes numbri sa otsustad anda, nii ma ka käitun - juhul, kui ma tahan edasi postitada selles foorumis.
Punkt 3. korral olen sõbralik postitajatega suheldes
Punkt 4. korral olen sõbralik ohpuuga suheldes
--------
N.B! 3. punkti juures toonitan otseste ja kaudsete solvamisviiside subjektiivsust, minust lähtuvalt. See oli minu meelevaldne arvamus, et neid võib lubada.
Tegelikult tekib kaudsete või nö. pehmete solvamisviiside lubamisega olukord, kus peab looma mingi skaala, mida võib kuidagi öelda või väljendada, et ta kvalifitseeruks pehme alla. Ja tegelikult peaks selle skaala puudumisel keelama ka pehmed solvamisviisid (mille vastu mul pole ka absoluutselt mitte midagi.)
Tekstid lähevad kuivemaks, aga sisukamaks.
Moderaatoritel ei teki sõimukettide eemaldamisega probleeme, sest oleks teadlikud võrdsest kohtlemisest ja sõimajad (kesiganes nad ka on) ei tunneks ennast sõimates turvaliselt.
Viimati muutis Draug, 0:28 24. Nov 2006, muudetud 1 kord kokku.
Draug
Haldjate sõber
 
Postitusi: 307
Asukoht: Estonia

PostitusPostitas Soobel 0:27 24. Nov 2006

Demon:

Kriku uute postide valguses näeb administratsioon, et Krikuga seotud probleemidega ning tema nõudmiste/ettepanekutega tegelemise kõrvalt ei jää aega foorumi haldamiseks/hooldamiseks, seega oleme sunnitud kasutaja Kriku foorumist eemaldama.


Voobsšee ohuijeeli!
Rajoonikomitee suur võit võitluses rahvavaenlastega!
Soobel
Meister
 
Postitusi: 109

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 0:28 24. Nov 2006

Draug .. kui nüüd rääkida vaimsest onaneerimisest, siis reeglina ei ole see sõim ja ropendamine, kun asee üldjuhul heidab varju eelkõige just selle produtseerijale. Lisaks üldjuhul on sõim ja muu selline tingitud tavaliselt sellest, et kellelgi ütlesid närvid üles (igal inimesel on kuskil mingi piir, kus nõmedusi enam välja ei kannatata).

Kuid see selleks. Ma just vaatasin, et paadi kõigutamine on lõpuks ometi läbi saanud ja elu võib normaalselt jätkuda. Aga EI, ikka on ühel mehel vaja hakata teemal, mille koha pealt kõik lootsid, et see on selleks korraks ammendunud sõna hakata võtma. Ja oleks veel, et mõnda olemasolevasse teemasse, järelehüüdena. Aga kus sa sellega, lausa uus teema tuli teha. Vaat see on minu arvates küll vaimne onaneerimine. Teen ettepaneku see teema lukku panna ja võti ära visata.
Blog: http://pronto.ee/
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja
 
Postitusi: 3812
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Krafinna 1:06 24. Nov 2006

See on vist õige koht, kus selle dragon.ee-s toimunud jageluse tulemid saab välja öelda?
Kui ei ole, siis annuleerige.

1. Tunnustus Irvele. Tegelikult ma ei kujuta näiteks ette, et mujal voorumis/saidil keski adminn niiviisi käituks. Aga siiski siiras tunnustus, et ta tunnistas üles, et on inimene ja ekslik ja lähtub eelkõige intuitsioonist. Jyrkalt ka tunnustus. Ütlen edasi, sest tema oma jalga siia ei tõsta.
Pimedate maal on ühe silmaga mees kuningas...

2. Ennegi on olnud inimesi, kes Krikuga vaidluses/jageluses/milles iganes on alla jäänud ja siiralt vihkavad teda selle eest. Üks hää tuttav näiteks keeldus ettekannet tegemast, kui selgus, et Kriku tuleb ka samale üritusele. Niiet päris pahaks seda panna ei saa. Kuigi ma justnagu olin illusioonide kütkes, et võibolla.. võibolla...

3. Ma olin kindel, et Kriku mängis endale bänni välja suure kisa saatel. Te võite teda milles iganes süüdistada, a loll ta pole.

4. Trägunis kehtivad teatavad kirjutamata käsuliinid, millega ei ole paraku aga kõik kasutajad tuttavad. Sellest tekib paks vill ja tüli. Lisaks kehtib arusaam, et maausk üle kõige. Et kõike võib kritiseerida, a see on nagu punane rätt, reaktsioon ei lase ennast tavaliselt kaua oodata. Samuti ei ole mõistlik öelda, et oled kristlane. Suure huilgamise saatel tassitakse see õnnetuke tuleriidale.

5. Ja kui kõik argumendid saavad otsa, siis küsitakse: miks sa siin üldse oled. Eriti, kui ei ole silma paistnud rollimängija. Kuigi, avaleht ütleb üsna selgelt, et huvilised ja mitte ainult rollimängijad on oodatud.
Ma ei tarbi narkootikume.
Ma olen narkootikum.
Krafinna
Loitsija
 
Postitusi: 712
Asukoht: Saaremaa

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Draug 1:31 24. Nov 2006

pronto kirjutas:Draug .. kui nüüd rääkida vaimsest onaneerimisest, siis reeglina ei ole see sõim ja ropendamine.


Jah, ma panin ka need pehmed solvamisviisid suht selle alla tegelt, aga see on väga subjektiivne. Mida üks võtab hea kriitilise naljana oma isiku üle, seda võtab teine oma au räige solvamisena. Ja sealt algab nutt ja hala uuesti.

pronto kirjutas:Ja oleks veel, et mõnda olemasolevasse teemasse, järelehüüdena. Aga kus sa sellega, lausa uus teema tuli teha. Vaat see on minu arvates küll vaimne onaneerimine. Teen ettepaneku see teema lukku panna ja võti ära visata.


Vana teema pandi lukku lihtsalt. Jah pole väitnudki, et ta ei ole - eks ma tahan ka aegajalt organismi saada.
Küsimus on pigem selles, kas ma enda onamisega tahan kedagi solvata või tahan ma saada vastust mingile küsimusele. Kui administraatorid ei taha oma tegusid põhjendada, siis see tekitab minus küsimusi.
Näiteks millisena nad oma valitsusviisi ise näevad praegu ja tulevikus. Ja kas nad ütleksid selle välja ja kirjutaksid suurelt ja arusaadavalt üles kuhugi, et ei tekiks kellelgi enam vingumist sellega, et käibib mingi erapoolik topeltmoraal vms - inimesed hakkaksidki olema kohe sõbralikud nendega kellega ja nii nagu vaja.
Ja kui adminnidel on mõjuvad põhjused käitumaks inimestega, nii nagu nad seda teevad, siis võiks need põhjused avalikustada, tuua konkreetsed näited - tõenäoliselt vähendaks see vääralt käitunud inimeste entusiasmi enese märtriks tegemisel ja kogu lugu kõrvalt vaatavate inimeste segadust olukorrast arusaamisel.
Ja kui öeldaks, et meie ametlik moraal ongi topeltmoraal, siis olgu minugi pärast nii. Topeltmoraal on ka moraal. Kõik ei ole täiuslik, aga pole vaja teeselda, nagu ta oleks.

Selles suhtes ka minu poolt irvele tunnustus, et käitudes nii nagu õige tunnistab ta vähemalt, et võib eksida. Rohkem enesekriitikat ja enese mitte nii tõsiselt võtmist kõigile on väga teretulnud nähtus, eriti pol&rel foorumis. Keegi mainis, et kunagi oli siin foorumis stiilseid, retooriliselt nauditavaid ärapanekuid tehtud, mille adressaat mõistis oma eksimust ja vastas ka kaotuse tunnistamisel stiilselt - ma hakkasin kah mõtlema, et need olid ilusad ajad.

Ahh, ma lähen magama hoopis. See on üks lõputu lugu. Kuigi Demon võiks ikkagi vastata mulle.
Draug
Haldjate sõber
 
Postitusi: 307
Asukoht: Estonia

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 2:11 24. Nov 2006

Ses mõttes olen nõus, et osad kasutajad on suutnud kummi suht pikaks venitada ja selle koha pealt on ühelt poolt süüdi see, et meil pole aega süüvida iga vaidluse sellesse kohta, kus asi käest läheb.

Kituge: äkki on abi. Lubasin siin endale, et selline vihjav solvamine teise pihta on asi, mida ma ei taha näha. Äkki on abi.

Ilus see olema ei saa.

(Kusjuures kõrvalteemana: "ma tahan mõnikord ka organismi saada" on täiesti päeva nali.)
Irve
paranoik
 
Postitusi: 6659
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 3:09 24. Nov 2006

Krafinna kirjutas: 2. Ennegi on olnud inimesi, kes Krikuga vaidluses/jageluses/milles iganes on alla jäänud ja siiralt vihkavad teda selle eest. Üks hää tuttav näiteks keeldus ettekannet tegemast, kui selgus, et Kriku tuleb ka samale üritusele. Niiet päris pahaks seda panna ei saa. Kuigi ma justnagu olin illusioonide kütkes, et võibolla.. võibolla...


Kas sa kirjutaksid ka siis sellist teksti kui nt hallsilm bänni saab? Et näed, kus küündimatud adminnid - jäid alla, kuna ei jäänud (lõputult) kemplema? Sest just kemplus see Kriku poolt lõpuks oli - mina küll ei adunud, et ta oleks kildkonna teemas soovinud adminnidega asju selgeks rääkida.

Krafinna kirjutas: 3. Ma olin kindel, et Kriku mängis endale bänni välja suure kisa saatel. Te võite teda milles iganes süüdistada, a loll ta pole.


Ma ei ta kas ma nüüd õigesti aru sain, kuid vaevalt, et Krikut keegi lolliks pidas. Ning kinga sai ta minu arusaamist mööda peamiselt just kisa pärast.

Krafinna kirjutas: Lisaks kehtib arusaam, et maausk üle kõige. Et kõike võib kritiseerida, a see on nagu punane rätt, reaktsioon ei lase ennast tavaliselt kaua oodata. Samuti ei ole mõistlik öelda, et oled kristlane. Suure huilgamise saatel tassitakse see õnnetuke tuleriidale.


Kahjuks figureerib siin aega ajalt üks hull maausklane ning üks adminn, kes lihtsalt ei kujuta ette, et kristlased oleksid muud kui verejanulised hämajad. Kuid üldiselt, kas sa üle ei pinguta?

Krafinna kirjutas: 5. Ja kui kõik argumendid saavad otsa, siis küsitakse: miks sa siin üldse oled. Eriti, kui ei ole silma paistnud rollimängija. Kuigi, avaleht ütleb üsna selgelt, et huvilised ja mitte ainult rollimängijad on oodatud.


Argumentide kohta ei tea - need nagu ei huvitanudki eriti kedagi - aga kannatus näis küll otsa saavat. Muide, avalehe "huvi" all pole silmas peetud huvi poliitika ja religiooni vastu. Kuid just see näis Krikule viimase aja postide põhjal ülekaalukalt huvi pakkuvat.
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag
 
Postitusi: 1664
Asukoht: uttu tõmmatud

Järgmine

Mine Poliitika ja religioon

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


cron
© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.6