Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

yldarutelu: pullid ja pyhad lehmad

Vestlus poliitika- ja religiooniteemadel

Moderaator: ohpuu

Foorumi reeglid
1. antud alafoorumi moderaator on ohpuu.
2. tal on 6igus siin foorumis teie postitusi vajadusel muuta ja kustutada.
3. ta v6ib, aga ei pea p6hjendama suvalise posti muutmist/kustutamist.
4. ta võib teemasid oma suva j2rgi lukustada.
5. kellele need reeglid ei sobi, 2rge palun postitage siin foorumis.
Kasutaja avatar

yldarutelu: pullid ja pyhad lehmad

PostitusPostitas Flora 21:11 1. Okt 2006

Enamus usundid põhinevad samal pointil, lihtsalt erinevad usundid on jumalale erineva, endale sobiva kuju andnud.
Kollakaspunaste lillede varjus peidus on veidike sinist...
Flora
Rändur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 8:59 2. Okt 2006

Flora kirjutas:...samal pointil...

punkti mõtled vä...?

Soobel kirjutas:Ateisti jumalaks on jumala mitteolemasolu.

pole veel täheldanud end palveid eimillegipoole saatmas. Mina usun endasse.
Järelikult olen ma jumal, teie surelikud ussikesed. :D
hallsilm
Lohede õpilane

PostitusPostitas Orz 10:48 2. Okt 2006

Minu D&D mängus ei pea sortsud oma divine domain spellide eest/pärast palvetama.
°
Orz
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 11:54 2. Okt 2006

Orz kirjutas:Minu D&D mängus ei pea sortsud oma divine domain spellide eest/pärast palvetama.

vaat kui hea maailm. Jumalate poole ei palveta aga sortsid lasevad loitse, mis mühiseb. Aga meie maailmas kahjuks ei saa isegi paavst, dalai-laama ja peamufti jumala poole palvetades oma loitse tööle. :(

peab ikka bioloogiat, füüsikat, keemiat, matemaatikat tudeerima, et mingigi levitatsioon Boeingil, sideühendus mandrite vahel ja rohi surmahaiguse vastu oleks. :D
hallsilm
Lohede õpilane

PostitusPostitas Orz 23:38 2. Okt 2006

hallsilm kirjutas:vaat kui hea maailm. Jumalate poole ei palveta aga sortsid lasevad loitse mis mühiseb.

Arvestada tuleb ainult et magic is more than a bit on the wild side

hallsilm kirjutas:peab ikka bioloogiat, füüsikat, keemiat, matemaatikat tudeerima, et mingigi levitatsioon Boeingil, sideühendus mandrite vahel ja rohi surmahaiguse vastu oleks. :D

Techno ruulib sajaga: alates teadusdistsipliinide-eelsest rattast ja tulest ning lõpetades ülimalt kaasaegse multidistsiplinaarse neuroteadusega, mille abil saavad ehk pimedad nägijaks ja nii edasi. Peaasi, et inimesed seda õigesti kasutaks ainult. Noh, on suur vahe, kas jääme seda planeeti saastama, mikrokiip peppus või siis tšekime vabade inimestena mis Oorti pilve taga on.
°
Orz
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 4:40 3. Okt 2006

Orz kirjutas:
Arvestada tuleb ainult et magic is more than a bit on the wild side

Bitte übersetzen sie das.

Orz kirjutas:Techno ruulib sajaga: alates teadusdistsipliinide-eelsest rattast ja tulest ning lõpetades ülimalt kaasaegse multidistsiplinaarse neuroteadusega, mille abil saavad ehk pimedad nägijaks ja nii edasi. Peaasi, et inimesed seda õigesti kasutaks ainult. Noh, on suur vahe, kas jääme seda planeeti saastama, mikrokiip peppus või siis tšekime vabade inimestena mis Oorti pilve taga on.

Mis asi on tsekkimine? Ja mis on Oorti pilv? Heroiinmürgitus? Ma saan aru sinu ihalusest tarbida narkootikume ja istuda pilves, kasutada inglist ning seeläbi näida pädeva ja targa inimesena kuid kas sa eesti keeles oskad ka kirjutada? Mina olen rumal inimene ja ei saa võõramaa keelest aru.
hallsilm
Lohede õpilane

PostitusPostitas Orz 8:24 3. Okt 2006

hallsilm kirjutas:Bitte übersetzen sie das.

Wild magic on D&D's olukord, kus manamine võib tuua kaasa ettearvamatuid tagajärgi, näiteks võlur võib tulekera teele saatmise asemel siniseks muutuda või kohale kutsuda purjus džinni, kes siis tema soove täitma hakkab. Konkreetselt minu mängus on siis tegu olukorraga, kus on vaja visata Spellcraft 15 + ( spell level x 2) või siis juhtub suure tõenäosusega midagi ootamatut.

hallsilm kirjutas:Mina olen rumal inimene ja ei saa võõramaa keelest aru.

Küll aga tundud kõva heroiiniteadmamees olema.

hallsilm kirjutas:Mis asi on tsekkimine?

Jah, tegelikult on see sõna tšekkama. Oorti pilve jaoks võid kasutada Google tarkvararakendust, kui tahad täpsemalt teada, Oorti pilv on oma nime saanud Hollandi astronoomi järgi, kuigi Wikipedias on selle kohta öeldud ka Öpik-Oorti pilv; Öpik on Eesti päritolu astronoom ja suht äss, hoolimata sellest, et ta arvas, et Jupiteri atmosfääris on palju heeliumi.
°
Orz
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 10:21 3. Okt 2006

Orz kirjutas:Wild magic on D&D's olukord, kus manamine võib tuua kaasa ettearvamatuid tagajärgi, näiteks võlur võib tulekera teele saatmise asemel siniseks muutuda või kohale kutsuda purjus džinni, kes siis tema soove täitma hakkab. Konkreetselt minu mängus on siis tegu olukorraga, kus on vaja visata Spellcraft 15 + ( spell level x 2) või siis juhtub suure tõenäosusega midagi ootamatut.

Niiet sa tahad öelda, et siinmaailma loitsumeeste ja palvevendade sebimine on kõik toimiv aga neil läheb teinekord nii et "tahtsime kõige paremat aga kukkus välja nagu tavaliselt." :) . Noh, täpselt sama lugu on ka ateistidega. Mõned tegemised lähevad korda, mõned ei lähe, ja seda täitsa ilma palvetamata. Kui usklike tegemisi krooniks ilmalikest vendadest suurem edu, siis oleksid varsti kõik mõne kupli all mercedest Jeesuselt küsimas. Aga ei ole...

Orz kirjutas:Küll aga tundud kõva heroiiniteadmamees olema.

Ma lihtsalt püüan inglise, vene ja saksa värdsõnu kasutavate inimeste elu väikestviisi huvitavamaks muuta. Võta seda vähem isikliku norimisena ja rohkem isamaalisusena. :).

Aga Oorti pilve taha võib sõita küll. Kiibiga tagumikus ja kiibita tagumikus. Ma loodan, et kunagi sõidetakse ka teistesse galaktikatesse.

Orz kirjutas:[Jah, tegelikult on see sõna tšekkama.

Mida see tegusõna "tsekkama" siis ikkagi täpselt tähendab? Kõlab nagu ehhognoomika. Tsekiraamatut sirvima? Perra kaema?
hallsilm
Lohede õpilane

PostitusPostitas Sisalik 10:40 3. Okt 2006

hallsilm kirjutas:Mida see tegusõna "tsekkama" siis ikkagi täpselt tähendab? Kõlab nagu ehhognoomika. Tsekiraamatut sirvima? Perra kaema?

check up - kontrollima
keep a check on - (midagi) kontrollima
check-up - ülevaatus, kontroll

"Tšekkama" on seega anglitsism ehk inglise keelele omane sõna eesti keeles.

P.S. /me vabandab sekkumise pärast, aga teil siin kippus nagu dialoogiks minema...
:D
Elu on ilus. Enamasti.
Sisalik
Meister

PostitusPostitas Soobel 14:02 3. Okt 2006

Viimati muutis Soobel, 14:57 21. Nov 2006, muudetud 1 kord kokku.
Soobel
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 16:34 3. Okt 2006

Soobel kirjutas:Kunagi keegi teadlane väitis, et igal teadmiste tipul, kuhu ta vaevaliselt oma materiaalsete meetoditega palehigis lõpuks jõudis, ootasid paar pappi, laamat ja muidu šamaani ees.

Palju erinevad teineteisest palved ja loitsud? (viimses kui sektis-religioonis on nad ju väliselt erinevad)

Kunagi kusagil seitsme maa ja mere taga elas mingi keegi kuningas...

üleloomulikust abi lootvate usklike palvetel ja loitsudel ei näe ma põhimõttelist vahet, mõlemad on inimese ajutegevuse ekskrament. Pisiasjadesse süüvigu keegi teine.
hallsilm
Lohede õpilane

PostitusPostitas Sisalik 17:46 3. Okt 2006

Soobel kirjutas:Palju erinevad teineteisest palved ja loitsud? (viimses kui sektis-religioonis on nad ju väliselt erinevad)

palve, uskliku Jumalale suunatud palumine, et saada hinge päästmiseks hädavajalikke või kasulikke hüvesid. Palvetaja tunnistab Jumala ülimust ja alistub tema tahtele. Palves võib paluda ainult Jumalat kui kõikide hüvede loojat ja andjat; võib ka paluda enda eest kellelgi teisel palvetada (eestpalve). Palve võib olla individuaalne või ühine, vabapalve või liturgiline palve, viimane juhindub kindlaist palvetekstidest. Ristiusus on põhiline meieisapalve, katoliku usus ka "Ave Maria" jt. tekstid, mis sisalduvad Breviarium`is. Palvete loendamiseks kasutatakse palvehelmeid ehk roosikrantsi. Palve kui eriline intiimne rituaal on tuntud kõigis usundeis ja on sisuliselt sama mis meditatsioon. Islamis on ühispalve jumalateenistuse põhiosa, tähtsaim palvetekst on faatiha (Koraani 1.suura).

EE, 7.kd. Tallinn, Eesti Entsüklopeediakirjastus, 1994. Lk. 167.

loits, rhvl harilikult värssides vormel, mille esitamine - loitsimine - usuti tagavat soovi täitumise. Loitsu sisu on mingi soov, tõrje, võrdlus või kirjeldus. Olulisimad loitsuliigid on jutustav loits (esitab sündmuse, mille kordumist soovitakse) ja sünniloits (kirjeldab, kust see, mida tahetakse vältida, on saanud alguse). Eestis on esimesed loitsud kirja pandud 1632. Loitsuna on kasutatud ja loitsule kinnituseks lisatud ka kristlikke palveid.

Näide (vihma lõppu sooviv loits):
Üle, üle vihmakene -
mina tapan musta kuke,
annan sulle harjakese,
isi söön südamekese,
pere rüibib leemekese!
(Viljandi)

EE, 5.kd. Tallinn, Kirjastus "Valgus", 1990. Lk. 612.

Hallsilma arvamusse, et esivanemate vaimuvara kasvõi eelpooltsiteeritud loitsu näol on... süüvigu keegi teine.
:D
Elu on ilus. Enamasti.
Sisalik
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 20:21 3. Okt 2006

Sisalik kirjutas:Hallsilma arvamusse, et esivanemate vaimuvara kasvõi eelpooltsiteeritud loitsu näol on... süüvigu keegi teine.

Narr, esivanemate vaimuvara koosneb enamaltjaolt muinasjuttudest, muistenditest, kõnekäändudest, naljanditest, lauludest ja vanasõnadest. Esivanemad olid praktilised inimesed ja pappide-nõidade-arbujate-ebausu järel niipalju ei töllerdanud, kui sa siin näidata püüad.
hallsilm
Lohede õpilane

PostitusPostitas Orz 21:32 3. Okt 2006

Orz kirjutas:Wild magic

hallsilm kirjutas:Nii et sa tahad öelda, et siinmaailma loitsumeeste ja palvevendade sebimine on kõik toimiv aga neil läheb teinekord nii et "tahtsime kõige paremat aga kukkus välja nagu tavaliselt.

No ma ei julge nüüd kinnitada, et ma nüüd täpselt seda öelda tahtsin siinilma inimeste kohta. "Nendest", sortsudest rääkides, on kattuvus piisav, et seda väita... Ateismi-religioossuse alltekstist oli minu mõte täiesti vaba.

No kuidas lühidalt vastata, mis ma arvan?*Usk kitsamas mõttes? Sealiha söömine, alkoholijoomise keeld, eesnaha lõikamine ja meditatsioon omavad tõenäoliselt inimese jaoks efekti ja otsesemaid või kaudsemaid teaduslikke tõestusi on ka selle kohta tehtud ja need mõjutavad meie elu loomulikul viisil.

Mis puutub maagiasse, siis David Copperfield praktiseerib seda.

Üleloomulikku ma ei usu, aga ma usun lollusesse, hullumeelsusse ja meeltesegadusse - nimetatagu neid või deemoniteks; päkapikud võivad olemas olla ja haldjad ka. Kui mõned fenomenid ei ole mõistuslikult haaratavad, siis kogemus tekib ikka - olgu siis meelte või fantaasiaga haaratav...

Kui ühel kodanikul on väga omapärane kogemus, siis võib olla raske seda kogemust edastada nendele, kellel analoogne kogemus puudub. Ma ei tea, mis tunne on olla naine ja ei tea, kas on vaja teada. Äkki on väga raske.

Selleks, et hinnata omletti, pole vaja osata muneda
kuid
tugitoolist jalka vaatamine ja jalka mängimine on kaks erinevat asja

Mis puudutab usku laiemas tähenduses, siis räägitakse, et optimism mõjub hästi ja entusiasm on nakkav; kui seda teisiti sõnastada, siis rõõmsameelsus ja depressiooni puudumine on hea või siis positiivsed emotsioonid ja karismaatiline suhtlemine on müügimeestele ja poliitikutele kasulikud, kuna aitavad leida kliente ja poolehoidjaid. Ka teaduses on vaja mõtteliste eksperimentide jaoks usku, et mõelda "mis oleks kui...". Mis oleks kui Esimene Maailmasõda oleks ära jäänud. Usk, fantaasia ja mõistus on kõik omamoodi ohtlikud ja neid on vaja kombineerida. No esitan mõtted:

Fantaasia ja mõistus nõrga usuga - kõik on mäng? Väärtused & põhimõtted - mis need veel on? Tundub, et selline inimene ei ole küll fanaatiliselt põlevate silmadega killer, aga mul on vaja selle üle veel mõelda, et kas sellise inimesega on midagi "mäda" või mitte. Probleem võiks olla väärtuste, põhimõtete ja eetika puudumine, kas üldiselt ideedest olla kaasa haaratud on hea või halb ei oska kommenteerida, oleneb kontekstist, ei ole ruumi käsitleda. Kui selliseid inimesi on palju, siis saan täitsa aru, kui religioonimonid panevad väärtuste omamist südamele - kas on vaja, on ise küsimus.

Mõistus ja usk nõrga fantaasiaga - Sõltuvus teiste fantaasiatest, tagajärgi ette ei oska näha. Auto alla ehk ei jää, aga mingi strateegilise käki kokku keeramine või populaarse (ühiskondliku) hullumeelsusega kaasaminek on tõenäoline. Kui see teooria paika peab, siis vat sellistele inimestele oleks religioon paras "mürk". Iga religioon. Aga mürkide nimekiri pole sellega veel ammendatud, selleks võib osutuda iga vale teadmine...

Usk ja fantaasia nõrga mõistusega - silmanähtavalt hullumeelne, kuigi ei pruugi jätta rumalat muljet.

* -ühesõnaga, üsna pikk jutt tuli. Ma ei tea, kui palju see haakub ateismi-religioossusega, aga loodetavasti piisavalt, et mitte olla igav/off-topic.

hallsilm kirjutas:Ma lihtsalt püüan inglise, vene ja saksa värdsõnu kasutavate inimeste elu väikestviisi huvitavamaks muuta.

Saan aru. Ei pea valeks. No vastus minu slängitripile oli äge, aga loodetavasti saad ka aru, et minu poolt oleks omamoodi "patt" olnud jätta heroiini ja enda lolliks nimetamise juhtum tähelepanuta.

No ja ma ütlesin nüüd slängitripp. Mis see siis on?

Slängitripp on slängi rõhutatud kasutamine, kusjuures põhjuseks võiks olla slängi kasutamine slängi pärast, teatav vaimustatus. Mulle üldiselt slängid meeldivad, aga tõsi ta on, see võib olla tüütu või ebaotstarbekas, kusjuures asja teeb keerukamaks subkultuuride olemasolu. No aga positiivne on minu puhul näiteks see, et ma võtan kirjutamist tõsiselt ja üritan kõik kirjavead ära parandada ja ebaolulise välja rookida.
Viimati muutis Orz, 22:35 3. Okt 2006, muudetud 7 korda kokku.
°
Orz
Arhimaag

PostitusPostitas Orz 22:06 3. Okt 2006

Soobel kirjutas:Kunagi keegi teadlane väitis, et igal teadmiste tipul, kuhu ta vaevaliselt oma materiaalsete meetoditega palehigis lõpuks jõudis, ootasid paar pappi, laamat ja muidu šamaani ees.

No šamaan jõudis mäetipule, ent teadlane ehitas sinna tee. Nii olen mina sellest aru saanud. Kuhu šamaan saab hüpata, sinna võib teadlane ehitada tee; hüpata võib aga tingimata ei pea, hüppamisest võib tee ehitamisel kasu olla, aga teadlase töö on siis valmis, kui sinna kummalise teadmiste mäetipule viib tee ja parem oleks, kui tee oleks tähistatud verstapostide ja liiklusmärkidega.
°
Orz
Arhimaag

Järgmine

Mine Poliitika ja religioon

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll