Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Petseri ja Jaanilinn

Vestlus poliitika- ja religiooniteemadel

Moderaator: ohpuu

Foorumi reeglid
1. antud alafoorumi moderaator on ohpuu.
2. tal on 6igus siin foorumis teie postitusi vajadusel muuta ja kustutada.
3. ta v6ib, aga ei pea p6hjendama suvalise posti muutmist/kustutamist.
4. ta võib teemasid oma suva j2rgi lukustada.
5. kellele need reeglid ei sobi, 2rge palun postitage siin foorumis.

PostitusPostitas Dark Matter 17:25 30. Nov 2006

Orz kirjutas:Lokaalselt ja konkreetselt Eestis: abiturient klassiruumis, üliõpilane monitori ja klaviatuuri vahel õppeinfosüsteemis täienduskursust valides.
Globaalselt ja abstraktselt: globaalsel tööturul.

Kui nüüd norida, võiks ju küsida, et KAS see on nii, aga mu tutvusringkonnas on olnud inimesi, kes on väga kõrgelt hinnanud inglise keelt ja on läinud välismaale töötle.

Jah, välismaal töötamiseks on muidugi välismaa keel perspektiivikam. Ameerikas töötamiseks inglise keel ja Hiinas töötamiseks hiina keel. Aga Eestis ei ole.
Dark Matter
Õpipoiss

PostitusPostitas Orz 21:39 1. Dets 2006

Dark Matter kirjutas:Jah, välismaal töötamiseks on muidugi välismaa keel perspektiivikam. Ameerikas töötamiseks inglise keel ja Hiinas töötamiseks hiina keel. Aga Eestis ei ole.

Oletame, et see on nii. Kas see jääb nii? Näiteks Ülikoolis räägitakse täiesti tõsimeelselt doktoriõppe ingliskeelseks muutmise üle.

Narva müüja dilemma jätaks vahele, aga võtaks näiteks mõne Eesti ja välismaa vahel süstiva välisfirma filiaali direktori. Ideaalis võiks osata eesti, vene ja inglise keelt, aga kui võrrelda eesti ja inglise keele vajalikkust, mis siis sellest arvata?
°
Orz
Arhimaag

PostitusPostitas Dark Matter 13:42 3. Dets 2006

Orz kirjutas:Oletame, et see on nii. Kas see jääb nii?

Tööturul jääb küll, ma arvan.
Dark Matter
Õpipoiss

PostitusPostitas Orz 1:52 4. Dets 2006

Dark Matter kirjutas:Tööturul jääb küll, ma arvan.

Loodan nii. Lähituleviku osas arvan ka nii. Aga ma ei ole selle arvamuse osas kahjuks kindel. Kindel oleksin selles siis, kui tehakse pingutusi omakultuuri kasuks, mitte selle kahjuks.

Teisiti sõnastades - loota parimat, valmistuda halvimaks. Mitte, et ma tahaks siin mingit iibejuttu ajama hakata, aga keele kõnelejate arv on ka tähtis, nagu ka humanitaarintelligentsi olemasolu. Esimesega seostuvad siinolevad venelased, kellel on mõtet eesti keelt osata (eestlased saavad pakkuda soodsat keskkonda, valik on muidugi venelastel endil). Teisega kohalik eestikeelsed humanitaarintelligendid. Humanitaarintelligendid sellepärast, et tehnoloogia- ja reaalvaldkondadega pole humanitaarvaldkond piisavalt hästi lõimunud ja kui lõimumisest rääkida, siis on nii-öelda oht, et tehnoloogia- ja reaalvaldkondade esindajate mõttemaailm lõimub rohkem ingliskeelse kui eestikeelse keelekõla ja maailmapildiga.

Ja kui nüüd poolkunstlikult setu teema juurde tagasi tulla, siis setude kultuuri eest hoolitsemine annaks kasulikke kogemusi - olen selles kindlam, kui eesti keele koha säilimisest või paranemisest tööturul.
°
Orz
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Draug 19:40 5. Dets 2006

Ma arvan, et inimesed on üldse teiste inimeste sarnased. Umbes tuhandete pisiasjade näol. Üldistada kedagi kellegi sarnaseks tähendab vaid võrrelda kahte inimgruppi ja leida neilt mõlemalt need soovitud jooned. Tegevus, mis tegelikult ei lisa inimsuhetesse mitte midagi kvalitatiivset.

Miki-hiirendust ja Mcdonaldsit vähemaks ja Naksitralle ja mugulaputru hapukapsastega rohkemaks (loen Frenchi ja Koulut parajasti - päris muhe.)
Draug
Haldjate sõber

PostitusPostitas Erlessa 1:04 8. Dets 2006

Tegelikult oleks ju üldse jube lihtne, kui terve maailm räägiks inglise keelt. Kõik saaksid üksteisest aru, eksole.

Asi pole ju nii lihtne. Sellel, miks keeled, isegi sama allikaga keeled on erinevad, on ju olemas põhjused.
Bosom Friends Productions // real-world GM
Erlessa
Meister

PostitusPostitas Orz 1:14 12. Dets 2006

Draug kirjutas:Ma arvan, et inimesed on üldse teiste inimeste sarnased. Umbes tuhandete pisiasjade näol. Üldistada kedagi kellegi sarnaseks tähendab vaid võrrelda kahte inimgruppi ja leida neilt mõlemalt need soovitud jooned. Tegevus, mis tegelikult ei lisa inimsuhetesse mitte midagi kvalitatiivset.

...ja mis edasi? (Kas sellest järeldub midagi, mis selle teadmisega peale hakata, etc.)
°
Orz
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Draug 8:01 12. Dets 2006

Orz kirjutas:
Draug kirjutas:Ma arvan, et inimesed on üldse teiste inimeste sarnased. Umbes tuhandete pisiasjade näol. Üldistada kedagi kellegi sarnaseks tähendab vaid võrrelda kahte inimgruppi ja leida neilt mõlemalt need soovitud jooned. Tegevus, mis tegelikult ei lisa inimsuhetesse mitte midagi kvalitatiivset.

...ja mis edasi? (Kas sellest järeldub midagi, mis selle teadmisega peale hakata, etc.)

Mmm - tegelt see jutt peaks minema teemasse "Kes on kelle moodi", aga ma vaatasin eelmine kord, et siin oli ka veel mingi lausejupp sellest teemast. Aga vastuseks sinu küsimusele - vot ei tea, eks igaüks järeldab, mida ise tahab - nagu ka selle teema puhul, kuhu see kuulub. Lisaks enne viimast sõna seal lõigus veel sõna "positiivselt".
Draug
Haldjate sõber

Eelmine

Mine Poliitika ja religioon

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll