Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

nõidade eesmärgid

Vestlus poliitika- ja religiooniteemadel

Moderaator: ohpuu

Foorumi reeglid
1. antud alafoorumi moderaator on ohpuu.
2. tal on 6igus siin foorumis teie postitusi vajadusel muuta ja kustutada.
3. ta v6ib, aga ei pea p6hjendama suvalise posti muutmist/kustutamist.
4. ta võib teemasid oma suva j2rgi lukustada.
5. kellele need reeglid ei sobi, 2rge palun postitage siin foorumis.
Kasutaja avatar

PostitusPostitas little_devil 21:17 26. Aug 2006

kas sa tahad öelda siis et sa oled nõid :D
YU-GI-OH! and LIFE rules
little_devil
Bännitud

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 21:26 26. Aug 2006

riion1 kirjutas:Minu jaoks nõiakuntsi tähendus muutunud samaseks, kui arstiabi.
Kui omal ajal andis nõid ravimteed, koos mingi nõiasõnadega, siis tänapäeval kirjutab arst välja retsepti, koos hoiatus- ja selgitussõnadega, aga mõlemad on sarnased selles suhtes, et sa usud sellesse ja keha hakkas vastavad valkguensüüme tootma ja töötlema.

Puudulik haridus sünnitab ebausku ja võrdsustab teadust ning tänapäevast arstiabi posimisega. Hari end. ::)

little_devil kirjutas:kas sa tahad öelda siis et sa oled nõid :D

Nõiad ei ütle, et nad on nõiad :P
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas SOERD 23:31 26. Aug 2006

Okei, miks mul on tunne, et Sügavalt Lugupeetud ja Austatud Hallsilm on mingi 10-aastane igavlev poisike, kes tunneb vajadust kellegi kallal vinguda, et oma enesehinnangut parandada?

Eksin ma palju?
Goblin: SOERD! MIKS SA NAINE OLED?!?!
(järgmine päev)
Goblin: Ja sa oled ikka naine.
SOERD
Seikleja

PostitusPostitas piir 3:17 27. Aug 2006

Defineerige nõid.
piir
Deaktiveeritud

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 9:35 27. Aug 2006

SOERD kirjutas:Okei, miks mul on tunne, et Sügavalt Lugupeetud ja Austatud Hallsilm on mingi 10-aastane igavlev poisike, kes tunneb vajadust kellegi kallal vinguda, et oma enesehinnangut parandada?

Eksin ma palju?

Mul olla kogu aeg probleeme liigselt hea enesehinnanguga, keegi vastaline vahepeal väitis, niiet tõesti ei oska sellele küsimusele vastata. Võibolla püüan ma oma enesehinnangut halvendada? :rolle:

Nõidade olemasolust veel. Üks tõeline nõid on Eestis olemas siiski. Tegelikult on ta ainus, rohkem nõidu pole. Kui sa kustutad oma nimest tähed h, e, t, i , e, l siis saad teada, kes see on :)
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas riion1 11:57 27. Aug 2006

hallsilm kirjutas:
SOERD kirjutas:Okei, miks mul on tunne, et Sügavalt Lugupeetud ja Austatud Hallsilm on mingi 10-aastane igavlev poisike, kes tunneb vajadust kellegi kallal vinguda, et oma enesehinnangut parandada?

Eksin ma palju?

Mul olla kogu aeg probleeme liigselt hea enesehinnanguga, keegi vastaline vahepeal väitis, niiet tõesti ei oska sellele küsimusele vastata. Võibolla püüan ma oma enesehinnangut halvendada? :rolle:

Hallsilmaga on naljakas vaielda, sest talt on nii mõndagi õppida. Ei ütleks, et halba ega head, vaid seda, kuidas vältida hallsilmsust.
riion1
Haldjate sõber

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 12:16 27. Aug 2006

riion1 kirjutas:Hallsilmaga on naljakas vaielda, sest talt on nii mõndagi õppida. Ei ütleks, et halba ega head, vaid seda, kuidas vältida hallsilmsust.

Riioniga on ka naljakas vaielda, tundes järjest rohkem ära iseennast. Ei õnnestu Riionil parimagi tahtmise juures olla võlts silmakirjatseja, pugeja ja topeltmoralist, kes karjamentaliteeti järgib. :)
hallsilm
Lohede õpilane

PostitusPostitas Sisalik 14:00 27. Aug 2006

piir kirjutas:Defineerige nõid.

nõid, etn isik, kes esemete, sõnade või toimingutega vahendab inimest ja üleloomulikku maailma, et inimest abistada (nt. ennustaja, arst) või kahjustada. Eesti rahvausundis on nõid enamasti pahasoovlik. Eesti keele paljudest nõianimetustest on osa laenulised (kaldun, ragan), osa viitab nõia tegutsemisviisile (lausuja, puhuja, soolapuhuja, arbuja). Mõningate tunnustega (valged ripsmed, topelthambad, hammastega sündinud) inimestel usuti olevat nõidumiseks eelsoodumust.

EE 6.kd. Tallinn, kirjastus "Valgus" 1992. Lk. 690.
Elu on ilus. Enamasti.
Sisalik
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Emherdi 18:43 6. Sept 2006

Ometi midagi asjalikku tuli ära. Võttis aega, aga asja tast sai. :) :) :)
Aga valgete ripsmete ja hammaste osas ma poleks nii kindel. :P
Valgemetsa-Nõiatar
Emherdi
Õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Draug 19:09 6. Sept 2006

uzbad kirjutas:Ma suudan mõttejõuga asju liigutada.

kas see oskus on sarjast - ma suudan mõttejõuga sõnu ritta seada? :D
Draug
Haldjate sõber

PostitusPostitas Sisalik 18:37 9. Sept 2006

Emherdi kirjutas:Ometi midagi asjalikku tuli ära. Võttis aega, aga asja tast sai. :) :) :)
Aga valgete ripsmete ja hammaste osas ma poleks nii kindel. :P

Sisalik on sügavalt liigutatud, et tema tagasihoidlikku postitust asjalikuks nimetati. :)

Lugupeetud kaasforumantidele veel midagi, mille kallal ajaviiteks näkitseda:

"Maagia. Inimene otsis ebatavalisi vahendeid, et nende kaudu oletatavaid salapäraseid jõude oma tahtele vastavalt suunata. Nii tekkiski maagia, mille peamiseks avaldusvormiks olid sõnad ja taiad (manipulatsioon). Maagilisi taigu kasutati paha tõrjeks, ka püüdest teisele kahju teha või isiklikku kasu saada. Teine inimene või olend arvati saadavat oma mõju alla siis, kui saadi oma mõju alla mingi osa tema hingest.

Uskumustel on ikka kaks külge: a) kujutelm ja b) sellele vastav toiming, millest viimane võis areneda kultuseks. Algselt iga inimene uskus oma maagilistesse võimetesse, ja kui ta leidis teisi veel suurema mõjuga oma kaasinimestesse, võisidki tekkida nõiad, šamaanid. Juba paar tuhat aastat e.m.a. valitses eestlaste eelkäijate hulgas arvamus, et nõia hing võib astuda otseühendusse vaimumaailmaga.

Nõiad ja targad olid tihti eakamad ja suurte kogemustega inimesed, kes võisid kaasinimest abistada, eriti haigeid, kuigi posimise saatel. Nii järeldub ka Eesti alal toimunud nõiaprotsesside materjalidest. Hiljem muutus paljude eesmärgiks kasu saamine ja sellised kujunesid siis juba parasiitideks ühiskonnas (ennustajad)."

E. Laugaste "Eesti rahvaluule". Tallinn "Valgus" 1975. Lk. 51-52.

P.S. Sisalik vabandab, kui keegi ennast tsitaadi viimase lause pärast puudutatuna tunneb. 1975.aastal ilmunud õpikule on selline lause, khmm, andestatav, eksole?
:)
Elu on ilus. Enamasti.
Sisalik
Meister

PostitusPostitas AnnuLas 20:21 15. Nov 2007

hallsilm kirjutas:
Emherdi kirjutas:Sul on täiesti õigus. Nõiakunst pole kunst millega peaks hooplema ning kekutama. Kes selle najal nalja viskavad , ei suuda sellest lihtsalt aru saada. Võibolla nad ei taha sellest aru saada. :(

Nõiakunst pole midagi muud kui ennastupitavate soolapuhujate, lausujate, selgeltnägijate, petiste, kaardimooride, sensitiivide ja sulide hea äraelamisvõimalus, kes inimeste ebausu oma ego ja rahakoti heaks on tööle pannud.

noo sorry onjuu aga jah ma olen nõid ja ma ütleks, et ma ei kekuta sellega ja ma ütleks, et ma ei tea oma võimete kohta veel midagi kuid ma loodan, et kunagi ma tean neist midagi rohkem.Ning ma ei ole nõid, et mingi raha inimestelt välja teenida vaid ma lihtsalt sündisin sellisena, et ma võtan ära peavalud, kõhuvalud ja muud valud.Nii,et jh ära tule siin solvama, sest see solvab suht paljusi :oops: :x :1:
ära mängi oma võimetega niisama, vaid kasuta neid kui neid vajaon
AnnuLas
Turist

Kasutaja avatar

PostitusPostitas logerin 22:43 15. Nov 2007

Olen ise jõudnud vaikides arusaamale, et enamus end nõiaks kuulutanud persoone vajavad veel umbes paari kuni kümmet aastat, et taibata oma tegude täit väärtust. Harilikult nad siis enam ennast nõiaks ei nimeta. Mine võta kinni....
Kõrini sellest, et k6ik kirjutavad siia midagi igavat.
logerin
Haldjate sõber

PostitusPostitas Orz 21:54 16. Nov 2007

Siit saab üht-teist järeldada ja ekstrapoleerida:

http://technology.newscientist.com/article/dn8826.html
°
Orz
Arhimaag

PostitusPostitas Mutabor 0:31 22. Nov 2007

Keegi kaevab rumalaid teemasid järjest arhiivist välja?
Mutabor
Haldjate õpilane

EelmineJärgmine

Mine Poliitika ja religioon

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll