Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

nõidade eesmärgid

Vestlus poliitika- ja religiooniteemadel

Moderaator: ohpuu

Foorumi reeglid
1. antud alafoorumi moderaator on ohpuu.
2. tal on 6igus siin foorumis teie postitusi vajadusel muuta ja kustutada.
3. ta v6ib, aga ei pea p6hjendama suvalise posti muutmist/kustutamist.
4. ta võib teemasid oma suva j2rgi lukustada.
5. kellele need reeglid ei sobi, 2rge palun postitage siin foorumis.
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Emherdi 15:37 14. Aug 2006

mart kirjutas:
Emherdi kirjutas:Hmm, väga karmilt öeldud.

:) Ära võta südamesse, Emherdi. Sm Hallsilm lihtsalt narritab sind. Olen oma silmaga näinud teda nelja tee ristil vargsi pomisemas ja kätega veidraid liigutusi tegemas.

Ega ma ei võtnudki südamesse. Kuna mind on väga raske endast välja viia. ;)
Valgemetsa-Nõiatar
Emherdi
Õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Xan 16:34 14. Aug 2006

Emherdi kirjutas:
Irve kirjutas:Oled sa kindel, et just "kõrgelt hinnatud" ja mitte "laiemalt levinud, kui te arvaksite"?

Sest mina ei julgeks kogu ühiskonna nimel kõnelda ei nõiakunsti kõrgelt hinnatusest ega tänapäevasusest.

Olen kül kindel ning ma ei tagane oma vastusest. :rolle:

Khm, pole küll minu koht köhida. Aga pidades end üheks ühiskonna liikmeks, ei saa kuidagi märkimata jätta, et mina isiklikult hindan nn "nõidasid" ja kõiki kes nende jura usuvad, väga madalalt. Ning võite uskuda, mul on selleks omad ja vägagi mõjuvad põhjused. Ok, poliitikuid aka parteisõdureid hindan veel madalamalt. Tülgastavad tegelased siiski mõlemad.
Arhitektuurne projekteerimine ja detailplaneeringud - 50 18 059
Xan
Valguse kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 16:46 14. Aug 2006

Minu jaoks on tegemist platseebokodanikega, kelle funktsioon on meditsiinis pettunud kodanikele anda usk, et misiganes nad ka ei tee, ravib. Aga see jälle läheb sinna pealoogia alla. Kõik mittepealoogiline nõidus on minu senises kogemuses liiga kahtlane värk.
Irve
paranoik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dan 16:50 14. Aug 2006

hallsilm kirjutas:Jah, Emherdi. Elu on karm aga õiglane. Nõidade koht on ajaloo prügikastis, tahad sa seda siis või ei taha. :)

Ma kipun enamjaolt nõustuma arvamusega, et nõidade põletamise protsessid olid vajalikud ühiskonna puhastamiseks ullikestest.

Tänapäeval on selliste jaoks raviasutused :7:
who's sword is that ?
it's a buffer baby
who's buffer is that ?
it's a larp buffer, baby
what's larp ?
larp's dead baby, larp's dead...
Dan
Tuleloitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 17:59 14. Aug 2006

Dan kirjutas:
hallsilm kirjutas:Jah, Emherdi. Elu on karm aga õiglane. Nõidade koht on ajaloo prügikastis, tahad sa seda siis või ei taha. :)

Ma kipun enamjaolt nõustuma arvamusega, et nõidade põletamise protsessid olid vajalikud ühiskonna puhastamiseks ullikestest.

Tänapäeval on selliste jaoks raviasutused :7:

Jah. Aga kirikute põletamisega ma väga nõus ei ole, sest nende lammutamisel saaks väärtuslikku ehitusmaterjali ja need mis säilitatakse, on sõja ajal head tulejuhtimispunktid ja rahuajal võib neid kasutada ntx ööklubidena. Hommikul ja päeval aga las palvetavad niiet pagan võtaks.
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kriku 18:06 14. Aug 2006

hallsilm kirjutas:
Dan kirjutas:Ma kipun enamjaolt nõustuma arvamusega, et nõidade põletamise protsessid olid vajalikud ühiskonna puhastamiseks ullikestest.

Jah.

Hämmastav meelemuutus, kui arvestada, millistes kogustes sa oled siia nõidade põletamise kohta hala postitanud :) Kongla Anni teine põlemine ja nii edasi...
Kasutage BAAS-i, rahvas!
Kriku
Deaktiveeritud

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 18:18 14. Aug 2006

Krafinna kirjutas:Inimene usub asju siis, kui ei saa aru, mismoodi asi toimib.

Nõidus põhineb usul. Jälle üks asi, mis põhineb usul. Enese ja teiste usul.
Usu või ära usu :)

Nõidus põhineb ebausul. Näide. Ma sajatan sind.

Saagu, saagu ma sajatan,
saagu sa sohu surema,
mätta otsa mädanema
surtsi toogu sulle surma,
lepalindu sulle leina,
harakas aidavargust,
toonelindu tulekahju!
Saagu su loomad kärvama,
aiataimed näbrastuma,
arvuti ära põlema!

Hakkad nüüd kohe surema või? :lol:
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Krafinna 19:24 14. Aug 2006

See meeldiks mulle. Suremine:) Alustatu lõpule viimine.
Aga sood siin ei ole. Ja mandrile surema kobida ei kavatse. Ja üks loom on juba ammu kärvand. Ilma su sajatamiseta:)

Ei toimi.
2 poolt peavad uskuma, see kes sajatab, ja see, kes on sajatatud. Ja tugevalt. Sina ju ei usu.
Ma ei tarbi narkootikume.
Ma olen narkootikum.
Krafinna
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas uzbad 19:53 14. Aug 2006

Ma suudan mõttejõuga asju liigutada.
uzbad
Paadunud tolkienist

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Emherdi 9:01 15. Aug 2006

Kas tõesti enam paremaks minna ei saa :?: :?: :?:
Valgemetsa-Nõiatar
Emherdi
Õpipoiss

PostitusPostitas spree 0:23 24. Aug 2006

Minu arvates on nõiad head/halvad ning teevad enda spelle hea/halva alusel.
nt: Näksi nõid tatru juures vms. Ravib raha eest inimes :P
Keegi teab, kus rakveres miniatuure müüakse?
spree
Rändlaulik

Loits!

PostitusPostitas Orz 14:34 25. Aug 2006

hallsilm kirjutas:Saagu, saagu ma sajatan,
/---/
arvuti ära põlema!

Kõlab nagu üks väga kobe loits tänapäeva maailma. Mõtlesin siis oma nohust ja peavalust puretud nupuga sellise asja välja:

Disrupt electronic device.
Sor/Wiz 1
Evocation [Electricity?]
Components: V
Target: One Electronic device + 1/4 levels
Range: Close 25ft + 5ft level
Save: partial

With an unsuccessful save, this spell destroys permanently computers, cell phones, radios or any other electronic devices, inflicting 1d8+level damage to electronic device. If the device is of masterwork quality, it gains a +2 bonus to its (Reflex?) save. When the Reflex save is successful, the malfucntion is minor or temporary: for example radio transmission is interrupted by white noise or a computer program halts and must be shut down. If any data is lost due to this spell, only Wish, Limited Wish or Miracle spells can retrieve it.

Kommentaarid: IT-mehed võiks suuta seadme 1d6 tunni jooksul taas töökorda seada, aga mingi üsna kõrge checkiga, näiteks 20+caster level. Repair damage võiks samuti aidata. Aga mis puudutab andmeid, siis ITimehed peaks küll võluri appi kutsuma: kui "kõva" on kärssand, siis on imet vaja. Kui see asi siin on vales teemas või natukene poolik, siis võivad kõik tunda ennast vabad korrektuuride, täienduste ja muu sellise osas. Copyleft.

Emherdi kirjutas:
Irve kirjutas:Oled sa kindel, et just "kõrgelt hinnatud" ja mitte "laiemalt levinud, kui te arvaksite"?

Sest mina ei julgeks kogu ühiskonna nimel kõnelda ei nõiakunsti kõrgelt hinnatusest ega tänapäevasusest.

Olen kül kindel ning ma ei tagane oma vastusest. :rolle:

Küsitluse teema?
°
Orz
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas SOERD 21:49 25. Aug 2006

Tähendab. Nõiad ei tee KUNAGI midagi raha eest. Kui keegi küsib "nõiduse" eest raha, siis see pole nõid. Nõiad ei küsi kunagi tasu, ja võivad vastu võtta vaid seda, mis kasutatakse ära ühe kuu jooksul. Küll aga võib vahendite hüvitamist paluda.
Goblin: SOERD! MIKS SA NAINE OLED?!?!
(järgmine päev)
Goblin: Ja sa oled ikka naine.
SOERD
Seikleja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 22:13 25. Aug 2006

SOERD kirjutas:Tähendab. Nõiad ei tee KUNAGI midagi raha eest. Kui keegi küsib "nõiduse" eest raha, siis see pole nõid. Nõiad ei küsi kunagi tasu, ja võivad vastu võtta vaid seda, mis kasutatakse ära ühe kuu jooksul. Küll aga võib vahendite hüvitamist paluda.

Mina olen suur Ugandimaa nõid ja ma raha nõidumise eest ei võta. Tasu võite tuua mulle hõbeda, mesilasvaha, suitsusingi, hea õlle ja veini näol nii öösel kui päeval. :)
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas riion1 21:05 26. Aug 2006

Minu jaoks nõiakuntsi tähendus muutunud samaseks, kui arstiabi.
Kui omal ajal andis nõid ravimteed, koos mingi nõiasõnadega, siis tänapäeval kirjutab arst välja retsepti, koos hoiatus- ja selgitussõnadega, aga mõlemad on sarnased selles suhtes, et sa usud sellesse ja keha hakkas vastavad valkguensüüme tootma ja töötlema.
riion1
Haldjate sõber

EelmineJärgmine

Mine Poliitika ja religioon

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll