Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

nõidade eesmärgid

Vestlus poliitika- ja religiooniteemadel

Moderaator: ohpuu

Foorumi reeglid
1. antud alafoorumi moderaator on ohpuu.
2. tal on 6igus siin foorumis teie postitusi vajadusel muuta ja kustutada.
3. ta v6ib, aga ei pea p6hjendama suvalise posti muutmist/kustutamist.
4. ta võib teemasid oma suva j2rgi lukustada.
5. kellele need reeglid ei sobi, 2rge palun postitage siin foorumis.
Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 9:59 10. Aug 2006

Emherdi kirjutas:Sul on täiesti õigus. Nõiakunst pole kunst millega peaks hooplema ning kekutama. Kes selle najal nalja viskavad , ei suuda sellest lihtsalt aru saada. Võibolla nad ei taha sellest aru saada. :(

Nõiakunst pole midagi muud kui ennastupitavate soolapuhujate, lausujate, selgeltnägijate, petiste, kaardimooride, sensitiivide ja sulide hea äraelamisvõimalus, kes inimeste ebausu oma ego ja rahakoti heaks on tööle pannud.
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ocazy 11:59 10. Aug 2006

Ma sellele nii negatiivset varjundit ei annaks. Inimene peab ju ometi millessegi uskuma, see ilmselt aitab mingil hetkel. Ja kui keegi on nõus millegi eest maksma, leidub alati neid, kes vastu on nõus võtma. Oleks ju rumalus ripakil olev raha vedelema jätta :)
Ocazy
Ruunitundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kriku 12:27 10. Aug 2006

Folkloori & mütoloogia seisukohalt pole IMHO oluline, kas nõidus ka mingi reaalne värk on ja kas nõiad on salakavalad külakurnajad. See on pigem poliitika & religioon :)
Kasutage BAAS-i, rahvas!
Kriku
Deaktiveeritud

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 12:57 10. Aug 2006

Kriku kirjutas:See on pigem poliitika & religioon :)

hea mõte.
ohpuu
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Krafinna 11:01 11. Aug 2006

:)
Kuna tänitamise teema on endiselt kolitud, siis jätkan kaklust siin:

@Hallsilm
Kust krdi kohast võtad, et tituleerin end nõiaks? vt. nõidade teemat sektoreid allpool. Kõik nõidus on puhtalt pealoogia mu meelest. Müstikaga ei ole seal midagi tegemist. Nõid on see, kes lihtsalt saab liiga hästi aru, mis toimub ja miks. Ja selle kaudu mõjutab.
Mina ei saa juba hulk aega: loe vähemalt pool aastat mitte millestki midagi aru, niiet nõidade hulka vaevalt saab liigitada.

Kui aga arvamine, et eksisteeri midagi sellist, millest sina aru ei saa, tähendab automaatselt seda, ei eksiteeri, sest sa lihtsalt ei suuda seda mõista, siis vaat see on see küngas, millele viitasin. Pole olemas midagi peale sinu ja su väikese maailma ja loomulikult ei lase sa kedagi ja midagi sisse, mis natukenegi nihestab seda künkaalust. vms.
Ma ei tarbi narkootikume.
Ma olen narkootikum.
Krafinna
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas jack 12:45 11. Aug 2006

Kriku kirjutas:See on pigem poliitika & religioon :)

mulle meenub siinkohal kvantmehhaanik niels bohr, kelle töötoad olid täis riputatud kõikvõimalikke ebausule viitavaid sümboleid - hobuseraud ukse kohal, unenägudepüüdja laest alla rippumas, okultistlikud sümbolid seintel jne jne. ja talt olla tihti küsitud, et kuule, mees, sa oled ju füüsik, mõistlik ja korralik mees, misasja sa siin kogu selle pudipadiga rahmeldad. kas sa siis tõesti usud kõigesse sellesse? ja bohr oli vastanud: muidugi ei usu ma sellesse. aga mulle on öeldud, et see töötab [...ilma et sa usuks].
small blue absence
jack
Shamaan

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Emherdi 13:02 11. Aug 2006

Hallsilm, sa näed kõike liiga hallis valguses. Võibolla peaksid natukene aja maha võtma. :?: :?: :?:
Valgemetsa-Nõiatar
Emherdi
Õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 11:59 12. Aug 2006

Emherdi kirjutas:Hallsilm, sa näed kõike liiga hallis valguses. Võibolla peaksid natukene aja maha võtma. :?: :?: :?:

Kas ma läksin sinu praeguse või tulevase leivakannika kallale? :D
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Emherdi 10:50 14. Aug 2006

hallsilm kirjutas:
Emherdi kirjutas:Hallsilm, sa näed kõike liiga hallis valguses. Võibolla peaksid natukene aja maha võtma. :?: :?: :?:

Kas ma läksin sinu praeguse või tulevase leivakannika kallale?

Mingil määral sa riivad minu tundeid :(
Valgemetsa-Nõiatar
Emherdi
Õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 13:56 14. Aug 2006

Krafinna kirjutas:Kust krdi kohast võtad, et tituleerin end nõiaks? vt. nõidade teemat sektoreid allpool. Kõik nõidus on puhtalt pealoogia mu meelest. Müstikaga ei ole seal midagi tegemist. Nõid on see, kes lihtsalt saab liiga hästi aru, mis toimub ja miks. Ja selle kaudu mõjutab.
Mina ei saa juba hulk aega: loe vähemalt pool aastat mitte millestki midagi aru, niiet nõidade hulka vaevalt saab liigitada.

Sa ise ütlesid, et sul olla üleloomulikud võim...ee...ptüi...pealoogia. :)

Krafinna kirjutas::)
Kui aga arvamine, et eksisteeri midagi sellist, millest sina aru ei saa, tähendab automaatselt seda, ei eksiteeri, sest sa lihtsalt ei suuda seda mõista, siis vaat see on see küngas, millele viitasin. Pole olemas midagi peale sinu ja su väikese maailma ja loomulikult ei lase sa kedagi ja midagi sisse, mis natukenegi nihestab seda künkaalust. vms.

Millest ma aru ei saa? Et on olemas nõidus, nõiad, nõidumine? Ma tean, mida need nähtused eesti rahvakultuuris tähendavad ja saan sellest aru. See on inimeste ebausk.

Nõid on isik, kes esemete, sõnade või toimingutega (material, verbal, somatic... D&D) vahendab üleloomuilikku maailma ja inimest, et viimast abistada või kahjustada. Nõidus siis vastavalt kujutelm, et inimene suudab oma hingejõu või toimingutega mõjutada kaasinimesi ja loodust üleloomuliku abiga.

Jumalat, saatust, kõike üleloomulikku pole olemas, ühtegi fakti nende kohta ei eksisteeri, erinevalt näiteks elementaarosakestest, mille olemasolu kohta on piisavalt kontrollitavaid tõendeid, kuigi neid osakesi silmaga otse ei näe. Ja muud asjad ka. Katku vastu aitab penetsilliin tõhusamalt kui nõidumine või püha vesi ja Jummala Söna :)

Minu jaoks on need inimesed rohkem või vähem ullikesed, kes arvavad nõiduse ja meieisapalve toimimise võimaliku olevat. (ps. hüpnoos ja autosugestioon pole üleloomulik) :lol:

Emherdi kirjutas: Mingil määral sa riivad minu tundeid :(

Jah, Emherdi. Elu on karm aga õiglane. Nõidade koht on ajaloo prügikastis, tahad sa seda siis või ei taha. :)
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Emherdi 14:18 14. Aug 2006

Hmm, väga karmilt öeldud. Jah ma nõustun et elu on karm aga õiglane ta nüüd kül pole. Tule maa peale tagasi.
Uuri asja ning sa avastad et nõiakunst on tänapäeva ühiskonnas väga kõrgelt hinnatud. Tule minevikust välja. :roll:
Valgemetsa-Nõiatar
Emherdi
Õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 15:00 14. Aug 2006

Oled sa kindel, et just "kõrgelt hinnatud" ja mitte "laiemalt levinud, kui te arvaksite"?

Sest mina ei julgeks kogu ühiskonna nimel kõnelda ei nõiakunsti kõrgelt hinnatusest ega tänapäevasusest.
Irve
paranoik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mart 15:11 14. Aug 2006

Emherdi kirjutas:Hmm, väga karmilt öeldud.

:) Ära võta südamesse, Emherdi. Sm Hallsilm lihtsalt narritab sind. Olen oma silmaga näinud teda nelja tee ristil vargsi pomisemas ja kätega veidraid liigutusi tegemas.
mart
Dominus Monstrorum

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Krafinna 15:21 14. Aug 2006

hallsilm kirjutas:
Krafinna kirjutas:Kust krdi kohast võtad, et tituleerin end nõiaks? vt. nõidade teemat sektoreid allpool. Kõik nõidus on puhtalt pealoogia mu meelest. Müstikaga ei ole seal midagi tegemist. Nõid on see, kes lihtsalt saab liiga hästi aru, mis toimub ja miks. Ja selle kaudu mõjutab.

Sa ise ütlesid, et sul olla üleloomulikud võim...ee...ptüi...pealoogia. :)

Nõid on isik, kes esemete, sõnade või toimingutega (material, verbal, somatic... D&D) vahendab üleloomuilikku maailma ja inimest, et viimast abistada või kahjustada. Nõidus siis vastavalt kujutelm, et inimene suudab oma hingejõu või toimingutega mõjutada kaasinimesi ja loodust üleloomuliku abiga.

:?
Ma küll ei mäleta, et ma kunagi olen ennast avalikult nõiaks kuulutanud? anna viide?

Pealoogia töötab jah. Peamiselt. Peaga.
Ja seesugune nõia ja nõiduse def., mille esitasid siin, ongi täpselt see kõige teatum ja samas mõttetum mumbo-jumbo mu meelest. Mõjutada saab vabalt ilma igasuguse nõiduseta. Ja niimoodi, et see mõjub üleloomulikuna ;) Noh, vaata carnivalet ja seda, kuidas nad inimestelt raha välja peksavad. Peamiselt mumbo-jumboga. Inimene usub asju siis, kui ei saa aru, mismoodi asi toimib.

Nõidus põhineb usul. Jälle üks asi, mis põhineb usul. Enese ja teiste usul.
Usu või ära usu :)
Ma ei tarbi narkootikume.
Ma olen narkootikum.
Krafinna
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Emherdi 15:35 14. Aug 2006

Irve kirjutas:Oled sa kindel, et just "kõrgelt hinnatud" ja mitte "laiemalt levinud, kui te arvaksite"?

Sest mina ei julgeks kogu ühiskonna nimel kõnelda ei nõiakunsti kõrgelt hinnatusest ega tänapäevasusest.

Olen kül kindel ning ma ei tagane oma vastusest. :rolle:
Valgemetsa-Nõiatar
Emherdi
Õpipoiss

Järgmine

Mine Poliitika ja religioon

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll