Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Raehärra valimine

Vestlus poliitika- ja religiooniteemadel

Moderaator: ohpuu

Foorumi reeglid
1. antud alafoorumi moderaator on ohpuu.
2. tal on 6igus siin foorumis teie postitusi vajadusel muuta ja kustutada.
3. ta v6ib, aga ei pea p6hjendama suvalise posti muutmist/kustutamist.
4. ta võib teemasid oma suva j2rgi lukustada.
5. kellele need reeglid ei sobi, 2rge palun postitage siin foorumis.

PostitusPostitas piir 18:26 13. Okt 2005

ohpuu kirjutas:nii. käes on see päev, kui leian, et olen Prontoga nõus.

Aga loomulikult. Valimised on käes ja sina kuulud samasse parteisse. Või vähemasti veel kuulusid hiljaaegu.

ohpuu kirjutas:Talinas maksab seekord ilmtingimata valima minna.

No üldse mitte esimest korda ei kuule sellist laulu. :) Et just nüüd. Ja möödapääsmatu. Ja muidu tuleb Savisaar...

ohpuu kirjutas:seega: kui Piir ja sadakond muud siukest muidupröökajat oleks valima läind ja valinud sotse ja Isamaaliitu, siis

Kuulge, teie, ohmuu, miks peaks piir valima minema? Mis läheb talle korda see, mis oleks ja mis poleks? Miks teie arvate, et iga normaalne inimene, kes Bes Publika või Rehvormi poolt häält ei anna, peaks oma hääle andma ilmtingimata sotsialistidele või Issamaaliidule? Või Keskpõrandale?

ohpuu kirjutas:yhesõnaga: kui teie, kes te valiksite Talinas väiksemaid jõude, nimelt Isamaaliitu, sotse, Rahvaliitu ja Res Publicat, nyyd valima ei lähegi, saate ilmselt veel mõned aastad sõimata Savisaart selle eest, et oma jalaluu libeda tänava peal ära murdsite

Aga kui ei soovigi valida ei suuremaid ega väiksemaid jõude ja Savisaart kah mitte ja ei sõima kedagi personaalselt, kui midagi ära murrab? Kui äkki on mõni selline inimene kah? On seda siis tõesti nõnda raske taluda?

ohpuu kirjutas:teine asi: kuni Keskerakond valitseb, pole lootustki, et Tallinna võiks jagada väiksemateks tykkideks, et näiteks Nõmme JA Mustamäe võiksid saada omaette eraldi linnadeks

Mees, sa ei tea, millest sa räägid. Tallinn väikesteks linnakesteks laiali jaotada? :lol:

ohpuu kirjutas:aga kui teile ei meeldi see omavalitsus, kuhu praegu elama ja valima registreeritud olete, siis käige valimas ära ja seejärel registreerige ennast ymber mõnesse väiksemasse või suuremasse või muidu teistsugusesse omavalitsusse, mille volikogu valimine rohkem kontimööda. võimalusel võiks sinna ka elama asuda. (soe soovitus sulle, oh Piir.)

Ja veelkord. Mõne inimese jaoks ei ole väga oluline jälgida, kes millisel ametnikutoolil istub. Veel vähem oma elu ametnike järgi joondada.

ohpuu kirjutas:pysivad Res Publica erakonnas, nii et ma ei saakski seda täielikuks pätikambaks nimetada.

Tahad sa sellest rääkida? Sa nimetad neid pätikambaks. Seda peaks rääkima inimestele, kes selle kamba poolt hääletamist propageerivad.

ohpuu kirjutas:Veskimägi oli muide igati tubli rahandusminister

:roll: Oi, nüüd sai küll KÕVASTI naerda.

ohpuu kirjutas:yldisem soovitus: kui systeem ei meeldi, valige sotse. kõikidel valimistel. tore erakond.

Konkreetne soovitus: kui süsteem ei meeldi, ärge valige.
piir
Deaktiveeritud

PostitusPostitas Nebukadnetsar 23:00 13. Okt 2005

ohpuu kirjutas:miks ma Keskerakonna vastu sõna võtan? sest see organisatsioon on yles ehitatud kuuletumisele

,...paraku sellise kultuuriga organisatsioonist võrsunud käsutäitjate kamp ei saa olla piisavalt haldussuutlik nii laiade ylesannete täitmisel, kui Tallinna-suuruse tyki valitsemisel tarvis läheb. mõtlemisvõimet või -harjumust jääb allpool väheks. (ja isiklikult: kui seal on yheks esinumbriks saanud Maria Savisaare taoline inimene, siis mida neist enam oodata?)

Miks sulle ei meeldi kuuletumine? Sõjaväes teadsid kõik, mis juhtub siis kui alluvad teevad seda, mida pähe tuleb.

Mõned näited käsutäitjate kambast, kellel on mõtlemisvõimet või -harjumust liiga vähe:

Maria Savisaar,
Kalle Klandorf,
Väino Puura,
Kaie Kõrb,
Toomas Vitsut,
Kadri Must,
Eino Baskin,
Anti Liiv,
Küllo Arjakas,
Nelli Privalova,
Enn Eesmaa,
Kalle Mihkels,
Ando Leps,
Igor Volke,
Jüri Ratas,
Toivo Tootsen,
Vladimir Velman,
Ain Seppik,
Aadu Must,
Vello Lään,
Olev Raju,
Tõnu Anton

Selline käsutäitjate kamp, vähese mõtlemisvõimega, küllap on nad lisaks veel autistid ja kokutajad :)

Või sulle ei meeldi, et Savisaare tütar kandideerib?
Papa järele parteilaseks hakkajaid on ennegi olnud, näiteks Lauristin. Küllap on ka dragoniportaalis parteilaste lapsi parteilasi kes karjääri ihkavad teha? Kas see on siis halb, mina ei näe selles midagi halba kui inimene oma sugulast võõra asemel usaldab.

Pole kuulda ka olnud, et Maria Savisaar oleks millegi halvaga hakkama saanud, peale selle et ta on noor ja naissoost:). Pealegi on ta politoloog ning peaks matsu teadma.
Viimati muutis Nebukadnetsar, 23:02 13. Okt 2005, muudetud 1 kord kokku.
die hard
Nebukadnetsar
Vanem õpipoiss

PostitusPostitas Orz 23:01 13. Okt 2005

piir kirjutas:
ohpuu kirjutas:teine asi: kuni Keskerakond valitseb, pole lootustki, et Tallinna võiks jagada väiksemateks tykkideks, et näiteks Nõmme JA Mustamäe võiksid saada omaette eraldi linnadeks

Tallinn väikesteks linnakesteks laiali jaotada? :lol:[

Kui on administreerimissüsteem püsti pandud ja sellesse investeeritud, siis justkui tuleb seda kasutada ja sellega mängida. Loomulik, et inimesed tahavad väikest vaheldust - monkey business ühesõnaga. Tüüpiline nähtus, selle vastu ei saa midagi teha, see on bürokraatidel veres. Võid hääletada, siis nad ei tõmba piiri Mustamäe ja Nõmme vahele, vaid teevad selle kuskile mujale, näiteks kehtestavad hambaeliksiirile alkoholiaktsiisi aga troinoi jätavad aktsiisivabaks vms. Milleks tõmmata piir - Piir naerab selle üle ja õieti teeb.

Ehk siis midagi radikaalsemat proovida: iga linnajagu, väikeasum või mikrorajoon (ehk isegi mõni suurem maja) võiks saada väga suurte, USA osariikidega ekvivalentsed õigused ja presidendi, omavandekohtu ja rahva omakaitse, embleemidega ja ilma bürokraatiata. Föderaalvõim tegelegu välisasjade, suurkogude ja muu pudi-padiga.

Kui mingid sellised mäidud on pukkis, kes ei suuda Tallinnaga hakkama saada, siis mis lahendus on Tallinna jagamine? Siis tuleb välja, et probleemid on ikka alles, edasi on ehk vaja Mustamäe mikrorajoonideks jagada. Majadeks. Trepikodadeks... Hey, isegi siis on probleeme, näiteks tekib küsimus, kuidas garanteerida koristamise graafiku täitmine. OK, juhuslik totter mõte.

Aga MIDA keskerakonna juttu? AMMU oleks erakondadel aegvahetada plaati ja koopereeruda mõnes asisemas küsimuses kui paranoia tekitamine Savi Etsi suhtes. Peol vilistataks sellised unts-antsakatest DJd välja, kes sama plaati mängiks kogu aeg, pole ka ime, et inimesed ei tule *peole*. Inimesed parem lasevad kodus õlle või lähevad mõnele teisele *peole*, kui just PEAB *pidu* panema :lol: Samas, ma mitte mingil juhul ei takista teistel *pidu* panna, mul on ain't kopp ees sest jamast.

nebukadnetsar kirjutas:Sulle ei meeldi kuuletumine?

:o Seksikas Küsimus. Jälgin huviga

yldisem soovitus: kui systeem ei meeldi, valige sotse. kõikidel valimistel. tore erakond.
Konkreetne soovitus: kui süsteem ei meeldi, ärge valige.

Kõik soovitavad. Mina mitte, aga mulle üks soovilugu - ükskõik mida, aga mitte ainult Savi Etsi Paranoiat, mis on edetabelite tipus olnud... üle 10 aasta!
°
Orz
Arhimaag

PostitusPostitas Nebukadnetsar 8:07 14. Okt 2005

Orz kirjutas::o Seksikas Küsimus. Jälgin huviga

Jälgi aga jälgi oma rikutuse tasemelt. :) Ei saa aru, mis saatan mind keelest tirib :? , aga kiusatusega hästi võitlemiseks tuleb sellele järele anda. Mul on RP parteilastele Lemmitule ja Prontole küsimus, kui te võidate, kas te tahate ka ennast moraalselt kohustada ja lähete Jumala ette kirikusse valimisvannet andma nagu parteigenosse Juhan Parts, Ülo poeg?

Teine küsimus, Res Publica mehed ütlesid eelmine kord - valige meid siis ei saa te Keskerakonda. Valisin eelmistel valimistel Res Publicat ja sain ... Keskerakonna (Tallinnas). :cry: Millega te seekord kavatsete valija p...t lohku tõmmata? Vaadates Lemmitu kindlaid lubadusi, Uru omanikuna oleksin ma üsna murelik.
die hard
Nebukadnetsar
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 10:46 14. Okt 2005

M ei saa selle koha peal kuidagi kommenteerida. Kirikus pole kunagi käinud, seega ei leia nagu põhjust sinna minna. Teine asi on Tallinna Keskerakonna ja RP liit. Kui sa võibolla mäletad, siis esimene kord kukkus selle liidu tegemine läbi ... RP vastuseisu tõttu. Hiljem tulid Toompealt allalinna osa RP juhtfiguure, kes oma lubadustele vaatamata uuesti ennast kahele toolile seadsid ja jõuga asja läbi viisid. Enamus parteisi ei ole homogeensed. Palju on vastuseise ja palju on eriarvamusi.
Blog: http://pronto.ee/
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 11:19 14. Okt 2005

On veel üks oluline moment, mida siin pole arutatud, ja see on surveavaldamine ning selle võimalikud tagajärjed.

Inimene ei ole nael, et mida kõvemini tema pihta taod, seda paremini seina läheb. Osa jah, teeb kuulekalt seda, mida kõrva karjutakse - aga osa mitte. Neis tekib vastureaktsioon. Ja vastureaktsioon tähendab seda, et esialgu ei minda lihtsalt valima ja kui jätkub kisa teemal, et kui sa valima ei lähe, siis oled see, teine, kolmas ja nii edasi - siis minnakse ja valitakse selgest protestimeelest "tarkade" vastaseid. Vahet ju pole, keda, sest iial ei tea, mis koalitsioon lõpuks kokku tehakse. Alles eile kuulasin inimest, kes läheb valima ainult selleks "et need RP ülbed kisakõrid enam iial võimule ei saaks". Mündil on kaks poolt, eks ole. Üks neist esindab ennast üpris valjuhäälselt, teine on suhteliselt vait ja nopib selle reklaamikampaania vilju, mida parempoolsed omast ajast ja rahadest talle teevad. Sest tema palgal on ilmselt ka mõni psühholoog, kes teab, et materdatav leiab alati toetajaid.

Kokkuvõtlikult - mida rohkem ma Pronto (ja nüüd ka Ohpuu) kirjutisi loen, seda väiksemaks jääb isu üldse kunagi valima minna. Sest mõistega "valimine" kaasnevate ebameeldivate emotsioonide hulk üha kuhjub. Inimesed teevad meelsasti seda, mis on meeldiv, eks ju. Ning hoiavad eemale asjadest, millega kaasnevad ebameeldivad emotsioonid. Loogiline? Ja siia kirjutades tekkis kummaline kiusatus minna järgmistel valimistel lihtsalt lustist esimest korda elus Keskat valima. Või sotse. No kuningriiklaste parteid ju pole enam, kes omal ajal samasuguste meeleolude tõttu parlamendis vist neli kohta sai, muidu valiks seda.
Ehk teisisõnu - kui valida, siis seda, kes oma põhimõtetega sulle nelja jalaga pähe ei roni.

Vaat selline võib olla propaganda praktiline tulemus, kui sellega üle pingutatakse. :(
Shadow
Saladuste kaitsja

PostitusPostitas Nebukadnetsar 11:24 14. Okt 2005

pronto kirjutas:M ei saa selle koha peal kuidagi kommenteerida. Kirikus pole kunagi käinud, seega ei leia nagu põhjust sinna minna. Teine asi on Tallinna Keskerakonna ja RP liit. Kui sa võibolla mäletad, siis esimene kord kukkus selle liidu tegemine läbi ... RP vastuseisu tõttu. Hiljem tulid Toompealt allalinna osa RP juhtfiguure, kes oma lubadustele vaatamata uuesti ennast kahele toolile seadsid ja jõuga asja läbi viisid. Enamus parteisi ei ole homogeensed. Palju on vastuseise ja palju on eriarvamusi.

Ma hindan sinu võimet minu küsimustele rahulikult vastata ja oletan, et sa jätkad sõnasööjate juhtimise all hingede kogumist soovist piruka ligi olla?

Või oled sa aktiivne opositsionäär RP ridades ja ütled meile, kes olid need sõnasööjad tolgused RP ridadest, kes "...kes oma lubadustele vaatamata uuesti ennast kahele toolile seadsid ja jõuga asja läbi viisid."

On nad ju ikka tolgused, kui oma sõnu söövad ja inimesi petavad?
die hard
Nebukadnetsar
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 11:30 14. Okt 2005

Nebukadnetsar kirjutas:Või oled sa aktiivne opositsionäär RP ridades ja ütled meile, kes olid need sõnasööjad tolgused RP ridadest, kes "...kes oma lubadustele vaatamata uuesti ennast kahele toolile seadsid ja jõuga asja läbi viisid."

On nad ju ikka tolgused, kui oma sõnu söövad ja inimesi petavad?

Noh, Kork oli mäiteks ja minu mäletamist mööda ka Parts. Neid oli veel päris hea hulk. Probleem on selles, et ma täpselt ei mäleta ja ei taha hakkata inimesi alusetult süüdistama. Hiljem otsin ülesse kui huvi on?
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

PostitusPostitas Nebukadnetsar 11:56 14. Okt 2005

pronto kirjutas:Noh, Kork oli mäiteks ja minu mäletamist mööda ka Parts.

Ei, pole vaja, ma usun sind. Kuid ma arvan ka, et sa ei suuda neid mõjutada, aga eks näis. Kui pärast neid valimisi ellu jääte on ehk võimalus?
die hard
Nebukadnetsar
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 12:04 14. Okt 2005

Seda küll. Igal juhul läheb seekord sees kõvemaks andmiseks. Rauad on kõigil juba tules. Väga palju sõltub sellest kes kuipalju hääli saab kas siseopositsioon või mitte.
Viimati muutis pronto, 12:06 14. Okt 2005, muudetud 1 kord kokku.
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 12:05 14. Okt 2005

mina valingi ainult sotse, sest systeem ei meeldi (seesama, millest juttu tegin eelmises postituses). juba kymme aastat valin sotse. ei, korra valisin Strandbergi kah, sest tal paistis lootus olevat. Res Publicat ei valinud isegi siis, kui erakonna liige olin. valige teiegi sotse. (Talinas. mis nende valimiste ajal mujal toimub, mina kyll ei tea.)

(tegelikult valiks ma hea meelega alalhoidlikku maausulist erakonda, aga selle toetajaid oleks umbes kaks või kolm. just yleeile rääkisin telefonitsi selle teise inimesega, et peaks sellise põrandaaluse partei moodustama. ilmselt manifestide kirjutamiseks, mitte kuhugi kandideerimiseks, sest systeem on mäda ;). huvitav, kes see kolmas on? kas keegi teab? (maausulised pietistid, fundamentalistid ja mõõdukad ei lähe arvesse.) teine minu vaieldamatu soosik on Regressierakond, aga selle asutamis- ja yhtlasi likvideerimiskoosolekut vist ei toimunudki. eeldan, et poest ostetakse neid kohukesi ja oravakomme ja nelke ja rukkililli, mida seal myyakse, mitte mingeid muid. nutan nigela valiku pärast ja ostan ikka punaseid nelke.)

aga yldiselt on Strandbergil õigus, et erakonnasysteem on ajale jalgu jäänud. seda meelde tuletades võib mööndustega Piiriga nõustuda. kogu see parteide siseelu on ysna ilge (KE, RP, ja IML minevikust on piisavalt näiteid). Pronto ja Lemmit kuuluvad tõesti RP siseopositsiooni. ime, et see siseopositsioon veel hingitseb (kui hingitseb?), kuigi Anzoriga alustades, Ülo Vooglaiu, Bergi ja mitmete teistega jätkates ning Taageperaga lõpetades on suurem jagu siseopositsiooni rahvast sealt minema valgunud. (mäletan, et veidi yle aasta tagasi kirjutas Taagepera kindlalt Postimehes oma mõttekaaslastele RP sees, et kõigi ilguste kiuste ei lahku "meie" erakonnast, vaid jätkavad erakonna parandamise lootusetut võitlust. moonutan tema sõnu, sest ei mäleta, andestatagu. HILJEM: lugege seda ja seda)

järgmisteks Riigikogu valimisteks on Keskerakond suutnud jälle piisavalt kaadrit akumuleerida ja koolitada, et teha tasa sotsliberite lahkumist. sellest oli mul tuline kahju, et nad sealt ära läksid. mõtlesin varem, et pärast Savisaare pensioneerumist võib Kreitzbergi juhtimise all sellest Eesti kõige parema harukontorite võrguga erakonnast midagi veidi teistsugust kujuneda. kui osakondade ja piirkondade initsiatiivi ei piirata nagu praegu (äkki kohalikes kysimustes ei piirata ka praegu?). aga nad ei pidanud vastu, ei suutnud lõugu pidada ja edasi teenida. tohutu pettumus oli. vähemalt on sotsid Mikseri ja Kreitzbergi yles korjanud ja suudavad neid kuidagi rakendada ehk nyyd.

minu praegune vastumeelsus Keskerakonna kahekolmandikulisele valimisvõidule Tallinnas on tingitud sellest, et nyyd võib yks erakond teha, mis Talinas tahab, kuulamata kedagi teist. karta on suure töökoormusega linnapead, kes poole kohaga pealegi ajab Suurt Poliitikat, mitte linnaasju, suure koormusega abilinnapäid, lapsukestest linnaosavanemaid ja hulka ylbeid poliitametnikke Keskerakonna Noortekogust. kardan, et see ei ole kuigi tõhus ega hea haldus.

Maria on lihtsalt jube noor, selles tema häda. Lauri Laasi samamoodi. Keit Pentus vist enam nii noor pole, aga ikkagi. Ken-Marti oli kah liiga noor. ei usalda siukesi, põhimõtteliselt.

riigiaparaat oma kõigi ministeeriumide jms täpsemini reguleeritud asutustega on Talina linnaaparaadist suurem ja seega stabiilsem. hea halduse tagamise mehhanismid ei sõltu poliitilisest juhtkonnast niivõrd. valitsegu või Keskerakond, valitsegu või yksi, tõenäoselt ei puuduta see mind sedavõrd.

Piir,

:arrow: mis oleks Talina jagamises halba? vähemasti oma Espood-Vantaad võiks ikka olla, nt Nõmme (nagu vanasti), Mustamäe ja Pirita.

:arrow: kes oli Veskimäe ministriajal valitsuses oma ylesannete täitmisel temast pädevam? Tuiksoo? (Veskimägi Rapla linnapeaks!)

:arrow: sinu kallal on lihtsalt mugav niimoodi ilkuda ;) täitsa tore, et sinusugused olemas on. poleks põhjust sulle oma tõelistest lemmikerakondadest rääkida (need on, kordan yle, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, Alalhoidlik Maausuline Erakond ja Regressipartei), kui sa niuke nonkonformist põleks.
ohpuu
Saladuste kaitsja

PostitusPostitas piir 17:22 14. Okt 2005

Shadow kirjutas:Vaat selline võib olla propaganda praktiline tulemus, kui sellega üle pingutatakse.

Või oskamatult tehakse. Või suisa lollilt.

ohpuu kirjutas:kui sa niuke nonkonformist põleks.

Ei ma põle mingi ist, ma elan metsas ja kasvatan vaarikaid.
piir
Deaktiveeritud

Eelmine

Mine Poliitika ja religioon

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll