Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Kohustuslik usuõpetus koolides 2005 aasta sügisest

Vestlus poliitika- ja religiooniteemadel

Moderaator: ohpuu

Foorumi reeglid
1. antud alafoorumi moderaator on ohpuu.
2. tal on 6igus siin foorumis teie postitusi vajadusel muuta ja kustutada.
3. ta v6ib, aga ei pea p6hjendama suvalise posti muutmist/kustutamist.
4. ta võib teemasid oma suva j2rgi lukustada.
5. kellele need reeglid ei sobi, 2rge palun postitage siin foorumis.
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 15:30 2. Juul 2004

ja yhtlasi on Heidrun kogemata paljastanud skautide ja vabamyyrlaste salajased sidemed :roll:

skaudid, vabamyyrlased & kommunistid (tm)
ohpuu
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas morthgoth 20:20 2. Juul 2004

Elendil kirjutas:
turmakoll kirjutas:ma ei saa aru, kuidas kristlased pärast seda tuhat aastat kestnud veretööd ja imperialistliku terrorit üle terve maailma veel üldse mingi koha peal suud lahti julgevad teha ja öelda, et nad mingid õiged mehed on. fashistid, bolshevikud ja mingine hussein oma pisiterroritega on nende kõrval nagu tited liivakastis.

Olen alati nõnda mõelnud. :)

Võta üks krõpsik selle peale... (on mul üldse lubatud neid anda :?:)

Sa oled paha elendil :!: Niisiis sa langesid ristikoerte tasemele jagades krõpsikuid selle eest et teatud isik sinuga samal arvamusel oli? Nii ristiusu levitamine kui ka antiristiusu levitamine on halb. Kellelegi tema maailmavaadete eest krõpsikuid küll jagada ei tohiks. Sellised toredad maiuspalad peavad tulema ka kingitustena või selle eest et keegi tõesti midagi märkimisväärselt toredat või kasulikku tegi. Täielik jubedus on jagada krõpsikuid maailmavaadete eest. Mine ja häbene nurgas nüüd.
Ma olen õnnelik, et inimesed on nii ilusad ja head.
morthgoth
Ruunitundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dragonath 20:22 2. Juul 2004

Kuule, kes lubas siin oma arvamust avaldada?! VANGI! :D
Libe mõõk ei püsi peos.
Dragonath
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tinz 9:34 3. Juul 2004

Ei saa mina aru, kust Hallsilm võtab info, et see KOHUSTUSLIK on? St. õpilastele kohustuslik. Nagu mina aru sain, on selle aine pakkumine kohustuslik koolidele, juhul kui a) on olemas õpilaste soov seda õppida, milleks korraldatakse küsitlus ja b) on olemas sobiv õpetaja.

Mitte et mina seda ainet pooldaks. Aga mõttetu paanitsemine on kah debiilne.
Tinz
mõtlev Pagas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 13:29 3. Juul 2004

Tinz kirjutas:Ei saa mina aru, kust Hallsilm võtab info, et see KOHUSTUSLIK on? St. õpilastele kohustuslik. Nagu mina aru sain, on selle aine pakkumine kohustuslik koolidele, juhul kui a) on olemas õpilaste soov seda õppida, milleks korraldatakse küsitlus ja b) on olemas sobiv õpetaja.

Mitte et mina seda ainet pooldaks. Aga mõttetu paanitsemine on kah debiilne.

:?

Heijaa. Ma rääkisin et tahetakse teha. :) Ja seda et usin töö selle nimel käib nii Haridusministeeriumis kui ka EKN-siseselt. Vaata Eesti Kirikute Nõukogu kodukat ja portaali http://www.kompass.ee. Eesti Kirikute Nõukogu on asutamisest alates pidanud oluliseks töösuunaks religioonialase hariduse andmist. Teadmised religioonist on usuvabaduse tagamise olulisemaid eeltingimusi multikultuurses ja multireligioosses ühiskonnas. Eesti Kirikute Nõukogu eesmärk on, et religiooniõpetus oleks riikliku õppekava põhiaine ühe kursusena kõikides kooliastmetes.

Praegu on vaid koolidele kohustuslik juhul kui 12 õpilast soovivad, aga....
kuidas neis kymnes Pille Valgu valitud pilootkoolis on... :D Ja Treffneris. Ja Sytevakas. ...ja mis ime läbi sattus maausuliste laps Aseri koolis usuõpetuse tundi...ning tagakiusamise alla...ja miks eelmine aasta enne jõule poes "Ruum" kus oli see mustade juustega neiu oli tema väike sõbranna, noor tüdruk, kes kurtis et õpetaja sunnib teda kirikusse jumalateenistusele minema aga tema ei taha ristiusust midagi teada ning oli selle tõttu ysna õnnetu?

Jah, paanitseda pole vaja, rahvast tuleb mõttega harjutada. Samm-sammult. Millega tegeletaksegi. Püha ürituse nimel. Amen
Viimati muutis hallsilm, 13:40 3. Juul 2004, muudetud 1 kord kokku.
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 13:34 3. Juul 2004

Nad seal EKN-is püüavad üldse lasteteemas väga kristlikku kõlblust ja moraali üleval hoida isegi magamistubades ja nende hool ei tohi mitte raugeda, sest Saatan varitseb kõikjal:

Eluväärtuste töörühmale tehti ülesandeks koostada Eesti Kirikute Nõukogu seisukoha projekt koos alternatiivsete lahenduskäikudega järgmistes bioeetika valdkondades:

1) erinevate rasestumisvastaste vahendite ja meetodite kasutamise lubatavus ja lubamatus

2) kunstliku viljastamise lubatud ja lubamatud variandid (sisaldab seadusliku abikaasa seemnerakuga viljastamist ja spermadoonorlust)

3) katseklaasilapsed

4) asendusemadus

5) hilistatud sünnitus

6) kloonimine
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kristjan Oad 13:55 3. Juul 2004

hallsilm kirjutas:ja miks eelmine aasta enne jõule poes "Ruum" kus oli see mustade juustega neiu oli tema väike sõbranna, noor tüdruk, kes kurtis et õpetaja sunnib teda kirikusse jumalateenistusele minema aga tema ei taha ristiusust midagi teada ning oli selle tõttu ysna õnnetu?

Läinud detsembri lõpus boikoteerisime 1iYc ja mina väga edukalt "kohustuslikku" kirikuskäimist. Selle asemel olesklesime Toompealt avastatud improvisatsionaalses hiies (kui kellelgi on wegga soovi, võin näidata, mis kohast jutt).
Kristjan Oad
Tuleloitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tinz 16:21 3. Juul 2004

Heikki, sinu lõpmatud küsimused toovad mulle meelde Jüri Lina. Ikka miks ja kus ja juudid ja vabamüürlased ja vandenõu. Ja vandenõu, vandenõu, vandenõu!!! (See viimane peenikese häälega kiljudes ja ühel jalal keksides.)

Maga välja. Vaata kaine pilguga. Ürita veidi analüüsida. Ja ära tekita mõttetut paanikat, mis tegelikult ühtviisi mõtlevad inimesed omavahel asjata tülli ajab.

Debiilikuid leidub igal elualal. Püüa mitte nende sekka sattuda. Kui aga soovi on, siis argumenteerimata lahmimine on kindel viis, kuidas vastava märkega templit otsaette saada.
Tinz
mõtlev Pagas

PostitusPostitas heidrun 23:44 5. Juul 2004

Hallsilm
See on vana äraproovitud misjonistrateegia (mida ka mitmed ideoloogid on kasutanud), et läbi näilise kriitika esitatakse jõulist usulist sõnumit. Sina vahendad usinasti EKNi materjele (peaaegu nagu pressiesindaja). Kavalalt püüad Sa küll kristlust kõigi lugejateni viia, kuid seni on sind võimalik läbi näha.

ohpuu
Sealt annab veel edasi minna. Mäletad, kui Nansen oma põhjapooluse retkelt tuli, siis oli justnagu juhuslikult skautluse rajaja Baden-Powell oma jahiga tal vastas. Sealt saab tuletada vabamüürluse/skautluse ilmse seose skandinaavia viikingitega ja nende järgijatega.

Shadow
Miks mu sõjaväes olev vend Sind nii huvitab. Ma muutun ta peale armukadedaks.
heidrun
Asjatundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas metallpea 11:14 6. Juul 2004

:1: .... võtab vanduma jah,toodi ju see usk meitele oi-oi kui valusalt. tule, vee , mõõga ja pettustega.
:1:
kui on raud ja puupea, siis ikka serviti ikka serviti
metallpea
Seikleja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 11:53 15. Juul 2004

heidrun kirjutas:Lihtsate eestlaste ebausu kombed, viisid ja harjumised,
mida nad harilikult üleüldiselt ja iseäraliselt oma laste ristimisel, pulmadel, matustel ja muidu tarvitavad, hoolega kogutud ja nüüd sellepärast, et vahest nii hästi kristusearmastajad herrased kui ka vagad ja truud õpetajad, kellel sellesarnast igatahes mitte just tuttav ei ole, siit põhjust ja juhtumist leiaksid, nõnda et viimased õpetades, esimesed aga karistades ja juhatades selleks tööd teeksivad, et niisugused ja muud vaeste inimeste südametes veel sügavalt juurdunud paganausu hirmuasjad ja ebausu toimetused kord ometi välja saaksivad kistud ja selle asemele puhas Jumala, tema Riigi ja tahtmise tundmine sinna istutatud ja kasvatatud, soovi peale avaliku trüki läbi teada antud Joh. Wolffgang Boecleri poolt, õpetaja Kuusalas Eesti hertsogiriigis ja Kuningliku konsistooriumi korralik kaasistuja Tallinnas.

Tallinnas, saada Christoff Brendeken'i juures. .

Selline lugu siis :) Tegelikult ei rääkinud seda heidrun vaid yks pervar nimega Johann Forselius. :)

...Kui nad tervest leivast lõikavad, siis viskavad nad esimese tükikese ära, niisama heidavad nad kännust või riistast, millest nad joovad, iga kord mõned tilgad maha. Miks nad seda teevad, ei ole ma küll nende eneste käest mitte teada saanud, aga ma arvan, et see pruuk paganuse ajast pärit on, kus nad igast asjast kõige enne kuratile ohvrid tõid....
hallsilm
Lohede õpilane

PostitusPostitas heidrun 23:55 21. Juul 2004

Hallsilm
Sa oled tõeline mõttehiiglane! Loomulikult oli Forselius pervar! Samuti H ja R ja M jne. Ainult Valdur ja Maie ja Hallsilm jäävad!
heidrun
Asjatundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 0:16 22. Juul 2004

heidrun kirjutas:Hallsilm
Sa oled tõeline mõttehiiglane! Loomulikult oli Forselius pervar! Samuti H ja R ja M jne. Ainult Valdur ja Maie ja Hallsilm jäävad!

nuhh. Kas hakkas parem, said sydamelt ära öelda?
Võta siis vabalt. :)
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 9:30 22. Juul 2004

heidrun kirjutas:Hallsilm

Stiil hakkab aprikoosistuma. :( Kahju.
Shadow
Saladuste kaitsja

PostitusPostitas heidrun 16:29 22. Juul 2004

Hallisilm
Jälle esined Sa oma piibelliku (eriti Pauluse kirjade mõju on märgata ) mõttemaailmaga. Sõna "süda" tarvitamine on Sul siin nii ehtsas Pauluse vaimus kasutatud, et ei jää mingit kahtlust, et Su süda (võibolla ka midagi muud) ümber on lõigatud - nii nagu Paulus kirjas roomalstele mainib.

Shadow
Kullake, nüüd müüakse odavalt neid 3 l veinipakke - sai eile liialdatud ja labaseks mindud. Aga Sinu hoolitsev märkus on liigutav ning mulle tõenduseks, et olen Sulle oma vennast siiski tähtsam.
heidrun
Asjatundja

EelmineJärgmine

Mine Poliitika ja religioon

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll