Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

sõjatihane ja poliitika

Vestlus poliitika- ja religiooniteemadel

Moderaator: ohpuu

Foorumi reeglid
1. antud alafoorumi moderaator on ohpuu.
2. tal on 6igus siin foorumis teie postitusi vajadusel muuta ja kustutada.
3. ta v6ib, aga ei pea p6hjendama suvalise posti muutmist/kustutamist.
4. ta võib teemasid oma suva j2rgi lukustada.
5. kellele need reeglid ei sobi, 2rge palun postitage siin foorumis.
Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 19:43 2. Apr 2004

uuk kirjutas:Surra mul on Sulle hästi lihtne küsimus: Mida Sa tahad, et inimesed teeksid? Kuidas nad peaksid tegutsema, et olla näiteks Sinu silmis mitte "käe või mütsiga lööjad"?[/color]

Kuulge, ükski teist pole teisest õigem. Parteis olemine on sama mis parteis mitteolemine kui see tegevus teenib eesti rahvast, võimisiganes ühiseid ideaale. (loodan et need on meil ühised)

Hallsilm, jättis õuna veeretamise järele.
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas musttulp 11:16 3. Apr 2004

Surra kirjutas: tulemuseks terendabki uus kristlik-konservatiivne riik, kus käiakse ilusasti käest kinni, nagu lasteaias ja kes punase tule ajal yle tee läheb , see lastakse koha peal maha.

:rolle:
Kuule, sina oled ju üks neist, kes kehtestas reeglid siin foorumis. See, mida ülal tsitaadis nii põlastad, toimub sinu enda administreeritud foorumis.
Mind huvitab kui selektiivseks võib üks mõistus muutuda?

Demagoogia ja topeltmoraal. Öäkk! Mõned asjad ei muutu kunagi.
musttulp
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 19:25 3. Apr 2004

Surra on reeglite osas anarhist ja astub neist meie meelehärmiks pidevalt üle. Greg on lawful, mina neutral ja tema chaotic. See selgitab ehk.
Irve
paranoik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas musttulp 19:47 3. Apr 2004

Irve kirjutas:Surra on reeglite osas anarhist ja astub neist meie meelehärmiks pidevalt üle. Greg on lawful, mina neutral ja tema chaotic. See selgitab ehk.

See, mis on lubatud Jupiterile, pole lubatud härjale.
musttulp
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 20:06 3. Apr 2004

Kui nii soovid.

Siiski ma ei tooks foorumijuhtimise ja poliitika vahele erilisi paralleele.
Irve
paranoik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 14:28 4. Apr 2004

Kuule, sina oled ju üks neist, kes kehtestas reeglid siin foorumis
täpselt , 1 nendest. kõik seadused on (nelja admini)hääletamiste tulemus -
oleks ainult minu otsustada, siis valitseks siin ilmselt kena kaos :)

See, mis on lubatud Jupiterile, pole lubatud härjale.
keenjus :7: :D

Et kui astud sinna sisse, siis oledki juba teod teinud?
... siis sa oled juba MIDAGIGI teinud.
ma nimetan seda heaks alguseks.

Ma ei tea millised on Sinu ambitsioonid aga mina näiteks ei tunne vajadust põhiseaduse kallale minna ja seaduste rakenduste üle arutlemiseks ja nendes muudatuste toimetamiseks on reeglid ja teed olemas. Ja täiesti töötavad, kuigi aega läheb teinekord omajagu.
kui kaua? kas sa oled midagi muutnud neid teid pidi?

Ja jääbki mulle lõpuni mõistetamatuks, et kust Sa võtad, et parteisse mitte kuuluv või ka näiteks hääletamas mitte käinud kodanik on apoliitiline või vastutustundetu/ükskõikne?
ühiskondlik passiivsus tundub mulle vastutustundetusena tõesti. "miks mina peaksin selle jamaga tegelema? - kyll mõni teine teeb oma käed sitaseks" on minu jaoks sama vastutustundetu nagu lamavast inimesest möödaminek, ilma huvi tundmata, kas temaga on kõik korras - "eks ikka tuleb keegi teine ja vaatab, kas tal on midagi viga". minu assod muidugi.
inimesed ON erinevad :)

... JÄTSIN VALIKU TEGEMISE ÕIGUSE ...
... jada-jada.
mis ei meeldi, seda ei puutu - LAS TEISED TEEVAD ... phäh ! :)

Kood: Vali kõik
Surra, mul on Sulle hästi lihtne küsimus: Mida Sa tahad, et inimesed teeksid? Kuidas nad peaksid tegutsema, et olla näiteks Sinu silmis mitte "käe või mütsiga lööjad"?
inimesed võiksid olla yhiskondlikult aktiivsemad. passivsus on ära tyydanud. kõikvõimalikele asjadele lyyakse käega - "ah, kyll keegi teine ikka teeb midagi..."

Kas kõik peavad poliitikaga tegelema samasuguseid teid kasutades nagu Sina?
miks kyll? mul pole selline idee korrakski pähe tulnud :) ikka igayx valib oma tee, mida käia.
surra
veider molekul

Kasutaja avatar

PostitusPostitas uuk 16:28 4. Apr 2004

Surra kirjutas:
... JÄTSIN VALIKU TEGEMISE ÕIGUSE ...
... jada-jada.
mis ei meeldi, seda ei puutu - LAS TEISED TEEVAD ... phäh ! :)

Ja ma kordaksin siia otsa uuesti, et nendes küsimustes, millistes ma ise määravaid erinevusi pakutavate valikute vahel ei näe.

See ei tähenda veel seda, et...

a) ma esindaksin selle seisukohaga mingit "üldist tõde"
(a la, et "kui ma ei näe, siis erinevusi ei ole" - neid lihtsalt ei ole minu jaoks ja see seisukoht on järelemõtlemise tulemus. Täiesti võimalik, et ma eksin... aga seda enam - las valivad ja otsustavad need, kelle arvates valik pakub välja alternatiivseid teid)

b) et ma oleksin passiivne või apoliitiline kodanik
(seisukoht on järelemõtlemise ja kaalutlemise tulemus)

c) et valikute esitajad ei peaks selgitama millega on tegemist ja milles on asi
(ma olen oma arvamuste ja eelistuste kujundamiseks info saamisest huvitatud)
Pucca ja Garu on absoluutsed lemmikud.
uuk
metsik Sõjatihane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 17:48 4. Apr 2004

Tegelikult on üsna naljakas kuulda sellist fraasi, et kõik poliitikaga tegelevad inimesed on idikad. Nagu ma ennist just mainisin tähendab originaalkujul sõna idioot just apoliitilist inimest, kelle suutlikus või pädevus ei küüni selline, et arutada avalikke asju.
Blog: http://pronto.ee/
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas uuk 20:20 4. Apr 2004

pronto kirjutas:Tegelikult on üsna naljakas kuulda sellist fraasi, et kõik poliitikaga tegelevad inimesed on idikad. Nagu ma ennist just mainisin tähendab originaalkujul sõna idioot just apoliitilist inimest, kelle suutlikus või pädevus ei küüni selline, et arutada avalikke asju.

Ja kes ja kus siinsetes kirjutistes on nimetanud poliitikaga tegelevat inimest idikaks???
Peale Surra, kes on muide Sinu parteikaaslane. Kuigi mulle on jäänud mulje, et ta võitleb (rasket ja meeleheitlikku võitlust) selle iseenda poolt esitatud väite VASTU.

Kui Sa seda häält seda fraasi ütlemas kuuled, kas Sa siis näed ka kedagi või on ainult hääl, mis ütleb?
Või siis ikkagi Surra? Õõnestab niiöelda seestpoolt?

Ka minul on juba võrdlemisi naljakas.
uuk
metsik Sõjatihane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 22:24 4. Apr 2004

uuk kirjutas:
pronto kirjutas:Tegelikult on üsna naljakas kuulda sellist fraasi, et kõik poliitikaga tegelevad inimesed on idikad. Nagu ma ennist just mainisin tähendab originaalkujul sõna idioot just apoliitilist inimest, kelle suutlikus või pädevus ei küüni selline, et arutada avalikke asju.

Ja kes ja kus siinsetes kirjutistes on nimetanud poliitikaga tegelevat inimest idikaks???
Peale Surra, kes on muide Sinu parteikaaslane. Kuigi mulle on jäänud mulje, et ta võitleb (rasket ja meeleheitlikku võitlust) selle iseenda poolt esitatud väite VASTU.

Kui Sa seda häält seda fraasi ütlemas kuuled, kas Sa siis näed ka kedagi või on ainult hääl, mis ütleb?
Või siis ikkagi Surra? Õõnestab niiöelda seestpoolt?

Ka minul on juba võrdlemisi naljakas.

Kuule, ära plõksi, ka mina olen rullnokkasi nii ütlemas kuulnud, lihtsalt Surra ütlus tuletas selle meelde.

Või mida sa oma avaldusega muide öelda tahtsidki?
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas uuk 0:59 5. Apr 2004

pronto kirjutas:Kuule, ära plõksi, ka mina olen rullnokkasi nii ütlemas kuulnud, lihtsalt Surra ütlus tuletas selle meelde.

Või mida sa oma avaldusega muide öelda tahtsidki?

Ahaa... Te võitlete siin rullnokkadega...
seda ma kahtlustasingi, et argumenteerite kellegagi, keda kohal pole... vabanda, aga kust ma oleksin seda pidanud kohe sissejuhatuseks teadma? Ma arvasin, et toimub niiöelda "Drägoni-kommuuni sisene" arvamuste vahetamine.

Ja kui pöörduda tagasi päris algusesse, siis esitasin omad küsimused (esimene neist oli, et mida päästma minnakse nendel sisevalimistel) lootuses, et kuulen miskit lähemalt erinevatest vaatekohtadest res publika sees. Niiöelda algallikast, et "omad poisid" ja äkki ütlevad, et mis nende arvates valesti on? Ootasin sellist lihtsat ja inimlikku selgitust.

Miks see mind huvitas? Vaata, juhtumisi taustal kajastab meedia praegu miskit "mässu" ja erimeelsusi ka Keskerakonnas. Ja lisaks, kuna ma Teid juhtumisi tean, siis huvitas mind, et millised need Teie seisukohad ka siis on? Et kui te kutsute üles päästma, siis järelikult on kusagil midagi võrdlemisi pakilisel moel ja radikaalselt valesti. Tekkis huvi, et mis on valesti Teie meelest. Või, et kuidas oleks õige Teie meelest? Ja see oligi kõik, ei midagi keerulisemat.

Ma lihtsalt ei tulnud selle peale, et te peate mind rullnokkade häälekandjaks ja eestkõnelejaks. Mitte, et mul midagi selle vastu oleks... ausalt... aga... ma tõesti ei tulnud selle peale. :)
uuk
metsik Sõjatihane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 11:06 5. Apr 2004

uuk kirjutas: Ma lihtsalt ei tulnud selle peale, et te peate mind rullnokkade häälekandjaks ja eestkõnelejaks. Mitte, et mul midagi selle vastu oleks... ausalt... aga... ma tõesti ei tulnud selle peale.

Kuule, uuk, mina ei ole selline hellitaja ja õrn sinusuguste, ütleme otse välja, idiootidega.* Kust võis pronto aimata, et sina esindad oma sõnavõttudes üksnes ise-ennast ja mitte kõiki rullnokki? Minu meelest väga loogiline, et tihane esindab rullnokki. Ära nüüd peida midagi oma nokka tiiva alla ja tee nägu, et sul seda polegi! Ja tunnista ausalt, et sa esindad siin foorumis ka prostituute, so linde. Muide, selle ameti eriala liitude kaudu sa oma arust poliitikat teedki või?

* Sõnakuju 'idioot' tähendab algkujul apoliitilist inimest. Kuna sina oled parteitu jaanalind, kes ajab teiste lindudega mingit erialast asja ja peidab pea liiva alla, kui tuleb eurovalimine, siis on täiesti kohane sind nimetada idioodiks. Hüaan-poliitkud aga, kes selliseid jaanalinde õpetuseks kannist hammustamas käivad (va paar kuud enne valimisi, kui seda sama kanni innukalt lakutakse) ei saa olla idioodid, sest nad on poliitikud. Said nüüd lõpuks ometi aru, nokaline uuk? STOPP! Ära üldse püüagi oma nokka paotada! Kes sul lubas plõksida? Me ei ela ju mingis sellises kohas, kus põhiseaduse § 45 lubaks sõnavabadust. Oled juba unustanud, mida sul kästi teha : "Vaiki ja mõtle elu üle järgi!" Mõtle rahulikult, 8.märts on veel kaugel....

Udutont
kes ilmselt esindab muuhulgas ka kommunismitonti ja luukeresid kapis
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 15:27 5. Apr 2004

uuk kirjutas:vabanda, aga kust ma oleksin seda pidanud kohe sissejuhatuseks teadma? Ma arvasin, et toimub niiöelda "Drägoni-kommuuni sisene" arvamuste vahetamine.

Ja kui pöörduda tagasi päris algusesse, siis esitasin omad küsimused (esimene neist oli, et mida päästma minnakse nendel sisevalimistel) lootuses, et kuulen miskit lähemalt erinevatest vaatekohtadest res publika sees. Niiöelda algallikast, et "omad poisid" ja äkki ütlevad, et mis nende arvates valesti on? Ootasin sellist lihtsat ja inimlikku selgitust.

Kui sa soovid inimlikku selgitust, siis esita inimlik küsimus. Sina kirjutasid ju niiviisi:

Ja mille või kelle eest meid päästetakse siis jälle?
Kas see hakkab kuidagi sarnanema elusõnalaste laupäevaste linnaväljakul toimuvate "päästeoperatsioonidega"?

Mina isiklikult ei tunne mingit vajadust saada "päästetud" säärasel moel ja seda ka riigi kodanikuna. Ausalt öeldes olen ma (ja riigialamana eriti rõhutatult) äärmiselt tüdinenud igasugustest "päästmistest".

Mind hakkas ikkagi huvitama... kuule Ohpuu (või siis Surra), mille eest Sina mind (ja/või teisi kodanikke) päästma lähed ja kust Sa sellise idee peale üldse tulid, et tarvis on päästa?

Kui need ei ole retoorilised küsimused, mile jaoks sul endal on juba vastus olemas, siis mis need on? Taolised küsimused ei oota vastust, need on pigem süüdistused.
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas uuk 15:29 5. Apr 2004

Kuule, uuk, mina ei ole selline hellitaja ja õrn sinusuguste, ütleme otse välja, idiootidega.* Kust võis pronto aimata, et sina esindad oma sõnavõttudes üksnes ise-ennast ja mitte kõiki rullnokki? Minu meelest väga loogiline, et tihane esindab rullnokki.

Ja ei olegi vaja hellitada - tihane on karm loom.

Ma ise pidasin ennast ikka koon-noklaseks (muinastihaste kohtumise tulemus koerakoonlastega Maailma Äärel).

:)

LISATUD: Vaadates ülalolevat Pronto postitust on mul koletu kiusatus jooksujalu berserki minna. Natuke märatseda oleks ju tore. :lol:
Siiamaani polegi seda veel kordagi teinud.
Aga see vist ikka ei ole viisakas ja ma ei tea, kas ma ikka võin... parem mitte. See ikka ei sobi.
Lähen hoopiski vaikselt,
intelligentselt niiöelda, endast välja.
/Ja Sõjatihane jalutab Rahutuviga sõbralikult vesteldes mööda puiesteed eemale/
uuk
metsik Sõjatihane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 10:21 6. Apr 2004

uuk kirjutas: Ma ise pidasin ennast ikka koon-noklaseks (muinastihaste kohtumise tulemus koerakoonlastega Maailma Äärel).

No selge. :evil: Rohkem pole vaja öelda. Hoopis koonukas oled! (koonderakond). Sellepärast sa praegusi parteisid ei salligi. Täitsa loogiline, linnukestele on ju omane kevade saabudes pesa ehitada ja seda just koonukad tegidki: niipea kui nõukogude kord sulama hakkas, alustasid nad tarmukalt ühisvara laialitassimist (ehk siis oma pessa tassimist). Ja-jah.

Ja enne kui sa midagi kirjutama, st lällama, hakkad, siis ütlen juba ette ära, et minu vastused on sellised nagu nad on üksnes sellepärast, et sinu kommentaarid eeldavad neid. Vahel on need ka lihtsalt sinu väidete ümbersõnastused. Ning kõik mu küsimused on retoorilised, kuna sa ju nagunii vastustest huvitatud pole. Tahad ainult teisi põhjendamatult vabandama panna.
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag

EelmineJärgmine

Mine Poliitika ja religioon

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll