Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

sõjatihane ja poliitika

Vestlus poliitika- ja religiooniteemadel

Moderaator: ohpuu

Foorumi reeglid
1. antud alafoorumi moderaator on ohpuu.
2. tal on 6igus siin foorumis teie postitusi vajadusel muuta ja kustutada.
3. ta v6ib, aga ei pea p6hjendama suvalise posti muutmist/kustutamist.
4. ta võib teemasid oma suva j2rgi lukustada.
5. kellele need reeglid ei sobi, 2rge palun postitage siin foorumis.
Kasutaja avatar

sõjatihane ja poliitika

PostitusPostitas surra 20:04 30. Mär 2004

teeme siis uue teema :)

uugile siis res publica tartu sisevalimiste nimekirja nr. 1 eesmärgid (mis olid sisevalimistel kõikidele saadaval - miks sa sealt neid ei võtnud, seda ma ei saa aru ;) , aga kui sa nii tungivalt soovid, siis palun -):

rp volikogus:
* juhtpoliitikute järjepidev aruandlus ja plaanide avalikustamine
* piirkondade tegelik kaasamine otsustesse
* komisjonide töö reaalseks
* piirkondade rahastamine selgeks

rp tartu:
* liikmete päevateemalised koosolekud ja osalus toimkondades
* piirkonna konstruktiivne koostöö teiste poliitliste jõududega
* südametunnistusega ja asjatundlikult koostatud tervikvisioon tartu arengule

ma kyll ei oska öelda, mis sa selle infoga peale hakkad - need on rp sisesed eesmärgid ja sina sinna ju ei kuulu.
kas said vastuse oma kysimusele?

nyyd tahaks mina sinult teada - kelle valisid sina viimasel riigikogu valimistel?
surra
veider molekul

Kasutaja avatar

PostitusPostitas metsavaim 20:15 30. Mär 2004

Uuk, kas ainult parlamenti või erakonda kuuluv isik on poliitik? Kui jah, siis kas näiteks mõni EÕOL-i tegelane ei saa olla poliitik. Teda kuulavad erinevad ministeeriumid ja teevad temaga koostööd. Küsimus, kas te ise olete tegelenud poliitikaga esitasin sellek ,et (kui keegi ei saanud aru kohe) kui inimene ei ole ise asjaga tegelenud siis kuidas saab ta üht või teist asja arvustada, tee ise paremini kui ei meeldi.Muide uuk kas saaksid selgitada oma arusaama poliitikust, kes ta sinu arust on?

Kas Teie arvates siin foorumil toimuv mõttevahetus poliitika üle peaks tõepoolest piirduma ainult "säravte avaldustega" a la "Savisaar on tsribiripimm" ja "Jah, täiega, on pimm küll"?

Kindlasti mitte aga mingit araabialikku arutlust ka ei soovi.

Musttulp, inimese arvamus inimese arvamuseks aga ma pidasin oma moraalseks kohuseks selle teema kommenteerimist. Ei üritanud kedagi solvata.
metsavaim
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas musttulp 20:40 30. Mär 2004

metsavaim kirjutas: Musttulp, inimese arvamus inimese arvamuseks aga ma pidasin oma moraalseks kohuseks selle teema kommenteerimist. Ei üritanud kedagi solvata.

Moraal on väga suhteline mõiste. Ja see on teemakohane postitus.

Mis on või tundub olevat kellegi moraalseks kohuseks on hoopis teine lugu ja ei ole teemakohane postitus.
musttulp
Meister

Kasutaja avatar

poliitiline kihutustöö

PostitusPostitas traat 21:41 30. Mär 2004

uskumatu!!!! :roll:
mu sümbiootik oli siiras meeles kindel, et raputas kaks aastat tagasi detsembris RP ja üldse eesti poliitilise kultuuri(tuse) tolmu jalgadelt. ja nüüd tabab karm reaalsus ka dragoni listi sisse :P
mul kulus tervelt 3 pingelist minutit, et teda arvuti taha jääma veenda, sest ilma temata kahjuks ei suuda ma võrgus kommunikeerida.

aga Pronto oli ikka ületamatu, täpselt Kontori või mis ta uus nimi nüüd on - Tagakambri?- stiilis: kui kauss sügeleb, kohe pasunasse :rolle:

oma sümbiootikuga solidaarne olles oleks selline ettepanek:
siin keskkonnas poliitilist kihutustööd ei tehta.
seda sellepärast, et:
a) poliitilised erakonnad, kui inimkäitumise sotsiaalne vorm on kaotanud oma olulisuse eesti kultuuri edasikandumise tagajatena. pigem on nad muutunud oluliseks eesti kultuuri enesetapumehhanismi osaks (vrdl. vaata eesti kultuurikandjate vähenemise statistikat viimase 12 aasta jooksul)
b) inimesed, kes fännivad poliitikat, so leiavad, et poliitiline tegevus, sh võimuvõitlus sisaldab oluliselt FUNi, tapavad reeglina ära selle FUNi, mis peitub muudes rollimängudes. küsimus on lihtsas ökoloogilise nishi mahutavuses
c) meie poliitilise kultuuri(keskkonna) tase on tubli Aafrika keskmine. sellega kaasnev rutiin mõjutab paratamatult rutiini järgijate meelelaadi ka teistes suhtlus- ja toimekeskkondades. seda on ka praeguses teemanarratiivis (liigagi) tugevalt märgata. kui nüüd mõelda LERSi plaanide peale siirdada rollimängutegevusse (kasvatus)pedagoogilisi jms momente, siis peab valima - kas poliitika või pedagoogika ja muu humanistlik tegevus. need kaks asja kõlavad paraku praegusel ajajärgul kokku umbes nagu "kuningad ja kapsad". või nagu "siga ja kägu". või kui tahate poliitiliselt korrekstsemalt, siis kui "õli ja vesi"

pax vobiscum,
... ostis Tartu sõjalennuvälja ohvitseridelt paar kilomeetrit hõbedakarva traati. Ohvitserid ei teadnud nähtavasti, mida nad müüsid...
traat
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

Re: sõjatihane ja poliitika

PostitusPostitas hallsilm 1:51 31. Mär 2004

Surra kirjutas:rp sisesed eesmärgid ja sina sinna ju ei kuulu.
kas said vastuse oma kysimusele?

Iga partei lõplik sisesene eesmärk on kindlustada oma liikmetele, esmajoones juhtkonnale, võimalikult hea äraelamine teiste arvel. Mis muidugi ei tähenda seda, et ma tauniks antud nähtust, küll aga asun võitlusse kui minu huvid peaksid kahjustatud saama.
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 7:27 31. Mär 2004

traat, sellisele käega-löömise mentaliteedi ja lapselike solvumiste tõttu liigubki kogu meie krempel sellise kristlik-konservatiivse yhiskonna-mudeli poole, mis hetkel võimutseb ameerikas.
rp "äraostmatud" on odavad populistid, kes viivad 0-tolerantsi täide kogu täiega, sest rahvale see meeldib, seda ka sõnavabaduses ja kogu elus.
pohhui see vabadus! hea rahulik elu. mugavalt konservatiivne.

hetkel on veel võimalus seda suunda muuta, enne kui laviini enam peatada ei saa.
võite pea liiva alla matta, kui soovite.
siis on pärast veel sitem elada.
surra
veider molekul

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 8:17 31. Mär 2004

Ma pean ütlema, et see poliitikakeelu äravõtmine on olnud väga kahetine. Ühelt poolt olen näinud sellist sõimu et siga ka ei söö, teiselt poolt ilusaid argumenteeritud seisukohti.

Lihtsalt palun püsige viisakuse piirides, ma hetkel muul viisil siia vestlusse ei sekku.
Irve
paranoik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tinz 8:42 31. Mär 2004

Surra kirjutas:rp "äraostmatud" on odavad populistid, kes viivad 0-tolerantsi täide kogu täiega

Täiega vale, Surra. Nullpomerants kehtib ainult siis, kui sa pole oma poiss. Omad poisid panevad nokamütsi pähe ja kihutavad edasi.
Tinz
mõtlev Pagas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sippo 9:09 31. Mär 2004

YKS PALVE.
SUURTÄHTEDES.
PALUN PAIGUTADA POLIITIKA TÄIESTI OMAETTE SEKTORISSE.
MIDA SAAKS IGNOREERIDA

Kuldlohe all on paiguti ka midagi toredat, aga see siin on kole.
sippo
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 10:29 31. Mär 2004

poliitika (ja religiooni) lubamine oli forumantide soov ja tahtmine :)
sellest tuleks tõesti eraldi teema, sest paljudele ei meeldi, nagu näha.
teemegi nii.

ps kes ei tea, siis ignoreerida mingit teemat saab -> ylevalt menyyst "persoon" -> "Foorumid, mida sa ei soovi näha:" ja sealt selekteerida ebavajalik (kui rohkem teemasid korraga vaja selekteerida, siis kasutada klahvi "Ctrl" abi).
surra
veider molekul

Kasutaja avatar

Re: poliitiline kihutustöö

PostitusPostitas Udutont 10:50 31. Mär 2004

traat kirjutas: meie poliitilise kultuuri(keskkonna) tase on tubli Aafrika keskmine. sellega kaasnev rutiin mõjutab paratamatult rutiini järgijate meelelaadi ka teistes suhtlus- ja toimekeskkondades. seda on ka praeguses teemanarratiivis (liigagi) tugevalt märgata.

Märkasin seda minagi. :( Poolhoidjate võitmine mõtlevate inimeste hulgast oma ideedele, suhtumistele (sh poliitikasse suhtumisele) või isegi parteile on välistatud, kui võtta omaks selline noriv stiil nagu mõnedest postidest vastu vaatab. Ei maksa võtta teravaid avaldusi ja irooniat nii isiklikult. Enamus teravusest ja irooniast ei ole ju tingitud selle foorumi postidest vaid üleüldisest poliitilisest kultuuritusest Eestis, mis enamikul mingis kontekstis närvi mustaks on ajanud.

Aga üle pika aja on olnud midagi huvitavat lugeda. :) Nii et mul on hea meel, et poliitika jutud lubatud on. Labsust ja halvustamist võiks ainult vähem olla. Ja propaganda tegemisel võiks püüda ikka poolhoidjaid võita mitte vastalisi tekitada.
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag

Re: poliitiline kihutustöö

PostitusPostitas Külaline 12:17 31. Mär 2004

Udutont kirjutas:
traat kirjutas: meie poliitilise kultuuri(keskkonna) tase on tubli Aafrika keskmine. sellega kaasnev rutiin mõjutab paratamatult rutiini järgijate meelelaadi ka teistes suhtlus- ja toimekeskkondades. seda on ka praeguses teemanarratiivis (liigagi) tugevalt märgata.

Märkasin seda minagi. :( Poolhoidjate võitmine mõtlevate inimeste hulgast oma ideedele, suhtumistele (sh poliitikasse suhtumisele) või isegi parteile on välistatud, kui võtta omaks selline noriv stiil nagu mõnedest postidest vastu vaatab. Ei maksa võtta teravaid avaldusi ja irooniat nii isiklikult. Enamus teravusest ja irooniast ei ole ju tingitud selle foorumi postidest vaid üleüldisest poliitilisest kultuuritusest Eestis, mis enamikul mingis kontekstis närvi mustaks on ajanud.

Aga üle pika aja on olnud midagi huvitavat lugeda. :) Nii et mul on hea meel, et poliitika jutud lubatud on. Labsust ja halvustamist võiks ainult vähem olla. Ja propaganda tegemisel võiks püüda ikka poolhoidjaid võita mitte vastalisi tekitada.

Ma tegelikult tahaksin siinkohas natuke parandusi teha. Lihtsalt, kuna mul on selle koha pealt mõningased praktilised kogemused.

Esiteks, ma pean tunnistama, et Eesti poliitiline kultuur on kaugelt üle Euroopa keskmise. Ma olen kokku puutunu UK, Ühendriikide ja Prantsusmaa valimistega ja pean tunnistama, et sellist verevalamiseni (loomulikult jutumärkides) nagu seal peetakse me pole veel jõudnud. Meie inimestel pole lihtsalt kogemusi ja just seetõttu tihtipeale arvavad, et meil on kõik halb ja mujal on kõik hea. Ma oletan, et see on tegelikult nõukogude aegne harjumus niiviis mõelda ja võtab veel umbes 10 aastat, et sellest täielikult vabaneda.

Küsimus paljuski ei ole pooldajates. Küsimus on selles, et eestlased ei suuda koostööd teha. Lihtsalt ei suuda ja kõik. Sõnaad nagu kompromiss, suur pilt, strateegia ei oma kesmise eestalse jaoks mingisugust tähendust, sest elatakse nüüd ja praegu ning homne päev ja üldine käekäik ei huvita kedagi. Vanasti tegeles sellega mõisnik ja praegu ... noh, praegu tegeleb sellega keegi teine. Igatahes on tore siunata -- meeldiv on ennast pidada apoliitiliseks. Muide, kas keegi teab, mida tähendab algselt sõna "idioot"? Kreeklased kasutasid seda inimeste kohta, kes a) ei olnud poliitiliselt pädevad või b) ei huvitunud poliitikast. Vaba mehe kohus oli sealkandis muret tunda maailmaasjade ja poliitika vastu, sest see oli põhiline asi, mis eristas teda orjast -- ta sai anda oma hääle ja ta sai kandideerida. Ori võis peremehe nõusolekul isegi relva kanda, kuid mitte kunagi hääletada.
Külaline

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Starfild 13:19 31. Mär 2004

Poliitikategemise kõrgem eesmärk võiks olla ikka ju soovitud tulemuste saavutamine. Kas rohkemal või vähemal määral. Kui ei suuda mingi väga väike ring inimesi omavahel läbi saada ja käib üks "lasteaiamäng", siis kuidas on võimalik kõigi osavõtt poliitikast? Mis mind vähemalt poliitikast ( kuigi eriala, mida õpin, võks just mind poliitikasse viia) eemal hoiab on siuke ... 7 aastaste tasemel käitumine. Kompromissile minek võrduks nagu kaotusega.

Rahvusvahelisel taustal näiteks see diplomaatide skandaal - sa saatsid 2 meie diplomaati välja, me saadama 2 sinu oma = sa lükkasid mind kaks korda, nüüd lükkan mina sind kaks korda. Või meie oma Riigikogus aegajalt toimuv - kohale mitte ilmumine, et hääletusi boikoteerida jms nõmetsemine.

Ideaalis jah - KUI kõik näeks "suurt pilti", oleks kõik sõbrad. Praegu käib aga jutt ju reaalsest olukorrast. Ja see on üks igavene varre tegemine teistele oma (partei, huviala, ringkonna vms) huvides. Ressurss ja energia kaob ebavajalikku kohta.
Starfild
Tähetäps

PostitusPostitas Külaline 13:41 31. Mär 2004

Starfild kirjutas:Rahvusvahelisel taustal näiteks see diplomaatide skandaal - sa saatsid 2 meie diplomaati välja, me saadama 2 sinu oma = sa lükkasid mind kaks korda, nüüd lükkan mina sind kaks korda.

Kas see ei ole mitte mingi vana rahvusvaheline diplomaatiline tava? Mille algseks põhjuseks on vist see, et väljasaatev riik ei pea põhjendama - ja enamasti ei teegi seda - miks ta teise riigi esindajad välja saadab ega ei pea ta ka oma põhjendusi tõestama?

Olen kunagi midagi sellist kuulnud.
Külaline

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Starfild 13:45 31. Mär 2004

Heh. Mis vahet seal on kui vana või kui rahvusvaheline. See ei vähenda asja tobedust :P .. Ja kui keegi teab, et kas on siuke tava? Sest siin see väljasaatmine käib praegu (viimati just Leeduga seoses) ja kindlalt ei teata kunagi, et kas tuleb sarnane käik teise riigi poolt. Leedu puhul alles kuu aega hiljem.

Aga jah, see näitab ilmekalt millele energiat kulutatakse.
Starfild
Tähetäps

Järgmine

Mine Poliitika ja religioon

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll